Un taxi mauve

• Itálie Un taxi color malva (více)

V odlehlém koutě Irska se několik lidí setkává s tíživými vzpomínkami na minulost. Příběhem nás provází Philippe (Philippe Noiret). Nejzajímavější postavou je nesporně pan Taubleman (Peter Ustinov), který je mezi sousedy nechvalně proslulý. O všech všechno ví a často tyto informace používá k poškozování ostatních. Jeho protipólem je dr. Scully (Fred Astaire), který cestuje po vesnici ve fialovém taxíku. Ale oba skrývají nějaké tajemství. (Snorlax)

Pohrobek

Kdesi na jižním pobřeží Irska se schází skupina podivínů, jimž je společná individualistická filozofie, která pramení nejen z nejrůznějších životních pohrom... Melancholický příběh podle románu Michela Déona, jenž se odehrává v podmanivé krajině ostře korespondující se skupinou excentriků zároveň na útěku i na cestě za poznáním. Vynikající herecké výkony v čele s Peterem Ustinovem. ()

Martin741

Velmi silne 3 - Yves Boisset si mna ako divaka ziskal jednak filmom Canicule 1984, dalej The Common Man 1975. Tymto zase potvrdil svoje reziserske kvality. Noiret, Ustinov a legendarny Fred Astaire sa stretli na odlahlom konci Irska, aby debatovali - ale sak si to pozrite, nejdem prezradzat dej. Ono to vlastne ani ustrednu dejovu liniu nema, je to len sled volnych asociacii, ktore pospolu drzia herdi a reziser. Herecke vykony tu su, s tym som spokojny, dialogy vyborne. Trochu plansie kulisy nez som cakal, aspon vylety do prirody to trochu vynahradili. Celkovo vsak silna 3 -ka, chvilu som rozmyslal aj nad 4 spuntami. 68 % ()