Profesor anglické literatury Lawrence Wetherhold (Dennis Quaid) ztratil po smrti své manželky smysl života a stal se z něj zatrpklý a sebestředný muž, který se chová nepříjemně ke svému okolí. Rozhádal se s nevlastním bratrem a je lhostejný ke své dospívající dceři Vanesse, která žije navzdory svému mladému věku osaměle a bez přátel. Lawrence začne prožívat vnitřní proměnu ve chvíli, kdy potká svou dávnou studentku Janet (Sarah Jessica Parker). Stárnoucí profesor po letech poznává lásku, kterou musí zaujmout jinak, než svými literárními znalostmi a intelektuálními frázemi. (oficiální text distributora)

Castorr

Drama založené na vztazích v jedné rodině není zase tak vynikajicí, humoru se tam taky moc nenašlo. Zato romantiky je tu už o poznání víc. Hlavně jedna z hlavních postav byla Ellen Page, kterou mám čím dál radši, i když to nebyl její nejlepší film. Celkově je to průměrný snímek, 60%. ()

kolemjdouc

to to trvalo než Lawrwnce překročil svůj stín.Quaid obvyhle dobrý.Zbylý kompars se taky snažil a vcelku vzniklo docela povedené dílko.Neurazí a ani nenadchne.Řekla bych. ()

dormouse

Dala bych takové tři a půl hvězdy. Film byl milý, nenudil, neurazil, Ellen Page v roli nesnesitelné intelektuálky byla vynikající, SJP mi kupodivu nevadila, asi proto, že málo mluvila, a Thomas Haden Church byl zcela okouzlující. ()

bo.rec

Film je příjemným překvapením. Nehrát v něm Ellen Page a T. H. Church, tak by stál jistě za prd, ale tyto dvě persóny dokázaly film zvednou z průměrnosti. Právě díky Ellen jsem film vyhledal a jsem zase s jejím výkonem spokojený. Věřím, že jednoho krásného dne tahle herečka dokáže, že má na Oskara. Film jednoznačně doporučuji... A kdo z nich je vlastně Samotář?!... ()

cmenda

Velice zajímavě pojaté ale zároveň mělo to něco co člověka nutilo se nad tím zamyslet a nenudilo ho to. ()

ElizabethB

V celku zaujimavy pribeh, rozoberajuci osudy styroch hlavnych predstavitelov... Kazda z postav mala svoje “caro”, ale Vanessa ( Ellen Page) a jej stryko alias "Cervene dupacky" (Thomas Haden Church) ma oslovili najviac ;) ()

kdosizrosy

Nevelký, nízkorozpočtový snímek s dobrým hereckým obsazením, který nijak zvlášť nenadchne, ale ani neurazí. Možná až "přechytrale" natočené, dost často bez šťávy a bez výraznější změny v ději. Nepříliš nápaditý příběh ovdovělého profesora univerzity, otce dospívající Vanessy, který se zamiluje do své bývalé studentky. Díky panovačnosti a nadutosti se mu moc nedaří, z dcery udělal nešťastnou holku bez přátel, nevlastního bratra Jamese nemá rád a o svého jediného syna se nezajímá. Až na pár úsměvných momentů odehrávajících se hlavně mezi dvojicí Vanessa x James, se ničeho zábavného nedočkáme. Velmi průměrný film, ze kterého dělají lehký nadprůměr pouze skvěle hrající herci. ()

isla

Neviem,preco stale pozeram filmy s Ellen Page.vie hrat iba baby,co sa tvaria,ako keby mali kopu hnoja pod nosom. ()

ddf76

Tak tomuto malemu filmy vevodi 3 herci Dennis Quid, Thomas Haden Church a Ellen Page. Dalsim plusem je pekny soundtrack, takze z toho vychazi mily snimecek. ()

