Když Jenna (Keri Russell), servírka ze zapadlé jižanské restaurace, zjistí, že je se svým nemilovaným mužem těhotná, není to zrovna důvod k radosti. Mateřství nikdy neplánovala a její nemajetný, žárlivý a dětinský manžel Earl (Jeremy Sisto) pro ni sám o sobě představuje už dost velkou zátěž. Jenna má zpočátku pocit, že je všechno ztraceno a její sny o lepším životě jsou v troskách. Pak ale do města přijede pohledný doktor (Nathan Fillion) a zamíchá kartami. S podporou a láskou kamarádek a kolegyň (Adrienne Shelly a Cheryl Hines) z restaurace Joe's Pie Diner se Jenna rozhodne předvést své pekařské umění, které ocení především sám majitel podniku - Joe (Andy Griffith). Poté sebere odvahu k tomu, aby se osamostatnila a začala žít podle svých představ. (HBO Europe)

bajahor

Nechápala jsem chování spoustu lidí-hlavně hlavní hrdinky, že neměla odvahu opustit svého manžela. Jediný klad tohoto filmu vidím v těch koláčích, které pekla.Jo a navíc to, jak s doktorkem vždycky na sebe skočili :-) ()

Nicole32

Bolo to milé, roztomilé, naivné a v istom ohľade aj reálne. Síce občas nechápete, prečo postavy reagujú tak ako reagujú ale nevadilo mi to. Keri je tu výborná a priznám sa trošku mi tu chýbal happyend. Realita je mnohokrát veľmi krutá a tu som ten romantický koniec chcela. Asi je to tou sladkou koláčovou atmosférou, ktorá sa nesie celým filmom. ()

Sidon

Tak tohle "dílko" na mě působilo rozpačitě. Velmi rozpačitě. U komedie se nemusím smát, ale úsměv příjde vhod. Tady ale nic... Romantický film by dle mého názoru měl mít svou velkou lásku. Měl by mít vášeň a happyend, nebo alespoň hořkosladké zakončení, jako Romeo a Julie či Madisonské mosty. Tento film krom trochy upoceného šolíchání a devalvace hodnot v podobě normalizace cizoložství a to v podstatě bez příčiny, opět nic nepřinesl. To jediné, kde měl nakonec slušný potenciál zabodovat bylo téma domácího násilí. Leč takovéto ambice neměl a kde nejsou ambice, není tah na branku a není ani plnohodnotná dějová linie obsahující gradaci a jakési smysluplné zakončení. Ne, nebylo to vyloženě utrpení. Ale když tenhle film skončil, zjistil jsem, že mám za sebou dalších 103 minut života. Bez nějakých výranějších emocí či dojmů. Zbyly jen ty rozpaky... ()

BlackMolla

Ze začátku mi to přišlo jako hrozná kravina, všichni nepříjemní + ta faleš k manželovi a do toho nevhodný humor, ale po cca půlce filmu se mi to opravdu začlo líbit. Najednou mi to přišlo reálné, prostě běžný život, i jsem se zasmála. Tak jsem začala váhat, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. Kdyby to mělo slaďácký konec, že by utekla s tím doktorem, dala bych 3, ale naštěstí to tak nebylo, a proto dávám zasloužené hvězdy 4. Na americký film velmi dobré! ()

Vergo

Divnej to film...Ne dobře divnej (v tom případě by se mi určitě líbil;o)),ale prostě se mi nelíbil...Koláče vypadaly dobře, nesnesitelný manžílek vystřihl svojí klaksonádu tady zdařile, ale celkem mi to nezapadalo. Jak nešťastná servírka najednou dospěla k prozření ve svém životě díky prvnímu pohledu na svojí ratolest? A co ten gynekolog? Fajn, jako chlap docela dobrý, ale co to mělo znamenat, že se takový ,,klaďas" vychrupe se svojí pacientkou zatímco má doba milující manželku? Kde je důvod? Znuděně moc nevypadal.....Prostě se mi ten film nelíbil... ()

demovka

Romantická komedie, která stojí za to. Od začátku považuji film za béčkový. Ale čím to je, že pokaždé když na něj narazím, zůstanu se koukat. Bude to asi tím, že postavy se během filmu vyvíjejí. Příběh je tuctový, ale přitom vtipný. Všichni představitelé jsou příjemní a sympatičtí. Keri Russell, jejímu manželovi (Jeremy Sisto) i lékaři (Nathan Filion) držím palce na dobrý konec. Dokonce mi přijde sympatický i Andy Griffith, který přemírou sympatické tváře ve mně vyvolává silné antipatie. V tomto filmu nepřehrává a je to k dobru. Takže všichni jmenovaní za své postavy ode mě dostávají jedničku. Jinak nevím, co by mě u filmu drželo! Nejsem obecně na romantické filmy. Když si vzpomenu na film Sestřička Betty, který je vyzdvihován kvůli Renée Zellweger a Morganu Freemenovi, promiňte mi, ale tento film je lepší. Třeba je to tím, že příběh Servírky se může stát každému z nás, kdežto chování sestřičky Betty je chování slepice. I když je dobře zahraná. A mimochodem Keri Russell je mnohem hezčí než R. Zellweger. ()

KraLuban

Překvapivě velmi milý, hořkosladký film. Některé zvraty jsou opravu přes lajnu a vlastně i proměna hlavní hrdinky, přesto se mi to fakt líbilo...a na jedno velmi slušné podívání určitě ano. ()

Bblondie

Tenhle film byl sice hezký, ale neměl nijak výrazný spád. Hlavní hrdinka se trápí v manželství, ze kterého se bojí uniknout a zároveň je těhotná, takže má aférku se svým gynekologem ... konec mě ale zklamal, přišlo mi, že scénáristé nevěděli, jak z té zápletky ven. Pro mě 50%. ()

Lucie505

Líbivá podívaná. Příběh ženy, která svému sobeckému manželovi řekne a odkývá cokoli si on zamane. Ne že by to byla hlupačka. Ona si tajně šetří peníze, aby mohla od muže utéct. Plán jí však zkomplikuje těhotenství. A navíc se do ní bezhlavě zamiluje její doktor. Člověk by teď čekal jasný happyend. A právě proto je mi tento snímek sympatický. Protože se nevyvíjí, jak by divák předpokládal. ()

Smells

Tento film překoná snad jen série z Kameňákova od strejdy Trošky.Kdybych se tu hodinu a půl díval do psího lejna,myslím,že by mě to dalo víc než tento "skvost" americké kinematografie. ()

matkoslav1

I klidný film, natočený trošku nestandardním pohledem, může být velmi příjemný. Servírka příjemná, ale i ze života je. Za mě tady docela smutně pokřivený průměr... ()

splaty

Škoda, že některé filmy jsou nedoceněny. Po dlouhé době mám na konci filmu příjemný pocit. Ano, je to trochu pohádka, ale která romcom není, že? Atmosféra mi hodně připomínala film Jdi za svým srdcem. 75% ()

McGuffin

Jedna mladá americká Servírka, Waitress, v jednom americkém zapadlém bistru je hlavní a dvě podobné ji sekundují. Plus jejich manželé, nápadníci nebo milenci plus jeden jejich kolega a malý majitel bistra. Ústřední servírka otěhotní, zrovna když chce utéct od manžela, a zaplete se s ženatým gynekologem. Prostě pech. Pak porodí, zmocní se jí mateřské pudy, uteče od manžela, opustí gynekologa a od roztomilého majitele bistra dostane šek, kterým zaplatí vlastní bistro a zaměstná v něm své dvě kolegyně. Takže děvčata uspějí a muži o dost méně, jak scénářem načrtla též režírující Adrienne Shelly. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()