Lekce umírání

• USA The Deaths of Ian Stone (více)

Ian Stone je mladý muž, ktorý má problém. Nevie totiž, kým je. Každý deň sa prebúdza do novej skutočnosti, v priebehu ktorej ho vždy niekto zavraždí dosť brutálnym spôsobom. Jeho jedinou nádejou sú spomienky na vlastnú minulosť. (Mordenroth)

Rathalos

Lekcia umierania je horor,ktory urcite zaujme uz len nazvom,ale ak si ho pozriete,tak zistite,ze ma originalny namet,fajn atmosferu,nechyba napatie a samozrejme aj tajomno robi svoje,len ten zaver mi nejako nesadol,cakal som nieco ine,ale nevadi,som v celku spokojny...:-) ()

Manhattan

Silný potenciál a originální námět ještě nedokazuje to že film musí být kvalitní, Lekce umírání jsou toho příkladem. Snímek se rozjíždí jako krásný nový žihadlo co si vezete z obchodu domů, ale prostě nějak v půlce cesty to začne haprovat a zlobit a vy nakonec voláte servisáka ať si tu mrchu odveze a zbytek cesty dojíždíte v taxíku. Tento námět není špatný , a k tomu je velice originální což v hororech poslední dobou moc nevidíte ale bohužel to nestačí. Mé hodnocení je 50% odřenýma ušima. ()

E lan

Průměrné skoro televizní trikové pokoukání se zajímavým námětem, horším scénářem a bídnými hereckými výkony. Přesto se na to dá dívat... ()

GameboyNES

Mno tak žádná sláva, čekal jsem těch úmrtí víc, hlavně brutálnějších a krvavějších. Ani moje oblíbaná Jamie, neukázala vodního hlodavce, či nutrie v kotcích. Ale ten červenej latexovej obleček jí slušel. Závěr mi přišel jako s teen seriálu, typu Buffy klátička upírů. Slabé 3. ()

Pharlap

Ze začátku jsem byl zmaten, o čem tento horror bude.. a když jsem to pochopil a začal se těšit, jaké scénaristické a příběhové zvraty mne čekají, a že jich film skýtá mnoho, tak najednou bylo finále.. Ian vyhrává a zase zvítězila láska nad démony.. resp. ještě lepší logický kotrmelec... démon se zamiloval a pak porazil ty ostatní zlé démony.. nezamilované. Docela slušné zklamání bohužel.. Mělo to švih, spád,.. prostředek filmu našláplej.. ale čekal jsem nějaký konec alá Constantine. Tam taky zvítězilo dobro nad zlem, ale celkový nádech filmu zůstal temný.. a tady super děsivé scény, super děsivé triky s temnými postavami démonů.. a ten konec.. :-( Skoro jsem si říkal, zda nekoukám na Spidermana ze záhrobí.. ()

Cortesz

Výborný námět, ale to zpracování je otřesné. Lepší režisér, scénaristé a vyždímat z toho trošku víc než to co z toho vzniklo. Škoda mohla to být pecka. ()

Solverino

No musím říct, že to nebylo vůbec špatný tak jak jsem původně očekával, dokonce i ty triky (sice levnější) byly celkem gut! Na muj vkus trochu více blonďaté naivity s pěknou tvářičkou než bylo nutné, ale dá se to! Doporučeníhodné! Spíše 31/2 než 4, ale dobré.... ty rozmazaní démoni, zvuk taky dobrý! wow, bylo to gut! ()

Dinsberg

I přes řadu negativních reakcí musím uznat, že šlo o zdařilou hororovou adaptaci Města andělů. Jen lásku tentokrát nezažívá anděl, ale démon. Démon, pro kterého, na rozdíl od jeho "kolegů", je drogou nikoli strach a bolest, ale láska a lidství. K této hororové romanci pak jaksi nejde mysteriózní nástřel Iana Stona jako člověka. To ale byl pravděpodobně úmysl tvůrců. Aby démon byl lidštější než lidé sami. A proto ho vyobrazili jako člověka s krizí identity. Vzhledem k omezenému rozpočtu se na trikové sekvence dá dívat bez pocitu odfláknuté počítačové grafiky a lá filmu Uweho Bolla. Mnoho jsem nečekal a dostalo se mi fantasy hororu, který překonává i mnohé hororové rádobypecky typu Nenávisti. ()

Pitryx

Děj má gradaci a snad i napětí. Pár digi triků, ale i triků klasických. Nuda to není, jen je to kapánek obehrané. Ale to je už skoro každý film. Jako oddechovku v sám doma v noci mohu jen doporučit. 201207077841/8313 ()

Patches1984

Zhruba první polovina je atmosferická, mysteriózní, dynamická, docela originální - prostě nářez. Pak ale přijde zvrat. Na tom samotným by nebylo nic špatnýho, je celkem překvapivej. Ale je jednak mizerně podanej a jednak jde od té chvíle veškerá atmosféra a vůbec náboj filmu do kytek. Z napínavého hororu se rázem stává amatérská nadpřirozená variace na Matrix, a to včetně latexovejch agentů. Vrší se klišé na klišé a vše nakonec vrcholí soubojem se žárlivým strašidlem. Prostě nuda bez nápadu. Tři hvězdičky jen s odřenejma ušima za ten start. 5/10 ()

cinema_cz

Strašidelnému námětu se v americkém debutu italského hororového režiséra bohužel nedostalo tak soustředěného zpracování, jaké by si zasloužil: spletité vysvětlení a "dýmající" příšery patří do ryze béčkového arzenálu. 40 % (Ci 03/2008) ()

Mamlas odpad!

Jacýsi bubáci recyklují každý den jakéhosi mladíka. Na rozdíl od jiných filmů na podobné téma s časovou smyčkou, tento výtvor moc smyslu nedává a nezaujme ničím. (6%) ()

Simo16

2,5* hoci zvažoval som aj menej.V dnešnej kinematografii nenájdete poriadny horor, ktorý vás vystraší, prekvapí a vyvedie z miery.Ale človek si musí zvyknúť, že poriadne masakrálne horory sa už nenatáčajú a asi už ani nebudú.Tento film mal obrovský potenciál stať , so svojím skvelým scenárom a prekvapujúco solídnými hereckými výkonmi, skvelým celovečerným snímkom.Žiaľ, to čo režisér mohol ponúknuť, neponúkol a o čo mohol natočiť nenatočil.Málo vyhecovaných pasáží, veľa nudy a skoro žiaden strach, ktorý mi tam chýbal asi najviac.Doplňujúce impozantné efekty nezachránia ani hlavné herecké hviezdy.Veľakrát som si počas filmu povedal, že radšej mal hlavný predstaviteľ zomrieť jednou smrťou ako predvádzať dokopy nič zaujímavého.Škoda, mrzí ma to a dúfam, že do budúcna sa z chýb pán Dario Piana poučí. ()

oliveros

A maliarovi došli farby.. V snahe rýchlo dotvoriť svoj výborný nápad siaha po ceruze, čím ho pochováva. Mal to rozbehnuté na originálne poňaté efektné dielko, no svojou ľahkomyselnosťou to celé domrvil. ()