Pevné pouto

The Lovely Bones

Pevné puto

Drama / Fantasy / Thriller

USA / Velká Británie / Nový Zéland, 2009, 135 min

Jako první prostě musim vyzdvihnout audiovizuální stránku, ta je prostě úžasná, kameraman i všichni ostatní, co se podíleli na vizuálu odvedli perfektní práci plnou kreativity a nápadů, k tomu film skvěle kombinuje a přechází mezi rodinným filmem, hororem, chvilku i komedií, detektivkou, thrillerem, fantasy a i když to né vždy kombinuje v plynulým tempu, tak to je skvělý, navíc herci jsou naprosto perfektní, obzvlášť mě překvapil Mark Wahlberg, kterýho prostě mam zafixovanýho mimo nějaký charakterní role, ale tady potvrzuje svůj hereckej vzestup a je báječnej, stejně jako Saoirse Ronan, Rachel Weisz nebo výstřední babička Susan Sarandon a nebo úchylnej Stanley Tucci, kterej přesně plní to, že má působit jako milej soused, ale pod tou dobráckou slupkou je něco shnilýho, herecká sestava je tady prostě fakt skvělá a potvrzuje všechna očekávání. Tenhle film bude určitě spousta lidí hodnotit přísněji, protože to je od toho legendárního Petera Jacksona, co má na kontě jedno z nej fantasy všech dob, ale já tomu těch 5* dám, i když bych chyby určitě našel, kdybych chtěl a asi né zrovna málo.(6.1.2010)

Mrazilo v kostickach... Z hudby, z Rachel Weisz, z uzasneho Stanley Tucciho, z tej ubijajucej atmosfery, ktoru musi vnimat kazdy rodic (a to este rodicom nie som), z vymenuvania dievcenskych mien na konci a co si budeme klamat, pri pohlade na placucu Rachel som sotva dychala, ako som mala stiahnutu hrud. Kazdopadne potesila Susan, jej hlaska: "Vies preco sa mi nic nestane? Lebo si kazdy den davam svoju medicinku" ma sundala od smiechu do kolien, potesil Christopher Moltisanti alias Michael Imperioli a velku herecku nadej vidim aj v mladej Rose McIver ako drzej sestre Lindsey... Ja som maximalne spokojna, jeden z mala filmov, ktore som ochotna pozerat aj viackrat.(3.1.2010)

• EdaS

Kýč jak prase. Jsem opravdu zhnusen. Zatímco knihu jsem dvakrát odložil už u vraždy kvůli přílišné depresivitě a intenzitě líčení, Jackson si vytváří kýčovité krajinky a kašle na vyprávění. Fuj. Esoteričtěji založení jedinci se slabostí pro kýč, kteří slintali třeba u Fontány, si to asi užijí. Dobře jim tak.(3.1.2010)

• TeeAge

|| Scenár: Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens / Predloha: Alice Sebold - Lovely Bones| Hudba: Brian Eno | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: DreamWorks Pictures, Film4 Productions, WingNut Films | Rozpočet: 65 miliónov $ | Tržby: 93,621,340 $ || Ani majster tesár nemôže odviesť bezchybnú prácu, keď má nekvalitný materiál. O to viac ma prekvapuje, že po neúspešnom jednaní DreamWorksu so Spielbergom nakoniec kúpil práva Jackson a jeho tým. --- Peter bol vraj unesený knížkou Alice Sebold, ktorá bola tiež zaintersovaná do filmového projektu. Film sa mal natočiť už na začiatku milénia, ale začiatočné scenáre sa autorke novely, Seboldovej, nepáčili. Spoločnú reč našli až s Walshom, Boyensom a Jacksonom v roku 2006. --- Snové predstavy otca Susie sú stvárnením orgastickými, gýčovitými predstavami Seboldovoj o medzipriestore medzi nebom a zemou. Tieto scény sú podporené Jacksonovým umením pracovať s digitálnym obrazom/scénou/záberom, a tvoria tak najrozporuplnejší vizuálny dojem na moje mozgové blany za posledné roky. A to by mi ešte ani tak nevadilo, než to, že to v skutočnosti vôbec nebolo zaujímavé, napínavé a nemalo to čo povedať. Na takéto halucinogénne experimenty bez rozprávačského umu nemám v inventáru vkusu miesto. Ani od môjho obľúbeného režiséra. Petre, rýchlo späť do stredozeme, tam si doma! 40% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(27.8.2014)

• verbal

Katalogová nuda! Pan Jackson je snad pod vlivem Prstenu nebo Braindead. Půlka filmu vypadá jako Volpejpr psychotického hráče sci-fi her či obrázková výstavní stěna maloměstských obýváků. Nudím se!! Je li tohle nebe, mám chuť obložit se výbušninou a risknout to s bandou panen u konkurence. Ésoterické prostředí jde ruku v ruce s ésoterickými žvásty! Tedy pokud nemáte rádi hlubokomyslné filosofování čtrnáctiletých holčiček. Jo a už jsem se zmínil, jaká to byla výstavní nuda?? Tedy pokud nemáte rádi půlhodinové záběry pana Tucciho, kterak veze do sběru sejf nebo kope díru v kukuřičném poli! Je nesporné, že pan Tucci je ukázkový úchyl a už ho nikdy nechci vidět v komedii. Ač u tohohle filmu poznala moje prdel středověk, za něj jednu dám! A druhou dám za Susan Sarandon! To je totiž z ryze gerontofilního hlediska jediná píchatelná šedesátka na světě. A nemůžu přece Velkému Peterovi dát odpad, že?! Jo, a na tomto místě bych chtěl pro méně pečlivé čtenáře ještě zdůraznit, že to byla příšerná, monstrózní, gigantická, téměř nekonečná nuda! Tak pane Jacksone, už máte svou Fontánu a příště bych opět prosil nějaký výživný kulinářský pořad o vyjídání mozků či výpravnou sondu do života liliputů!(25.3.2010)

• - Herec Mark Wahlberg (Jack Salmon) sa priznal, že film ho k mnohému poučil. Hlavne k tomu, aby bol obozretnejší a opatrnejší pri svojich vlastných troch deťoch. (Greenpeacak)

• - Předlohou pro školu, kterou Susie navštěvuje, je General Wayne Middle School v Malvern v Pensylvánii, kterou Alice Sebold v 70. letech navštěvovala. (TomikZlesa)

• - Rachel Weisz byla první obsazenou herečkou. (Martin00x)