Putování s pravěkými monstry (TV seriál)

Walking with Monsters

Putovanie s pravekými monštrami

Dokumentární

Velká Británie, 2005, 3x29 min

Tim Haines

Ben Bartlett

Kenneth Branagh

Andrew Wilks

Projekt Putování s... je to prostě třída. Jenom možná jedna poznámka, v době natáčení paleontologové zjistili, že dávná rekonstrukce jedné zkameněliny nebyla správná - ten velký tarantulovitý pavouk měl být tuším hrotnatec, tvůrci proto museli v komentáři použít tehdejšího pavoučího zástupce a trochu mu nadsadit velikost. Přesto úchvatný pořad, škoda, že se období kolem kambrické exploze a dále až do permu věnovala dosud jen hrstka dokumentů. Velká škoda, přitom každou chvíli přicházejí nové a nové zajímavé zprávy...(29.3.2015)

Já mám tyhle podobně laděné dokumenty docela rád. Čas od času je to příjemné zpestření k relaxaci, takže se nebráním přitom strávit svůj volný čas. Je sice pravda, že tvůrci spíše nabídnou množství konspiračních teorií – viz samotný začátek a diváka místy zamrzí jistá ořezanost jednotlivých období, ale chápu, že všechno se tu prostě vlézt nemohlo. Doprovodný hlas Vladimíra Čecha byl slušným průvodcem na této cestě do počátků života na planetě Zemi a divák se při sledování dokumentu nenudí. Nebo já tedy určitě ne. 70%(6.8.2016)

Z velké části asi spíše hypotéza a konstrukt a dříve tolik úchvatné a kulervoucí animace pekelně rychle zastarávají, ale na druhou stranu jde o strhující dokument z doby, která mě poměrně fascinuje. (80%, viděno zhruba 3x) Je to docela prdel - BBC to vypráví jako současný přírodopisný dokument z nějaké Tramtárie, jakoby se vůbec nechumelilo.(12.8.2009)

Hm, keby som to pozeral bez zvuku, tak by sa mi to páčilo asi za 5 hviezdičiek. Takto, keď tam komentátor mal fantazmagorické sny a vravel, že tie kreatúry sú vraj naši "predkovia" a "príbuzní", tak to bola nehorázna evolučná blbosť. Inak grafiku musím pochváliť, niektoré monštrá by sa nemuseli hanbiť vystupovať v hociktorom horore a ešte tam bol občas aj vtip. Najvtipnejšie bolo narazenie jedného tvora do kamery :)(10.5.2010)

Z trojice dokumentů Putování s Dinosaury, Pravěkými zvířaty a Monstry je tento dokument svou kvalitou uprostřed. Jelikož mám radši období před dopadem meteoritu tak i jeho faunu. Občas jsou tam spíše úsměvné momenty, jako vyhození obří stonožky na dřevěný kůl atd . Přesto další precizní počin od BBC . 91/100(14.5.2012)