Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

Petulka88

Povedený thriller, který ale nemusí být každému po chuti. Výborné herecké výkony, vcelku tísnivá atmosféra a i Christina Ricci není lakomá a polovinu filmu ukazuje čím jí příroda obdařila (i když nutno podotknout, že poněkud morbidním způsobem). Pravda, úplný závěr je slabší a nebál bych se ho označit za zklamání a nejsem si tak úplně jistý, jestli po závěrečném vysvětlení všechno drží pohromadě tak jak by mělo, ale už jen mistrovský majitel pohřebního ústavu Liama Neesona si ty 4* zaslouží. ()

Deftie

After.Life...sympatický mysteriózny thriller, kde až do konca neviete, na čom ste. A keď si už myslíte, že ste to rozlúštili, príde rana pod pás...to by bola pravdepodobne stručná charakeristika počinu talenovanej poľskej režisérky od Wojtowiczov. Ja k tomu pridám ešte zopár slov. Nielen nepredvídateľnosťou je film zaujímavý, ale aj príjemným a nechybujúcim (herecky) ústredným triom. Neeson síce charizmou zastiera a kradne priestor všetkým ostatným, ale ani Long a Ricci sa nevzdávajú bez boja. Čím dodávajú už tak dosť napätej atmosfére grády. Avšak, musí tam byť aj nejaké to avšak, možno by to predsa chcelo ešte niečo, niečo, čím by vyvolal v každom poriadne zimomriavky, niečo, čo všetci našli v Šiestom zmysle, niečo, čo tu sa trochu aj črtalo, ale nedostavilo. ()

Beanek

Dokonale vykonstruovaný majštrstyk, který vás navnadí, nechá zamyslet, změnit názor, poté znovu změnit názor, zanechává ve vás pochybnosti, co je realita a co zdání. Jsme živí nebo mrtví? Misky vah - to definuje příběh tohoto filmu. Po dlouhé době ukázkové mysteriózní dílo. ()

cinemaboy7

Další film do škatulky "jsem mrtvý/á/, nebo se mi to zdá?" a "je to vrah - psychopat, nebo hodný člověk, který vidí, šlyší a mluví s mrtvými?". Od nepřekonatelných filmů 6smysl a Ti druzí, by se měl co učit, ale určitě se mu nedá upřít trochu té nekrofilní atmosféry. ()

estee

Jeden z mala filmov (ak nie jediny) o ktorom sa fakt neviem rozhodnut, ci sa mi to pacilo, alebo nie. Rozhodne namet zaujimavy, Christina super, Liam tiez, ale ako celok u mna nepozeratelne na jeden sup (ale rozkuskovany na tri casti vyznie ako trosku lepsi priemer). ()

danny_21

Vizuálně pěkné, se zajímavým prostředím i nápadem, slibovalo to, docela zajímavou podívanou, ale ouha. Celou dobu koukám na poprsí Christiny ( byla jí myslím pěkná kosa :-) ) a bádám až do konce je mrtvá nebo ne a na to jak funebrák Liam lamentuje nad lidskou sebrankou, to všechno ještě je dobrý, ale pak se k tomu přidají další postavy, které jednají hloupě a začnou vypouštět dialogové klenoty a to jak hlavní duo, tak i snoubenec, matka, záček tak i celá policejní stanice. Co se týče pointy, tak ta překvapila a musím ji pochválit, takže díky ní i díky tomu, že i přes ty nedostatky, mě režisérka udržela ve zvědavosti, dávám 45 %. ()

Shaleman

Jediné, co vás na tomto filmu upoutá, je nahá Christina Ricci a konečná pointa, kde si však tvůrci nechávají otevřená dvířka a nechávají čistě na divákovi, kterou z nabízených variant si vybere. A tak by to u filmů mělo být - ty otazníky na konci, kvůli kterým máte u piva co řešit. Mimoto však film celkem nudí. Pěkně zahraná postava Liama Neesona se v několika dialogových scénách, které jsou si nesmírně podobné, zbytečně moc rozčiluje nad našimi životy, takže jediným pořádným funebrákem zůstává čarokrásný Hrušinský, Justin Long věčně pobíhá sem a tam, ale nelogicky ve vypjatých scénách rezignuje, odchází pryč a vy si klepete na čelo, zda je to pro prodloužení stopáže, nebo je prostě blbej. A Christina Ricci? Jak jsem psal výše, je hezká a od poloviny filmu konečně nahá, ale tím to končí - je totiž mrtvá(?), tak co by tam hrála. A film sám o sobě? Pomalu utíká, takže máte tendence něco u toho dělat a napínavé scény, pro takový film klíčové, jsou už okoukané z jiných filmů a atmosféra je kolísavá jako podzimní počasí a dokážete je spočítat na prstech jedné ruky. Hezká pocta duchařským filmům, na kterou si za chvíli ani nevzpomenete. ()

ecis

Film a jeho napad ma velky potencial, ktory je bohuzial pochovany nie hlavnym hrdinom, ale spracovanim. Napriek tomu, koho by nudil film, kde Christina odhaluje celu svoju zenskost :) ()

gemi

Zírám, jak nudně je možné uchopit zajímavý námět. Film je navíc plný chyb (prší a je mokro, ale během stejné scény najednou střih, svítí slunce a je sucho...). ()

Lupes

Těžko k tomu něco říct. To co očekáváte, také dostanete. Nic víc. Žádná velká moudra, žádná překvapení, žádné dlouhé přemýšlení u závěrečných titulků. Občas trefná poznámka, glosa na téma života či smrti. Občas ne úplně uvěřitelné chování postav. A pramálo skutečné márniční reality. Vidět znovu? Určitě ne. A vidět vůbec?? Inu, pokud máte podobný druh filmů rádi... Byť do sbírky to nejspíš nebude. P.S. Neeson hraje skvěle. ()

Kingjiri

Jsou dva druhy nejednoznačnejch filmů s otevřenym koncem, který vyvolávaj víc otázek než odpovědí. První jsou ty, nad kterejma jsem ochotnej přemýšlet nebo je vzít na milost aspoň hlavně kvůli zajímavý atmosféře. Druhý jsou ty, nad kterejma odmítám po projekci dál přemýšlet a jelikož mě ani ničim pořádně nezaujmou, je pro mě jednoduchý jim dát slabší hodnocení. After.Life je pro mě bohužel druhej případ a nic na tom nezmění obsazení Liama Neesona do pro něj netradiční záporácký / psychopatický role nebo velice často polonahá Chrstina Ricci (což je asi jedinej důvod, proč si na tenhle biják v budoucnu vzpomenu). Pointa v podstatě žádná neni, co je realita nebo nadpřirozený / psychopatický scény zustavá nezodpovězeno, díky čemuž nemůže být o nějakym napětí nebo působivý atmosféře ani řeč. ()

vojtik

Morbidní podívaná pro milovníky bledých a nahých těl. Ani živí nevypadali tak dobře, jako zde přítomná mrtvola Christiny Ricci. Liam Neeson jako její průvodce mezi světem mrtvých a živých. A Justin Long jako sympatický přítel na pokraji zhroucení. Už jen pro to obsazení je přímo povinnost to zhlédnout. Bohužel, ne všechno se vždy povede a i přes osobitý režisérský styl na mně působil děj netypicky studeně. Neříkám, že je to špatně - jen bych v mém případě uvítal více napětí. Ale, za to umělecké ztvárnění a obnaženou Christinu Ricci si nemůžu stěžovat. Je to jako obraz vystihující lásku k mrtvolám a rakvím, aniž by to působilo neuctivě nebo nekrofilsky. Jesli se vám líbí fotografie na deviantARTu s morbidní či jinou "kontroverzní" tématikou jako mně - máte jasno. ()

nick_sekac

Miluju mysteriozní filmy, kde většinu času člověk neví, co se skutečně před ním děje a neustále se to snaží zjistit. Když už si myslí, že to má, tak další minuty ho přesvědčí o opaku. U toho filmu jsem si ani po závěrečných titulcích nebyl ničím jistej. Neeson opět dokázal, že to je herec extra třídy. ()

Bounded

Až budete mít příště pocit, že něco nechápeta, tak si pusťte Lynche. Potom můžete prázdně žvanit. Problém s dnešním divákem je, že než aby se u filmu vůbec namáhal přemýšlet, tak ho rovnou odsoudí. Přitom zrovna z After.Life přímo křičí snaha nedat žádný jednoduchý konec. Hrozně sympatické bylo, že se příběh nesnaží být ničím světoborným. Jede si v kolejích komorní mysteriózní alegorie a na poslední chvíli se nesnaží zachránit nic prázdným happy-endem. Trošku jsem si vzpomněl na Raimiho (za to možná může i Justin Long), Silent Hill a taky na K-PAX. Co se týče místního naříkání nad nelogičností příběhu, jediný argument mě tady nepřesvědčil tak, že by nešel vyvrátit. Že si Christina nestěžuje na hlad, apod. O to vše se mohl Neeson postarat, jenom to ve filmu nemuselo být právě proto, aby nevyzníval příliš jasně. Pro mě osobně to není důležité, protože na podstatě příběhu to nic nemění. Důležité jsou chyby čistě logické, nikoliv šťouravé. ()

Pistacie

Mysteriózní film, jak má být. Citlivě vystavěná myšlenka, mrazivé obrazy, dobře psychologicky zpracovaná (a hlavně zahraná) postava, kterou ztvárnil Liam Neeson. ()

Zombiepod

Ako debut zvládnuté na výbornú, ako film na dobrú. Herecké esá robia film výnimočným aj keď ním ani veľmi nie je, no nájde sa tu ohromné množstvo úvah, myšlienok, a na moje potešenie aj množstvo nezodpovedaných otázok ktoré si možno ešte chvíľu budem klásť sám. Atmosfericky perfektné a napínavé scény trhajú nervy. Škoda že tam bolo zo všetkého dobrého a iného len hŕstka a zbytok bol na môj vkus príliš prázdny. Ale pokiaľ ide o celok, príjemne prekvapil. ()

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)