Živý v Joburgu

(festivalový název)
  • Česko Život v Joburgu (neoficiální název) (více)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Sci-Fi
Kanada, 2005, 6 min

O rasové diskriminaci vesmírných vetřelců v Jihoafrické republice. Ostřejší bomba proti apartheidu. (Festival otrlého diváka)

wosho

Zajímavé, nevšední a né moc originální (na stejném principu stojí i 20let staré sci-fi Lebkouni), za to však realistické sci-fi. Bohužel má znalost cizích jazyků ji minimální -taková, že titulky nepotřebuji jen u porna:-), tak nemohu film posudit 100%. Ale na celovečerní podobu District 9 se po Alive in Joburg doopravdy těším. A jméno Neil Blomkamp má pro budoucnost filmu velký potenciál. ()

iampatrik

Pro mě má mít film ať už romantický, horor nebo krátkometrážní nějaký začátek, konec, děj.. tohle nemá nic. Kdybych si nepřečetl, že se jedná o pohled na rasovou vesmírnou diskriminaci, nepoznal bych to. Jako nějaká varianta traileru k District 9 bych to bral, takhle pro mě tento snímek nemá žádnou vypovídající hodnotu. ()

Prochy38

Klobouk dolů před prací N. Blomkampa. Viděl jsem District 9 a Elysium a tato krátká jednohubka jen dokazuje jeho úžasný pohled na věc. Skvělá práce a byť jde o takový spíše trailer, bylo to velmi silné. ()

El Loco

Alive in Jo(hannes)burg je malá ochutnávka pred hlavným chodom - DISTRICT 9, ktorý sa juhoafrický režisér Neill Blomkamp rozhodol natočiť práve po úspechu tohto sci-fi kraťasu parafrázujúceho juhoafrický apartheid. ()

JM87

Špatný to nebylo, ale na zadek mě to nějak neposadilo. Možná sou ty dvě hvězdičky málo, možná od těch 6-ti minut očekávám vážně něco, co se tam nedá nacpat, ale nevim, prostě mě to nedostalo. Samozřejmě v žádným případě nemůžu říct, že by to byla kravina. ()

Wargoo

Keďže ja a sci-fi sme dobrí kamaráti, a dokumentárne filmy mám tiež veľmi rád, toto bolo veľmi zaujímavé spojenie dvoch žánrov. Nikto nevie, ako dlho ešte potrvá, kým to bude možno viac, možno menej podobné realite, a s Alienmi sa ozaj budeme musieť deliť o zem, ale jedno je isté. District 9 bude veľmi zaujimavý film. 4**** a 77,001% ()

bangee

Hej, super krátkometrážní snímek, který se tváří jako dokument a jako správný dokument nám na konec naservíruje spoustu nakousnutých otázek. Blomkamp má vizi a vcelku obstojně s ní naloží, kamera a triky jsou výborný a na úrovni a i když je to jakože dokument, tak o akci je postaráno. Emzáci jsou takový, že bych jim to nevěřil, ale když si místo nich představíme jakkoukoliv sociální skupinu, celé to získává nový rozměr. Podle mě lepší a údernější, než-li District 9. ()