Nach

Velice silný zážitek, u kterého - kdybych nebyl předem informován - i věřil, že se skutečně stal. Jeho realističnost je až zarážející v každé jeho minutě. Skutečně drásavá podívaná s hereckými výkony od neznámých tváří, které místy působí až mrazivě svou autentičností. Tvůrcům tohoto rádoby autentického dokumentu skládám obrovskou poklonu. Je v něm naprosto vše, co jsme ze zpráv jen povrchně slýchali. Zde to najdete probrané do samotného jádra problému a dobře vám z toho nebude. Konečně horor s velice mrazivou atmosférou od začátku do konce. 75% ()

TomikZlesa

Myslel sem si že genialita filmového "dokumentu" jak Blair Witch nejde překonat, ejhle povedlo se a to hned kurevsky dobře ! několik naprosto perfektních prdel svýrajících scén --- "kočka" přicházející ke své oběti, nebo sledování páru v jejich domě, perfektně podpořených burácející hudbou (spíš nějaký druh bouřky). Film je podán opravdu hodně realisticky a takovou formou že tomu snad fakt věřim. Jestli někdo v Martyrs nepochopil jakej je nakonec vztah mezi obětí a jejím tríznitelem, tak tady je to vysvětleno naprosto dokonale. Původně sem se filmu hodně bál, tváří se to že hlavním tahounem bude brutalita na pořízených páskách, ale hodně mě překvapilo že to tak nekonec není.... ()

dubinak

Docela hustý FF, řekla bych spíše jen pro okrajové publikum, protože, co na srdci, to na kameře. Některé záběry zrovna oku nelahodí a celé je to psychicky vcelku o nervy. Říkáte si, tý vado, posral bych se, vědět, že mě někdo pravidelně natáčí cestou ze školy a je schovanej u mě v baráku. Celé je to trochu o kecání a pásky se pouští jen tak průběžně. Kvalita těch pásek je fakt na špatné úrovni, asi tak kdybyste nakopli kameru z osmdesátých a obarvili obraz duhovkou. FF je ale FF a s tím se nic dělat nedá, to patří k riziku sledování. Graduje to až posledním rozhovorem, který mi neudělal zrovna dobře a jsme všichni rádi, že nebyl přímo skutečný. ()

destroy83

Zajímavý a zároveň kvalitní serial killer kousek o fiktivním magorovi, na jehož stopu přicházejí muži zákona po objevení stovek hodin videonahrávek v Poughkeepsie. Kromě výpovědí z řad odborníků i veřejnosti jsou úryvky z těchto nahrávek zakomponovány do pseudo dokumentu, který dokáže s přehledem vyvolat v divákovi sakra nepříjemné pocity. Dopomáhá tomu nejen forma podání příběhu, ale i extrémní kousky, které stopovaný magor předvádí. Divák je svědkem skrze výše zmíněné postupy tvůrců počátků vrahova řádění, jeho stupňování, až dalo by se říci husarského kousku, který dokazuje jeho vyjímečnost, se kterou si neví rady ani přední znalci ve vytváření profilů podobných zvířat v lidské kůži. Brutální Ed získává patřičnou přezdívku a přes stupňující se počet svých obětí stále uniká. Divák sice nedostává žádná ultra jatka, ale autentickou a snadno uvěřitelnou sondu do existence jednoho chorého mozku, kterých po Spojených státech působí dle dílka daleko více, než si veřejnost zvyklá na pár případů (Gein, Dahmer a další) myslí. Co se týče řemeslné stránky, tak krom poutavého pojetí snímku, se dočká divák uvěřitelných hereckých výkonů, roztřeseného handcamu a optimální stopáže. Výsledný dojem trošku kazí některé nudou zavánějící pasáže i často zmiňované přehlcení diváka podobnou tvorbou. I přes přehlcení jsem se bavil na čtyři hvězdy. ()

Sludger

Príbeh je jednoduchý – v meste Poughkeepsie, v jednom dome, nájdu neskutočné množstvo vhs kaziet od sériového vraha známeho ako Water Street Butcher (ktovie či ide o reálnu postavu, neviete niekto?) a vo filme nám ich pomaly púšťajú. Vidíme ako obete unášal, mučil, robil si z nich otrokov či zabíjal alebo doslova rezal pílou. Snímok je natočený ako Found Footage dokument, čiže medzi scénami z kaziet sledujeme rozhovory s policajtmi, vyšetrovateľmi, psychológom či rodinami obetí. Film je svojou reálnosťou veľmi nepríjemný, vie sa šikovne dostať pod kožu a spôsobiť zimomriavky. Napriek tomu, že neobsahuje žiadne nadprirodzené prvky je dostatočne temný svojim psychologickým presahom a ohavnou kreativitou vraha. Vrelo odporúčam! Skvelý kúsok. ()

čidlo

Jo no já vám nevím. Dá se na to koukat? Dá. Připadalo m ito částečně jako dokument? No částečně. A jsem z toho nák vedle? Vůbec....Doporučil bych tento film? Jak komu :-) 65% ()

Immortal17

Neuvěřitelně drastický film. Jen jsem zírala čeho jsem někteří lidé schopní. Kroutila jsem hlavou a ptala se sama sebe, proč to vlastně dělá? To jako stále tato "osoba" běhá někde po světě? Nikdy jsem si nebyla vědoma toho, jak hrozné to je a jak je situace NEJEN v USA kritická. Ani mě nepřekvapuje osud Cheryl Dempsey, po 8 letech týrání a znásilňování bych to ani já neměla v hlavě v pořádku a čekala na svého "Pána" až si pro mě přijde a odveze "domů". Uronila jsem slzu při konečném rozhovoru právě s ní, nevěděla ani jak odpovídat, jelikož byla tak rozhozená a opatrná, aby "nenaštvala svého Pána". Je mi jejího osudu upřímně líto. ()

Aquarius

Premakaná mystifikácia, ktorá okrem samotného portrétu vraha a jeho činov - nápadne zameraných na psychické násilie (dokonca by som povedal, že to fyzické tu hrá druhé husle) - spracováva aj širokú škálu pre horor/thriller netypických tém, ako kritika médií, spoločenskej mienky a trestu smrti. Film je pre mňa výnimočný svojím poňatím, pretože som čakal "ďalšie" torture porno postavené na nechutných a nepríjemných (ale v podstate atraktívnych) záberoch mučenia a vraždenia, a namiesto toho som dostal vážne poňatý spoločensky angažovaný film. Dokážem si dosť dobre predstaviť, že ľudia, ktorí sa tešili na brutalitu budú vo výsledku sklamaný. Záznamy sú zdĺhavé, naťahované, samotná vražda je vykonané dosť rýchlo a neprehľadne, mučenie tam troška je ale nie je to nič strašného, mnoho vecí sa vykoná mimo záber, záznamov je na 85 minútový film dosť málo a väčšinou sú vyplnené čakaním alebo kecaním. Keď však na tento fakt pristúpite a nebudete ho brať ako negatívum (verím, že pre väčšinu bežných divákov tam aj tak bude tých brutalít až až), mali by ste byť spokojní. Jediné, čo by som filmu vytkol, je prílišný postprocesing v "páskach". ()

Nivenx

Tento film mi nějak unikal, ale nedavno jsem si ho sehnal a dneska skouknul. Poughkeepsie Tapes není nic jiného než dokument o sériovém vrahovi, kde jsou pouštěny záznamy z jeho vyšinutých masakrů. Já si o filmu vůbec nic nepřečet, takže jsem po skouknutí věřil, že se to stalo, a působilo to na mě mnohem tvrději, než kdybych to věděl, že je to smyšlené. Záznamy jsou hodně realisticky točené, i když tam kolikrát není nic vidět, ale o to více na mě zapůsobily. Herecké výkony jsou skvělé, kamery také a celkově to je mnohem lepší jak spousta blbinek co se k nám dostává. 80% ()

Khumbac

Dival jsem se na film, nevědomky o čemže to vlastně je. Netušil sem vůbec, zdali je dokumentarní film real či fikce. V průběhu filmu, mě chování vraha uvedlo do nesnesitelného neklidu a měl jsem chutˇ toho člověka, kdybych ho chytil, ne popravit, ale mučit hůř než on své oběti jak dlouho to jen bude možné. Po zjištění pravdy, že film je fikce s přehledem mohu hodnotit :) ()

ecceHOMMO

Pôsobivo nepríjemné pocity mnou plynuli počas sledovania Poughkeepsie Tapes. Až som úplne pozabudol na to, že ide len o film, nie o skutočný príbeh. ()

flawi.f

I s vědomím, že jde o pseudo-dokument, tak jsem zažívala chvíle nefalšovaného strachu a hrůzy. Přispělo k tomu nejen samotné zpracování, ale zejména fakt, že všechny ty věci se skutečně dějí, zvrácených a úchylných vrahů je totiž bohužel plný svět. ()

gjjm

Vlastně dost nezajímavé. Fiktivní, trošku morbidní (pseudo?)dokument o režisérovi amatérských pornografických snuffů, inspirovaný velmi, velmi volně (tj. že v Poughkeepsie, které je mj. rodištěm Eda Wooda, skutečně nějaký vrah existoval, byť dělal něco úplně jiného a ani žádný snuff netočil) skutečným případem nepříliš zajímavého vraha Kendalla Francoise. Nesnáším autoreferenční filmy (součástí filmu je jiný film, o kterém ten hlavní film pojednává - u knih mu to kupodivu nevadí). Tady jsou navíc všechny nevýhody tohoto stylu dotaženy k vrcholu, když je o těch páskách prohlašováno, že "je to to nejděsivější, co jsme kdy viděli" atd., pak se ty pásky promítnou a ukáže se, že na nich dohromady nic děsivého není - částečně proto, že jsou natočeny tak špatně, že na nich není téměř nic vidět, a částečně proto, že se tam opravdu nic moc neděje - třeba to s nafukováním balónu opravdu žádný snuff není, to, že malé holčičky pijí kakao taky ne; a jen člověk, který točí pro americkou filmovou censuru, si může myslet, že pravý snuffer točí scénu znásilnění tak, aby nebylo vůbec nic vidět - opravdu nevím, proč tenhle film vlastně dostal R a proč se o něj snažil. Reálně bych to viděl tak na PG-13. Dost mi to připomínalo Mlčení jehňátek, jak v tématu, tak v americkosti pojetí (= hodně se mluví, málo zabíjí), a (nejen) horrorové pseudodokumenty mne vůbec začínají nudit. Nezbývá než doufat, že tato blbá móda opadne (byť TPT působí oproti jiným zástupcům žánru relativně věrohodně). Ach já cynik. ()

Raven0

Hrůza. Nejen že monology "vyšetřovatelů" šustí papírem až za roh, také jsou opravdu neskutečně prvoplánové, že o nějaké důvěryhodnosti tu nemůže být ani řeč. Dost odfláknuté jsou i samotné záběry z videokamery "vraha". Neostré, rozmazané a když už se má dostavit nějaká ta nechuťárna, brutalitka apod. kamera decentně uhne stranou. Shrnutí: laciné a amatérské. ()

uiu

V prvé řadě bych tento film nenazvala vůbec hororem, ale jen dalším pokusem "podle skutečné události" formou dokumentu. Film nám představuje jakéhosi sériového vraha, agenty FBI a různé lidi, kterým tento vrah někoho vzal. Jsme poučeni o stavu sériových vrahů v Americe a do toho je film prostřiháván záběry, které natáčel sám vrah a které se našly u něj doma. Postupem filmu jsou tyto záběry více a více nechutné (proto asi je zařazen film do kolonky horor), ale tak už to bývá, když někdo někoho zabíjí. Jako dokument zajímavé, ovšem v hororovém žánru nepostačující. ()

swe

Hodina a půl obrazově nekvalitního záznamu (SILNĚ roztřesená ruční VHS kamera), zachycujícího praktiky psychopatického masového vraha. Vůbec ne špatný příběh posouvají kupředu různé dokumentární vsuvky (závěry vyšetřovatelů, názory odborníků, výpovědi svědků...), kterými jsou nechutné videa prokládané. Potěšila fungující psychologie postav i herecké výkony a velmi hutná atmosféra, která je místy okořeněná temnou hudbou (či spíše několika tóny), vám jistě nedá spát. Nejhorší je, že takoví magoři fakt běhají po světě. ()

zdenny

Kdyby to bylo podle skutečné události, možná bych šel i na tři hvězdy. Mě ale už opravdu nudí ty ubohé pokusy filmařů udělat něco ve stylu "true story", když je ta prvoplánovitost do očí bijící. Zásadní chyba, na kterou jsem poukazoval už ve filmu "Čtvrtý druh": proč ve filmech na falešné téma pravdivého příběhu jsou vždy ta home videa tak nekvalitní? Já doma prostě nemám nekvalitní domácí videa. Něco jiného je předělané video z VHS na DVD. Ale o tom to myslím nebylo. Navíc, když v USA používají většinou novinky co se elektroniky týče. A kdyby to byla kamera na VHS, už vidím, jak tu velkou sviňu drží v levé ruce natažené dopředu a pravou rukou přikládá ženě na předním sedadle chemikálii na tvář. Samozřejmě to všechno točí - zepředu!!! V takovýchto filmech vždy vidíme tu amatéřinu filmařů, kdy oni si myslí, že divák je hlupák a nepozná, že to netočil dotyčný, nýbrž třetí osoba. Samozřejmě, že tento film je smyšlený, nejsem naivní. Ale proč se tvůrci vůbec snaží, aby to vypadalo jako "true story"? Prostě asi mají zjištěno, že spousty lidí na to skočí. Ty policejní vložky ve filmu nebyly až tak nejhorší. Něco málo se člověk o policejní práci i dozví, ale opravdu jen něco málo. Punc tomu ještě přihazují, když řeknou: "... těch zvěrstev bylo ještě víc, ale o nich nelze ani mluvit, jak byla strašná...". No, jenže já se dívám na film a chci slyšet a vidět úplně všechno. I když musím připustit, že torture scény byly fakt úděsné. A nejhorší pocit jsem měl s krátkým rozhovorem s Rachel na konci filmu. Tam to opravdu vypadalo, že bylo s holkou nelidsky zacházeno. Je fakt, že nejlepší pocity jsem neměl, což je úkolem takovéhoto filmu. Filmařsky mě ale nenadchl, proto hodnotím takto nízko. ()