Texas, 50. léta minulého století. Jack O’Brien si prošel dětstvím plným her a krásné nevinnosti. Dospívání mu však přináší rozčarování a vztah s jeho otcem, který by mu pomohl tímto nelehkým obdobím projít, je dosti komplikovaný. Jack je ztracenou duší v moderním světě, která si klade řadu otázek a snaží se v životě zorientovat. Kde je pravda? Co je věčnost? Jak vznikl život... Hvězdně obsazený snímek je poctou životu, přírodě a světu kolem nás, jenž se nám odhaluje jako symfonie. Postupně, obraz po obrazu nám přináší epický a dokonalý příběh, který je aktuální dnes stejně jako před více než půl stoletím. (oficiální text distributora)

xxxdvorixxx

Na hranici řešení "nejnáročnějších" otázek a plácání "artových" nesmyslů. Mnohdy zajímavé, mnohdy ale nesmírně iritující. ()

Jurcekk

príbeh rodiny s despotickým otcom bol perfektný, a perfektne odrozprávaný. Chalani hrali jak o život. Neviem na čo tam rval astronomiu a geofyziku a dynosaurov. mohlo to byť za 5. ()

Aldehydek

Jak už psal Rogue - je to méně snesitelná Fontána. K uzoufání dlouhé, příběh nudný a do toho neustále záběry jak z dokumentu o přírodě.. A ti dinousaři? To mě fakt dostalo. Zkrátka tohle není film pro mě. ()

Palizer

Totálna nuda, nemohol som sa dočkať konca. Za povšimnutie akurát stálo, tvrdá výchova otca ku synom. Inak druhý krát by som si to už nepozrel, ani keby mi za to zaplatili:-) ()

desnik

Konečně po dlouhé době umělecké dílo!!!!!!! Brutální rozbor lidské duše a rodinných vztahů v dnešním světě plném chaosu, doplněný o skvěle vyjádřené pocity a představy formou hudby a vizuálních velkolepých výjevů....pastva pro oko i pro duši! Je fakt, že se chvilkami člověk až nudí, protože je děj táhlý, ale na takovéto snímky je třeba pohlížet trochu jinak....sem to narozdíl od jiných filmů patří! Cílem bylo trochu zpomalit rychlost dnešního světa, pozastavit se a udělat si chvilku na sebe sama. Zodpovědět si pár nezodpovězených otázek týkajících se samotné podstaty našeho bytí a všimnout si všedních věcí, které denně pomíjíme. Pokud jsou zde hodnocení jako Odpad!, tak by si "fajnšmejkři" měli nejdřív promyslet, jestli je tohle téma vůbec zajímá a oslovuje, protože podívat se na film jen proto, že má nominace na Oscara a ostatním se to líbí a oni to musí vidět taky, aby nebyli pozadu, nebo jen proto, že tam hraje Brad a Sean, tak je to spíš laciná a stádovitá povrchnost.... Pro mě to byl zážitek....plnohodnotné umělecké dílo. Je potřeba si nechat čas od času osvítit duši! ()

Hanquita

Velmi rozporuplný film... Malick je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů, věděla jsem, co od něj asi tak můžu čekat. A opravdu - ten film je vizuální báseň, kamera strhující, hudba podmanivá. A pak tu máme úžasné kaleidoskopické střípky z rodinného života, kde exceluje despotický Brad Pitt. Pokud to mám brát jako Malickovy osobní vzpomínkové flashbacky a pokus zachytit jakousi "chuť" vlastního dětství, či touhu vypořádat se nějak s otcem (rodiči...) tak ano, skvělé. Ale proč to zároveň musí vypadat jako křesťanská agitka a snaha "to find the real answer to life, universe and everything"...?? To jsem tedy moc nepochopila... Film je to krásný, ale přesto mám skoro chuť jít kvůli výše zmíněnému o hvězdičku dolů. A kamarádům by ho asi nedoporučila... ()

Peenugirl

Náhlad do smutných duší a očakávanie v niečo zásadné je zaujímavé prvých pätnásť minút, neskôr očakávania klesajú. Na obrazovke sa ukáže sila Božia pri vzniku vesmíru za sprievodu opery. Pokračujeme výbuchmi a ukážkami nekonečnej energie v prírode so slasnými šeptami matky k Bohu s prosbami a výčitkami. Režisér asi prežíval psychedelické orgazmy pri dokazovaní sily prírody v poukazovaní na jej rozmanitosť pri vzniku a evolúcii všetkého živého. Krásny tichý "odviaty" dokument. Neverila som, že raz uvidím dinosaury vo filme s Bradom Pittom. On hrá fanaticky prísneho a pobožného otca s jemnou flustráciou, že mu život nevišiel. Naivná matka celý život prehliada mnoho a popiera zlo. Chlapci (čo vyrastajú bez hračiek) zažívajú psychickú tyraniu od tatka, ktorého lúbia a zároveň sa ho boja... Napriek urputnej snahe režiséra ja mám pocit, že nie som dostatočne sofistikovaná na príjem až takejto nabubranej kŕčovitej teatrálnej bezdejovej explózie Božieho kráľovstva. Terrence Malick by mal radšej malovať, lebo v zachytení okamihu mu to ide. 30% ()

