Prosíme přetočte

• USA Be Kind Rewind (více)

Prosíme přetočte je neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech (Jack Black, Mos Def), jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Zmagnetizovaný mozek jednoho z nich totiž vymaže všechny kazety ve videopůjčovně a jim nezbude nic jiného, než smazané filmy znovu natočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. (oficiální text distributora)

Vala

Náhodou-moc pěkný film! Inteligentní humor a parádní fórky! Podle popisu jsem čekala nějakou šílenost,ale dostalo se mi skvělého filmu,napěchovaného humorem :)) 5* ()

C.lementine

Gondry se již asi dostatečně vyřádil ve svých surrealistických snímcích a dovolil divákovi nakouknout do zákoutí jeho vlastní imaginace a tvořivosti, kterou pak převedl do roviny nás obyčejných lidí. Jak by to asi vypadalo, kdyby se Jarry a Michael rozhodli natočit Nauku o snech? :) Sice trochu prvoplánově a sentimentálně předává divákům poselství, že film si všichni můžeme natočit sami a jaký jen chceme. Jedinou hranicí je jen naše vlastní představivost . (A ta Gondrymu rozhodně nechybí!) V asociaci s tímto snímkem mě rovněž napadá inovace filmů bez možnosti se opřít o profesionální tvorbu, jako tomu bylo v prvních filmech vůbec, především pak v tvorbě G. Méliése. ()

kolodej1

zpočátku nadějný a vtipný film, který se ale čím dál víc utápěl v naprostých nesmyslech, aniž by se ovšem člověk mohl pořádně zasmát, spíš to bylo trapné. Tohle se tedy Gondrymu hodně nepovedlo. Námět, který je o tom, jak dvojice pošuků začne točit své verze fimových hitů a za pár hodin dají dohromady takové skvosty, že nadšení lidé stojí fronty u videopůjčovny, je vpravdě sám o sobě idiotský. Ještě na začátku natáčení si film drží ještě jakýsi humor, ale toho je stále méně, naopak nudy přibývá. 30% ()

Sophie.Bell

Aa Gondry do toho zas jde se vší vervou a znovu nám prezentuje jednu ze svejch hlavních manter - dělat filmy má bejt především zábava! Stačí chuť a kreativita, votode ()

Poleloukales

Svébytná oslava filmu. Gondry v jedné ze svých nejosobitějších poloh, odkrývající jeho entuziasmus, který nezná hranic a z něj plynoucí lásku k tomuto médiu. ()

tahir

Skoda, dobry napad, no bohuzial sa to potom zvratilo uplne inym smerom ako som cakal. Druhu polovicu filmu by som prerobil, viac by ma bavilo zbytok filmu pozerat na amaterske natacanie roznych znamych filmov, ako na typicku americku traposinu. ()

Gesicht

Podle mého úžasný film. Chytnul mě víc, než Nauka o snech. Obsazení, režie, ale hlavně Gondryho nápady - neuvěřitelné. Nečekejte "další komedii Jacka Blacka", ale film s atmosférou, která vás pohltí, nadchne a zaujme. Pozor na detaily, jak je u Gondryho zvykem, nic není samoúčelné :) ()

Fill16

Pojem "švédování" se pomalu, ale jistě stává kultem všech filmových i nefilmových fanoušků. Nápad tohoto filmu je opravdu originální, avšak dal by se využít určitě ještě lépe. Samotné švédování, či přetáčení je nesmírně zábavné, trochu na hranici trapnosti, ale přesto je to k popukání. Jack Black je bezpochyby vynikající. Tento film je nejen zábavný, ale také příjemně melancholický a uklidňující. Ty staré VHSky přecijen měly něco do sebe. Na konci jsem se přiblble usmíval a chtěl, aby to ještě nekončilo ... A pokud vám nestačilo těch pár minut švédování slavných filmů hlavními hrdiny, můžete nalézt na serveru YouTube pod nálepkou "sweded" dalších takto přetočených filmů od fanoušků a příznivců tohoto kultu. :) ()

jcall2bad

Těžké zklamání. Asi nejsem ten typ člověka, který by právě tento styl a tuto osobitost příliš oceňoval. Jednoduše řečeno, když mě film s JB v hlavní roli, který má být komedie, nerozesměje ani jednou (snad až na pár dvouvteřinových vyjímek), tak se nedá nic dělat. ()

