13: hra smrti

• Thajsko 13 game sayawng (více)
všechny plakáty

Nová tajná soutěž bohatých nabízí možnost vyhrát obrovskou sumu peněz. Nabídka hry však přichází pouze těm, kteří mají problémy v práci, s penězi, rodinou a láskou. Pokud se jim podaří splnit 13 úkolů, dostane se jim bohatství, které přesahuje jejich nejdivočejší sny. Ale má to háček, úkoly prověří veškeré jejich schopnosti - od lásky přes náboženství až po morální hodnoty. Jako v každé hře, i zde jsou však pevně daná pravidla a kdo je nedodrží, ZEMŘE! Jak daleko jste ochotni zajít v honbě za penězi VY? (oficiální text distributora)

Ziggy Zagg

Asi jsem na tento film nebyl v nejlepším rozpoložení. Místo toho aby se mnou cloumalo napětí a přemýšlení co se bude dít dál, dvě třetiny filmu jsem prochechtal. Naivní ... průhledné ... i když musím dodat z určitého pohledu originální. ()

helraiser

nevím, nevím tak tohle mě nějak minulo, čekal jsem něco jiného. Celkově mě to moc nebavilo i když nějaký scény stály za to tak víc jak ** tomu nedám. ()

cerbygerby

Pomalý rozjezd, ale postupně se těch 13 úkolů rozjíždí.. Z normálního zaměstnance, který dostává vyhazov se pomalu stává hráč... rozjíždí se 13 úkolů, říkal jsem si kam až bych se dostal já, a asi v té restauraci bych skončil. ()

Deever

Thajština je divný jazyk a protože nemám z asijské kinematografie nakoukáno zdaleka tolik, kolik bych měl, těžko posuzovat herecké výkony. Přišlo mi, že všichni hrajou divně, ale nevím co z toho je střet civilizací. Zápletka je někde mezi The Game, The Gamer, již níže zmiňovaným Saw a Truman Show. Nic moc oslnivého, ale pár osvěžujících nápadů neškodí (třeba jeden z úvodních úkolů: "Rozplač tři děti na hřišti" je super). Na večer, kdy máte chuť koštovat divné filmy z divných zemí, je to ideální. ()

Kingjiri

Plnění úkolů je vděčný téma, protože jeho prostřednictvím lze při troše scénáristický šikovnosti bez větší námahy zvyšovat napětí. Bylo by ale taky dobrý ukázat plnění všech úkolů a ne jenom těch vybranejch. Závěrečná pointa se mi vcelku líbila, zklamala mě však postava hlavního záporáka. Fakt se mi nechtělo věřit, že by někdo takovej vymyslel něco takhle sofistikovanýho. Filmařsky docela slušná práce, jen jsem se zase musel potýkat s odlišností asijský kinematografie, hlavně v podobě divný hudby podkreslující většinu scén. Taky mi vadily větší díry ve scénáři (Jak mohly všude hlavního hrdinu sledovat kamery? Jak jeho kolegyně přišla na "hru"?). Nakonec však sympatickej průměr na jednu projekci. ()

Katcat

Spíš komediální pojetí dost drsné hry. Tenhle styl filmů je mi nejbližší, ale ta komedie tomu ubírá jednu hvězdu na kráse :) ()

Petey

Neskutečně napínavý snímek z Thajska. Hlavní hrdina je odhodlán podstoupit 13 ůkolů za 100 milionů. To však netuší že úkoly budou takhle hrozivé. Při některych scénách leze člověku mráz po zádech. Konec jsem ale ani zdaleka takovej neočekával. Najednou se to tak zvrtlo ze jsem musel pridat i hvězdu ()

ecis

Skutocne velke ocakavania na drsny a zaujimavy snimok (skoro vsetky komentare nasvedcovali, ze nuda ma necaka) boli obratene naruby od dvadsiatej minuty filmu. Pomaly nabiehajuce tempo filmu v uvode spolocne s celkom vydarenym nacrtnutim prepadavajuceho sa osobneho zivota hlavnej postavy, bolo "prekonane" sutazou "Co za zvrhlost nas caka dalej?", pricom uz napociatku viete, ze film sa bude koncit zabijanim a nie tak hocijakym, ale pravym, azijskym. Velky potencial bol premrhany v toku nelogickych bizarnostiach, pricom stacilo sofistikovanejsie a viac psychologickejsie spracovanie a film by dostal uplne iny rozmer. Tak to bola len akasi chaba vrazedna uchylaren "a la Saw Series". ()

Saimon

Neobvyklý a zcela nevídaný zážitek. SUPER. Pri scene v restauraci mi az slzely oci a verte,ze to zdaleka nebylo dojetim.. ()

waska

Velmi příjemné thajské překvapení, které popisuje cestu za penězi snad největšího thajského loosera. Co začne zabitím a snězením obyčejné mouchy skončí krvavými jatky a proměnou hodného chlapce v monstrum, které se žene za vidinou peněz. Finále je strhující! ()

markotter

Někde už jsem tenhle nápad viděl, ale bohužel si nepamatuju kde. Takže v tomhle Thajci originální nejsou, ale v čem jo, to je dokonalé míchání absurdních a protikladných situací dohromady během plnění jednotlivých úkolů. Například naprosto nechutný oběd v restauraci v protikladu s taháním legrační figuríny ze studny (i když situace ve studni až tak humorná nebyla) apod. K tomu nečekaný závěr, kdy jsem věděl, že to dopadne nějak nečekaně, ale tohle jsem nečekal... ()

filipes.lu

Otřesně nudnej film. Přišlo mi to jako fajn námět, kterej by u mě mohl zabodovat, ale ve finále jsem to dojížděl až třetí pokus. Prostředí, postavy, atmosféra...všechno budí uspávající dojem a ani ta vychvalovaná scéna při pátým úkolu mě nechala naprosto chladnou. V podstatě všechny úkoly jsou jedna velká mizérie a já, tajně čekající něco ve stylu saw, jsem se nedočkal ani v závěrečných fází hry.Za to, jak si tvůrci poradili s porušením druhýho pravidla, bych nemilosrdně nechal vyzkoušet scénáristu, protože "Diváci se rozhodli, že," je napřesdržku. Ještě šílenější je ovšem pseudodojemná rovina drsného dětství, kdy při finále si pan zkušený, nezapomene vzpomenout na to krásné!!!Dojemný, jak kolíbající se štěňátka labradora v růžovými mašlemi. Sice nevim, co ostatní viděli za film, ale tohle to snad být nemohlo... ()

danny_21

Poměrně zajímavá Thajská záležitost, která přebírá původní myšlenku plnění úkolů od věhlasnějšího SAW nebo třeba Hry. Tady jsou konečným cílem prašule, hrdina se k nim prokousává ( v restauraci doslova ) stupňující se škalou činů. Logika místy pokulhává, stejně jako zbytečná bizardnost, ale nemůžu upřít snahu o zajímavý nápad, takže si 13 ode mě odnáší 65 % ()

rivah

Hrdina propuštěný z práce souhlasí s účasti v soutěži, dostává telefonicky obtížné úkoly, jejichž vyřešení mu má přinést bohatství. Sled efektních scén.(50%) ()

-henry-

Struktura vyprávění, kdy se divák neustále těší co bude dál, je velmi vděčná. Otázka je nakolik komu budou vadit různé nelogičnosti a občas zbytečně levná řešení některých problémů. Já osobně jsem byl nadšen z thajského feelingu, kombinující "profi" a "amatérské" zpracování. ()

SunWuKung

Priemerne zacinajuci film, postupne upadajuci do podpriemeru. Co som naozaj nevedel prekusnut boli tie efekty. Uz len ta mucha na zaciatku bola tak trhana, ze by si clovek mohol pomyslet ze pozera cestu do praveku. ( o tom plaziacom sa chalanovi s otvorenou lebkou ani nehovoriac ). Ale ok. Napatie, atmosfera, spravanie sa postav.. bieda. Co si vysluzilo moje tri hviezdicky je prekvapivo dobry a velmi sympaticky vykon hlavneho hrdinu. ()

DjMetal

Strasne malo ludi to videlo....teda z CSFD. Iba zatial 996. Je to super film....Niekedy az moc britny....ukol 5....brutalny...ukol 11.....V obsahu by som povedal ze je chyba...hocikedy to mohol ukoncit bez nasledkov, teda, strati peniaze, ale zivot nie. Mozno je to myslene na koniec, ale tak tam jeden musel....Sikmooky maju cosi do seba.... ()