Profesor anglické literatury Lawrence Wetherhold (Dennis Quaid) ztratil po smrti své manželky smysl života a stal se z něj zatrpklý a sebestředný muž, který se chová nepříjemně ke svému okolí. Rozhádal se s nevlastním bratrem a je lhostejný ke své dospívající dceři Vanesse, která žije navzdory svému mladému věku osaměle a bez přátel. Lawrence začne prožívat vnitřní proměnu ve chvíli, kdy potká svou dávnou studentku Janet (Sarah Jessica Parker). Stárnoucí profesor po letech poznává lásku, kterou musí zaujmout jinak, než svými literárními znalostmi a intelektuálními frázemi. (oficiální text distributora)

iamek

Průměrná romantická komedie s prvky dramatu s nesympatickou Sarah Jessicou Parker a naopak se skvělou Ellan Page. Na Samotáře si za hodinku ani nevzpomenete a film bych označil jako jednohubku. ()

ScarPoul

Toto hodnotenie mi môžete vyčítať. Nebudem vám to mať za zlé. Pretože v konečnom dôsledku sa jedná o film, ktorý nie je ničím výnimočný a nemá ani čo ponúknuť. myslím si že v dnešnej dobe určite nikomu. Spracovanie zaostáva ďaleko za obsahom ale vzhľadom na to že sa jedná o prvotinu pána alebo paní Murro nie je namieste vyčítať až príliš okaté chyby - striedme prostredie, mierna nesúrodosť deja a pod. Strih je na taký jednoduchý film až príliš hútny. Naozaj si nemyslím že v takomto filme by mal mať jeden záber 5 strihov. narúša to pokojnosť deja. Tieto všetky výtky by mali moje hodnotenie ustáliť na 3*, lenže vďaka príjemnej gitare v pozadí, umiernenému humoru a skvelým postavám sa prenesiem cez chyby a z osobných dôvodov dám 4*. Page ako obvykle vytvorila postavu o 180 stupnov rozdielnu ako svoje predchádzajúce a ja som jej to veril. plus mala krásne outsiderský nádych čo sa mi páčilo. Quaida mám rám a jeho nenútené herectvo a zamračený pohľad krásne ukazoval čo si myslí o ostatných v jeho okolí a CHurch okorenil tieto postavy o humorný a mierne tupučký nádych aj keď sa jedná ako z názvu vieme o Smart People. a práve tu to zistenie že múdry ľudia sa nevedia tešiť s normálnych radostí pretože z kníh vedia ako to vo svete chodí, vytvára akýsi most medzi poznaním a nepoznaním, múdrosťou a hlúposťou a tiež faktom že byť múdry sa vždy nevyplatí. ako som povedal z osobných dôvodov zvyšujem hodnotenie. ()

Tommassi3

"Nezapomeň !! Čtyři slova !! Promiň a miluju tě.." - "To jsou tři slova !!" - "Není čas na počítání slov, profesore !!" ;) ()

JohnCZ

Zase jedna nezávislá jednohubka a opět mi sedla. Nepopírám, že na film jsem se podíval hlavně kvůli Ellen Page, která tu má zase zajímavé ulítlou roli. O tom že je nehorázně roztomilá už není potřeba mluvit ;) Celej snímek se nese v hodně pohodovým duchu, Dennis Quaid má zase roli takového toho typického dobráka a sympaťáka a Sarah J. Parker mi nevadila, i když ji osobně moc nemusím. Dost mě zaujal soundtrack složený zejména z brnkání na kytaru a tomu stylově podobných písniček. Tento vcelku neobvyklý výběr se osvědčil už v Juno a tady funguje stejně tak dobře. Stejně jsem ale měl pocit, že Smart People je pilotním dílem hodně zajímavého seriálu a je škoda, že se jedná o pouhý film. Postavy působily natolik zajímavě, že bych jejich osudy klidně sledoval dál. Silné 4* ()

Marek1991

Dosť otravné a výrok, že vy mladí republikáni sa správate ako Hitlerjugend o prvého vianočného sviatku, je trefný. Z času na čas vtipné, romantické, ale opakujem veľmi otravné. Pozerať približne hodinu a pól na chlapa s duševnými problémami, ktorý je cynik a nie je vtipný, ale jeho dcéra si ho obhajuje, to bolo dosť nezáživné. Samotár nie, ale prežívač. Z tohto filmu by si cenu zaslúžila jedine Ellen Page, ostatné dosť nepozerateľné, dokonca aj tá jemná melódia ma začala otravovať a film som musel prerušiť, aby som sa reštartoval tvrdšou hudbou. Televízny film s dávkou melanchólie. ()

