Terkel má problém

Pozor – tento film není pro děti!!! Bláznivá komedie o tajné lásce, ”psychovrahovi”, železných tyčích, kanapi a přátelství na zkoušku. Terkel je žákem základní školy. Trochu slaboch, ale jinak ok. Terkel nemá snadný život. Jeho psychopatický strýc Stewart právě napadl dva ostré hochy z Terkelovy třídy, Nigela a Saki. A co uděláte, abyste odvedli jejich pozornost z myšlenek na pomstu? Začnete si dobírat ošklivé děvče z vaší třídy, Tlustou Doris.... Ale kdo by si pomyslel, že ona vyskočí z okna? Že začnete dostávat smrtelné výhrůžky, že nový učitel a milovník zvířat, Justin, nemá tak úplně čisté svědomí, jak by se čekalo, a že vlastně nic není, jak se zdá? Alespoň ne pro Terkela... (oficiální text distributora)

manonfire

Marek Eben pějící školákům ty největší úchylárny o čichání lepidla a dětské prostituci je prostě úkaz a paradox jak blázen. Celkově to však je podivný hybrid formou směřující k dětskému divákovi, ovšem obsahem se této cílové skupině místy vymykající. Není to ale snadno zrealizovatelná koncepce, on totiž i ten South Park je často velice trapný. 60% ()

BMAJTZ

Blbost opravdu strasna blbost ale kazdopadne jde o nejsprostejsi animovany film co jsem videl kdyz teda vynecham south park. Jinak neni o co stat vtipne to moc neni a zapletka taky za nic nestoji. Tady si tak maximalne nekdo splnil detsky sen a natocil si kresleny film ale to je tak vse. 15% ()

FIBO

Kombinace sem tam vtipnejch hlášek a nudy, která se neustále opakuje. Bohuzel hlášky film nevyzvednou a pořád tak zůstane průměrným možná až podprůměrným animákem. Chvílema se člověk bavil, ale nuda asi převážela. Ve finále - průměr. ()

ArdathBay

Rozporuplný film plný kvalitních, vtipných a velice, velice vulgárních písní. Sledovat pouze od 18 let. Člověk nechápe, kde to v těch Dánech bere... Děj je sice nic moc a některé věci jsou až hloupé (naprosto nadbytečná svatba rodičů) - vata. Nejvíc se mi líbila postava strýčka Stewarta. Nikotínová maminka a stále negují papínek jsou taky zlatí. Kapitolou samou o sobě je výtečný dabing Ebena, KoKotka a Izera. Film si užijete pokud ho nebudete brát ani trochu VÁŽNĚ. ()

ranp

Příjemné překvapení, docela jsem se u toho zasmál, má to zajímavý děj, je to napínavé. A ta sprostá slova se tam dobře hodí. ()

mohamedsfinger

Čekal jsem teda mnohem víc. A to jak po stránce dějové tak i co se týká třeba sprostých slov, protože tohle byl opravdu jen zcenzurovaný slovník žáků 6. třídy. Ale i tak zde můžeme najít několik velmi dobrých vtipů, a výborných písniček (strýčkova píseň, Kwong a Lovesong na konci jsou asi nej). Jak už tady ale bylo zmiňováno, animace občas pokulhává, ale pokud se na film díváte s opravdu povedeným českým dabingem (všechna čest Marku Ebenovi), tak si až zas tak nevšimnete. ()

slovan1

Nějak jsem nepochopil, jak tento snímek někdo může srovnávat se South Parkem...wtf?!? Animace lámaná, nedodělaná. Vtipné mi na tom nepřišlo nic, smutné skoro vše (ne obsahem filmu). Buď jsem ten film nepochopil nebo to je slatanina. Za Terkelovu, nakonec bezokou, sestru aspoň 1*... ()

kenkaku

To byla ale zvláštní pohádka, že? Souhlasím s Markem Ebenem :). Je to takový "South Park" po Evropsku takže je drsný až přes závit (a to ani nemusím rozebírat použité hudební šlágry a songy typu "Tvoje máma za bůra mr*á...", ale... (významné ale prakticky významově popírající tvrzení předchozí věty ;)) já se nízce bavil a mohl si pusu roztrhnout i za střízliva. ()

Melios odpad!