Warapeidza

Zvláštní film. Geniální a přitom obyčejný, uzavřený pro své ctitele a přitom otevřený ke všem okolo. Chvílemi se tříští do několika nesourodých skečovitých scének, aby vás pak po chvíli vtáhnul přímo po hlavě. Popravdě nevím přesně, co si o něm mám myslet, ale ani jednou mě nenudil, a výborných nápadů je zvlášt po začátku k nalezení opravdu mnoho... ()

BadJoke

Z takto uzasneho nametu nemohlo vzniknut nic zle. Smiech prekryvali slzy, a aj ine emocie vyvolava tento prekvapivo vtipny film. Particka Balck a Def sa uzasne doplna a Glover je obrovska stavnata ceresnicka na torte. ()

Mangus

Dlho som očakával tento film a možno aj preto som trochu sklamaný. Z námetu, obsadenia a celkovej tématiky bolo určite možné vytrieskať viac, ale napriek tomu, je to veľmi úspešný počin, s nápadom, ktorý nenudí a na konci dojíma. A geniálna je myslím si myšlienka Sweded filmov, ktoré si môžte pozreť aj na internete (youtube, lebo tá adresa zo záverečných titulkov mi nejak nefunguje..). 7/10 ()

Tealc_EU

Michel Gondry navazuje v nové komedii Prosíme přetočte na poetiku Nauky o snech, přičemž zároveň těží z americké tradice tzv. kámošských filmů. Přátelé z dětství Jerry a Mike žijí v městečku Passaic v New Jersey. Oba věří legendě pana Fletchera, majitele zapadlé videopůjčovny, nazvané podle obvyklého pokynu pro vypůjčovatele klasických kazet VHS Prosíme přetočte: ve Fletcherově domě se prý narodil slavný jazzový pianista Fats Waller. Jenže chátrající obydlí má být zbořeno. Pan Fletcher je chce zachránit a vydá se na výzvědy ke konkurenci. Podnik dočasně svěří Mikeovi. Jerry je při "sabotáži" v elektrárně zmagnetizován, a když pak přijde do půjčovny, nechtě vymaže všechny videokazety. Kamarádi se rozhodnou, že požadované tituly natočí sami znovu. Začnou Krotiteli duchů a později si troufnou i na animovaného Lvího krále a další známá díla. Svou metodu notně amatérské, avšak důvtipné a vynalézavé realizace blockbusterů nazvou "švédováním". Jejich dílka mají u místních lidí obrovský ohlas a zdá se, že rodný dům Fatse Wallera je zachráněn. Jenže zasáhne hamižný Hollywood kvůli porušení autorských práv a všechny „švédované“ kazety jsou zničeny. Kamarádi, k nimž se přidali ještě energická dívka Alma a dobrovolníci z ulice, se nevzdávají a natočí hraný dokument o životě Fatse Wallera, který se v Passaic samozřejmě vůbec nenarodil. Jenže tak, jak definitivně pominul čas videokazet, vyprší i čas videopůjčovně. Protagonisté však našli smysl svého dosud hodně outsiderského života. - Autor se vyžívá zejména ve "švédování", kde naplno uplatní svou poetiku hravosti, bizarnosti a jemného inteligentního humoru. ()

freezer02

Nízkorozpočtová komedie s Jackem Blackem, kterýho teda moc nemusím, ale v tonhle filmu se to dalo přežít. Nízky rozpočet jde ve filmu hodně vidět, šetřilo se úplně na všem, ve filmu snad není jediný počítačový trik. Black dostane pecku při sabotáži elektrárny a smaže (zmagnetizuje) kazety ve videopůjčovně. Smazané filmy pak natáčí s prodavačem půjčovny sám :) Zajímavý děj ne? První hoďka byla super, pak ale nadšení opadalo a závěrečný patos film srazil totálně do průměru, škoda...55% ()