13: hra smrti

• Thajsko 13 game sayawng (více)
všechny plakáty

Nová tajná soutěž bohatých nabízí možnost vyhrát obrovskou sumu peněz. Nabídka hry však přichází pouze těm, kteří mají problémy v práci, s penězi, rodinou a láskou. Pokud se jim podaří splnit 13 úkolů, dostane se jim bohatství, které přesahuje jejich nejdivočejší sny. Ale má to háček, úkoly prověří veškeré jejich schopnosti - od lásky přes náboženství až po morální hodnoty. Jako v každé hře, i zde jsou však pevně daná pravidla a kdo je nedodrží, ZEMŘE! Jak daleko jste ochotni zajít v honbě za penězi VY? (oficiální text distributora)

Perfo

Váš předešlí život stojí zaprd, v dětsví jste byli šikanovaní, otec byl násilník a zrovna vás vyhodí z práce. Máte dluhy, rozpadlá rodina vás vysává a jediné co před sebou máte je vidina věčného kopání do zadnice od ostatních. Když je vám nejhůř a jste před zhroucením, najednou zazvoní telefon a člověk na druhé straně vám oznámí, že pokud zabijete mouchu novinama, které leží na zemi dostanete převodem velkou finanční částku. Jednoduše to začíná, zlověstně to graduje, velmi nečekaně to končí. Film, který plně vystihuje ráz dnešní fascinaci internetovým násilým, ztráty morálky pro peníze, masky lidí, který se tváří a chovají normálně a u počítače se z nich stávají amorální zrůdy. Jediné co bych filmu vytknul je naprosto pitomí konec, který totálně sráží vše předešlé, ale v zájmu celku to jde přehlédnout. ()

zdenur

Průměr zastíněn konkurencí a i přes překvapivé rozuzlení zde zůstává dost nezodpovězených otázek a nelogičností. ()

Standic1

Dluhy... i ty mohou být důvodem k překročení hranic, na které by obyčejný úředník v hlavní roli ani nepomyslel. Hlavní postava je nevýrazná a prakticky mě zpočátku vůbec nezaujala. S několika prvními životními nezdary a flashbacky o otci získala postava duši - zlomenou duši, která je ochotná právě v tento den udělat cokoliv. A právě to se mladému úředníkovi "poštěstí". 13 úkolů a za každý z nich slušný finanční obnos, který se samozřejmě zvyšuje, ale o to jsou úkoly drsnější. Co se týče trikové stránky, je vidět, že rozpočet nebyl zrovna největší, ale to neubírá na kvalitě. Co ubíralo na kvalitě a na dojmu, jsou absolutně amatérské herecké výkony, o komparzu radši ani nemluvě. Pokaždé je v záběru skupinka lidí, která šíleně křečovitě mává rukama a předstírá šok!!! Herec v hlavní roli byl jediný, kdo zahrál, to co měl obstojně. Souhrnem se dá říct, že 13: hra smrti představuje super nápad a podle hodnocení a komentářů jsem si myslel, že z něho budu nadšený... bohužel se tak nestalo, ale na druhou stranu jsem se ani nenudil. ()

Silviaxx

Na základe hodnotení a odporúčania som mala pocit, že toto stojí za pozretie. Ku koncu som už bola mega nervózna. Ako bolo spomenuté, význam začiatku ma obišiel míľovým krokom, hudba bola komická rovnako ako aj množstvo scén, pri ktorých som mala pocit, že režisér si proste robí srandu a ten film nemyslí vážne. To ani nehovorím o často nelogickom chovaní postav a o tom ako neskutočne ma IRITOVALO to dievča, ktoré sa snažilo všetkému zabrániť. Oceňujem akurát dobrý námet, vykreslenie situácie (čo je človek schopný spraviť pre peniaze - tiež bolo spomenuté) a časť v reštaurácii. Nasra*á som z celkového spracovania, podania divákovi a pre mňa nevyužitého potenciálu. ()

jorgus

od komedialni prvni poloviny presun na drsnejsi notu..konec ne tak adekvatni urovni rozehranemu pribehu..diky poslednim deseti minutam "pouze" za ctyri:) ()

bodie66

Zajímavá úvaha na téma lidské morálky. Aneb jak si člověk dokáže postupně snižovat hranice, kam je až ochoten zajít. Důležitá je hlavně ta postupnost... ()

mh.mail

40% - Další Saw, Hra, Kostka apod. Film je po nezbytném představení hlavního hrdiny a jeho situace (především finanční) přímočarý, s ničím se příliš nezdržuje a postupuje od jednoho úkolu k druhému, dalšímu a tak dál, až k poslednímu, třináctému. Některé úkoly jsou triviální (moucha), některé husté (oběd), některé mají nádech černého humoru (šňůra s prádlem). Nikdo si neláme hlavu nějak vysvětlovat nebo zdůvodňovat, jak je to všechno možné a jak to je po technické stránce uděláno a zařízeno. Jako jednohubka stravitelné (a rozhodně stravitelnější než zmiňovaný hrdinův oběd), s trvalejší hodnotou to už je horší. ()

Mat21

Zvrácená současná společnost vyžaduje zvrácenou zábavu. Málokdo by mohl předstihnout Phuchita v tvrzení, že se mu lepí smůla na paty. Již jako malý prožil neradostné dětství šikanován svým otcem i svými vrstevníky. Ani v dospělosti, kdy se snaží postavit na vlastní nohy, není na tom o mnoho lépe. Schránku mu plní faktury, na jejichž zaplacení nemá peníze, klienty mu přebírají více pohotoví kolegové z práce, jeho holka ho opustila, aby dala přednost náruči agresivnějšímu typu, svoji poslední cestu do práce musí absolvovat autobusem, protože auto spadlo do chřtánu exekuce. Vyhazov z práce je posledním hřebíčkem do rakve neštěstí. Ve stavu životního kolapsu ho zastihne neobvyklý telefonát, nabízející mu účast v soutěži: 13 splněných úkolů ho dovede k pohádkovému bohatství 100 miliónů bahtů. Zabitá a posléze snědená moucha je pouze zahřívacím kolem, s přibývajícími čísly bude muset Phuchit čelit mnohem ošemetnějším úkolům a velmi brzy bude hrou pohlcen natolik, až ztratí svoji osobnost. ● Mnohými je film 13: hra smrti srovnáván s kultovní sérií Saw, mně však mnohem více připomínal Volný pád. Jedinec dohnán jednáním společnosti na okraj psychické únosnosti nabyde pocit svobody během jediného dne a plné volnosti ve svých činech a rozhodování, které ve stupňujícím se trendu se dostávají za hranici, odkud už není návratu. Nepopírám, že film i hlavní jeho myšlenka honosící se originalitou je skvělá. Celá struktura filmu je však utkána z mnoha na sobě velmi závislých faktorech, při změně či časovém posunu jednoho by patrně došlo ke kolapsu scénáře provozovatelů hry. Například časově sladit věšení prádla s příjezdem samurajských "dobrovolníků" na motorkách mi přijde velmi málo pravděpodobné. Nelze nezmínit ani velmi podmanivý a přesvědčivý dubing mužského hlasu znějícího z reproduktoru telefonu, připadal jsem si jako v uživatelském prostředí Vodafonu. U jakého čísla byste přestali hrát Vy? Já bych po předložení speciálního menu vzal nohy na ramena. Nevím, zda-li film 13: hra smrti je hodna titulu nejlepší filmová hra, každopádně ji však považuji za nejzdařilejší reality show. ║28.9.2009║ ()

mala_kea

Viděl jsem dosti thajských filmů, ale tento je skutečně mistrovské dílo. Nedovedu si představit, že by to takto fantasticky natočili Amerečini. USA možná natočila Saw, ale toto má mnohem víc než Saw. Diváka to skoto vláká přímo do děje, ani na chvíli se nenudíte. Chukiat Sakveerakul ukázal, že má na to, točit skvělé thrillery a já můžu s klidem na duši dát 5 hvězdiček ()

char_t

Nevinný (a lehce divně vypadající) začátek s předvídatelným vývojem, který se nakonec zvrtne mnohem víc, než byste čekali. Psychedelický zážitek desetiletí. ()

J. T. Kirk

Velice zajímavý thriller, který se pomalu rozjíždí, ale až se rozjede tak to stojí za to. Ten konec se dal očekávat, ale i tak byl dost dobrý. Klidně bych si ho pustil znovu. ()

Puol

Dobrý námet je patrične nechutne rozvedený. Vyvrcholenie neurazí, ale len upozorní na množstvo logických dier, nad ktorými sa radšej nezamýšľať. Film je občas značne odľahčený, za čo dávam prst hore. ()

Hapretor

Rádoby šokující, rádoby nechutné, rádoby dobře zahrané, rádoby poučné, rádoby místy cynicky vtipné, rádoby zábavné, rádoby ... prostě jednou a dost. Tohle za větší zmínku nestojí. ()

MikeeTheory

Ten námět není úplně blbej, ale scénář, herci a hudba to "vynahrazují" tak unikátní stupiditou, že ještě teď mi je z toho blbě. ()

agassi68

Thajská nepodarená verzia Kocky či Saw. Pozrieť sa to dá lebo očakávate exotickú zábavu no okrem chlapíka s polovicou lebky sa nedočkáte ničoho nového. Spestrené je to čiernohumornými vložkami, ktoré sa sem tam vyskytnú na odľahčenie neprítomného napätia.. ()

Rockerman

Poněkud drsný morální apel o tom, že člověk jde doslova přes mrtvoly při vidině zisku a vše je zabaleno do černěhumorného hávu. A je toho tady víc. Je to také o lhostejnosti a přezíravosti člověka k člověku, byť by to byl váš nejbližší příbuzný. Musím si to pustit ještě jednou, protože jsem to sledoval mírně unaven a v bdělém stavu možná přihodím pátou hvězdu. Neobvyklé filmy miluji a tento je hodně neobvyklý! ()

peca

No asi jsem viděl jiný film, nechápu to hodnocení.. Neuvěřitelná sračka..jednu hvězdu za nápad za jakýsi úkol, už nevím kolikátý, zbytek filmu opravdu katastrofa..až jsem si myslel, že je to ňáký vtip a ještě to pořádně nezačalo :) Ale začalo.. ()

Stíba

Co každého jako první napadne je srovnání se Saw což je asi zcela namístě. Saw mám v oblibě ale i tak se musím přiklonit na stranu "třináctky". Trošku jsem se zprvu obával Thajskhého prostředí ale to se nakonec ukázalo jako příjemné překvapení. Film si stále držel mojí pozornost a i přes asi dva momenty mimo mísu jsem po shlédnutí filmu velice spokojený. Zajímavě vytvořený závěr dodává Hře smrti originalitu kterou jakoby "ukradl" Saw. Perfektní snímek - nenít to pro mě typický pětihvězdičkový snímek ale smekám před Thajskými tvůrci a před Phuchitem když vylízával talíř... :-)) ()

lxbch

Co všechno je člověk schopen udělat pro peníze? Řekl bych, že hodně. Skvělý snímek, opravdu. Sakra, teď tu okolo mě lítá nějaká moucha.... ()