Na svou dobu nesmírně rozmáchlý muzikál, který měl sloužit jako velkolepá tečka za kariérou Freda Astaira. Ten si svůj odchod do důchodu nakonec naštěstí rozmyslel, ale i kdyby mělo být Blue Skies jeho posledním filmem, nemohli bychom si stěžovat. Vždyť se jeho číslo na Puttin' on the Ritz stalo už legendárním a pěvecky-taneční duet s Bingem Crosbym ve stylu "Fred se snaží (poměrně úspěšně) zpívat a Bing (ne tolik úspěšně) tančit" je nenapodobitelný. Ne nadarmo nazýval Fred Binga svým nejoblíbenějším tanečním partnerem... Ta dvojice si Blue Skies zkrátka užívá. Bing dostal asi vteřinového prostoru o něco méně než Fred, jeho postava to ale svou důležitostí pro děj to vynahrazuje. A ještě nikde nebyl tolik k sežrání jako v prvních deseti minutách tohoto filmu. Jen polít čokoládou a sníst. Okay, tím se asi dostávám daleko od podstaty, ale vám to jistě nevadí. Nebo spíš vadit nemůže, protože jak to tak vidím, jsem první člověk, který tento film komentuje a při podobném vývoji budu na příštích několik let jediný. Staré muzikály se u nás holt velkému zájmu netěší a to ani na pultech obchodů, ani na televizních obrazovkách. A nejspíše ani u diváků. Přitom u tohoto je to škoda. Ve kterém jiném filmu zazní třicet písní Irvinga Berlina? A to často v nezkrácené podobě? Pokud teď násobíte číslo třicet průměrnou stopáží písně a srovnáváte s délkou snímku, věřte, že v Blue Skies moc mluvených pasáží nenaleznete. Vlastně je to jedno velké hudební DVD, kde se dva protagonisté protančí (Fred) a prozpívají (Bing) z jedné kulisy do druhé. Kdyby toho děje bylo víc a tvůrci film ukončili o tři minuty dřív, řekla bych, že má tento film hodně společného s filmem Martina Scorseseho "New York, New York" aneb "nezodpovědný hudebník a žena, která ho miluje, ale nebaví ji věčně dělat ústupky". Takhle je to jen jedna velká hudební scéna občas přerušená nějakým tím krátkým odskočením k ději. Ale hezky inscenovaná, takže se na ni kouká moc dobře.(27.12.2009)

Čím začít, no, v prvé řadě, Fred Astaire zde hraje pouze vedlejší roli, tedy objevuje se na scéně docela málo což je opravdu škoda, prim zde hraje Bing Crosby. Co se týče děje, ten je typický muzikálový, tedy trochu naivní, ale v tomto případě ještě celkem slušný. Několik tanečních a pěveckých čísel stojí jistě za shlédnutí. Pro skalní fanoušky Binga Crosbyho můžu jistě doporučit, pro ty kdo ho moc nemusí bych tento film asi moc nedoporučil. Já jsem něco mezi, ovšem nerad to přiznávám ale ten jeho monotonní zpěv už mi upřímně řečeno trochu začíná vadit, a bohužel zde zpívá snad každých pět minut :-( 60%(20.6.2011)

Rozpočet $3miliónyTržby USA $14,300,000Tržby Celosvetovo $-(17.5.2009)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Hudba - M, Píseň - "You Keep Coming Back Like a Song"(31.5.2004)

Neznamy reziser Stuart Heisler mal 3 najlepsie filmy : Uragan 1937, Cowboy and the Lady a aj tento Blue Skies 1946. Fred Astaire /carefree 1938, Holiday Inn 1942/ si vsimol mladu spevacku Joan Caulfield /The Unsuspected 1947, Cattle King 1963/ a riesia sa vztahy, kariera, stastie. Astaire samotny je v uzadi, v popredi je Bing Crosby - tempo dobre, par muzikalovych cisiel na urovni, akurat ako to v muzikaloch byva, je tu trochu slabsi dej. celkovo vsak slusny nadpriemer : 70 %(24.12.2019)

• - Druhý ze tří filmů, ve kterých Bing Crosby zpíval píseň White Christmas. První byl Holiday Inn a třetí Bílé Vánoce. (StarsFan)

• - Čtyřicátník Astaire oznámil, že Blue Skies bude posledním snímkem jeho kariéry. "V důchodu" ale vydržel jen dva roky, když v roce 1948 na poslední chvíli nahradil ve Velikonoční přehlídce Gena Kellyho, který si zlomil nohu. Astaire nakonec ve filmech tančil téměř až do svých 70. (StarsFan)

• - Scéna, ve které Fred Astaire tančí na Puttin' On The Ritz, byla z celého filmu natočena až jako poslední. Astaire ji vymyslel sám a trénoval ji pět týdnů. (StarsFan)