13: hra smrti

• Thajsko 13 game sayawng (více)
všechny plakáty

Nová tajná soutěž bohatých nabízí možnost vyhrát obrovskou sumu peněz. Nabídka hry však přichází pouze těm, kteří mají problémy v práci, s penězi, rodinou a láskou. Pokud se jim podaří splnit 13 úkolů, dostane se jim bohatství, které přesahuje jejich nejdivočejší sny. Ale má to háček, úkoly prověří veškeré jejich schopnosti - od lásky přes náboženství až po morální hodnoty. Jako v každé hře, i zde jsou však pevně daná pravidla a kdo je nedodrží, ZEMŘE! Jak daleko jste ochotni zajít v honbě za penězi VY? (oficiální text distributora)

ArdathBay

Nuda. 13 úkolů taky nic moc ( kokeš v restauraci byl trapný, ale chycení founu "studňákem" ? ultratrapné), herci mizerní (Zlatý Tony Jaa :), atmosféra taky nijaká. Postavy ploché a černobílé, žádná psychologie. Kamera ušla. A srovnávat 13 s Hrou od Finchera ? Chřtán by mi musel upadnout. ()

sedm.1

Výborný thriller z Thajska.A pozor,obrovská změna,nejde o duchy...provolávám hurá,hurá,hurá!Napínavá podívaná,kdy první úkoly jsou téměř až vtipné,ale čím vyšší částky přibývají na konto hlavního hrdiny,tím je 13:hra smrti drsnější,napínavější,ale zároveň vlastně i zábavnější.Na konci jsem sice pak čekal opět nějaký to překvápko a to přišlo,ale vůbec nezklamalo,bylo výborné a uzemňující.Ústřední "hráč" má navíc skvělého a sympatického představitele,kterému jsem celou dobu fandil a cítil s ním.Jediným záporem mi bohužel neobvykle leží v hlavě taková šťouravější otázečka,jak mol být účastník oné hry neustále po celou dobu všude sledován?No,nechám to být :/,na světě jsou palčivější otázky.Každopádně je celý tento thriller originální,napínavý,se strhujícím tempem a obsahujíc spusta výtečných scén.Mohu jen a pouze doporučit,a to i pro nepříznivce východoasijské produkce. ()

Forsberg11

Nedá sa povedať, že by som sa pri tomto thajskom filmíku nudil, to veru nie, 110 minút ubehne vcelku rýchlo, no konanie najmä vedľajších postáv, neprepracovaný scenár, klišoidná pointa na konci, to všetko zráža tento film na ***. Je pravda, že veľa som od filmu nečakal, no mne sa nedostalo ani to málo čo som očakávať mohol. Aj keď niektoré scény sú naozaj dobré (eating shits) väčšina vyšumí z hlavy spolu so záverečnými titulkami, a to ešte ani nehovorím o nespočetnom množstve nedoriešených otázok filmu (čo s tým má starena, polícia, atď.) Zhrniem to asi takto: film na jedno pozretie slušný, no ani trochu výnimočný či prevratný. *** je tak akurát... ()

herr_carter

Poutavý asijský příběh o tom, že ani pro hromadu thajských bahtů se nevyplatí žrát hovna apod....ale povedlo se, závěr vygradoval hezky s překvapující pointou................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

killjezor

Tenhle film je přirovnáván k Running manu se Schwarzeneggerem. Je to ale silně zavádějící. Running man je o přežití a špatně natočený, tak 13: Hra smrti je o tom, kam až jsme schopni zajít a zradit své morální hodnoty. Chlapíkovi bez peněz je nabídnuto vstoupit do soutěže o pohádkovou výhru, která ho dokáže zbavit problémů, úkoly se zdají být ze začátku jednoduché a není důvod do toho jít. Navyšovaní obtížnosti je promyšleno citlivě, ale s určitou zvráceností. Kdo čeká podle přebalu jatka, bude asi zklamán, ikdyž krve je všude dost. Kamera je k násilným scénám velice citlivá a konec se přesně k takovému filmu hodí. Docela by mě zajímalo, jak by si amíci poradili s remake, asi by ztratil hodně ze svého kouzla. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... Na thajce více než dobré...překvapivě... Svým způsobem vcelku zajímavý nápad...Zpočátku poněkud nudný a nesympatický hlavní hrdina, který si ovšem postupně vydobije své "místo na slunci"... i když u mě se mu to nepodařilo zas tak docela (ale polepšil si hodně - musím uznat) Film má gradaci a frčí jak má...takže nenudí ani na chvilku. Vlastně je to na 3,5* a bylo by možná i na 4,5* kdyby nebylo těch zbytečně přepjatých scén, které z toho udělaly na moment tak trochu parodii...jako např. scéna s vytahováním "dědečka" ze studny...která je tak neuvěřitelná a figurina natolik gumová, že to působí jako opravdu nechtěná parodie, přitom ta scéna zpočátku vypadala dost dramaticky... Takže škoda...ale i tak dobrý...a půl* navíc... ()

klukluka

Šel jsem do toho naslepo, nevěděl jsem, o co půjde, a kdybych to věděl, tak bych ten čas mohl strávit smysluplněji, respektive u filmu, který by mi dával větší smysl. Tohle byl jen další odpornej brak. Nic víc, nic míň. A to je nízkým hodnocením ani netrestám za to, že největšího hajzla udělali z jediného aktéra odlišné - bělošské rasy. ()

Giggs

Ďalši dôkaz, že Thajci vedia točiť dobre filmy. Vyborny napad, trošku horšia realizacia avšak ako celok to pôsobi veľmi dobre. Dej vyborne graduje až do finale, ktore trochu zaostava za zvyškom filmu. Nadpriemerna zabava. ()

MareT.