Grizzly

Tak tohle se mi trefilo do noty jako malo co. Mam rad nemainstreamove male filmy vseobecne, ale z tohohle jsem mel celkem strach, zvlast kvuli netypicky "hvezdnemu" obsazeni. Nastesti se mi to libilo hafo a presne mi to sedlo. Pro mne oblibeny zanr i relativne blizky pribeh udelal svoje, ale typicky "slizoun a zaporak" (mimochodem tady jsem ho nemohl ani poznat) Thomas Haden Church, ktery dokonale cynicko-sarkasticky komentuje kazdou malickost a vystaci si s minimem grimas je proste perfektni. Pro mne 75%. ()

SpeedyCZ

Bylo to celkem dobře zahrané, ale jinak dost nudné. Viděl jsem to před hodinou a už si to skoro nepamatuju. Tak si udělejte obrázek. ()

Rokle

Díky výborné herecké sestavě můžete těmto postavám tu bizarnost uvěřit. Trochu jako Malá Miss Sunshine, jen se to odehrává na stejném místě a není tam tolik humoru. ()

Radek.SCH

Page jako obvykle výborně hraje (taky ona je jediný důvod, proč jsem si ten film pustil), možná až zbytečně moc známých tváří. Otec a dcera, vykreslení jejich povah a vztahu na výbornou (připomíná mi to mírnou autobiografii). - 60 % ()

Hapretor

S komedií to má pramálo společného. Jen díky kvůli D. Quaidovi jsem to dokoukal a dám dvě *. Jinak nuda a nuda. Za zmínku jen stojí, jak jinak, jen herecký výkon pana Quaida. ()

merigieren

zarostlý chlápek, co všechno ví a všechno zná, lidi sou podřadný druh. Jeho dcera, která má jen školu, zneuznalý syn a nevlastní bratr, který má přinést oživení normálních lidí ale je taky divnej. Bručoun se setká s doktorkou a na konec se změní. Vtipné to není, ale průpovídky udrží pozornost. ()

aR3Zz

Prijemna podivana, ktera neurazi snad nikoho. Dennis Quaid je postarsi profesor lingvistiky, ktery je tak inteligentni, az je pro obycejne lidi okolo nudny a protivny. Zena mu zemrela jiz pred lety a tak zije jen se svymi nemene chytrymi detmi. Dcera (Ellen Page) v nem vidi svuj vzor a cim dal vice se vzdaluje svym sedmnactiletym vrstevnicim, mezi kterymi zustava nepochopena (a ona sama nechape je). Je to vlastne pribeh o tom, jak se vyjimecni lide snazi byt trosku vice normalni, aby mohli fungovat v okolni spolecnosti. Pekny trihvezdickovy film na vecer, ale ja jako fanda Ellen Page prihazuji jeste jednu navic, protoze byla opet k sezrani a to nejen po herecke strance ;) ()

the_bitch

Pokus o stvorenie neviem čoho. Ako komédia mi to rozhodne nepripadalo, drama tiež veľmi nie, snáď len tá akási romantika. Inak taký slabý priemer, vhodný fakt na zabíjanie nudy. Osobne ma najviac zaujala asi len moja obľúbená Ellen Page.A tak nejak mi tu chýba nejaká hlbšia myšlienka, resp. pointa celého filmu. ()

Prequel k 300 našel režiséra

Prequel k 300 našel režiséra

17.07.2011

Původně chtěl „předkračování“ ke svému hitu režírovat sám Zack Snyder, ale ten má teď spoustu práce s novým Supermanem a studio Warner Bros. se chce do starověkého Řecka (a Persie) vrátit co nejdříve… (více)

Režisér pro pátou Past?

Režisér pro pátou Past?

14.02.2011

Bruce Willis blouzní o další Smrtonosné pasti tak často, že jsme tomu postupně přestali věnovat pozornost. Najednou se ale zdá, že studio 20th Century Fox hodlá přitlačit na pilu. Najalo totiž… (více)