Ted (Michael Keaton) je úspěšný obchodník, který pracuje pro společnost Bindview a trochu proti své vůli musí do zákulisí obchodu zasvětit nezkušeného nováčka Jamieho (Brendan Fraser). Jamie je z nového prostředí zprvu nadšen a neodradí ho ani Tedova cynická a výbušná povaha. První rozčarování přichází až s několika nepovedenými obchody. Když pak Jamie seznamuje Teda se svou snoubenku Belisou (Amber Valletta), rázný obchodník propadá jejímu kouzlu a poté, co se spolu začnou tajně scházet, objevuje i své pravé já. Jenže změny v Tedově chování přinášejí i nepříjemnosti v práci, protože právě jeho drsné vystupování ho dělalo tak vynikajícím obchodníkem. Ani Jamiemu se v obchodě nedaří, a protože Teda trápí výčitky svědomí, pomáhá svému mladému kolegovi tajně plnit tržby ze svého. Zisky společnosti Bindview však klesají a Tedovy výsledky jsou pořád horší. Jeho zájem o Belisu ale naopak neustále roste. Teprve násilné převzetí společnosti konkurentem celou důmyslnou lež odhaluje… (oficiální text distributora)

vesper001

Drsoň, fňukna a múza, romantik, křovák a mrcha, srdce zlomené, zvrácené a chybějící. Inteligentní správně propojí, co patří k sobě, inteligentnější si místo sledování tohoto obludária najdou lepší zábavu. ()

Jizni Tlapa

Keaton je frajer frajerskej a když hláší na kohokoliv, ne jen, že mu to věřím, já mu sakra fandím a baví mě! Bohužel má k sobě nováčka Frasera,který je nevýrazný jak herecky,tak charakterově. To mi ale až tak nevadilo,protože ve výsledku to byl povedený mix všech žánrů, průměrně natočený, se skvělým obsazením a hlavně dotaženým scénářem!! ()

TO

Hm, nudný příběh o dvou kravaťácích a jedné blondýně se slušným a celkem překvapivým závěrem. V konečném výsledku tudíž přijatelný snímek, ale převážná část mě nebavila. Dva a půl ()

Antek

Divák není blbec a tak už tuší nějakou levotu ve chvíli, kdy se příběh pořádně rozjede. Podivný slepenec komedie, dramatu, situační komiky a karikaturních hereckých výkonů (Brandon Fraser vždycky vypadal jak mimozemšťan a navíc tak i "hraje"), který přeskakuje z žánru do žánru s kadencí kulometu. Jediné, co vznik tohoto filmu ospravedlňuje, je poskytnutí důkazu o skutečnosti, že Michael Keaton má na stará kolena ještě větší charisma než míval v dobách, kdy poletoval v batmanovské pláštěnce. Jeho výkon je z řady těch, kterými na sebe strhává herec veškerou pozornost a zachraňuje celý film. Jeho vrásky mu do obličeje vryly nejenom zkušenost, ale především daly vyniknout jeho hereckému mistrovství ... Aneb jak se z komika stal výborný tahoun. ()

sedm.1

Film svou zápletkou zajímavý a po celou stopáž i velmi příjemně stravitelný,přesto tomu chybělo to správné koření,grády.Velmi mě překvapil výkon MIchaela Keatona,kterého bych vyzvedl jako vrcholnou položku celého snímku,jeho postava je jasně nejpropracovanější a i scénaristicky nejvyšperkovanější,plus samozřejmě jeho samotného herectví.Naopak Brendan Fraser mě opět přesvědčil,že hrát prostě neumí ani trochu,jeho postava je trapná a prakticky svým (ne)herectvím prozradí dopředu i pointu.Ta je sice povedená,ale až přespříliš zbytečně překombinovaná,a tak nemá ani tu pravou sílu a dramatičnost.Každopádně Na poslední chvíli nenudí a v jeho společnosti lze strávit docela příjemný čas.Velmi dobré 3*! ()

Janko666

"Na rozdíl od Doriana, za své hříchy platíme teď." Velice zajimavý film, který mi trochu zkazila za vlasy přitažená pointa. 80% ()

waits

Zvláštní film, takový neurovnaný, jakoby nevěděl kam směřuje, no, na konci se ukázalo, že to ví:) (i když, pointa je trochu příliš divoká).Fraser i Keaton nejsou moji oblíbenci, ale oba mě nakonec do filmu vtáhli. Snímek se dá brát jako několikanásobná moralita, popřípadě jako film s dobrým i špatným koncem, jak to kdo vezme. Rozhodně to není romantická komedie, není to ani drama a vlastně to není ani thriller. Vlastně by se pod to nejlépe hodil podtitule Trochu divný film. ()

kowalski

Přes tu začáteční půlhodinovou nudu jsem to dokoukal. Originální způsob jak zničit konkurenčí firmu ikdyž nevím jestli by to bylo realné. Jinak velice slabý scénář a herecké výkony "jakbysmet". ()

Luqi

Už som si myslel, že B. Fraser je vhodný akurát tak do naivného divadla, no až ten záver odhalil že vlastné hrá hrájúceho neherca. Problém je v tom, že to divák netuší a popri charizmatickom M. Keatonovi to vyzerá kôr ako zlý vtip. Naviac tomu ešte pridáva podivné spojenie Dráma - Komédia - Romantický - Thriller, teda z každého trošku, ale nič poriadne........ ()

pirko7

Opravdu povedený film, perfektně Vás uvede do děje, jak chodí jedna velká firma. U filmu mohu přiznat, že pár záběrů bylo zbytečných a někdy dlouha prodleva, která mě nudila. Ale postupně film přituhoval a závěr mě opravdu skolil. Doporučuju všem co chtějí, aby jim po filmu v hlavě "cosi" utkvělo. ()

Lúca

Ze začátku to vypadá jako snadno odhadnutelný děj, ale ke konci to má zajímavou a nepředvídanou zápletku. Fraser i Keaton jsou vynikající, ale bohužel nedokáží spasit celý film. ()

FilmWave

Zajímavé prostředí, cynický Michael Keaton a krásná Amber Valletta vystačí na půl hodiny, pak už je tento "akviziční" thriller úplně o ničem. ()

E lan

Filmy, které mě překvapí (hlavně na konci), mě baví. A tomuto se to beze zbytku povedlo. Sice se dalo něco cítit ve vzduchu tak od půlky filmu, ale závěr předčí očekávání. Navíc postava Keatona je velmi příjemně jak napsaná, tak zahraná. Tohle stojí za to vidět. ()

waska

Úplně špatný to není, závěr mě pobavil, docela jsem to i Michael Keatonovi přál :-) Jak Keaton, tak Fraser byli opravdu dobří a na Amber Valletu se taky dá dívat :-) ()

hlína

Když u komedie nefunguje humor, u dramatu a thrilleru nefunguje napětí a z romantiky zbude jen plytká rádobydojemnost, co dostane divák. Jedenapůlhodinový nudný dokument o jakémsi příběhu s rádobyšokujícím zvratem..... jediná pozitivní věc na filmu byl charismatický výkon Michaela Keatona a některé jeho hlášky... ()