Angel

Film Angel se svým způsobem vymyká z filmografie francouzského režiséra Francoise Ozona, kterého známe především jako vypravěče intimních dramat svých současníků, jenž občas zabrousí do sedmdesátých let. Drama Angel natočil jako anglicky mluvený film, výtvarně bohatý projekt, podle knižní předlohy Elizabeth Taylorové (jmenovkyně slavné herečky) z roku 1957. Příběh se odehrává na přelomu 19. a 20. století a sleduje osudy hlavní hrdinky Angel Deverellové, naivní dívky, která žije mimo realitu, mimo dosavadní konvence. Přesto však se jí podaří omračujíci strmý společenský a umělecký vzestup, o to krutější je však pád zpět na zem, který se jí stane osudným. Ve filmu dále excelují Sam Neill a Charlotte Ramplingová a dnes slavný a hojně obsazovaný Michael Fassbender. (oficiální text distributora)

piskotnik21

Ku tomuto filmu som sa "preklikala" cez filmografiu Michaela Fassbendera a vlastne som ho pozerala hlavne kvôli nemu. Michael bol výborný ako vždy, vlastne aj výkony ostatných protagonistov boli slušné, hudba bola tiež krásna. Za tieto pozitíva dávam filmu 2*. Ostatné aspekty filmu a hlavne pre mňa veľmi nesympatický charakter hlavnej hrdinky Angel, ma jednoducho rozčuľovali a poslednú polhodinu som už nedokázala dopozerať... Ešte sa o to možno pokúsim, možno bude ten záver taký úžasný, že zmením svoje hodnotenie :D ()

Eeve

Tento film je rozdelený do dvoch dosť odlišných častí - prvá polovica pripomína skôr naivný až komediálny romantický film, druhá je skôr snahou o životnú drámu a určité memento. V niektorých prípadoch sa dajú tieto žánre celkom slušne zlúčiť, bohužiaľ v tomto prípade sa to veľmi nepodarilo. Hlavná hrdinka je neznesiteľná len do určitého momentu (teda konkrétne kým aspoň kus nedospeje), následne sa to už dá vydržať. Každopádne sa tento film naozaj vymyká filmografii, a to nielen samotného režiséra, ale tvorby ako takej - zatiaľ som nič podobné nevidela...a po tomto pokuse ani netúžim :) ()

pseudo

angel by byla možná výborná filmová povídka, ale na celovečerní film bylo přece jen málo materiálu k přežvykování. na druhou stranu scéna, kdy se zhroucená a afektovaná bosorka setká s klidnou, perfektně upravenou milenkou svého mrtvého muže, divákem opravdu otřásá. ()

gizi

Dějově zajímavé, režisérsky (a celkem i herecky) dobře zvládnuté, hudba nic moc, ale neruší, výprava levnější (jízda s projekcí pozadí), celkově 65%, 4.12.11. ()

Petra46

Tak tohle byly bezmála 2 hodiny nehorázně debilních, rádoby chytrých a naivních blábol. Tenhle film si hraje na něco, na co zcela očividně nemá. Absurdita z toho jen čišela. Ani Michael to nebyl schopný zachránit, jelikož nebylo co zachraňovat. ()

bee.el

Poměrně vydařený snímek (herecké výkony báječné), ale - již po prvních cca 5 minutách jsem dostala neskutečnou touhu praštit hlavní hrdinku. Do hlavy. Sekerou. A toho pocitu jsem se nezbavila až do konce filmu... Na to, že mi většinou kýčovité, rozmazlené a tak trochu bláznivé ženské (ve filmech:) ) nevadí, Angel jsem fakt nepřekousla. ()

Upswing

O naivnej spisovateľke romantických brakov, ktorej život sa postupne mení na jeden z nich ... Napriek tomu, herci majú čo hrať, krásne kostýmy a prostredie - je sa na čo pozerať. Absolútna spokojnosť mojej matky a úcta k autorke predlohy Elizabeth Taylor mi nedovolí niečo kritizovať. ()

Blue.Cat

Ambiciózní dívka z chudé rodiny sní o tom, že se stane slavnou a bohatou spisovatelkou, což se jí podaří. Potká muže svých snů a provdá se za něj. A tady by mohl být krásný pohádkový happy end, kdyby děj nepokračoval. Tam, kde pohádka o Popelce většinou končí, tady teprve začíná a odkrývá pravý stav věcí. Tady teprve poznáme, co se nám tvůrci filmu snaží říci. Růžové titulky, překrásné kostýmy a interiéry, instrumentální hudba a romantický příběh samotný zavání kýčem (samozřejmě nechybí polibek v dešti a projížďka v gondole), ale tvoří ostrý protiklad k druhé půli děje - první světová válka, manžel nevěrník a násilník, opadnutí slávy, zapomění a smrt. Tuhle ironii osudu můžeme vidět i v názvu luxusního sídla "Paradise", které se postupem času mění ve zlatou klec. A finální tečka je jen takovéto "dobře ti tak". Angel je krásná podívaná, ale musím dodat, že především pro ženy, které se rády zasní - muži si z tohohle díla asi moc neodnesou. ()

BaMia

Romantický obrázok, trailer a hlavne Michael Fassbender ma presvedčili, aby som si tento film pozrela. Avšak prvú hodinu mi to pripadalo ako jedna veľmi nevydarená rozprávka a som si istá že keby tam Michael nehrá určite to nedopozerám, pretože Romolu ako herečku úprimne nemám rada a najmä v tomto filme bola maximálne nepresvedčivá! Hodina, 53 minút je podľa mňa úplne zbytočný čas na tieto omáčky čo ponúkol François. ()

space weaver

Ano, kýč jako blázen, ale neskrývaný a přiznaný. Viděl jsem 2x a pokaždé s nadšením, úsměvem. Angel mi velmi zvedla náladu, tolik naivity, ale i odhodlání v často překolorovaných scénách mi sedlo. Romola Garai + Michael Fassbender. Nadšen! ()