Profesor anglické literatury Lawrence Wetherhold (Dennis Quaid) ztratil po smrti své manželky smysl života a stal se z něj zatrpklý a sebestředný muž, který se chová nepříjemně ke svému okolí. Rozhádal se s nevlastním bratrem a je lhostejný ke své dospívající dceři Vanesse, která žije navzdory svému mladému věku osaměle a bez přátel. Lawrence začne prožívat vnitřní proměnu ve chvíli, kdy potká svou dávnou studentku Janet (Sarah Jessica Parker). Stárnoucí profesor po letech poznává lásku, kterou musí zaujmout jinak, než svými literárními znalostmi a intelektuálními frázemi. (oficiální text distributora)

KajusaK

To byla ale šílená rodinka..Podle mě dost dobrý film, který by byl lepší nebýt Dennise Quaida, který byl nudný a nezábavný. Jeho vztah s Janet je mi taky záhadou..Robotická dcera Ellen a adoptovaný bratr byli skvělí. Pár super scének se našlo, takže 4*. Bohužel je to zase jeden z těch filmů, kdy mě více zajímají vedlejší postavy než ty hlavní. ()

dr.fish

Příběh samotářského zahořklého profesora, jehož k životu probudí nová ženská, to asi nebude opravdu nic nového. Jenže má taky bratra s nadhledem a vtipem, a dceru, která je na tom podobně. Takže se příběh nese na vlně lehkých polomouder a vtipů, které mne bavily a nebyi mi proti srsti. Dennis je natolik profík, že utáhne celý film sám a navíc je tu výborný Thomas Haden Church jako jeho bratr a samozřejmě Ellen Page. Příjemný film o obyčejných věcech, klasická slaďárna, která mi ani trochu nevadila. 75% ()

Tommy.D

Bohužel jen průměrná romantická komedie. Škoda, že myšlenka není dostatečně využita - o kolik rozdílnější by byl film, pokud by byli jak otec, tak dcera pouze "standardně inteligentní"? "...I wonder what it's like, being stupid." ()

Hafran

Příjemná komedie o příliš chytrém a nafoukaném profesorovi, který ztrácí kontakt s realitou, se studenty a se svými dětmi. Jeho lhostejnost však rozvrátí živelný a přízemní adoptivní bratr, který všechny členy rodiny donutí k zamyšlení o hodnotách a prioritách v lidském životě a navíc spí v červeném bodíčku s dírou na zadku. :) ()

Sfinkter

Podle potenciálu obsahu jsem čekal trošku víc, i tak se mi mrzutý Quaid docela líbil. Page nezklamala a opět vám pravděpodobně bude lézt na nervy. ()

Elví

Kde už jsem jenom takového chlapa viděla? A jo... už vím... Na jedné nejmenované katedře na fakultě v Olomouci. Jen neučí anglickou, ale americkou literaturu. Na tu zázračnou proměnu stále čekáme. ()

noriaki

Tohle byla romantická komedie? Hořký humor je sice taky humor, ale romantiku několik odtažitých objetí a vyhýbavých pohledů nenahradí. Námět je slušný, ve filmu je přesně pět výrazných postav, a žádná nemá uspokojivý vztah s kýmkoliv, každá je svým způsobem nešťastná. Hlavní úkol, vyhrotit zápletku tak aby se všichni zamotali do té míry, že jim nezbude nic jiného než si vše v klidu či vzteku vyříkat a uvědomit si že musí udělat něco se svými životy by neměl být takový problém. Schopný režisér by z toho natočil drama při kterém bych si měl chuť podřezat žíly. Noam Murro vyprodukoval banální ukecaný film bez emocí, zapamatovatelných momentů, či vnitřní logiky. Nevím jestli to byl záměr, ale děj mi celou dobu unikal do té míry, že jsem často nechápal proč se ti depresivní a citově izolovaní lidé chovají jak se chovají. Vše je takové nedotažené. Herecké obsazení není špatné, Ellen Page je perfektní, a Dennis Quaid, jehož projev jsem vůbec nemusel si mě postupně získal. Smart People je tuctové drama, ničím nenadchne a ničím nevyčnívá. ()

Redi

D.Quaida zrovna moc nemusím, ale musím říct, že tady se mi líbil a řekl bych, že odvedl dobrou práci. E.Page samozřejmě opět skvěle. Kvůli ní jsem se na ten film taky podíval, jinak bych do toho ani nešel... Ale už bych ji chtěl vidět i v nějaké jiné roli než jen intelektuálku, rebelku nebo obojí v jednom. I když si ji nedokážu v jiné roli představit, ani co by to mělo být. Uvidíme v ,,Inception,,. Občas jsem se i zasmál : ,,A nezapomeň...Mrzí mě to. Miluji tě!'' :D ()

