Putování s pravěkými monstry (TV seriál)

Walking with Monsters

Putovanie s pravekými monštrami

Dokumentární

Velká Británie, 2005, 3x29 min

Tim Haines

Ben Bartlett

Kenneth Branagh

Andrew Wilks

Dobrý a náučný dokument o jednej z mojich naj tém. Komentár je klasicky suchý a náučný, grafika je raz fajn a potom zase otras, ale v podstate je to slušná podívaná, v ktorej sem tam nejaká ta scéna začne časom nudiť (mňa napr. pod vodou). Každopádne ak niekoho zaujíma prehistória, jednoznačne odporúčam. 75%(15.9.2008)

Z trojice dokumentů Putování s Dinosaury, Pravěkými zvířaty a Monstry je tento dokument svou kvalitou uprostřed. Jelikož mám radši období před dopadem meteoritu tak i jeho faunu. Občas jsou tam spíše úsměvné momenty, jako vyhození obří stonožky na dřevěný kůl atd . Přesto další precizní počin od BBC . 91/100(14.5.2012)

Hm, keby som to pozeral bez zvuku, tak by sa mi to páčilo asi za 5 hviezdičiek. Takto, keď tam komentátor mal fantazmagorické sny a vravel, že tie kreatúry sú vraj naši "predkovia" a "príbuzní", tak to bola nehorázna evolučná blbosť. Inak grafiku musím pochváliť, niektoré monštrá by sa nemuseli hanbiť vystupovať v hociktorom horore a ešte tam bol občas aj vtip. Najvtipnejšie bolo narazenie jedného tvora do kamery :)(10.5.2010)

Paleolontologických detailů je poskromnu a akce i obsazení jsou předvídatelné. Standardní scénáristická práce se tak doplňuje se standardními efekty jen občas ozvláštněnými interakcí "herců" s kamerou a připočtu-li i relativní známost všech zúčastněných monster (jen některé bestie z prvních dvou dílů překvapí tvary a schopnostmi), tato minisérie se nad průměr nevyškrábe.(11.6.2017)

Prozatím závěrečná série řady Putování s ... Chronologicky se vracíme před putování s dinosaury. Rozdíl 6-ti let mezi řadami je na technické stránce lehce znát. Český hlas Vladimíra Čecha není nejhorší. Litovat lze snad přílišné stručnosti a krátkosti, na to, jakou historicky dlouhou dobou, se série zabývá. A také nezbývá než dodat, že (jak tu už mnozí uvadí) tomu prostě něco chybí...(28.2.2011)