poster

Mlýny (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1994, 70 min

Předloha:

Václav Havel (kniha)

Scénář:

Václav Havel (divadelní hra)

Kamera:

Ivo Popek
(další profese)
 • Vojcl
  ***

  Vtipné představení herců z divadla Sklep. David Vávra i Tomáš Hanák tradičně výborní. Jen si myslím, že tohle téma asi ocení nejvíce ten, kdo si vojnou za "totáče" skutečně prošel. Pro nás ostatní je to spíše jen taková divadelní variace na Černé barony či Tankový prapor.(12.6.2010)

 • Decker
  *****

  Namol sťatý Hanák s Vávrou ... to se nedá ani popsat :-)(10.8.2011)

 • gudaulin
  *****

  Pro toho, kdo chce poznat fenomén pražského divadla Sklep, je záznam divadelní hry Mlýny tím nejlepším řešením. Ostatní kousky, které existují v záznamu České televize, jsou poněkud živelné, chybí jim pevná struktura, protože divadelní soubor rád improvizuje. Televizní záznam umožnil zastavit čas, a tak známé sklepácké tváře vidíme v podobě z poloviny 90. let. Humor je postavený do polohy sarkastické nadsázky, exceluje zejména David Vávra coby ožralý podplukovník a Monika Načeva jako rotmistryně Boženka. Tahle parodie na poměry v Československé armádě v 50. letech se prostě povedla a patří k tomu nejsvěžejšímu, co v 90. letech ČT divákům nabídla. Celkový dojem: 90 %.(20.11.2007)

 • PinokKio
  *****

  Komu z vás se povedlo častým sledováním Mlýnů na VHS z pásku odmazat levou zvukovou stopu? :))(12.4.2010)

 • raroh
  ***

  Příliš přehnaně parodické v duchu pozdních 80. let.(31.12.2014)

 • - Divadlo Sklep pozvalo na generálku i Václava Havla, ten kvůli pracovnímu vytížení nemohl, ale paní Olga pozvání přijala. Celou dobu se smála a pak jen dodala, že je to opravdu svérazná adaptace a že si je jistá, že by se to Vaškovi líbilo. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Trumpetista na střeše je hlavní osvětlovač. Hercům trvalo dlouho, než ho k tomu přemluvili a on sám se musel před tímto výkonem "posilnit". (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace