Mlýny (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1994, 70 min

Předloha:

Václav Havel (kniha)

Václav Havel (divadelní hra)

Ivo Popek

Mám Divadlo Sklep velmi rád, ale tomuto představení jsem nikdy nepřišel na chuť, a přestože se v Mlýnech nachází několik legendárních komických scének, tak jako celek mě to moc nezaujalo a bohužel také docela nudilo. Na druhou stranu to vyobrazení vojny či věčně nalitých důstojníků je celkem přesné. Moje hodnocení 55%.(16.4.2016)

Divadelní hra odehrávájící se ve vojenském prostředí se přesně strefuje do absurdity komunistického chování a myšlení. Velice zábavnou a sledovatelnou formou nám divadlo Sklep servíruje příběh točící se okolo zastřeleného civilisty (záškodníka), což mělo za následek povýšení a uznání jednoho z příslušníků útvaru od velitelů. Autory dramatu jsou Václav Havel a Karel Brynda.(29.1.2011)

Divadlo sklep v té nejlepší formě. Neuvěřitelné představení... Zároveň nekonečně absurdní a přitom nesmírně přesně a naprosto dokonale popisující socialistickou armádu se vším všudy... „Kurva, tady někdo leží, to bude průser! ... nebo pochvala! ... “ Kam se hrabou všichni seriáloví i filmoví Kefalínové ve ve srovnání s tímhle? Na DVD k tomu navíc ještě úžasné bonusy...(18.11.2007)

Podle mne jedna z nejlepších věcí Sklepáků. S filmem to bude jako s divadlem sklep, buď si ho zamilujete, nebo se vám nelíbí, nic mezi. Nutno podotknout, že ten kdo nezažil povinnou vojenskou službu, je ochucen o některé narážky a nemusí karikaturu vždy pochopit (u ženského publika má film určitě menší oblibu) Film dělají vynikající výkony Vávry, Trojana, Schmidta, Hanáka i Moniky Načeva i ostatních herců. Mnoho hlášek z filmu již zlidovělo : Kdo ho sundal škodnou? To bude průser, nebo pochvala! A už to nalejvej!... K filmu se vracím vždy když se chci zasmát.. Myslím si, že Havel nikdy netušil jak jeho hra může být zábavná :D(11.11.2009)

Měli sme tady takové menší manévre. Divadlo Sklep na vrcholu svých tvůrčích sil. Skvěle zahraný poručík Horáček Tomášem Hanákem. David Vávra je prostě borec a chlastá jak carskej dustojník. Ondřej Trojan by vyšetřil i záhadu Bermudského trojúhelníku. A Otakáro Štětináš Schmidt je tak naivní a pozitivní pionýr, že byste mu dali s chutí do huby:).(14.12.2007)

• - Divadlo Sklep pozvalo na generálku i Václava Havla, ten kvůli pracovnímu vytížení nemohl, ale paní Olga pozvání přijala. Celou dobu se smála a pak jen dodala, že je to opravdu svérazná adaptace a že si je jistá, že by se to Vaškovi líbilo. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Trumpetista na střeše je hlavní osvětlovač. Hercům trvalo dlouho, než ho k tomu přemluvili a on sám se musel před tímto výkonem "posilnit". (Zdroj: ČSFD.cz)