NoFiction

Absolutně průměrný film s rodinou tématikou, který běží v normálním tempu a nevybočuje z řady.. Ellen Page opět dokazuje, že na to opravdu má. Jen tak dál. ()

IvyH

Ono se to vlastně motá kolem toho jednoho - nevrlý morous Dennis Quaid se snaží sbalit S. J. Parker, i když nevím, co na ní vidí. Do toho se ještě míchá frackovitá (ale přesto symaptická) Ellen Page a potrhlý "cool" bratr Thomas Haden Church. Zajímavý mix charakterů, taková malá nevšední rodinná romantická komedie bez ambic stát se něčím víc a možná proto tak příjemná. Holt smart people to mají těžké... ()

ZkuKol

Velmi příjemná podívaná, není to žádná řachanda ani romantika, ale obě linie se tu prolínají s příjemně osvěžuící rodinkou. Velmi konzervativní a lehká režie, spolu se skvělými herci (překvapivě i S.J.P.), nápaditý scénářem (který se zároveň o nic nesnaží) a příjemným soundtrackem vám společně vytvoří zábavných 90 minut. Má slabost pro Dennise a Ellen se stále zvětšuje a toto dílko jim dopřálo dostatek prostoru dokázat, že umí. "Tak trochu jiná rodinka" se lehce otřásá v základech pod vlivem nových impulsů a zvratů v jejich životě... 75% ()

Arius

Na drámu príliš komediálne, na komédiu príliš vážne, celkovo velmi trápne klišovité a americké. Výpovedná hodnota nulová, navyše maximálne nepresvedčivý a nesympatický výkon Sarah Jessicy Parkerovej. Ubolené dve. ()

chmíří

Přijemný snímek, který nikoho neurazí. Příběhy ze života mám rád a takové jednoduché snímky jakbysmet. Nejspíš by to bylo pouze na 3*, ale za velmi přesvědčivý výkon (opět skvělá) Ellen Page a pro mě překvapující výkon Dennise Quiada to bude slabší 4*...70% ()

jondoe

Aby som pravdu povedal, necakal som od tohto filmu vela. Nakoniec vsak mozem skonstatovat, ze som vlastne videl mily sympaticky film o ludoch, ktori na vzdor svojej vysokej inteligencii nie su uplne schopny sa zaradit do spolocnosti a najst si seberovnych kamaratov, ale snazia sa samotarskym sposobom prezit a fungovat v obycajnom zivote. Filmu velmi pomohlo vyborne herecke obsadenie. Dennisa Quaida som si takto naposledy uzil vo filme Whyatt Earp. Postavu zpustnuteho a unudeneho profesora zahral perfetne. Skvele mu sekundolval jeho adoptivny brat stvarneny T. H. Churchom. O Ellen Page sa nemusim nejko extra vyjadrovat. V akomkolvek filme sa objavi bere mi dych, a postavu inteligentnej stredoskolacky, ktora si nevie najst kamaratky a ziarli na otcovu novu znamost v podani nevyraznej S. J. Parker, zvladla znovu z velkou lahkostou. K filmu este treba povedat, ze urcite nesadne kazdemu a vela divakov sa pri nom moze nudit. Ak sa vsak na divak spravne naladi moze si ho bezpochyby velmi uzit. Je to pribeh zo zivota, z nie vybornym, ale urcite inteligetnym scenarom. A urcite od toho necakajte cisto krvnu komediu. To by ste boly nadmieru sklamany. ()

Wally

Jeden z nejpříjemnějších filmů jaké jsem viděl. Skvělé herecké obsazení (de facto v 5 lidech a ukažte mi film, kde by E. Page nezahrála skvěle), báječná atmosféra a příjemná hudba. Nic moc jsem od tohoto filmu nečekal, ale velmi mile mne překvapil a vřele jej doporučuji. ()

Prequel k 300 našel režiséra

Prequel k 300 našel režiséra

17.07.2011

Původně chtěl „předkračování“ ke svému hitu režírovat sám Zack Snyder, ale ten má teď spoustu práce s novým Supermanem a studio Warner Bros. se chce do starověkého Řecka (a Persie) vrátit co nejdříve… (více)

Režisér pro pátou Past?

Režisér pro pátou Past?

14.02.2011

Bruce Willis blouzní o další Smrtonosné pasti tak často, že jsme tomu postupně přestali věnovat pozornost. Najednou se ale zdá, že studio 20th Century Fox hodlá přitlačit na pilu. Najalo totiž… (více)