Hra souboru, který je zakládajícím členem Pražské 5, vznikla na motivy "raného opusu" Václava Havla a Karla Bryndy Život před sebou. Děj se odehrává za socialismu kdesi ve vojenském útvaru. Jednoduchá zápletka, točící se okolo zastřelení civilisty při strážní službě, poskytla východisko pro jedovatou satirickou komedii, věrně zachycující podobu lidové armády jako zcela absurdního stroje na ničení lidských charakterů. Přesně odpozorované situace, jalové dialogy a odpovídající jednání všech postav dokáže patrně ocenit především ten, kdo tehdejší vojenskou službu zažil na vlastní kůži. Ve spoustě komických okamžiků, vypointovaných gagů a v neustálé kaskádě hereckých kousků se poněkud ztrácí hlubší smysl, vypovídající o tom, že každý musí sám za sebe neustále rozhodovat, zda zvolí pravdu či lež. Sklepácká inscenace Mlýnů je postavena zejména na situační komice a na svérázném hereckém projevu. Režisér televizní verze Ondřej Trojan natočil záznam představení, uváděného na jevišti v plenéru u skutečných kasáren. Exteriéry a reály pak "hrají" v různých prostřizích, podobně jako vojáci z tamního vojenského útvaru či samotní diváci. Stálé divácké reakce dotvářejí účinek inscenace, jež věrně zachycuje poetiku originálního divadelního souboru. (oficiální text distributora)

HappyDeath

Koupil sem si to ve výprodeji, protože jsem si myslel, že by to mohlo být dobré.... Ale bylo to vynikající. V hlavní roli Burda známý z filmu Kouř. A o těch hereckých výkonech nelze ani na chvilku pochybovat. CHtělo by to někdy vidět naživo. PERFEKTNÍ!!!!! ()

pouler

Pecka. Ani jsem nevěděl, že to je podle hry Václava Havla. Ještě jak jim šla pára od pusy. Docela realisticky to působilo. ()

Harry_

Zajímala by mě Havlova předloha, protože je možné, že Sklep (takový malý český Python) z toho udělal parodii parodie. Vávra a Hanák nejlepší, zbytek průměr, ale zpívané party a východňársky mluvící Slovák (přestože je Zvolen na středním Slovensku) byly na ránu. Jediné, co je z dílka jasné, je vojna jako socialistická a vojenská pakárna. ()

Stařena

Jestli se chcete smát od začátku až do konce tak Mlýny jsou jasná volba.... "a tam jsou ty štěnici v těch koblihách pěkně namačkaný" :-D ()

E lan

Vynikající hra, nezapomenutelné hlášky, sklepácký humor, skvělé herecké výkony... Co více o této hře říci? ()

hyper01

"Soudruhu poručíku, během mé služby se nic zvláštního nestalo!" "Takže's tady byl celou dobu na hovno, že jo?" ()

Inozuka

Pro každého, kdo zažil povinnou vojenskou službu ultimátní masakr od začátku do konce. Sice jsem nesloužil za komoušů, ale začátkem devadesátých let, nicméně ten duch debility a ožraleckých lampasáků v armádě pořád přetrvával. Adaptace Divadla Sklep je naprosto boží se spoustou nezapomenutelných scén - snídaně šampiónů por. a pplk., debata nad mrtvolou, výlevy primitivního zvoleňáka Šimka apod. Pamětníci budou určitě plesat i nad zdařilým parodováním budovatelských a vojenských filmů (Chlapci a chlapi apod.), ale i mladší generace určitě nepohrdne situačním humorem. Na DVD jsou super bonusy s nepoužitými scénami a s alternativním obsazením. Na příkladu, kdy pplk. nehraje Vávra ale Nebřenský, je zajímavé sledovat míru improvizace obou a smeknout, že v obou případech jsou scénky sice v podstatě stejné, ale přesto krapet jinak pojaté... ()

Rodin

Absolutní nářez, nejen pro každého chlapa, který absolvoval základní vojenskou službu. To tedy byly třeskoprsky! ()

nenet

"To bude průser - nebo pochvala! Vypínači, na můj povel...!" Herci divadla Sklep ve hře z prostředí ČSLA dokázali naprosto přesně vystihnout atmosféru armádního prostředí se všemi jeho absurditami a nelogičnostmi. Velmi poučné :). ()

CaladanChmur

Herci do jednoho hrají super, ale ten humor tam nikde prostě nevidím. Na vojně jsem byl a na dva roky, tak nelze tvrdit, že by jsem nevěděl, o čem je řeč. Havlův humorný nehumor,resp. nehumorný humor, mi nesedí. Chybí mu lehkost, a nebo alespoň něco opravdu hlubšího k zamyšlení, co by se nemuselo mermomocí hledat, aby jsme nebyli nuceni říct, že to bylo sice pěkně zahrané, ale přesto velké hovno. Ty dvě hvězdy jsou jen za to, co předváděli herci divadla Sklep. ()

Amonasr

Poměrně slabá hra plná hodně křečovitého humoru. Pouze komické výstupy Davida Vávry alespoň určité pasáže samy o sobě zachraňovaly, přestože jako celek to za moc nestálo. Vojna byla za socialismus naprostá pakárna, v tom lze vyznění hry akceptovat, ovšem to samo o sobě ještě nezaručuje uměleckou kvalitu. ()