Mladý poctivý policajt přišel o život během přestřelky a policejní oddělení to označilo jako náhodný násilný čin. Ale to je veliká chyba. Mladík má totiž otce, který náhodou prošel výcvikem u zvláštních sil, zažil si pouliční rvačky, má ocelové nervy a chce spravedlnost. Kvůli tomu, aby nalezl vraha svého syna, se Simon Ballister (Steven Seagal) stěhuje do té nejhorší části města. Uvítání od členů místního gangu příliš přívětivé není, ale Ballister se nenechá snadno odradit a kvůli dopadení vraha se nezastaví před ničím. Gangsterů je víc, disponují větší palebnou silou, mají policejní ochranu, jsou neohrožení a nebezpečně bezohlední. Nebude to na Ballistera příliš? (oficiální text distributora)

Derek

urban justice som zhliadol vramci svojho vikendoveho seagalovske dvojprogramu spolu s pistol whipped a treba povedat ze urban justice vychadza z tohto minisuboja vitazne... po neskutocnych srackach sa seagal konecne odrazil od totalnej hladiny filmoveho bahna kam behom par rokov spadol a s u.j. si trocha udobril svojich fanuskov ktory sa od neho zacali odvracat (i ked sa najdu taky ktory vynasaju hovadiny typu cudzinec ci patriot do nebies)... nie ze by islo a bombu ako zo zaciatku 90 rokoch ked seagal nevazil cez 120 kilogramov. za prve nepouziva pri bojoch nejakeho doubla, za druhe pribeh nie je az tak totalne tupy (i ked je beckovy ako hrom), je tu celkom slusne mnozstvo subojov a su prijemne seagalovsky brutalne (lamanie ruk, vazov, skrtenie, sem tam aj nejaky suboj s nozom a dost sa tu aj striela) a hlavne seagal ma opat ako take charisma, takze mu verite ze je to bad ass a neradno si snim zahravat. film by to mohol byt este lepsi keby mal nejakeho riadneho rezisera cim fauntleroy rozhodne nie je, dalsia vec co ma rozculovala bola nahanacka autami ktora bola nakrutena otrasne (a bola miestami az trapna) vazne neviem preco to odtial nevystrihli, suboje su ako som uz spomenul dost dobre ale nahovno zostrihane takze obcas su miestami neprehladne ale to sa nastastie nestva tak casto, no a vsetci gangstas su svojimi dialogami az otravny (co je asi zamer lebo takto sa tesite ked im seagal nakope zadok)... suma sumarum na najlepsie seagalovky sa to nechyta ale po predchadzajucich odpadoch je to konecne film za ktory sa seagal nemusi hanbit. ()

peto12

Tak toto patrí k mojim lepším Seagalovým filmom po roku 2005, ktorý nahral. Príbeh je celkom dosť zaujímavý. Vo filme mu zabijú syna. ()

Martin741

No a po dlhej dobe tu mame KONECNE priemerny film so Stevom na cele. Scenar je velmi jednoduchy, ide o pomstu za syna. Pacia sa mi vsak po dlhej dobe akcne sceny, aj ked su zmatene natocene. Stevo vsak chvalabohu nezabudol, ze ma 7. dan z aikida, takze sa dockame aj par zapasov. Tie uz sice nemaju na filmy typu Hard to Kill, Nemilosrdna Spravedlnost alebo Nico, ale su aspon trochu uveritelne, lebo Stevo schudol. Zaujimava bola aj autonahanacka a posledna dost extremna a surova prestrelka. Som rad aj tomu faktu, ze som sa pozeral na akcnak, pri kotorom som pod lhej dobe nemusel od hrozy sa chytat za hlavu a nemusel som ani prevracat ocami. Za dve minus povazujem to, ze Stevo vlastni auto, ktore sa po prestrelkach vie cez noc samo opravit a to druhe minus je to, ze Seagalak ma len 1 kabat, v ktorom spi, zobudza sa, byva, ranajkuje, obeduje, pije, asi sa aj sprchuje v tom kabate, pracuje, oddychuje, chodi, mlati zloduchov, vykonava potrebu malu i velku ... no ty kokos, to by som chcel vidiet jak musi smrdiet ten kabat po tyzdni..... takze iba dva vyraznejsie negativa - to sa da, nie je az take hrozne. Konecne pozeratelny trochu nadpriemerny Stevov film -- 69 % ()

Jino

Sním či bdím??? No ne. Po dlouhatánských měsících kdy Steven nebyl schopen natočit ucházející film, přišlo překvapení na které se dá vážně koukat. Nevím jestli je to tím prostředím ve kterém se děj odehrává nebo tím že Steven nám zhubnul 5 kilo. Ale tohle bych vážně od něho nečekal. Snad to nebude jen chvilková záležitost a Steven se konečně vyhrabe z propadliště do béčkových filmů. Moje osobní hodnocení je 65% a troufám si tvrdit - mě Urban Justice sedl líp než Lovec policajtů, sice nevím jak je to možné, ale je to tak!!! ()

Rodriguez

Z posledních Seagalových filmů je to to nejlepší co mohl zahrát. Zákon ulice je nabitý akční snímek, kde nepostrádáte nic z nahuštěné atmosféry. ()

Wormboy

Zakon ulice je klasicke Seagalove becko, ktore ma takmer vsetky neduhy jeho filmov poslednych rokov. Avsak, Seagal aspon prejavuje snahu hybat sa a dokonca aj skace, co je skutocne vykon.Bavil som sa najma na hektolitroch striekajucej krvi, to bola parada, uplne jedno, ci strela isla do stehna, pleca alebo hrude, krv striekala na metre daleko, haha.... 1,5/5* ()

destroy83

Nadprůměrné akční béčko, ve kterém Steven Seagal jako Simon Ballister řádí skoro jak za starých dobrých časů, kdy jeho filmy měly šťávu. Příběh snímku otevírá vražda mladého policisty, která byla evidentně na objednávku. Policie mlží jak jen může, ale jen do té doby, dokud na scénu nepřichází otec zavražděného Simon Ballister, který bere spravedlnost stylovým způsobem do svých rukou. Vraha svého syna chce dopadnout za každou cenu, takže pořádně zatopí členům dvou místních gangů, mimochodem bose jednoho gangu si střihnul Danny Trejo, i zkorumpované policii. Seagalova postava působí uvěřitelně a likvidace protivníků je vskutku parádní. Snímek celkem svižně odsýpá, ale i tak se bohužel dostaví nudnější sekvence. Za zmínku ještě stojí postava vůdce černošského gangu, kterou výborně ztvárnil Eddie Griffin, jehož hlášky jsou nezapomenutelné. U mě poctivé tři hvězdy. ()

Seag

SEAGAL IS BACK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na začiatok by som rád povedal že seagal v tomto filme nemá dubléra.Konečne prišiel aj on na to že treba schudnúť a neukáže sa nám iba v hrubých kabátoch jak sme boli zvyknutý. Mne osobne sa tento film viac páči ako Lovec Policajtov. Vážne!!!!!!!!!!!!!!!!! Tento film je proste skvelý. Seagal sa vie hýbať, a myslím že týmto mi dokázal že nepatrí do starého železa. Jediné čo ma mrzelo bolo to, že seagal nechal žiť eddie griffina. P.S. Prekvapila ma mini rola Danny Treja. P.S. č.2 Nejlepší film so seagalom od roku 1996. ()

Maty85

Nejlepší Segalův film za poslední roky. Konečně se ukázal v roli , v jaké ho chceme často vidět - Osamělý hrdina, který si nebere žádný servítky,lámání všemožných kostí v tělech protivníků je pro něk každodenní chléb a průměr počtu zabití 1 člověka na minutu filmu je samozřejmostí. Vždyť todle ho proslavilo.Takhle ho známe a i nadále znát chceme.Jen tak dál, dobrý *** ()