/VŠETCI JEDNODUCHÍ ĽUDIA ZAPCHAJTE SI UŠI, BUDE TO PORIADNE CRINGE!/ Možno nepatrím k úplnej cieľovke tohoto filmu ale mne to proste neprišlo vôbec vtipné. O animácii ani nehovorím ,tá je strašná na celej čiare i keď nad tým tak premýšľam tak je to asi naschvál. Terkel je "komédia" ,ktorá sa hrá na extrémne vulgárnu slátaninu ,pri ktorej som mal pocit ,že sa tvorcovia snažia napchať do riti 15 ročným vulgárnym deckám a zároveň dospelému publiku. Štýl ,ktorým boli niektoré gagy spravené mi prídu ako ukradnuté zo South Parku a ešte k tomu zlé prevedené. Vrchol celého filmu je Terkel ,ktorý začne RAPovať pred spolužiakmi, ktorí ho šikanujú ( ,čo už je samo o sebe neuveriteľne cringe ) a na konci toho všetko zakričí: "A vy hovada ,si vyhulte ču_áka!" Ak toto mal byť vrcholový vtip potom sa nesmejem ( je to ešte väčšie dno ako Kameňák ). Čo mám k tomu viac napísať? Už mi nie je pätnásť, aby ma rozosmiali nadávky a debilné vtipy ohľadom sexu a hovien. Keď si budem nabudúce kupovať LEGO asi si kvôli tomuto filmu dvakrát premyslím jeho kúpu :D ... Objektívne sa mi ten film nepáčil a subjektívne som ešte viac naštvaný. Takže asi nebude prekvapením ,že tomuto zdegenerovanému hybridovi medzi South Parkom a filmom Mary and Max dávam maximálne 27% a Známku: D- ... Zaujímalo by ma či existuje niečo ako filmová antikoncepcia. Svet by bol totiž lepší bez takýchto omylov... ()

killjezor

Zdaleka ne tak úžesná podívaná, jak mi byla prezentována. Spíše překvapení, které má určité množství nudných pasíží, střídajících se s úchylnostmi a docela povedenými písničkami. Paradoxně na druhou stranu, tím, že nesplnil očekávání ohledně vulgarismů, stává se z toho koukatelná a zábavná věc. Bohužel pointa je docela odhadnutelná a nic Vám to ani nedá. ()

BluT

Jestli budete u tohodle filmu hrát hru "Uhodni, co se stane dál", tak vám to skoro vždycky vyjde. Páč skoro všechno je neuvěřitelně předvídatelný. Nějaká invence a originalita by se tam najít dala, ale často jede film v kolejích mírnýho klišé. Film taky sráží často vyloženě trapná a nepasující brutalita. Postavy přehnaně reagují například na šikanu, ale když někdo umře, zapíchne si vidličku do oka nebo se stane jiná nechuťárna, nikdo neřekne ani popel. Já dokážu ocenit absurdní vtip, ale ne blbej absurdní vtip. Když přejdu ke kladům, tak film táhne dopředu postava učitele, kterou výborně dabuje Marek Eben. Je neotřelej, vypadá celkem vtipně a chvílema i v rámci možností hláškuje popřípadě zpívá. Ale nejlepší je Jason. Páč Jason je až do konce snad jedinej charakter, kterej neni průhlednej jak papír. Proč si nosí s sebou trubku? Proč nechce pustit Terkela k nim domu? Má vůbec ňákej domov a rodiče? Ještě se můžu vyjádřit k animaci, která nebyla zdaleka dokonalá, ale ani rušivá a na oko celkem příjemná. Možná nejvíc se ale povedly písničky, který jsou povětšinou skvěle nadabovaný a s výbornym textem. Sice by nemusely bejt divně rapový, ale když jsem se oprostil od stylu, jádro bylo hustý. Takže celkově se Dánům film celkem poved, ale rozhodně to neni nic světobornýho. ()

kery-

Kopice srandy a létající chca... Podle mě tento film nebyl myšlený jen jako "prasárna" ve stylu SouthParku ale i výchovně, naznačující jak bychom se neměli chovat :) Když jsem na tom byl v kině bylo nás v sálo asi 10 a byla to fakt kopice srandy:) S klidem můžu říct že dávám 60% ()

dopita

Dánská animovaná sprosťárna, plná černýho humoru, která má být odpověď na South Park nebo Simpsonovi. Docela sem se bavil, i když hudební čísla mě votravovaly a film díky nim ztrácel tempo, který samo o sobě nebylo bůvíjaký. Ale zase animace se mi líbila, byla správně stylizovaná, i když samozřejmě né technicky dokonalá. Hlavní hrdina Terkel byl dobře naivní a všechny dospělý postavy zase správně pitomý. Docela to ušlo. ()

wosho

Čekal jsem drsnou zábavu ve stylu South Park a místo toho jsem dostal nudnou vulgárnost, jenž měla pár světlých momentů. ()