Zimní host

Ten den byl takový mráz, že zastavil dopravu a tím i čas. Ale těch osm lidí jako by jej nevnímalo dva chlapci záškoláci, pro které je pobyt v mrazivých pobřežních skalách pořád lákavější, než vysedávání ve školních škamnech. Dvě babky, žijící už jen nekrology a pohřby. Teenageři Alex a Nita, prožívající první okamžiky vzájemného okouzlení. A především fotografka Frances a její matka Elspeth, svádějící spolu věčný boj, v němž se mísí láska a nenávist, starost a nepochopení...
Čtyři dvojice různého věku, čtyři příběhy, odehrávající se ve skotském přímořském městečku, míjející a prolínající se tak jako stopy ve sněhu... (Česká televize)

easaque

výrazově silný film s příjemnou kamerou i hereckými výkony. Příběh je poeticky melancholický a střídají se v něm rádoby všední rozhovory tří dvojic. Svůj velký díl k atmosféře dodává i prostředí zamrzlého městečka u moře. Ale ani toto všechno u mě nevyvolalo dostatečně silný zážitek pro vyšší hodnocení, takže jen silnější 3*, avšak bez chuti si to zopakovat. Přesto doporučuji náročnějším divákům a vidím tady na skóre, že si své oblíbence našlo a zaslouží si je. ()

Martin741

Dalsia prazdna konzervacka uprostred zasnezenych plani. Pary /sak sa pocitaju len hetero pary, ze jo?/ prilis tlachaju do prazdna o medziludskych vztahoch, nic pre mna : 30 % ()

Streeper

Stále netuším, co si o filmu jako takovém mám myslet, je to hodně zvláštní a svým způsobem i dost náročný film, který zachycuje život tří generací, které se obávají, že skončí jako rodiče. Nebo alespoň tohle jsem si z toho odnesla já. Nejvíce mě bavily scény s chlapci, kteří kouřili u moře a bavili se spolu o sexu a masturbaci, následná přítomnost Emmy Thompson a Phyllidy Law to jen vylepšila, nicméně si nejsem úplně jistá jestli jsem pochopila konec. Film mi přišel až moc složitý a komplikovaný, ale jsem si jistá, že přesně takhle to Alan Rickman zamýšlel, když napsal scénář. Možná tam dokonce i dal i něco ze svého života a z pohledu jeho jako chlapce, ale mě osobně ten snímek nijak nezaujal. ()

C0r0ner

Těch 80% tady je mi teda fakt záhadou, protože já viděl unylou sračku o ničem, kde se osm charakterů potácí od ničeho k ničemu a melou dokola akorát totální hovna. Jediné světlé momenty jdou na vrub klukům na pláži, zbytek je čistý odpad. 15% ()

laik_60

od počiatočnej chladivej strnulosti a chladu prostredia ma jednotlivé dialógy medzi matkou a dcérou či chlapcami alebo starými kamarátkami postupne vtiahli. Zrazu mi nebola zima a aj samota, napodiv s pribúdajúcou hmlou , sa akosi menila na akési ... akoby očakávanie. ()

dr.fish

Film je přeplněný dialogy, které jsou ale natolik skutečné, že člověka úplně vtáhnou do hry. Všechny dvojice (matka-dcera, důchodkyně, kamarádi a kluk a holka ze zastávky), které spojuje společný čas a místo, jsou skvěle napsané a zahrané. Nemá to hluchých míst a leckdy se člověk nad vyřčenými moudry fakt pozastaví. Dominují samozřejmě scény Phyllidy Law a Emmy Thompsom, ale zbytek taky nemá chybu. Působilo to na mě jako oslava života, i když to bylo spíš o těch smutných věcech. A za ten závěr jednoznačně hvězda navíc. 90% ()

vesper001

Hrozně moc jsem si přála, aby režisérský debut mého oblíbence Alana Rickmana byl silný, poetický a procítěný. A je – svým osobitým způsobem. Velmi svým a velmi osobitým. S postavami se setkáváme náhodně, jako s lidmi v autobuse, na kratičký okamžik jejich dlouhého a nepoznaného životního příběhu. Možná pár zlomků zahlédneme, ale to už se jede dál. Vidíme další a další lidi, jejichž osudy se na malou chvíli protnuly, a pokud na ně nezapomeneme hned, tak většinou hned poté, co vystoupíme. ()

terunka003

Britské, zimní, rodinné, poutavé, soukromé. Klasický klubovkový snímek, který vypráví o vztazích mezi přáteli, milenci, rodiči a dětmi. Vše se navíc odehrává ve studeném šedém Skotsku. Herci úžasní. Pozitiv asi moc nehledejte, je to spíš snímek na zamyšlení. ..a venku stále prší.. ()

Pavlínka9

Je to s podivem, ale tenhle film jsem si nechávala dlouho na shlédnutí. Prostě asi z toho důvodu respektu k Alanovi, kterého mám jako herce moc ráda a bohužel tady již není. Bylo to pro mě hodně těžké to zapnout...A chápu a přijímám, že ten film aktuálně není pro mě. Myslím si, že před 10ti lety bych ho přijala úplně jinak. Ale aktuálně pro něj nejsem stavěná. Je to hodně náročný film, který jen tak každý nepřijme a i když si někdo může myslet, že se tam vlastně nic neděje - děje se tam toho opravdu dost :) Je to hodně intenzivní, je potřeba silně naslouchat a vnímat všemi smysly....Zimní host je host, který ten den prostoupil všechny a ovlinil jejich následující dny nezapomenutelným způsobem. Obrovskou zajímavostí pro mě byla výslovnost všech postav, jelikož přesto, že angličtinu ovládám - tady to bylo dosti náročné, jelikož jsem jim polovinu téměř nerozuměla a byly situace, kdy jsem si do konce myslela, že nemluví english :D :D A to mě bavilo :) Podívám se na film za dalších 10 let a uvidíme... ()

pinguinka

Tímto filmem jsem byla doslova nadšena a navzdory názvu mě vzpomínka na něj dodnes hřeje u srdce. Krásně vystavěné lidské figurky hrají působivou partii pod vedením Alana Rickmana. ()

gutshoter

Nevím, proč hodnotím, jak hodnotím. Koukněte a můj nedůvod možná pochopíte. Dialogy jsou občas bravurní, občas až moc sentimentální bez logiky. Každopádně výtečná hudba! nechává logiku stranou, a to je na tom to impresivní. Nic podobného jsem neviděl. To je ovšem právě ta symbolika s ohledem na to, že Rickman natočil pouze toto. Velmi tu bude záležet na tom, s jakým rozpoložením si film zapnete. ()

derryl

Krásně meditativní film. Skotsko je jedna z postav filmu. Mám tu zemi velmi rád. Alan Rickman natočil prvotřídní film. ()

Alf

zase jeden z tzv. psychologických filmů, kde je psychologie vystavěná především na skutečnosti, že některé postavy jsou až hystericky ukecané, zatímco z jiných je těžké vypáčit slovo, docela by mě zajímalo, nakolik přispěli k pojetí role Emmy Thompsonové, vrcholícímu nevídanou hereckou křečí, režisér, či herečka sama, hádám spíš to první, E.T. jsem totiž dosud viděl hrát jen skvěle... ()

conery1

Hosťom v príbehu zo zimného, vetrom ošľahaného škótskeho pobrežného mestečka je láska v mnohých podobách. Znovu objavená medzi starnúcou matkou a ovdovelou dcérou, prvá medzi dospievajúcim mládencom a jeho novou kamarátkou, prejavená vo forme opory medzi starnúcimi priateľkami, objavená medzi chlapcami a opustenými mačiatkami. Mojím hosťom bola krásna a sympatická Emma Thompson. Nezvyčajný režisérov cit pre ženský pohľad na svet. ()

ddf76

Rickmanuv povedeny rezijni debut, ktery si vystaci s par herci. Maly velky film, ktery je urceny pro zimni vecery :) . Velmi povedeny herecky vykon Phyllidie Law v roli matky Frances (Emma Thompson). ()

vla_kor

Jedním slovem nádhera! Co už jsme protrpěli režijních debutů slavných herců, ale tohle je perfektně zvládnutý přepis divadelní hry na plátno. Poetika a humor ve správném mixu, pochopitelně vynikající herecké výkony a navíc nádherně zmrzlý skotský zapadákov. Rickman měl díky tomu, že Zimního hosta režíroval už na divadle, dost času na zkoušení, ale díkybohu nevytvořil nic divadelně placatého a spolu se scénáristkou Sharman Macdonald dokázal příběh převést do filmové řeči. Tvrdím, že Alan Rickman si řadu ocenění, která film obdržel, opravdu zasluhuje. A doufám, že je to dostatečná satisfakce za hrdinské natáčení s omrzlinami na nohou... ()

spacylemon

Všechny čtyři dvojice byly svým způsobem samy o sobě úžasně zábavné. Jenže když do toho imrvére (tím svým skvělým přízvukem) pronášejí věty, jako by zrovna snědli slovník poetického blábolení a instantních mouder, tak člověku brzo dojde, v čem bude asi problém. Totiž nic proti jisté míře patosu, ale co ještě snesou (divadelní) prkna, nemusí vždycky snést i plátno, sorry. A pak to neustálé sladkobolné klavírní pižlikání, to už mě skoro až uráželo. ()

Azikel

Úplně nudný film o úplně nudných lidech. Nemá to atmosféru, nemá to žádný zajímavý moment, nemá to vlastně vůbec nic. Žádné emoce, nic, ticho, prázdno, pusto. Jeden zcela obyčejný mrazivý den v životě zcela obyčejných lidí. Dávám jednu hvězdu za scénu u ohně a za Arlene Cockburn. ()