Neznámý signál

• USA The Signal (více)
všechny plakáty

Na dveře klepe nový rok a městečko Terminus se pomalu začíná utápět v chaosu, zmatku a anarchii. Všechny možné komunikační kanály se hroutí a z obrazovek televizí, monitorů počítačů a displejů mobilních telefonů začínají proudit do světa podivné obrazy a zvuky. A společně s nezvyklým signálem se všech obyvatel Terminu začíná chápat děsivý amok přerůstající v nelidské vražedné běsnění. Mladá žena Maya původně ničemu kolem nevěnovala pozornost, ale když si uvědomí, že má v zádech dav maniaků včetně vlastního manžela, začíná chápat, že musí něco udělat. A stejně tak její zachránce Ben. Jenže otázka zní, jak v této situaci postupovat. Jistě, nejlepší by bylo zničit zdroj signálu, ale to se mnohem snáze řekne, než udělá. A buďte si jistí, že režiséři David Bruckner, Dan Bush a Jacob Gentry, kteří natočili tento pozoruhodný sci-fi horor společně jako kooperační experiment a rozdělili jej do tří navazujících, přesto zcela odlišných částí, to svým hrdinům rozhodně neusnadní. Paranoia se začíná plížit ulicemi a smrt je nadosah ruky. (oficiální text distributora)

Heroine

Je to ujetost. Nejstrašidelnější na tomhle hororu je, že se tam většinu času nikdo nechová normálně. Ale bez jakýchkoli logických vysvětlení, se vždycky chvilkama někdo chová jako blázen, chvilkama zase ne, takže jsem se v tom dost ztrácela. Potom se přidali flashbacky, vzpomínky, a ještě nějaké paranoidní představy, a v podstatě jsem se v příběhu ztratila úplně. Což je jedna věc, a potom samozřejmě technické nedokonalosti dost kazí celý dojem. Ani ne tak umělá krev, nebo zranění, tam jsou triky a masky celkem dobré. Problém vždycky nastal, když se do sebe pustili dva lidi, a bylo naprosto evidentní že to jen hrají. Jako při škrcení, kde se ani pořádně nedrží za krk, ale jenom tak "symbolicky". Ale jinak je to celkem zajímavý nápad. ()

Rathalos

Filmy s apokalyptickou temou mam rad a tento ma tiez nesklamal,fakt podareny horor o signale,ktory ludi meni v agresivne monstra a ich zmyslanie je razom uplne mimo reality,herci boli v pohode,obcasny humor padol dobre,zvlastne spracovanie,ale zaujimave...:-) ()

katmandzoo

vôbec mi to nepripadalo ako horor ale ako snaha urobiť z tohto filmu sci-fi horor, ktorá však nebola korunovaná a vyznelo to komicky..nazval by som to skôr fantazíjnou komédiou.. ()

emdvojka

No v prvom rade je to veľmi zvláštny film, ktorý sa však zbytočne nenaťahuje a ide od začiatku na plný plyn. Troška mi tam vadili tie dialógy, ktoré neviedli nikam. Ale atmosféra bola celkom slušná a krvi tiež nebolo málo. Akurát hl. hrdina vyzeral jak keby bol z iného sveta ( na ten ksicht sa nedalo pozerať) a bohužiaľ záver mi vyznel tak, ako keby aj samotní tvorcovia, už nevedeli ako ďalej. Pointa vo filme chýba, ale zábavne to bolo... ()

Ondr@932

Docela zajímavé pojetí filmu na kapitoly jako u Kill bill, ale upřímně tento způsob natáčení moc nemusím, i když zde mi to tak nevadilo. Docela zvrácený příběh ... Film na jedno zhlédnutí a dost. 50% ()

Vabr

Jelikož je David Bruckner můj oblíbený režisér, musel jsem vidět i jeho prvotinu Neznámý signál. Je jasné, že se bude jednat o nízkorozpočtovou věc s několika mouchami ve formě horší kamery, herců atd. Přesto mě mile překvapilo, jak dobře si úvodních 20 minut vedlo. Kupodivu snadno vás film vtáhne do děje, který je plný tajemna a násilí, a tak vás zajímá, kam bude směřovat, a na co spolu s hlavními hrdiny přijdete. Bohužel po tomto úseku jde film do kopru a začne se motat na jednom místě. Vymění postavy, neboť je film rozdělen do jednotlivých úseků, v nichž vystupují různé hlavní postavy (často i po boku již známých postav), a děj vás začne pekelně nudit. Nezbývá pak už nic jiného, než se do finále prokousat nudou. Háček je v tom, že ani samotné finále za ty vydřené minuty sledování nestojí. Vyhodnocení: Měním svého oblíbeného režiséra/ku na Andreu Arnold ()

FeFa

Tohle mi moc nesedlo, chvílemi se to tváří jako horor či snad sci-fi thriller, jindy jsem měl pocit, že sleduji komedii. Co mi ale nejvíc vadilo, byla (nepříjemně kontrastní) kamera, která po většinu času zabírala jen obličeje herců a vše okolo jakoby nebylo. Nápad ovšem není špatný a být vyššího rozpočtu, určitě by šlo o pozoruhodný film. ()

kubal18

Nechápu proč je v popisu filmu uvedeno horror. Chvílemi jsem se musel smát a po hodině jsem ukončil to strašné trápení... ()

fililipekk

Odkudsi přichází prapodivný signál, který má ničivé následky na lidské myšlení.... Tak to asi neklapne říkám si, ale --- začátek filmu je opravdu příjemný, v polovině vše odlechčí opravdu drsný humor a ten konec, no dejme tomu. I když je pravda, že jako celek by to více fungovalo kdyby to točil jenom jeden borec, ale úvodní tempo filmu by asi stěží vydrželo až do konce, ale jeden nikdy neví, třeba by to šlo. Nečekat strašidelný a lekavý horor, docela dobré a obstojné maso. ()

Sandisek

Chaos, bezmyšlenkovitost, jen zmatené násilí, naprostá nuda. Po asi 40ti minutách gtrápení sem to vypl a udělal v Total Commanderu konečně F8, škoda místa... ()

BigFishPop

V prvom rade chcem povedať, že nechápem tunajšie nízke hodnotenie. Film ma mimoriadne príjemne prekvapil (lebo podľa hodnotenia som nič kvalitné neočakával). Film je krvavý, depresívny, pochmúrny s výbornou atmosférou a skvelými čiernohumornými pasážami. Silné 4 hviezdy a po druhom pozretí pôjdem možno na maximum. Hororový fanúšik by si tento kúsok nemal nechať uniknúť. ()

Doomer

Tak todle byla dost schyzofreni divnota, kazdopadne napeti a gore efekty byli a je to film ktery si budu pamatovat jeste hodne dlouho protoze takovej mix hororu a absurndi cerne komedie se jen tak nevidi ()

koudi

Pěkná myšlenka, trocha psychologie a místama sem se dost nasmál, takže bych hodil filmu nálepku Psychologický/Komedie/Thriller. Zajímavý kousek. ()

Pharlap

Tři a více ne! Námět dobrý.. docela mi to připomnělo jeden hororáč.. s wifi tématikou..kdy se pres wifi dostávali do naší dimenze duchové atd..a pak ještě 28dní poté.. takovej mišuňk.. nicméně.. zpracování by sakra zasloužilo větší fušku! No to tedy!!! copak je možné se v rámci celoměstské epidemie vraždění soustředit na jednoho chudáčka, co hledá svou holku..? Panebože.. chvílema mi to přišlo jako taková pokřivená horror love story jako Stmívání.. Herecké výkony? Velice průměrné.. Nene.. tohle lepší bejt nemůže.. ()

Greendell

Ze začátku mě to docela zaujalo, ta první epizoda měla slušnej potenciál...ale pak to teda šlo pěkně do hnoje, a už jsem si přál aby to skončilo, škoda :-/ ()

Brano

Miestami mi to prišlo ako nejaká vykrádačka hororu Pulse, ale bohužiaľ tento snímok nedosiahol ani polovicu kvalít vyššie uvedeného filmu. Príbeh strašne hlúpy, chovanie postáv nelogické a primitívne a celkovo dej bol dosť zmätený a nepriehľadný. Herecké výkony taktiež zrovná dvakrát nenadchli a záver bol dosť stupídny. Vyzdvihnem akurát humorné prvky na štyl Shaun of the Dead. ()

Pitryx

Velmi dobrý začátek, bez zbytečností, ale pak to začne být trochu nudné. Měl jsem v těch postavách i kapánek zmatek. Troška gore tu byla, masky dobré, triky také. Dějově hodně slabé, prolínání příběhů mi dělalo v hlavě guláš. Bohužel to k ničemu nedospěje. Podruhé kouknout jen v nouzi. ()