Profesor anglické literatury Lawrence Wetherhold (Dennis Quaid) ztratil po smrti své manželky smysl života a stal se z něj zatrpklý a sebestředný muž, který se chová nepříjemně ke svému okolí. Rozhádal se s nevlastním bratrem a je lhostejný ke své dospívající dceři Vanesse, která žije navzdory svému mladému věku osaměle a bez přátel. Lawrence začne prožívat vnitřní proměnu ve chvíli, kdy potká svou dávnou studentku Janet (Sarah Jessica Parker). Stárnoucí profesor po letech poznává lásku, kterou musí zaujmout jinak, než svými literárními znalostmi a intelektuálními frázemi. (oficiální text distributora)

Regeindy

Myslím, že se z toho dalo vytěžit daleko víc a některé scény jsou podle mě nedotažené. Takovýchto chytrých lidí má asi každý kolem sebe víc a mě napadá hned několik historek, které když už by nebyli všechny zábavné, tak by byli alespoň zajímavé a pomohli by objasnit pointu filmu. Díky Elen Page, která tento typ lidí zahrála dokonale, dávám 3 hvězdy, ale za druhé shlédnutí to nestojí. ()

DyingAngel

Buď som ja absolútne nepochopila zmysel filmu, alebo je tento film sám o sebe čistým nezmyslom! Už dlho som sa nenudila pri filme ako teraz pri tomto počine! Hlava mi kväcla od únavy uprostred nezáživného deja, v ktorom som celý čas sledovala nesympatického starého profesora literatúry, ktorý sa po smrti manželky nedokázal tešiť zo života. Aké-také nádeje som vkladala do hereckého výkonu Sarah J. Parkerovej, ale ani ona tento hrozný film nezachránila. Jej výkon bol mdlý a suchý, do deja nepriniesla žiadne zásadné zvraty. Keby bol natočený aspoň trochu inak, dynamickejšie a s duchaplnejšími konverzáciami, bolo by to lepšie. Takto som sledovala romantickú adaptáciu sveta Danielle Steelovej a teda, vôbec sa mi to nepáčilo. Škoda. ()

JanniV

Tak nízké hodnocení si to nezaslouží. Pohodová romantika, která mě oslovila natolik, že jsem po shlédnutí šel hodnotit. I to o něčem vypovídá. U mě 4*. ()

peproch

Mám ráda malé filmy. Zde mi ale unikla pointa. Možná jako pilot k seriálu by to nebylo špatné, ale i jako sledování malého příběhu, drobných lidí, to není špatné. Vidím tuto konfrontaci: chytří lidé jsou nezřídka své nemehlovitosti osamělí, samotářští, jsou intelektuálně trošku nadřazení, trochu nekonzistentní, jakoby se pokoušeli sladit své osobnosti, své osobnosti v jeden příběh. Film končí ve fázi, kdy by to mohlo začít být komické nebo tragické. Ale o tom přeci vypráví mnoho jiných banálních filmů. Ten česká titul, který právě vůbec nevystihuje titul anglický, že se jedná o chytré lidi, je pitomě zavádějící, přezíravě poukazující jen na to, že chytří bývají nezřídka samotářští ve snaze obrany před davovou hloupostí ()

Prequel k 300 našel režiséra

Prequel k 300 našel režiséra

17.07.2011

Původně chtěl „předkračování“ ke svému hitu režírovat sám Zack Snyder, ale ten má teď spoustu práce s novým Supermanem a studio Warner Bros. se chce do starověkého Řecka (a Persie) vrátit co nejdříve… (více)

Režisér pro pátou Past?

Režisér pro pátou Past?

14.02.2011

Bruce Willis blouzní o další Smrtonosné pasti tak často, že jsme tomu postupně přestali věnovat pozornost. Najednou se ale zdá, že studio 20th Century Fox hodlá přitlačit na pilu. Najalo totiž… (více)