Texas, 50. léta minulého století. Jack O’Brien si prošel dětstvím plným her a krásné nevinnosti. Dospívání mu však přináší rozčarování a vztah s jeho otcem, který by mu pomohl tímto nelehkým obdobím projít, je dosti komplikovaný. Jack je ztracenou duší v moderním světě, která si klade řadu otázek a snaží se v životě zorientovat. Kde je pravda? Co je věčnost? Jak vznikl život... Hvězdně obsazený snímek je poctou životu, přírodě a světu kolem nás, jenž se nám odhaluje jako symfonie. Postupně, obraz po obrazu nám přináší epický a dokonalý příběh, který je aktuální dnes stejně jako před více než půl stoletím. (oficiální text distributora)

Misterioso

Já mám filmy Terrence Malicka setsakramentsky rád, minimálně na jeho přenádherný Nový svět nedám dopustit, takže jsem se dosti těšil i na jeho další film, byť mě kolonky "Podobenství" a "Poetický" mírně znepokojovaly. A bohužel mé obavy se potvrdily. Hudba, Brad Pitt i několik scén je sice na jedničku s hvězdičkou, ale jako celek to funguje spíše jako uspávadlo. Co tím chtěl básník říct? To možná zjistím, ale vyžádá si to (možná nejedno) další zhlédnutí. Za nějakou dobu se tomu nebráním. ()

Scaevola

Visuálně krásné, myšlenkově nepochybně bohaté a pochybující a velmi oidipovsky osobní, ale proč těch strašlivých 139 minut? Veškerý účinek je ztracen a přebit neudržitelnou stopáží, jež způsobuje, že jediným prvkem, který přežije v paměti recipienta, je nádherná J. Chastain. ()

Georgeton

Začiatok a koniec pre mňa nepochopiteľné veci, tak isto ako aj úloha Seana Penna v tomto filme. Ak divák chce vidieť nejaký jasne idúci dej od začiatku do konca tak si to určite 2-krát nepozrie. Čo bolo naozaj pointou filmu? Život? Ťažko povedať. Pri pasáži o vytvorení nášho sveta som myslel, že to asi vypnem a zahodím niekde ďaleko. Na jednej strane je vytvorenie filmu o živote, jeho krásy, nedokonalosti atď., druhá vec pre diváka je dôležitejšia a hlavne pre mňa dej filmu. Ten tu je značne ,,pribrzdený,, tou oslavou života, ktorou chcel autor ukázať na krásu okolo nás. Nominovať tento film na Oskara najlepšieho filmu roka je pre mňa nepochopiteľné, ale čo sa dá čakať, keď sa naj. filmom stane francúzska chobotina The Artist. Nomináciu na réžiu a kameru si však právom zaslúži. ()

kolly13

Čtyři nebo pět hvězd? Dlouho jsem váhal, protože film je to promyšlený, krásně pocitový, s přesahem, vztahovým dilematem a krásnou hudbou (klasickou). A kupodivu není hlavním prvkem Brad Pitt. Takže velká spokojenost, leč poslední hvězdu ubírá příliš široký záběr a místy příliš dlouhá stopáž (zkrácení o 20 minut by prospělo). ps: jeden záběr podobný Melancholii. ps2: kdo má děti, prožije si další úroveň filmu. ()

Mathyen

na jednu stranu chválím za mistrné provedení... divák vplouvá do myšlenek hlavního hrdiny, jeho vzpomínek i do nekonečného prostoru. Je to krásně myšlené, ale jako filmu tomu chybí nějaký nosný příběh, zvrat, zápletka nebo alespoň událost, o kterou by se mohl film opřít. Je to jen pár obrazů z dětství, přesto to má hluboký vnitřní rozměr... a Smetanova Vltava sedí 6.5/10 ()

efialtes

Byl Malicka otec ve skutečnosti taky takový hovado?A vypadal jako Brad Pitt?A žije ještě?A je po plastice?A vypadá Bůh jako opál?A žije ještě?Sakra,tolik otázek a žádné odpovědi..Jo a ty děcka hrály skvěle,takže skvělá režie. ()

MFJD

Lyricko-epická odysea pri ktorej mám pocit že viem kam patrím a viem kam smeruje tento svet. Kubrick objavil nekonečný vesmír 2001 a Malick oživil 2011 božiu lásku nad nekonečnou priepasťou ľudského bytia. Veď pred ním sme si všetci rovní. ()

Elvis1994

Co na to říct , sám pořádně nevím co na to číct , působí to dost zvlášne , né každýmu se to bude libít, chvilema trosku psycho. ()

Brenda.Ch

Souhlasím s komentářem POMO, přesně totéž jsem chtěla napsat já. Když to budu brát přísně jako jakési podobenství a lyriku podbarvenou fakt překrásnou hudbou a obrazy, dala bych i 4*. Ale za tu malou vypovídající hodnotu jsem hvězdičku ubrala. Ve výsledku ale převládají z filmu pozitivní pocity. ()

wick

Jestli tento film Malick připravoval několik let, tak potěš Pán Bůh. Depresivní opakování životních pravd tak nezáživně, že to nejde vydržet. ()

bonovox

Krásne obrazy a kamera, ale neskutočne nudný dej podlamuje tomuto artovému snímku nohy. Malick je veľký režisér, ale tentoraz v mojich očiach vyslovene sklamal. Je to jednoduch film, ktrorý sa hodnotí buď maximálnym alebo minimálnym hodnotením. ()

macek166

Velice, velice zajímavý snímek. Bohužel je dost promíchaný a zmatený, chaoticky pokládá otázky a snaží se hrát na city, což mu sice jde, ale snaží se na ně jít prostřednictvím myšlenek, které se v ději nakonec rozplývají. Dohromady krásná epopej životních pravd a skutečností, kterými si každý projde. Divím se malému hodnocení, film si ho jistě nezaslouží ve srovnání s mnoha jinými díly, které dle mého nemají ani z poloviny tolik co nabídnout jako The Tree of Life. Jistě stojí za to vidět, ale pro neuspořádanost a scénáristické chyby dílo ztrácí a zapadá do průměru. ()

vecneZivec

Todle je zvláštní film, jednou se na něj dívám a dal bych mu 1 hvězdu, pak se na něj dívám o pár týdnů/měsíců později a dal bych mu 4-5 hvězd....fakt rozporuplný pocity z něj mám. Podle mě ho člověk musí vidět náhodně a né jít na něj plánovaně, protože pak si nemyslím, že bude nadšený, ale vidět ho neplánovaně v TV se mi líbilo daleko víc. Proto dávám 3 hvězdy. Nezaslouží si to 3 hvězdy. Teď si to zaslouží 4-5 hvězd a jindy si to zaslouží 1-2 hvězdy, já fakt nevím. ()

Sentinel

Vezměte pár záběrů z přírodopisného dokumentu, přidejte několik vymazlených wallpaperů, k tomu přihoďte nějaké ty záběry objímající se, brečící, dumající, či jinak poeticky naladěné rodinky, a máte Strom života. Všechno je to moc krásné, ale nedává to absolutně žádný smysl, což nezachrání ani vymazlený vizuál, ani solidní soundtrack v čele s Mou Vlastí. Pokud si pustíte slideshow z tapetek a k tomu vaši oblíbenou hudbu, což je v podstatě to samé jako sledovat tento film, uděláte líp. Poetické a melancholické kouzlo filmu ale upřít nelze, takže jít do podprůměru by nebylo až tak fér. ()

FIorian

Strom života vás buď pohltí nebo odejdete po půl hodině z kina, protože váš neustále vše komentující a analyzující mozek z dnešního uspěchaného světa není příliš zvyklý na onu "pomalost" a nezvládne ji. Mozek ale musíte nechat doma. Nesmíte u/o filmu (příliš) přemýšlet. Musíte tzv.vypnout, vnitřně se otevřít a nechat ony nejen ty velkolepé scény na sebe působit na pocitové úrovni. Pokud se vám to podaří, tak si film skvěle užijete, velmi rychle vám i vzhledem ke své nadstandardní délce uteče, chvílemi budete doslova zaplaveni vnitřně silnými vjemy a unešeni jeho vesmírnou velikostí i životem samým. Jedním slovem: Nádhera! ()

Patr1k

Dlho som váhal, či dať nadpriemer aj napriek tomu, že obsah je jedna veľká filozofická hatlanina (nie že by som si sem-tam nezafilozofoval, ale toto je moc). Každopádne je to tak dobre natočené, vizuálne pekné a obstojne zahraté, že som musel...zvíťazila forma nad obsahom. ()

Malick workoholikem

Malick workoholikem