poster

Putování s pravěkými monstry (TV seriál)

 • Velká Británie

  Walking with Monsters

 • Slovensko

  Putovanie s pravekými monštrami

Dokumentární

Velká Británie, 2005, 3x29 min

Režie:

Tim Haines

Hudba:

Ben Bartlett

Hrají:

Kenneth Branagh
 • Žralok
  *****

  Opět skvěle zpracovaný zábavně-naučný dokument BBC ze série "Putování s .." Tentokrát nás zavede do období od samotného počátku života na Zemi až po příchod dinosaurů. Po "Putování s dinosaury" a "Putování s pravěkými zvířaty" tak uzavírá sérii dokumentů o životě na naší planetě před příchodem člověka a současných živočichů. Člověka občas až zaráží představa že takový potvory kdysi dávno chodili po stejné zemi jako dnes my. Bohužel je tato část asi nejméně známá z celé značně rozvětvené série "Walking with..." z dílny BBC(23.2.2014)

 • gogos
  ****

  Prozatím závěrečná série řady Putování s ... Chronologicky se vracíme před putování s dinosaury. Rozdíl 6-ti let mezi řadami je na technické stránce lehce znát. Český hlas Vladimíra Čecha není nejhorší. Litovat lze snad přílišné stručnosti a krátkosti, na to, jakou historicky dlouhou dobou, se série zabývá. A také nezbývá než dodat, že (jak tu už mnozí uvadí) tomu prostě něco chybí...(28.2.2011)

 • Dan9K
  ***

  Něco tomu chybí. Minimálně podobně hutná tečka, vyvrcholení, jakým byl asteroid v Dinosaurech nebo příchod člověka v Pravěkých zvířatech. Tady je tečkou příchod dinosaurů, kde snad použili původní záběry z prvního Putování, a to nějak není ono. Možná mohla být větší akcentace permského vymírání. Zdá se mi, že potenciál prvohovor nebyl vůbec využit a bylo to vzaté ještě z většího rychlíku, než předchozí série. Tato minisérie se soustředí na živočichy a rostliny, což je zřejmé, ale přesto mi přijde jako škoda, že nedostávají větší prostor klimatické změny a geologie, které s vývojem organismů úzce souvisí a v prvohorách jsou neskutečně zajímavé. V této sérii mi také připadalo nejvíc na mysl, jak je to všechno vycucané z prstu a jak je všechno sebevědomě prohlašováno bez sebemenšího zaváhání. Už jen ten začátek s Theou. Myslím, že se tomuhle dokumentu budou za padesát let hodně smát, podobně jako se smějeme ztvárnění dinosaurů v těch nejstarších filmech. Navíc se scénáristé ani moc nepředvedli ve vymýšlení jednotlivých minipříběhů, je to víceméně to samé. Já vím, že se příroda opakuje, ale takové emoce jako v případě Ornitocheira z Putování s dinosaury, nebo dokonce Big Ala, tu zkrátka nejsou. Taky tu jsou použity stejné fóry, že dravec se žene za svou obětí, jenže v tom dravce sežere ještě něco většího atd. Slabinou oproti předchozím sériím je i hudba. U Dinosaurů a Zvířat mě u ní skoro mrazilo, tady vůbec. Efekty také nezazářily v porovnání s tím, jaká to byla v roce 1999 bomba, jsou efekty Monster úplně stejně kvalitní jako Dinosaurů, akorát tvůrci mnohem méně sahali po reálných modelech, takže výsledek působí více digitálně a uměle. Nicméně je to i přesto zajímavý, až moc populárně vědecký, dokument, který je nejcennější ve zvoleném tématu, protože dokumentů zabývajících se tímto obdobím je žalostně málo.(11.1.2011)

 • Nethar
  *****

  Na závěr svého putování se sérií putování :) jsem si nechal historicky první etapu. Animace a modely opět ne zcela dokonalé, hlavně povětšinou "bezdotykové" souboje vypadají špatně, ale zase u těchto monster to tak nevadí, jako to nevadilo ani u dinosaurů, protože nejsou tak moc pohybliví a chlupatí a tak. Námětem mě to velmi chytlo, další zdůraznění kouzel evoluce a vývoje života od primitivních forem. Milion let je fakt dost hodně :) Paráda!(14.10.2013)

 • Víteček
  ***

  Víceméně souhlasím s Attou. Nejsem si jistý, jestli zakomponování všemožných příběhů různých "zvířátek" tam mělo své místo. Podle mě to není něco, co patří do dokumentu. Na druhou stranu někdy pobavily a hlavně umožnily vymýšlet vlastní zakončení těchto příběhů. S tím souvisí i různé interakce prostředí a tvorů s kamerou. Proč to? Také je tam jako fakt podáno příliš věcí, které prostě nelze vědět a pokud je vědět jakýmsi zázračným způsobem lze, tak bych rád slyšel vysvětlení jak. Za mě 60%. Čekal jsem víc.(28.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace