Když Jenna (Keri Russell), servírka ze zapadlé jižanské restaurace, zjistí, že je se svým nemilovaným mužem těhotná, není to zrovna důvod k radosti. Mateřství nikdy neplánovala a její nemajetný, žárlivý a dětinský manžel Earl (Jeremy Sisto) pro ni sám o sobě představuje už dost velkou zátěž. Jenna má zpočátku pocit, že je všechno ztraceno a její sny o lepším životě jsou v troskách. Pak ale do města přijede pohledný doktor (Nathan Fillion) a zamíchá kartami. S podporou a láskou kamarádek a kolegyň (Adrienne Shelly a Cheryl Hines) z restaurace Joe's Pie Diner se Jenna rozhodne předvést své pekařské umění, které ocení především sám majitel podniku - Joe (Andy Griffith). Poté sebere odvahu k tomu, aby se osamostatnila a začala žít podle svých představ. (HBO Europe)

Magneto

Milujem filmy ako tento...Toto je pre mňa vrchol filmového umenia. Najlepšie a najefektívnejšie filmy sú tie, ktoré sú obyčajné a človek sa vie do nich vcítiť. Tento film to dokázal a z plátna bolo doslova cítiť voňu koláčov, pomocou ktorých hlavná postava popisovala svoje emócie a ľudí okolo seba. Jednoduché príbehy ako tento sa dívákovi zalezú pod kožu a zanechaju v ňom príjemný pocit a možno aj niečo na zamyslenie...Krása, krása, krása...Keri Russell a Nathan Fillion sú už len čerešničkou na torte. Podľa mňa jeden z najvydarenejších kúskou tohoto roka. ()

SG_ever

Romantická komedie, která se tváří místy vážně a povídá o trpkém životě mladé servírky a místy produkuje humor. Každopádně, tento film my splnil všechna očekávání - zajímavá zápletka, špatná životní situace a víceméně šťastný konec. Takovouhle romantiku si klidně nechám líbit. (75%) ()

arbitr

Tak tohle rozhodně není komedie a už vůbec ne romantická. Dialogy trhají uši a režie žádná. Námět a scénář stokrát ohraný a neskutečně špatně zahraný. Keri to sluší a na konci udělá správné rozhodnutí, ale to je jediné pozitivum, které jsem na tomto kousku našel. Nenechte se mýlit, průběh filmu je hotové martyrium a pokud budete naladěni zdejším hodnocením a zaměřením filmu tak zažijete velké zklamání. Nejstupidnější je Earl, ale ne kvůli své roli, ale jak ji její představitel pojal. A doktor Pomatter je opravdový pomatenec. O postavičkách z baru nemá smysl psát. ()

PeterNet

Nadchlo mě, jak film z roku 2007 režisérka dokáže ponořit do devadesátých let se vším všudy. Viděl jsem v TV s reklamami (dohromady 2 půl hodiny) a ani mne nenapadlo usnout;-) ()

venison

Poněkud naivní, trošku povrchní, celkem milé.. Keri Russell hraje světici, která má v životě pech hlavně kvůli své "nekonfliktní" povaze.. Tvůrci decentně čerpali z pohádka o Popelce :-) ()

skretik

Priemerný film, ani nedojal, ani nič... Celkom príjemný (až na tú strašnú hudbu v istých momentoch a neznášam, keď práve narodené dieťatko vyzerá tak týždeň až mesiac staré...) ()

liuk

Na žánr romantické komedie je Waitress dosti netradičním filmem. Na otázku proč odpoví sice asi náhodou, ale pravdivě seřazen výpis žánrů zde na ČSFd. Opravdu je Waitress spíše romancí než řechtající se komedií ala Knocked Up. A to ještě vcelku nešťastnou a smutnou. Velkým problémem je ale postup, jakým je vyjádřena ta úžasnovitost úžasného Nathana Filliona, který se mimochodem vtipně tak trochu zakastovává do herce hrajícího jen gynekology. Jeho postava je scénářem vytvořena tak, že všechny ostatní mužské postavy jsou strašní pitomci a fáfrňové. To je pak jednoduché stát se tím pro Keri Russell tím vyvoleným. A když se nad tím zamyslím, tak ono podobná charakterizace platí i pro postavy ženské. Jenže čím více se blíží závěr, tak tím se ty nelíbívé vlastnosti skoro u všech začínají obracet. A to přestože si Keri s Nathanem ukradnou pochopitelně pro sebe většinu scén. A že jim to jde skvěle, i přes to zmíněné ulehčení. 3,5*, jenže hodně netradiční závěr zaokrouhluje nahoru. ()

V.Silver

Velice, velice příjemný film, který - ani nevím proč - jsem po první shlédnutí hodnotil třemi místo pěti hvězd. A proč vůbec těch pět hvězd? Protože to bylo krásné, milé, zábavné, zahrané právě tak, aby to nespadalo do patosu. Nezávislý film, který vlastně ani moc nezávislý nebyl - na nic si nehrál, ale také byl sám pěknou hříčkou v rukou režisérky a autorky scénáře Shellyové. Doporučuju pro opravdové chvíle pohody... ale pozor - jenom, pokud máte u filmu co jíst! Sledovat jej hladoví, nevydržíte to :) 88%. ()

Elleannie

Moc příjemný film, který doprovází jak humor, tak i trocha smutku. Oba hlavní hrdiny mám moc ráda, takže o to víc milejší to pro mě bylo. Musím přiznat, že si moc nedovedu představit koláč s hermelínem, ale asi to budu muset někdy zkusit, protože kromě toho, že tenhle film ukazuje zklamání, vyzařuje z něj také touha a naděje a v neposlední řadě poskytuje taky pár zajímavých receptů:)) ()

Guzo

Trochu neklasická romantická komedie, která sází především na herecké obsazení. Jinak hlavně styl točení mi úplně nesedl a chování hlavní hrdinky taky ne. 5/10 ()

giovanni3

Servírka si peče koláče, doma má žárlivého idi.ta a náhle otěhotní a hle postupně se začne na dítě těšit a mezitím si to rozdává s gynekologem a nadále peče koláče... Scénář v jedné větě... A její kamarádky tam dělali jen křoví, jedna má nevtipného chlapíka a druhá zase zahýbá s šéfem koláčovny... Prostě zde každý zahýbá a do toho se čeká na jedno dítě a rozchod. Dialogy vypadají dle toho. 1z5 za občas úsměvnou scénu. ()

Heraldika

O lala, I loved this piece of pie! Krásný film se spoustou humoru, který až na úplný závěr dostojí svému americkému původu. To odpustím. ()

femme fatale

Celý film jsem se v podstatě bavila...a i když je jde o klasický (dobrý) průměr, trošičku jsem podvědomě vnímala odlišný přístup ve scénáři, než v "obyčejných komediích" tohoto typu - i když v jádru to komedie až zase tak úplně není - protože je tam pár zvláštních scén, které mají decentní nádech nezávislého filmu, což se mi vlastně i líbilo. ()

Seti

Nathana "kapitána Reynoldse" Filliona je mi fakt líto, že musí hrát v takovejchhle sračkách. Bejt jim, tak zajdu k první benzínce, nafasuju dva pořádný kanejstry a du vypálit zasranejm Foxum studio za to, že mi zrušili Firefly. Kdo má rád americký koláče, tak si může hvězdu přihodit. ()