13: hra smrti

• Thajsko 13 game sayawng (více)
všechny plakáty

Nová tajná soutěž bohatých nabízí možnost vyhrát obrovskou sumu peněz. Nabídka hry však přichází pouze těm, kteří mají problémy v práci, s penězi, rodinou a láskou. Pokud se jim podaří splnit 13 úkolů, dostane se jim bohatství, které přesahuje jejich nejdivočejší sny. Ale má to háček, úkoly prověří veškeré jejich schopnosti - od lásky přes náboženství až po morální hodnoty. Jako v každé hře, i zde jsou však pevně daná pravidla a kdo je nedodrží, ZEMŘE! Jak daleko jste ochotni zajít v honbě za penězi VY? (oficiální text distributora)

mysiak

Ako je ďaleko ochotný človek zájsť pre peniaze?...v tomto prípade "cez mŕtvoly"....koncept reality hry je v tomto filme vážne krutý, nekompromisný a skvelo spracovaný..hlavný hrdina nie je síce sympatický, ale kvalita filmu ju plne nahradzuje...po dlhej dobre skvelý horor od Mida...konečne niečo vynikajúce... ()

Ender66

Každý malý soplák vie, že v dnešnom Vám nikto nedá nič zadarmo. A 100 miliónov bathov je za strašenie malých detí, okrádanie bezďákov či požieranie hmyzu a fekálii trochu moc. Preto si treba uvedomiť, že 480,- Sk za 8 hodín za pokladňou v Tescu nemusí byť v konečnom dôsledku až taký zlý zárobok. Okrem iného aj preto, že je dosť veľká pravdepodobnosť, že tieto peniaze si po odpracovanom dni v zdraví (a nažive) aj užijete:). ()

gogos

Na doporučení kamárada jsem shlédl... Něco thajeské kinematografie je dosti zajímavé. Solidní scénář v propracovaném příběhu s topornými herci v celkem zábavném pojetí. Myslím, že když zůstanu, co se místní krajiny týká, u Ong Bak, nic nezkazím, nýbrž Hry smrti nelituji! ()

kaylin

V thajském – originálním – provedení mě film bavil ještě víc, protože mi přišlo, že má ještě větší hloubku. A také ukazuje, jak dovednou být Thajci originálními filmaři a už od scénáře předvádět, že mají na to, aby konkurovali světové produkci. Alespoň sem tam. K tomu mě ještě potěšilo, že tenhle film je plný černého humoru, který nefunguje jako iritující prvek, ale naopak jako prvek oživující, který vás přiměje vyloudit i ten úsměv. ()

stration

Variace na Hru, SAW, Running Mana a bůhvíco ještě. Tentokrát ale opravdu dotáhlé do extrému. Některé úkoly jsou opravdu na samotné hranici všeho. Viz. restaurace. Napětí neustále roste a hlavní hrdina se rychle prokouše a bůhví co ještě k poslednímu úkolu. Pointa mě celkem překvapila a v podstatě potěšila. Mohlo to dopadnout daleko hůř. ()

AlistairMir

Ten oběd bych si odpustil a kolik trampot způsobí pověšení šńůry to by člověka taky nenapadlo. To chce pak vzít katanu a z pejska vaší milé udělat psushi, sníst mouchu a vůbec hrát tuhle bezva hru do té doby než Vám v palici křápne úplně. Krásná ukázka jak po malých krocích a díky velké vidině peněz je člověk, který začal den jako obyčejný průměrný nevýrazný občan, večer člověkem který Vás s klidem sejme během pěti vteřin zaváhání. Když jsem na ten film narazil tehdy v trafice nečekal jsem skoro nic...a ono ejhle milé překvápko. ()

Skip

Thajci se pokusili o thriller tak trochu ve stylu Saw, ale krutě jim to nevyšlo. Vyprodukovali jen cosi směšného a chvílemi nechutného, přičemž závěr (mám na mysli to rádoby morální ponaučení) byl horší než splnění úkolu v restauraci - nebudu prozrazovat. Vysoké hodnocení mě docela překvapuje, tak to holt zkuste a uvidíte, na kterou stranu se přikloníte. ()

Petroff

Nějaký rámcový námět ujde. Scénář už je na tom o poznání hůř. Hlavní postava vypadá jak nějakej utrápenej žid z filmu od Spielberga a tak nějak nechápu, proč v thajském filmu hraje hlavní roli vyholenej běloch? Konec už bejt horší snad ani nemohl a rozpaky nad tím, jestli je tahleta vedlejší postava muž či žena, mě taky dost iritovaly. Nějaká rádoby hluboká myšlenka o tom, že všechno to zlo máme v sobě a vždycky máme na výběr... co to má bejt, do hajzlu? Ještě to mohl místo třináctiletýho kluka pronášet na konci třeba nějakej transformer s kuřecí hlavou, nebo nějaká ještě uvěřitelnější postava a bylo by to úplně nejlepší - věděli bychom, že jde o zábavu, takhle se to snaží tvářit jako thriller, což tomu nijak neprospívá, spíš naopak, ve filmu je totiž celkem dost komediálních vložek (usměvavý mladík z uřízlou půlkou hlavy, mačetou sejmutej pejsek, jedna zmasakrovaná a zpoloviny sežraná kráva, talíř plnej hoven...prostě samý veselosti) Ve finále je to ale namísto napětí, nebo alespoň tý srandy, docela nuda... ()

j.bena

Pokud by se tenhle film kvalitně předělal, mohl by z něho být velice dobrý film. Bohužel zpracování od Sakveerakuli je velice nekvalitní. Ale jinak sem si děj filmu dosti užívala. ()

HappySmile

Zajímavý, neotřelý nápad. Na druhou stranu musím říct, že zde bylo hodně nelogičností jako např. kde byly umístěny všechny ty kamery, co hlavního hrdinu točily. Ovšem vzhledem k překvapivému vyvrcholení filmu musím dát 4 hvězdičky. Povedené. ()

Chen

Nepotřebuji thajský thriller s rádoby filozofickým přesahem, abych pochopil, co jsou lidé schopni udělat pro peníze. Šokující konec mě až tak nešokoval, zpracovaní neoslnilo, ale scéna v restauraci znechutila, to se musí nechat. 50 % ()

honajz2

Když už točím film s poselstvím typu "všichni lidé jsou zvrácení", tak bych si měl hlavně ujasnit, že něco takového vůbec točím. Tady celý film sledujeme hrozně jednoduše a hloupě (dialogy, postavy) napsaný thriller, který se občas taky bůhvíproč tváří spíš jako komedie a když s nějakým tím poselstvím na konci přijde, je to jedině celé na smích. Jako ostatně celý film, protože v tomhle hrozně mdlém podání s chabě představenými postavami, které mezi sebou vedou dialogy banálnější než z kdejakého animáku pro děti, to fakt vážně brát nedokážu. Hlavně když ono to chce působit tak strašně vážně... Ve výsledku mi ten film nic moc vlastně nedal, natočené je to slušně a v pár místech to má jakous takous atmosféru, ale i přes zajímavý námět mě to moc nebavilo, postavy mi byly nesympatické, fungovalo to minimálně a hlavně to na mě působilo fakt strašně hloupě, nemůžu si pomoct... Slabé 2* ()

cariada

Tak tohle mě dostalo, konečně nějaký pořádný psycho horor z Asijské produkce, ne další nezáživná duchařina, ale hodně drsná reality shou. Zvrácená hra , kterou je nucen hrát propuštěný a zadlužení úředník Phuchit. 13 úkolů musí splnit a nic o tom nesmí nikomu říct a bude pohádkově bohatý. jenže úkoly jsou opravdu drsné po prvních 4 , kdy musí zabít mouchu a pak jí sníst, rozplakat 3 děti a sebrat, žebrákovi almužnu. To je jak procházka růžovým sadem, ale pak to začíná 5 úkol sníst v restauraci hovno(opravdu zvrácené). Ale posléze sehnat si nový telefon, kdy umlátí nákýho mladíka, až po lezení do studny, kdy musí v čase vytáhnout hnijící mrtvolu. Až po natažení drátu na prádlo, jenže přes silnici a motorkáři zrovna jedou. Až po závěrečný 13 úkol . Je tu jak jinak někdo jeho kamarádky z práce, co se snaží zjistit a posléze ho zastavit .Tohle mělo nápad akci napětí ,atmosféru, prostě všechno co má podobný horor mít. Ps-Není třeba se štourat v tom jak by ho mohli natáčet všude o tom to není. Je tam sice řada nesrovnalostí, ale to není v tomhle případě vůbec podstatné. ()

bourec

Nevim,asi sem nějak natvrdlej,nebo možná nakaženej hollywoodem,ale tohle mi přišlo slabý.Už to požírání hovna mi zvedalo žaludek až nad hlavu,ale že bych byl nějak napjatej,tak to vůbec.A scéna s drátem přes silnici s následnym masakrem,kdy se chlapík plazí bez kusu hlavy,tak to bylo amatérský,prosté smál sem se jak blázen.Hvězdiček to má jak nasráno,ale co si budem namlouvat,je to tim,že to neni americký,protože na to už je spousta lidí alergickejch.30%. ()

Mefistofelle

Thajsko znamená exotiku a pokud ji spojíme s dobrým thrillerem, máme skoro vše, co si fanoušek daného žánru může přát. Děj je prostý a jednoduchý, ale jednotlivým postavám i atmosféře to očividně sedí. Gradace taky funguje tak jak má, jednotlivé úkoly, které po uši zadlužený muž plní, jsou stále bizarnější a brutálnější a s každým novým ve vás roste očekávání závěrečného vyvrcholení. Některé scény jsou možné nechtěně vtipné (což je na druhou stranu dáno odlišnou mentalitou západního diváka), ale celkově se jedná o vyváženou směs nechuťáren a dobrého napětí. Závěr, který jsem očekávala se skutečným zájmem, je působivý, ačkoli by se mohl obejít bez jistého morálně-filozofického nádechu. Jako celek hodnotím tento smělý thajský pokus jako velmi hodnotný příspěvek do asijské kinematografie. ()

Flaxik

Proč jenom zabíjel tu mouchu? Po shlédnutí jsem definitivně uznal, že rákosníci to nemají v palici v pořádku. Je to nenormální, nereálná, místy nechutná úchylárna. Jedincům se slabším žaludkem doporučuju přeskočit oběd, jedinci, kteří neradi škaredé vraždící scény, doporučuju přeskočit motorkáře. Ale všem doporučuju shlédnout :-) ()

destroy83

Další parádní thajský zářez. Tentokrát se jedná o čistokrevnou řezničinu s kapkou psychologie, která vás doslova posadí na zadek. Úvodní sekvence snímku nám nabídne pohled do obyčejného, lehce zpackaného života mladého prodavače hudebních nástrojů u velké firmy. Ten po zabavení svého auta, přečerpání účtů a podlého vyhazovu z práce dostane lákavou nabídku výhry sto miliónů batů. Má to však jeden háček. Pro dosažení pohádkové výhry musí splnit třináct úkolů, které zpočátku vypadají snadně. Nakonec hra našeho hrdinu totálně ovládne a jako člověka naprosto zlivkviduje. Děj se rozjíždí velmi pomalu, což nahrává pozdější pekelné gradaci a masakróznímu finále. Hlavní i některé vedlejší postavy jsou do puntíku propracovány a jejich herecké projevy jsou místy dechberoucí. Na závěr se dočkáme lehkého a trefného moralizování, které donutí diváka trochu popřemýšlet. Celý film má výbornou atmosféru a překypuje napětím. Nemám co vytknout, u mě jasný plný počet. ()

Fallen_One

Hodně to připomíná 9 hráčů se smrtí, především závěrečnou pointou. Film se nezdá být zrovna thrillerem, občas vykazuje prvky čehokoliv, jen ne thrilleru, například komedie. Z mého pohledu jde tedy o průměrnou podívanou, která už tu párkrát byla, je jen jinak natočená a překvapí leda pár zajímavými úkoly. ()

Dannysek4U

Podivana bajecna, nepredvidatelna, originalni po vsech smerech. Ale to moralizovani na konci me vazne nenadchlo. Jinak by to bylo asi za pet, a to i pres hodne levny vzezreni. ()