otík

Zapomeňte na jakákoli dobrá hodnocení tohoto typického Seagalovského snímku. Je to hrubozrnné béčko se vším všudy, od špatně natočené akce, střihu, režie, až po ubohé záběry na řidiče ve vozech, kdy je jasně vidět, že se natáčelo před plátnem. Je to zklamání hlavně proto, že se tentokrát netočilo ani v Rumunsku či Bulharsku. A taky Seagal nijak nezhubl, ba dokonce bych si dovolil tvrdit, že opět malinko přibral. Seagal se celý film snaží o pomstu za vraždu svého syna (celkem originální počáteční zápletka, první bod pro Stevena), který býval dobrým policajtem, než mu jednou v noci ranou z revolveru prošpikovali hrudník. Seagal (jehož filmový hrdina je machr na zbraně i bojové umění, aniž bychom se ve filmu dozvěděli, kde se to naučil – nebo to s tou televizí nebyl vtip???) se pouští do pátrání po vrahovi, přičemž pobývá v hodně nebezpečné čtvrti černochů, kde není nouze o náhodné bitky a tedy možnost ukázat své bojové umění (druhý bod pro Stevena, i když tentokrát ne nijak originální). Když však zjistí, že ho mladý černoch vodil za nos (zatímco my to víme po 15 minutách, Seagalovi to dojde skoro ke konci filmu) a že zodpovědní za smrt jeho syna jsou policisté, zvrhne se film doslova v jatka, kde už promlouvají hlavně zbraně. Celkem vtipný závěr uzavírá film plný klasických negrovských keců. Ano, jde o nejlepší seagalovku od Bestie, o tom není pochyb. Steven zde opět kope, láme ruky i vazy, mlátí s lidmi o zem – a to vše často v jednom celistvém záběru. Často mu ale bohužel opět pomáhá střihač, který ze začátku střihá solidně a tak nějak tradičně kladně pro Seagala, ale postupem času asi ztratil ze Seagalových bojových projevů rozum, zešílel a druhou půlku sestříhal tak, že ze soubojů tělo na tělo nemáme nic. Také explicitní stříkání krve z postřílených lidí je naprosto zbytečné a zcela nefungující. Celkově jde o pro Seagalovy fanoušky slušné, možná dokonce malinko nadstandartní dílo, které však hodně ztrácí tím, že je natočeno totálně amatérsky a staví se tedy někde na úroveň filmů Dnes zemřeš! nebo Země krvavého slunce. A to je škoda, protože po akční stránce se zařadilo hned za Bestii. ()

Courtemanche

Lidi kteří nemají rádi Seagala, nemají se koukat na jeho filmy! Film je moc zajímavý, moc akční, moc dobrý Seagal. Opakuji: moc dobrý Seagal. Bez problému jeden z jeho nejlepších filmů. 4/5 ()

Mrkvič

Legrační obtloustlý Segal s příšerně obarveným hárem. Akční film, kde je příšerná kamera, a hrozně trapný akční scény. Navíc hrůzostrašný český dabing! Jenže tím výčet negativ končí. Jde o docela jednoduchý film, ve kterém stříká krev tak, že by měl Dexter obrovskou radost. Nasraný otec zavražděného policisty zabijí relativně nevinné gangstery. Na konci zabije vraha svého syna, protože on zmáčkl spoušť. Zbytek ho nezajímá, ikdyž se to hajzlama všeho druhu ve filmu jen hemží. Oni jeho syna nezabili, tak je nechá běžet, ikdyž zkoušeli zabít jeho. Do toho se prostě jednoduchý Segal ideálně hodí. ()

Jizni Tlapa

"To je správnej řízek..skoro jako gangster"Stejně jako závěrečný monolog nejhajzlovatějšího z grázlů hajzlovitých, neřekl bych to jinak. Stevie vstal z "mrtvých" a dokazuje, že je to ještě pořád on, kdo s protivníkem vytře interiér ušmudlané garsonky, aniž by si na to vzal dubléra. Dokonce to udělá stylově, zpomaleně a jako bonus předvede umění nože, které mu nebylo nikdy cizí. To vše v rytmu hip hopu a rapu.Naprosté překvapení... ()

