poster

Putování s pravěkými monstry (TV seriál)

 • Velká Británie

  Walking with Monsters

 • Slovensko

  Putovanie s pravekými monštrami

Dokumentární

Velká Británie, 2005, 3x29 min

Režie:

Tim Haines

Hudba:

Ben Bartlett

Hrají:

Kenneth Branagh
 • Ještěřák
  ****

  Z velké části asi spíše hypotéza a konstrukt a dříve tolik úchvatné a kulervoucí animace pekelně rychle zastarávají, ale na druhou stranu jde o strhující dokument z doby, která mě poměrně fascinuje. (80%, viděno zhruba 3x) Je to docela prdel - BBC to vypráví jako současný přírodopisný dokument z nějaké Tramtárie, jakoby se vůbec nechumelilo.(12.8.2009)

 • Attta
  **

  Tak jsem se dnes díky ZOOMce na tento "dokument" podíval po letech znovu a musím si přiznat, že můj vkus se změnil docela dost rapidně. Nejen že příbehy jsou dost přitažené za vlasy a jsou zde totálně zbytečné, ale hlavně kazí celkový dojem a důvěryhodnost dat. Celkově vzato musím říct, že tomuto seriálu by měla být odebrána cedulka "dokumentární", protože si to opravdu nezaslouží. Totálně nadhodnocený cyklus a vím tady o několika, které by si tohle to zdejší hodnocení zasloužilo mnohem více než tohle. Pokud se na to někdo chce opravdu podívat, tak doporučuju první díl, který je z těch tří nejzajímavější (v tomto případě jen trochu zajímavý). PS: Celou dobu co jsem u toho seděl, mi vrtalo hlavou kde chodí na takové capiny, jako např.: ještěr, který žil zhruba před 300 mil. lety vytřepával ze střev své kořisti zbytky trusu, které údajně nemohl strávit.(21.4.2013)

 • Sadova302b50
  *****

  Projekt Putování s... je to prostě třída. Jenom možná jedna poznámka, v době natáčení paleontologové zjistili, že dávná rekonstrukce jedné zkameněliny nebyla správná - ten velký tarantulovitý pavouk měl být tuším hrotnatec, tvůrci proto museli v komentáři použít tehdejšího pavoučího zástupce a trochu mu nadsadit velikost. Přesto úchvatný pořad, škoda, že se období kolem kambrické exploze a dále až do permu věnovala dosud jen hrstka dokumentů. Velká škoda, přitom každou chvíli přicházejí nové a nové zajímavé zprávy...(29.3.2015)

 • SOLOM.
  ****

  Já mám tyhle podobně laděné dokumenty docela rád. Čas od času je to příjemné zpestření k relaxaci, takže se nebráním přitom strávit svůj volný čas. Je sice pravda, že tvůrci spíše nabídnou množství konspiračních teorií – viz samotný začátek a diváka místy zamrzí jistá ořezanost jednotlivých období, ale chápu, že všechno se tu prostě vlézt nemohlo. Doprovodný hlas Vladimíra Čecha byl slušným průvodcem na této cestě do počátků života na planetě Zemi a divák se při sledování dokumentu nenudí. Nebo já tedy určitě ne. 70%(6.8.2016)

 • Žralok
  *****

  Opět skvěle zpracovaný zábavně-naučný dokument BBC ze série "Putování s .." Tentokrát nás zavede do období od samotného počátku života na Zemi až po příchod dinosaurů. Po "Putování s dinosaury" a "Putování s pravěkými zvířaty" tak uzavírá sérii dokumentů o životě na naší planetě před příchodem člověka a současných živočichů. Člověka občas až zaráží představa že takový potvory kdysi dávno chodili po stejné zemi jako dnes my. Bohužel je tato část asi nejméně známá z celé značně rozvětvené série "Walking with..." z dílny BBC(23.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace