13: hra smrti

• Thajsko 13 game sayawng (více)
všechny plakáty

Nová tajná soutěž bohatých nabízí možnost vyhrát obrovskou sumu peněz. Nabídka hry však přichází pouze těm, kteří mají problémy v práci, s penězi, rodinou a láskou. Pokud se jim podaří splnit 13 úkolů, dostane se jim bohatství, které přesahuje jejich nejdivočejší sny. Ale má to háček, úkoly prověří veškeré jejich schopnosti - od lásky přes náboženství až po morální hodnoty. Jako v každé hře, i zde jsou však pevně daná pravidla a kdo je nedodrží, ZEMŘE! Jak daleko jste ochotni zajít v honbě za penězi VY? (oficiální text distributora)

Chlo0opek

Jistě - připomínalo to Saw, ale ten zas byl brutálnější. Na běžný thriller to zas byl celkem drsný snímek. Co mi nesedělo byla mladá kolegyně, která hrála vysloveně špatně, občas nějaké ty nelogičnosti či věci k neuvěření ve filmu a celkově thajští herci. Ale atmosféra zde teda byla docela hutná. Dávám zlatý střed. ()

ELDoctorow

Pôvodne som to ani nechcel pozerať, presvedčil ma až pohľad na tunajšie hodnotenia, kde sa to hemžilo 4 a 5 hviezdičkami a prirovnaniami ku Game, Saw a podobne. Po dopozeraní môžem povedať: ďakujem všetkým tým 4 a 5 hviezdičkovým cocksuckerom. Zabil som vďaka vám 2 hodiny života s touto chujovinou. To vám tu všetkým načisto jeblo v palici, alebo to je nejaký dokonalý mystifikačný vtip, keď sa veľká skupina ľudí dohodla, že nejakej sračke dá veľké hodnotenia a bude sa baviť na reakciách tých chudákov, čo na to dajú a film si pozrú? Už úvodná scéna na prechode (ktorej zmysel nechápem mimochodom ani po dopozeraní filmu) vo mne vzbudila podozrenie. Tváriaca sa smrteľne vážne a pri tom nezmyselná a natočená ako z nejakej bláznivej komédie s Jimom Carreyem. A film tak pokračuje! Musel som si ho dokonca zastaviť a ísť si skontrolovať, či som sa nepomýlil pri zadávaní názvu a či naozaj TOTO tu malo tie nadpriemerné hodnotenia. Z množstva scén kričí – toto bolo myslené ako vtip a ja kričím naspäť: kurva trápny! Film je minimálne o pol hodinu dlhší ako by bolo zdravé a o 110 minút dlhší než by bolo ideálne. Okrem toho ani nedáva zmysel a je otrasne natočený. Dúfam, že každý, čo tomu dal viac než 2 hviezdičky bude musieť do konca života žrať už len hovná. ()

dyjaska

Překvapivě koukatelné, ačkoliv u některých scén nešlo moc udržet vážnou tvář (scéna s motorkáři, porcovaný psík). Naopak pointa slušně působivá. Hvězdu dolů za tu upištěnou paní, co po plátně celou dobu tak trochu zmateně hopkala, aniž by z ní co kloudného vypadlo. ()

joywork

Souhlasím s uživatelem Webb, už jsem si řikal, že budu snad jediný komu se tento snímek nelíbil naprosto v ničem. Naprosto příšerný děj s tak velkou koncentrací nelogičností jsem snad ještě neviděl. Naprosto zoufalé herecké výkony, čemu se ale divit, při tomto scénaři..... Brumláme, že se točí stále nezáživnější filmy. Proč by se však filmaři měli snažit, když je někdo o tomto filmu schopen napsat toto - cituji : "Další parádní thajský zářez. Tentokrát se jedná o čistokrevnou řezničinu s kapkou psychologie, která vás doslova posadí na zadek." ()

Allein4

Velmi dobrý snímek. Některé scény jsou velmi nechutné, závěr je mnohem chytlavější, než v americkém remaku. Je vidět, že Thajská kinematografie umí být lepší, než by se na pohled mohlo zdát... ()

HororSamael

Tak tento film jsem opravdu nepobral. Vzhledem k hodnocení ostatních jsem byl zvědav, zda to bude lepší, než dříve shlédnutý 13 sins. Nevěřil jsem tomu, co vidím. Hvězdu jsem dal za dvě dobré scénky, jinak to stálo za..... ()

Smashed

Debilní film, o debilní hře s debilem v hlavní roli, který je ochotný pro peníze udělat jakoukoli debilotinu. Tak bych popsala tenhle krimi horor, který mě stál dloooouhých 110 minut života.. ()

vlastar

Osobně nejsem zas tak vášnivý nadšenec asijských filmů, ale poslední dobou mě čím dál více přitahují nebo možná spíše fascinují. Májí co říct a ukazují lid a svět takový jaký je, bez servítek. Od snímku "13 game sayawng" jsem příliš nečekal, a to je možná dobře. Příběh muže, který ve své podstatě během jednoho dne přijde o vše, o práci, auto a topí se v dluzích. Co mu zbívá? Hlavou se mu honí ty nejstrašnější myšlenky, když tu náhle zazvoní telefon... a začíná ta pravá reality show. Příběh nebudu nějak rozvádět, protože bych vás tím připravil o nevšední zážitek z filmu. Herec Krissada Terrence (pro mě naprosto neznámí), který ztvárnil hlavní postavu, na mě vyvolal poměrně velký dojem. Jeho herecký výkon byl skvělí, nemůžu si pomoct ale byl. Aby ne, právě za tuto roli dostal Krissada Terrence ocenění "Thailand National Film Association Award" jako nejlepší herec. Každý, kdo má alespoň trochu rád asijskou kinematografii, by měl tento snímek vidět. Opravdu vřele doporučuji. ()

Mjunďa

Jednoznačné zklamání z tohoto filmu nemůže vylepšit ani celkem slušná práce s kamerou. Od daného námětu jsem očekával daleko více. Pro mne to není ani "B", spíše tak "E". Několik průměrných nápadů nesourodě namatlaných k sobě nevyvolají v divákovi ani strach ani lítost, žádné mrazení či zamyšlení nad životem. Pár scén vyloženě nechutných, bohužel bez souvislosti a dobrého zpracování. Je to spatlanina cizích nápadů, vše už tu někdy bylo. Maskéři filmu by se měli stydět a myslím, že výprava filmu byla také asi zadarmo. Jednu hvězdičku dostává film jen proto, že už jsem viděl jeden horší, a to pokračování skvělých Kanibalů. ()

sanjozko

viacero uzivatelov tento film porovnava s filmom Hra no ja osobne som tam podobnost vobec nevidel, je to o uplne inej hre, drsnej a nechutnej zaroven s ako inak prekvapivym koncom ()

Dominikkk

Od prvého telefonátu mrazivá atmosféra dotváraná dobre vybraným hudobným podkladom. Až na sem tam až prehnane nechutné scény dobrý film s pozoruhodným námetom ktorý pohne aj s náročným divákom. ()

Crucifere

Tento film mi v mnohém připomíná sérii Saw, hlavně však tím, že hlavní hrdina je v moci nějakého člověka, který má jaksi čistě náhodou zalíbení v brutalitě, sadizmu a krutosti. Avšak je dobře, že se nic neodehrává v uzavřeném prostoru, nýbrž všude možně, kam oko zdejšího spratka dohlédlo. Právě tento kluk má na svědomí smrt mnoha lidí, a to tím, že si pohrává s osudem hlavního hrdiny. Celý děj je poněkud předvídatelný, ale i přesto se na film dobře kouká, a také příznivci Jackass si přijdou na své. ()

ERINYUS

Skvelý námet, skvelá atmosféra, ale to spracovanie, katastrofa...dvíham na 3* po druhom pozretí...a po sprasenom remaku. ()

DavidAAAA

Co to vlastně je? Komedie, parodie, horor?? Zajímavý film, solidní námět. Tajná soutěž na jejímž konci čekají obrovský peníze. A začíná to nevinně. Zabij mouchu.. Sněz tu mouchu.. Rozplakej několik dětí.. Herci jsou strašní, chvilkama je to parodie, ale chvilkama je film skvělej. Utíká docela rychle, má spád. Jen ta asijská filmařina je taková divná. Triky jsou slabounký, až směšný ( scéna s motorkama a drátem přes silnici ). Ani to není nechutný, jen ten pokrm v luxusní restauraci jsem fakt nedal. Souhrn: Koukatelný, žádná hrůza ani extra dílo. ()

AnnaSophia

Poutavá hudba, místy hloupé dialogy, leč se vyžívám v poukazování na lidskou zvrácenost a debilitu, film jsem si užila. ()

Kaylar

Kolikrát jsme již podobné téma ve filmech viděli: hrdina v tíživé životní a ekonomické situaci dostává prostřednictvím neznámého dobrodince nabídku, které se nedá odolat... Má za úkol dle instrukcí plnit zpočátku jednoduché a nevinné "úlohy", jejichž obtížnost se s postupujícím časem stupňuje a míra jejich nevinnosti jich dávno vzala zasvé. Hrdina však nemůže přestat, dokud nedokončí "hru". Ano, viděli jsme toto již mockrát v různých filmech. Tento film je však původem z Asie, a to znamená, že stupeň nechutnosti a brutality zaručeně přesáhne hranice, které jsou akceptovatelné pro běžného diváka. Kdo však podobné snímky vyhledává, směle do toho, film se vám určitě bude zamlouvat... až do úplného konce. ()

mdf

Taková drsnější reality show s vidinou vydělaných hodně peněz,až na ten konec to celkem šlo. ()