Profesor anglické literatury Lawrence Wetherhold (Dennis Quaid) ztratil po smrti své manželky smysl života a stal se z něj zatrpklý a sebestředný muž, který se chová nepříjemně ke svému okolí. Rozhádal se s nevlastním bratrem a je lhostejný ke své dospívající dceři Vanesse, která žije navzdory svému mladému věku osaměle a bez přátel. Lawrence začne prožívat vnitřní proměnu ve chvíli, kdy potká svou dávnou studentku Janet (Sarah Jessica Parker). Stárnoucí profesor po letech poznává lásku, kterou musí zaujmout jinak, než svými literárními znalostmi a intelektuálními frázemi. (oficiální text distributora)

Kingjiri

I když Samotář spadá do kategorie průměrnejch nezávisle laděnejch snímku, jedno se mu rozhodně upřít nedá - jeho civilnost. O tu se postarali zejména skvělý herci, teda až na nesympatickou S. J. Parker, kterou bych z fleku vyměnil. Příběh už jsme v různejch obměnách několikrát viděli, takže těžko zásadnim způsobem zaujme diváky, který maj už leccos nakoukáno. Nicméně se mi líbilo, jak bylo různě naznačováno, jak moc je důležitá mezilidská komunikace. Sympatická žánrová jednohubka, která nemoralizuje a nemá žádný velký ambice. ()

Dovlatovka

Možná je život opravdu složitější, když o něm zbytečně moc přemýšlíte. Krásný film, příjemná hudba a skvělí herci. Ellen Page je nepřekonatelná! ()

Evushe

Nenašla jsem si jedinou postavu, jejíž chování bych chápala, natož schvalovala.. Vztah mezi ústřední dvojicí byl například opravdu jen těžko uvěřitelný. Oceňuji alespoň snahu o zjevný přerod hlavního hrdiny, který se ale odehrál až na úplném konci a nejsem si jistá, jestli mi to čekání na něj za to stálo. A ač nejsem odborník na techniku filmu, myslím, že tentokrát to nebyla chyba herců, nýbrž ostatních tvůrců. ()

pekas

Herecké obsazení velice pěkné. Ale s odstupem několika dnů si říkám, že vlastně není o čem psát a dojem z tohoto filmu mám veskrze naprosto průměrný, spíš lehce pod. 49% ()

HellFireFery

Skvělé herecké obsazení. Zajímavý námět a (jako vždy) báječná Ellen Page. Co tomu chybí? Dobrý režisér a scénárista. Můžete být sebelepší, ale bez těchto dvou maníků to prostě a jednoduše nejde. Je škoda, že tento film tak nudí, protože potenciál, nápad a obsazení by nasvědčovalo o opaku. Snad příště... ()

haXis

Klasická romantická komedie s dobře obsazenými postavami a výbornou Ellen Page, která zde hraje menší mršku. Scénář sice slabší, ale i tak je to pěkná podívaná do deštivých dnů. ()

tomino28

Tak tenhle film mi opravdu sedl. Můžete namítat, že příběhů přeměny hlavního hrdiny - nesnesitelného morouse v hodného chlápka jste už viděli několik, ale v tomto případě je celá přeměna nadprůměrně dobře podaná. Vyloženě mi sedlo herecké obsazení (až na Sarah J. Parker) v čele s Dennisem Quaidem a jeho 'step' bráchou Thomasem H. Churchem, který má ve filmu jednu hlášku za druhou. Taky Ellen Page si odvedla svůj standard, takže za mě více než dobré. ()

Flamik

Smart people. " omlouvám se že sem vás předtím nepoznal.. zhubla jste? - ani trošku" Pohodovka na kocovinový ráno :) ()

allegria

Milý film o vztazích, neřadila bych ho přímo mezi komedie, na to tam bylo dost bolavých momentů, i když možná jen jako "spodní voda", ale pravda je, že to je celé prodchnuto laskavým humorem, nenásilným a tak nějak vyplývajícím ze života. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

mr.Bambino

Navzdory dobrým hereckým výkonům, fajn hudbě a celkově dobrému technickému zpracování má tento film opravdu příliš plochý scénář který žádným razantním způsobem neupoutá diváckou pozornost. Staví se tu na ohraném tématu hledání štěstí který jsem viděl už nesčetněkrát. Škoda nevyužitého potenciálu v hereckém obsazení které bylo opravdu kvalitní. Film neurazí ale na lepší hodnocení než tři hvězdy to pro mě není. 2.5* ()

kacudzde

Příjemné romantické drama o tom, jak ovdovělý mrzoutský profesor zas ke štěstí přišel. Dennis Quaid si roli bručouna celkem užívá. A skvělou roli tu má Thomas Haden Church jako jeho adoptivní bratr. A ty jeho červené dupačky :-) ()

Shaman::..

Kromě kvalitních hereckých výkonů zde jinou kvalitu nehledejte. Veškeré postavy nejen že působí nevěrohodně, jako by naprosto vytržené z kontextu. Já jsem si k žádné (snad trochu jen k postavě "pošuka" - adoptivního bratra) nedokázal vytvořit žádný kladný vztah a jejich pobyt na obrazovce a chování mě až iritovalo. Také ještě poznámka k českému překladu názvu. Je podle mého soudu nepřesný a nevystihující. Takhle by se mohlo zdát, že film je jen o jedné postavě, ale těch samotářů (výstižnější je "pošuků", "samorostů"...) je celá famílie. ()

vabambule

Odpočinkový film o tom, že když má člověk život naprd, nemusí to tak být napořád. Stačí se podívat do zrcadla a zasnažit se o změnu, která by ho trochu přiblížila k okolí. Celkem fajn 65% ()

iwee23

Celkově nezáživný film, v němž není žádná postava, se kterou by se člověk mohl ztotožnit nebo s ní aspoň trochu sympatizovat. Quaid hraje svou roli nafoukaného a trochu nerudého profesora dobře, přechytralá E. Page mě štvala celý film a jedinou vcelku normální postavou byla (má velmi neoblíbená) S. J. Parker... Nuda a šeď. ()

rado3105

zaujimave ale dlhe, vlecuce sa, nudne...par veci tam bolo zaujimavych ale podpriemer, navyse nesedi mi ani Sarah Jessica Parker ()

JerryPilsen

Po úvodním letmém seznámení s postavami,které už většinou letmé zůstane,se film dokodrcá ke konci,kde už každý jenom přemítá jestli to dají dohromady. ()

KcarlosK

Nuda, nuda, šeď. Film absolutně o ničem. Za zmínku stojí pouze vyzrále hrající Page a sympaticky hrající Church. ()

Prequel k 300 našel režiséra

Prequel k 300 našel režiséra

17.07.2011

Původně chtěl „předkračování“ ke svému hitu režírovat sám Zack Snyder, ale ten má teď spoustu práce s novým Supermanem a studio Warner Bros. se chce do starověkého Řecka (a Persie) vrátit co nejdříve… (více)

Režisér pro pátou Past?

Režisér pro pátou Past?

14.02.2011

Bruce Willis blouzní o další Smrtonosné pasti tak často, že jsme tomu postupně přestali věnovat pozornost. Najednou se ale zdá, že studio 20th Century Fox hodlá přitlačit na pilu. Najalo totiž… (více)