Beky

Dneska mě jeden člověk neskutečně naštval, neni to Steven Seagal:)!! Dneska jsem si řekl, že se musim změnit, některý věci nechám dojít do stádija, kdy ze sebe dělám úplnýho kreténa a přitom ještě stihnu kejvat hlavou:(!! Všechno si nechám líbit, ale tomu je konec...teď nastupuje Zákon ulice!! Začnu hned tim nejlepším, když si totiž monitor pořádně zesvětlíte a vemete si baterku do druhé ruky, kterou budete mít zrovna volnou a budete s ní svítit do monitoru, tak na konci filmu uvidíte závěrečnou bitku, která je opravdu velice dobrá a když budete pozorní, uvidíte Seagala v plné parádě bez dubléra!! Škoda tmavého prostředí!! Je tedy s podivem, že všechny bitky ve filmu nejsou natočené tak jako poslední...v celku!! Určitě jde o pokrok, aspoň v tomle směru, jinak je vše při starém a je to hodně efková záležitost!! Ale to nechci rozebírat!! Jsem jeho fanoušek, mírná spokojenost převažuje nad hlubokou skepsí:)!! ...poctivých 40%!! Jednou větou: Eddie jako big-mother-fucker by zasloužil kulku v těle z tohodle filmu, aby z něj na jednu ránu vytekly 3litry krve ( co to jako bylo???), protože mluví jako hulvát:))))...ne, nepřišlo mi to drsný, přišlo mi to směšný!! ()

lennyd

Nikdo nečeká, že smrt jednoho poldy rozpoutá běsnění jeho otce, Simona Balistera (Steven Seagal). Ten se, díky výcviku u speciálních jednotek, dává do vyšetřování vraždy svého syna na vlastní pěst, což jak místním gangům, tak zkorumpované policii není příliš po chuti. Ale Balister se nevzdá, dokud vraha svého syna nedopadne ... V sérii velmi špatných Seagalových filmů je tento hodně světlou výjimkou (skoro bych se nebál říct, že je film docela dobrý) - bohužel pro mne měl tu smůlu, že jsem si jej (náhodou) pustil po Muži v ohni, který je postaven na téměř stejném příběhu (osamělý muž proti celému městu). Jenže Steven Seagal není Denzel Washington a Don E. FauntLeRoy není Tony Scott - a tím, že jsem filmy viděl po sobě tento rozdíl ještě zvýraznily. Takže se Stevene omlouvám, tentokrát jsi měl prostě smůlu. Ale za to se mi líbilo tvé přibližovadlo :) ()

ywo666

Čo si budeme nahovárať. Stále je to veľmi zlé. Ale neviem či sa mi to zdalo, ale Steven my prišiel o trochu chudší. Nie moc ale trošičku. Aj to sa počíta. Hlášky sú a to je dôležité. Bez nich to moc nemá cenu. Akcia je slušná (na Seagalovské pomery) aj bitky sa tu nájdu. Danny Trejo tu hrá len v jednej scéne, čo je škoda. Eddie Griffin celkom ujde ale tento film nezachráni skoro nič. Toto je môj 25 film kde hrá Steven Seagal. A môžem povedať už som od neho videl asi všetko čo môže ponúknuť, takže sui dávam dočasne pauzu. Ale som ochotný pozrieť len niečo čo bude mať nad 55% alebo kde hrá vedlajšiu úlohu. Nech to je aspoň Béčko, ale Céčková kategória ma už nebaví ani z recesie. ()

zdenny

Steven se pořád topí v céčkové kategorii, třebaže svým charismatem a pověstí má dle mého soudu na víc. Zřejmě mu to stačí. Nevím. Tento film mi připomínal první čtyři Stevenovy filmy, které byly ve stylu "Vy jste ublížili mé rodině, já nekompromisně půjdu po tom, kdo to udělal. Nikdy se nezastavím a vemte jed na to, že dokončím to, co jsem si předsevzal". Jenže... Buď je na to Steven už starý nebo schválně jeho akční scény nejsou snímány tak, aby lahodily divákovu oku. Což ve svém důsledku znamená, že zbyde jen jakýsi opar a frajerská slova ve smyslu: "Ty jsi špatný jako oni - Ne, já jsem horší". ()

JohnSmith

Teda upřímně musím říct, že to bylo celkem slušný. Steven opravdu v akci, hází lidma kolem sebe. Určitě, kdyby byla akce zvládnutá o něco líp a černí bratři by se nechovali jak totální kokoti, tak by to mělo na víc. ()

ssfan

Seagal je zpátky a to mu nikdo nemůže upřít, a to proto, že tenhle film je rozhodně nejlepší od Lovce policajtů. Nechybí tady přestřelky ani bitky mezi Stevenem Seagalem a mnoha gangstery.Film má taky velmi dobrý děj. Teď přijde Pistol Whipped a ten bude ještě lepší. Seagal ještě neřekl poslední slovo. ()