katasta

První myšlenka po otevření okna pro koment je ta, že Samotář je zajímavý překlad pro Smart People :oD A k samotnému filmu mohu říci to, že jde o velmi příjemný film, který prostě moc ničím nevyčnívá z průměru, ale rozhodně nenudí a dá podnět k zamyšlení. Čekala bych možná něco trošičku víc od této sestavy herců, ale i tak si nestěžuji, protože pomalu ale jistě začínám být blázen do Ellen Page a tuhle slečnu ráda uvidim v čemkoli. ()

ivishka

Není nic horšího než špatně zařazený film. Jediným dramatem celého filmu je skutečnost, že herečka Ellen Page, která ztvárnila roli "nezávislé" Vanessy neustále někoho prudí a říká mu co má dělat. Jediným tahákem pro tento film mi byla Sarah J. Parker, ale ani tato herečka (kterou mám celkem ráda) neměla vůbec možnost projevit se. Romantiku aby člověk pohledal a jako komedii můžete brát celý film pouze z toho ohledu, že nesplňuje žádné očekávání, které po přečtení obsahu vytvoříte ve své hlavě. Smart People je jen dalším prázdným filmem, který ke konci použije jako již tradičně americký happy end a vy vůbec netušíte jak jste se k němu dobrali. ()

dr.Orlok

Škoda, těch nesympaticky napsaných postav ( až na Thomase Hadena Churche), nudně výprávěného příběhu bez zvratů, okázalého naparování chytrosti postav... takže ve výsledku zůstává jen skvělá Ellen ()

Remedy

Skromné, milé a velmi citlivé dílo. Smart people poměrně přesně zapadnou do konceptu půvabného, nezávislého snímku, jehož prostřednictvím se můžeme dozvědět především něco o sobě. Není třeba řešit, že konec je „typickým americkým happy endem“, tady je spíše důležitá cesta k pomyslnému cíli, cesta ke změně být někým, kdo nemá potřebu žít z vědomí, že je v něčem lepší než ostatní (i když třeba opravdu je). Není to samozřejmě jediné poselství tohoto snímku, např. postava Chucka reprezentuje typ na oko lehkovážného a téměř bezstarostného týpka, jehož (zdánlivě) největším problémem se zdá sehnat nocleh a mít na druhý den z čeho žít. Tři postavy (Sarah Jessica Parker určitě dobrá, ale mezi svou „svatou trojici“ z tohoto filmu ji nepočítám), tři nesmírně zajímavé charaktery a tři herci, kteří bez výjimky hrají civilně, zároveň velmi přesvědčivě a bez jakéhokoli náznaku nucenosti. Bylo skutečně až pozoruhodné, jak lidsky a nenásilně byl celý příběh podán a jak si suverénně svůj statut bez problému po celou dobu stopáže dokázal udržet. Moc pěkné. ()

Toj

Tak už znám odpověď na otázku, jak natočit špatný film o chytrých lidech... Tohle je typický příklad neúspěšné snahy vytvořit takovou tu pomalou a zdánlivě nezáživnou atmosféru... Ale ono to vlastně je pomalý a nezáživný. A pod povrchem se mnoho také nenachází... Vlastně je to celkem banální film, který si hraje na něco víc. Podobné téma by se zřejmě dalo zpracovat uplně s jakýmikoliv lidmi a v jakémkoliv prostředí... Člověk si v konečném důsledku vlastně neužije ani tu úžasnou inteligenci... Co na tom, že Ellen Page má vytříbenej slovník, když je to malá fašounka... A co na tom, že Dennis Quaid je geniální, když tolik nemluví... Určitě by někdo šikovnější dokázal s danou látkou a osazenstvem pracovat mnohem lépe... ()

Eržik

Musím říct, že mě tento snímek svým způsobem uchvátil, příběh je prostý, ale prožitý, charaktery jsou vybroušené a udržené, každý sebemenší vývoj ( o který tu jde hlavně ) je vidět a těší, protože divák si jej pro postavu přeje. Dlouho jsem sám žil v přesvědčení, že díky tomu, že jsem chytrý, vidím a rozumím věcem, kterým jiní ne, tak je v pořádku, že se neumím začlenit a nezávazně bavit, prostě jsem schopný jen hlubších debat a povrchnosti, které lidem tvoří životy, mě jen zdržují. Pak jsem poznal, že ale ani nevím, před čím mě zdržují, protože jsem pořád jen na něco čekal a ono to nepřicházelo, šlo o pochopení, čekal jsem pochopení, ale dokud jsem se nezačal snažit porozumět potřebám druhých, nemohl nikdo chápat ani ty mé. Dá to práci překonat sám sebe a změnit byť maličkost ve své rutině, ale posun a záblesky štěstí, které to přináší, za to stojí. Smart people mluví za vše, je o dvou stranách mince a o tom, že nikdo neumí obě dokonale a potřebujeme se navzájem učit, potřebujeme nezodpovědného bratra, nekompromisní přítelkyni i vlastní menší napodobeninu ve své dceři, která je nám dalším zrcadlem. Být člověk, být chytrý člověk a být společenský člověk není každému přirozené a skloubit to vše dohromady je pro mnohé z nás celoživotním dílem. Děkuji za poselství tohoto snímku, mě se dotklo. ()