Jan Preissler

Ostudně podhodnocený film. Popravdě, Strom života jsem nikdy nedokázal shlédnout jednorázově a dlouho jsem přemýšlel nad tím, o čem tento film vlastně je? Je to o smrti člověka a čekání na odpověď zhora? Nebo je to o boji Jacka s despotickým otcem, který ovládá celou rodinu? Odpověď je asi prostá: Je to o životě, životních překážkách, vyrovnávání se s nepříjemnými událostmi. Když pominu nevhodnou pasáž s dinosaury, tak se mi film velice líbil. Kamera byla famózní, nádherné záběry. Hudba skvělá (Ve filmu zazněla i Vltava od B.Smetany). Dávám filmu pět hvězdiček, abych to hodnocení vykompenzoval. ()

Fracek

Ještě než-li list uschne a zavoní koncem začátků, můžeme se domnívat, že formálně i neformálně překypuje dostatečnou krásou na to, aby byl listem par exelenc. Co si ale počít s filmem, který než by počal usychat, by mohl zavonět, stal se jen sledem laskavých manuálů k danostem zadaných tak, aby si zadaly s představami o listu umělém s poločasem rozpadu téměř nekonečným a vůní skrytou v rovinách dávných věků... aromaterapie s vyčichlými modely plná her a krásné nevinosti. Jedna hvězda za hvězdné obsazení jinak nehvězdně vypadajících hvězd. ()

davebono

Přesně takhle si představuji film jako umění. Dokonce se odvažuji označit tento Malickův počin jako něco většího, vystupujícího až za hranice filmového umění. Vnořený mini příběh o vzniku vesmíru a na pozadí promlouvání k bohu či dokonale popsaný vztah rodiče/děti v průběhu let, to se mi fakt líbilo. Jen pochopit těch posledních 5 minut mi chybí k nirváně. ()

míšapes

měl jsem nulový očekávání a ještě po skončení filmu jsem si říkal nic moc, teda, ale pak se mi to nějak rozleželo a čím víc o tom přemýšlím, tím víc tenhle film cením. divácky je skoro až nepřátelskej, zřejmě velmi osobní (autobiografickej?), ale skývá obrovskej potenciál. už jsem dlouho neviděl tak sevřenej a v podstatě intimní film. a myslím, že jeho rychlý odsouzení vypovídá víc o nás, než o filmu samotném. ()

Aely

Tento film,byl velice zajímavý po všech stránkách,snad jediný co bych vytkla, že některý scény byly až příliš zdlouhavý.Myslím si,že je hlavně pro lidi,který se zamýšlí nad otázkami života a smrti a života po ní a proto se vůbec nedivím,že spousta lidí neví,o co tam jde...Pro mně to byl odpočinek v podání vynikajících herců, jako právě třeba Sean Penn!Díky! ()

Airon

Film plný otázok ? no nie každý nájde svoju odpoveď.Mnoho ľudom tento film moc nepovie ale Terrence Malick nám posiela svoj odkaz v silnom epickom príbehu .Je to pre mňa jedno obrovské vizuálne a vnútorne poňaté dielo a zážitok na aký tak dlho nezabudnem. 85 % ()

alenela

Nejdřív to vypadalo jako hudba z opery k filmu beze slov, potom jako biologicko-geografický dokument, ale nakonec se narodil docela silný příběh chlapce a otce. Pořád ale netuším, jak to na mě všechno dohromady vlastně působilo.. Řekněme, že když se pár minut vydrží, to ostatní stojí za to. ()

bobbec

nízke hodnotenie filmu iba zdôrazňuje náklonnosť užívateľov csfd k režisérom "remeselníkom". pokiaľ na čele obľúbenosti budú spielberg, tarantino či fincher iné prijatie filmu čakať netreba.....inak je to kúzelný film. ()

Dupac

Není to film, který by se dal komplexně vstřebat po jednom zkouknutí (proto se nebudu pokoušet o nějaký jednoznačný výklad), ale ani film, který bych měl potřebu vidět bezprostředně znova. Některé záběry a scenérie mě naprosto omráčily a nikdy předtím jsem je ve filmu neviděl (Baraka by mohla blednout závistí), tempo ale rozhodně vyrovnané není a občas se pohledu na hodinky prostě nedá ubránit. Spirituální a náboženská složka filmu je mnohem míň prvoplánová, než se povídá. Malick svoji Zlatou palmu dostal zcela oprávněně, i když skromnější Nový svět na mě zapůsobil mnohem víc. Směšných je spousta filmů, ze kterých si samozvaní kritici sedají na bobek, Strom života ani omylem. Příště se potkáme na velkém plátně. ()

90125

Filmársky je to natočene bezchybne. Minimálne vizuál filmu je fantastický a hudba nadherná. Hold Terrence Malick. Viac mi ale film nedal. Jeho nepristupná forma ma neoslovila a abstraktný, tažko uchopitelný príbeh nezaujal. Asi mi to všetko nie celkom doklaplo. Nestal som sa priateľom tohoto filmu a hodnotí sa mi ho veľmi tažko. 38 % ()

Malick workoholikem

Malick workoholikem