Ok, vidím tady fůru kladných reakcí, ale ani s jednou prostě nesouhlasím. Jsem fanda Asijských hororů a počinů vůbec, ale tohle mi prostě nesedlo. Nápad je super, ale ty herecké výkony, ty triky...a místama je to nechtěná komedie, nemůžu si pomoct. Bohužel, ani vyvrcholení není žádná bomba a to považuju za největší kopnutí tohoto filmu do hlubin průměru až podprůměru. Ale co, vydržel jsem dokonce, zajímalo mě, co se bude dít a kdo viděl aspoň nějaký film z Asijkých zemí, tak asi ví, co čekat. Pro mě to znamenalo nasazení vysoké tolerance. ()

Holina

Stále je co točit, aneb jak udržet diváka po celu dobu stopáže a u obrazovky, aniž by se nudil. Asiatům není zřejmě nic svaté, takže je tu pár věcí, které jaksi nemusí rozdýchat každý, párkrát jsem se také z prdla hrdla zařechtal. ()

zbysik

Z mého pohledu originální film (Hru jsem ještě neviděl, ale plánuji tento nedostatek v blízké budoucnosti napravit). Nezastírám, že nejvýrazněji tento film pro mě boduje právě svým námětem. V ostatních filmových elementech nacházím jisté nedostatky, které však výrazněji nestaví můj celkový pocit do průměrných hodnot. Asi nejvíce mi iritovaly satirické prvky a diskutabilní herecký výběr hlavního hrdiny. Proč mám stále jenom pocit, že asijský způsob vyjadřování emocí ve filmech je na hony vzdálen tomu evropskému. ()

Carlinhos

Některé scény působily dojmem, jako že jsou z nějaké parodie, což do filmu moc nezapadalo, přestože se u toho člověk zasmál (hlavně u studny). Jinak ale dobrý film, při kterém se člověk nenudí, i když spíše jenom na jedno použití. V tomhle žánru se dají najít výrazně lepší kousky. ()

Angelino

The Game patrí medzi moje najobĺúbenejšie. Preto oceňujem tento námet, ktorý by si Však zaslúžil ešte lepšie spracovanie, vychytanie pomerne veľkého množstva logických nedostatkov a jasnejší aj realistickejší odkaz (na ktorý poukazuje v svojom komentári Adrian). Inak napätie a gradácia filmu určite nechýba. ()

Harapes

Velmi drsný film ,při kterém jsem i chvílemi odvracel oči.Určitě stojí za shlédnutí,ale v mé filmotéce nebude....nikdy. ()

venom14

Mne se to moc nelíbilo,jenom variace na Fincherovu HRU.Pro mě to byl celkem nudný snímek(asi proto,že jsem podle hodnocení čekal víc),navíc moc nemusím filmy z Asijského kontinentu. ()

iampatrik

75% Byl jsem zprvu skeptický, že Třináctka bude klasická "asijská šílenost", opak byl pravdou. V určitých směrech to šílenost je, to však snímku neubližuje, ale přidává na hodnotě. Svižný thriller s "tahem na bránu" funguje skvěle až do samého konce, který taky zaslouží pochvalu. Pěkně podaná zvrácená reality show, která dává smysl, ovšem občas je třeba přivřet oči např. ve scénách, kde je trochu krve, důležitý je fakt, že jsem se nenudil a pokud člověk chce vidět neokoukané tváře, neokoukané prostředí, nevadí mu trochu zvrácenosti, určitě by tento snímek neměl přehlédnout. ()

ottis

Hodně zajímavý thriller i když už tu něco podobného bylo,vzpomeňme Running mana nebo Fincherovu Hru,tak tentokrát to je přece jenom trochu drsnější.Thajský režiser se s tím moc nemazlí a po slabší první půl hodince nám servíruje slušnou adrenalinovou jízdu.Hlavní hrdina příjde o všechno a hned v zápětí mu zazvoní telefon a dostavá nabídku učastnit se zpočatku nevinně vypadajíci hry.Postupem času jsme svědky různých ukolů,obzvláště scéna v restauraci mě celkem rozhodila,ale o násilí a krev tady není nouze.S Fincherovou Hrou se to učitě srovnat nedá,každopádně je to pozoruhodný snímek z exotického prostředí,který určitě stojí za to vidět. ()

chalp

Čím menej o tomto filme viete tým viac budete nadšení, celé čaro tohto filmu spočíva v nepredvídateľnosti jednotlivých úloh, ktoré tu bohužiaľ každý menovite vypisuje, takže serte na čsfd a rýchlo do videopožičovne! :) ()