Joe321

Mě se to líbilo. Příjemný hořko-sladký malý film o životě profesora a jeho rodiny. Není tu nic novátorského nebo překvapujícího, ale plyne to v pohodovém tempu. Taková slabší obměna Little Miss Sunshine. Geniální je Thomas Haden Church, který jako nevlastní bratr Quaida pokaždé rosekne nějakou situaci povedenou grimasou nebo uzěmňující hláškou. -"'Stem Cell Research: The Wrong Choice'... That's some real riveting shit there. You Young Republicans really know how to party." ()

M.i.k.e

výborně obsazené,leč nikterak výrazné a celkem snadno zapomenutelné drama (nebo hodně smutná komedie pokud chcete).Pokud si z tohoto něco zapamatujete,tak snad jen obyvkle výbornou Ellen Page...50% ()

bourec

Úplně nechápu,proč je v popisku filmu slovo komedie.Musim přiznat,že jsem čekal úplně něco jinýho,než sem nakonec dostal.Slabota.40%. ()

Lopic

Taková příjemná trochu nezávislárna, viděli ste tohle téma už asi stokrát, ale hlavně díky skvělé ústřední trojce ( nepočítám S.J.Parker, která nedostala moc prostoru ). Hlavně T.H. Church oživil film pokaždý když byl na plátně a Ellen Page, to je kapitola sama pro sebe. Já tu holku prostě žeru. ()

C0r0ner

Hm, komedie. Ani jednou se mi nepohnuly koutky úst byť o pár milimetrů jakýmkoli směrem. Což je pro takový žánr celkem bídná vizitka. Celkově to bylo takové vyloženě průměrné a na třech hvězdičkách to zachraňoval jenom slušný spád. A tomuhle patlalovi svěřili režii druhých 300? Kdo to mohl dovolit? 50% ()

lakikaki

Nudu a nezáujem nezachránila ani Ellen Page, ani veľmi sympatický Thomas Haden Church. Najväčším problémom bolo zrejme to, že jeho postavu som si ako jedinú zamiloval, ostatné - čiže hlavné - postavy sa mi spočiatku hnusili, neskôr mi boli len nesympatické a nakoniec už len ukradnuté. Dennisa Quaida mám rád, o Ellen Page ani nehovoriac, ale tentokrát mi boli obaja protivní - nafúkaných (kvázi) inteligentov nemá rád nikto, možno s výnimkou Sarah Jessicy Parker. Potenciál bol veľký, ale konečné sklamanie, žiaľ, ešte väčšie. ()

Wormboy

Priemerny, trosku nudny a v konecnom dosledku v podstate nic neriesiaci film, ktory sa oplati zhliadnut akurat kvoli Dennisovi Quaidovi, ktory je naozaj vyborny. Inak nic moc. 2,5/5* ()

Rm.

Svým způsobem velmi zvláštní snímek - nečekejte komedii u které se budete řezat od první do devadesáté minuty, spíše romantické drama, kde sem tam Church rozsekne scénu nějakou vtipnou hláškou. Pokud bych měl žánry rozdělit procentuálně, bylo by to asi takto: komedie 20%, drama 30%, romantika 50%. Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4*. Nakonec dávám 4* kvůli skvělému výkonu Ellen Page a výborné hudbě - nejprve mi to přišlo protivné, ale nakonec se mi moc líblo prolínání dialogů s hlasitou hudbou. ()

Prequel k 300 našel režiséra

Prequel k 300 našel režiséra

17.07.2011

Původně chtěl „předkračování“ ke svému hitu režírovat sám Zack Snyder, ale ten má teď spoustu práce s novým Supermanem a studio Warner Bros. se chce do starověkého Řecka (a Persie) vrátit co nejdříve… (více)

Režisér pro pátou Past?

Režisér pro pátou Past?

14.02.2011

Bruce Willis blouzní o další Smrtonosné pasti tak často, že jsme tomu postupně přestali věnovat pozornost. Najednou se ale zdá, že studio 20th Century Fox hodlá přitlačit na pilu. Najalo totiž… (více)