poster

Mlýny (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1994, 70 min

Předloha:

Václav Havel (kniha)

Scénář:

Václav Havel (divadelní hra)

Kamera:

Ivo Popek
(další profese)
 • Necrotongue
  *****

  Skvěle zpracovaný scénář a fantastické výkony jednotlivých představitelů způsobily, že jsem nemohl ubrat hvězdičku, přestože mě příliš nebraly pasáže s písněmi a tanci. Každopádně bylo prostředí a situace v naší lidové armádě tak přestřelené, až byly prakticky reálné. Absolvoval jsem základní vojenskou službu až v devadesátých letech a stále to byl podobný absurdistán. Některé scény z Mlýnů už z hlavy nikdy nedostanu, patří mezi ně zcela jistě setkání nad mrtvolou s Ondřejem Trojanem nebo sólový výstup Davida Vávry, to byly záležitosti, které má bránice vydržela snad jen zázrakem.(26.12.2017)

 • hony23
  *****

  Sklepáci v životní formě. Při každé repríze se tomu tlemím znova a znova a ani nechci domýšlet, co by to se mnou dělalo být na tom přímo v divadle. DOPLNĚNÍ KOMENTÁŘE: splnil jsem si sen a vyrazil na představení do divadla. Ač děj znám nazpamněť, brečel jsem u toho smíchy nad hereckými kreacemi Hanáka, Šteindlera a spol., nehledě na to, že po 25 letech doznala hra několika změn, herci často improvizují a dělají narážky i na současnost. Nejlepší divadelní představení, co jsem kdy viděl.(31.12.2014)

 • ondraro
  *****

  Divadelní hra odehrávájící se ve vojenském prostředí se přesně strefuje do absurdity komunistického chování a myšlení. Velice zábavnou a sledovatelnou formou nám divadlo Sklep servíruje příběh točící se okolo zastřeleného civilisty (záškodníka), což mělo za následek povýšení a uznání jednoho z příslušníků útvaru od velitelů. Autory dramatu jsou Václav Havel a Karel Brynda.(29.1.2011)

 • quasar
  *****

  Nejlepší Sklepárna na obrazovce, ale jen proto, že je to vlastně natočené divadelní představení. "Kdo jsi, že mi říkáš jménem! - i hodností!" "V takých hnusných topánkoch mám ísť domov? Čo tomu povie Zvolen? To nieje brat, to je kurva!!!" ".....je tam taká skrina, taká plechová...." Už dost, to nejde komentovat!(11.7.2009)

 • vesper001
  ****

  Stejně jako Kouř, ani Mlýny nejsou šálkem pro každého, je třeba více repríz, aby jim člověk přišel na chuť, a hlavně aby stihl zachytit všechny perly, které na obecenstvo protagonisté házejí. „Po dobu mé služby se nic zvláštního nestalo.“ „Takže jste tady byl vlastně úplně na hovno, co!?“(5.1.2015)

 • - Divadlo Sklep pozvalo na generálku i Václava Havla, ten kvůli pracovnímu vytížení nemohl, ale paní Olga pozvání přijala. Celou dobu se smála a pak jen dodala, že je to opravdu svérazná adaptace a že si je jistá, že by se to Vaškovi líbilo. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Trumpetista na střeše je hlavní osvětlovač. Hercům trvalo dlouho, než ho k tomu přemluvili a on sám se musel před tímto výkonem "posilnit". (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace