Když se srazí vlak s autem, málokdy je to veselé, tentokrát však jeden z cestujících z automobilu přežil. Mladý chlapec však na tom není psychicky ani fyzicky příliš dobře. Stejně jako strojvůdce, který měl celou nehodu přímo před sebou. A mezi těma dvěma začne pomalu vznikat podivné přátelství. (oficiální text distributora)

PRASÁK

Takový je už lidský život různorodý. Někdo chce umřít a nemusí (už se mu nechce žít) a někdo chce žít a musí umřít. I tohle je cítit z komorního dramatu "Křižovatka osudu", v němž se protnou osudy čtyř lidí. Čtyři lidé, strojvůdce Tom Stark (Kevin Bacon), jeho žena Megan Stark (Marcia Gay Harden), skoro 12-letý kluk Davey Danner (Miles Heizer) a jeho máma Laura Danner (Bonnie Root), jejichž osudem se stal vlak. Nutno podotknout, že na konci příběhu jsou všichni čtyři úplně jiní (někteří doslova), poznamenaní a možná i lepší než na jeho počátku. Jde samozřejmě o lehce předvídatelný děj, ale o to tu nejde. Jde o to, jak je ten příběh podán. A zdá se, že Alison Eastwood (dcera Clinta Eastwooda a Maggie Johnson) je lepší režisérka než herečka (hrála třeba ve filmech "Bronco Billy", "Stahující se smyčka", "Absolutní moc" - v těchto třech snímcích se objevila po boku svého táty, "Nevinný flirt", "Černá a bílá" nebo "Kulečníkoví blázni"), protože její prvotina "Křižovatka osudu" z pozice židličky DIRECTOR je opravdu podařená. Navíc tento film nekončí smutně nebo pesimisticky, ale vcelku šťastně (snad i přes to utrpení) a pozitivně (snad i přes tu “zubatou”). Tu mě napadá, že kdyby se lidé k sobě chovali alespoň trochu líp, kdyby si vzájemně naslouchali, kdyby jen trochu chtěli, mohl by ten život na této planetě Země vypadat podstatně líp a veseleji. Ale na "kdyby" se nehraje a lidi jsou potvory. ()