Bratři Bloomovi

• USA The Brothers Bloom (více)

Co si jen pamatují, byli bratři Bloomovi vždy odkázáni pouze jeden na druhého. Od dětství v ponurých sirotčincích až po luxusní život mezinárodních podvodníků se Stephen (Mark Ruffalo) a Bloom (Adrien Brody) dělili o vše. Stephen hravě vymýšlí rafinované plány, které následně realizují. Bloom ale touží po „neplánovaném životě“ - po skutečném dobrodružství, které předem nenaplánoval jeho starší bratr.
Bloom, který chce s životem podvodníka skončit, je ochoten se zúčastnit jednoho velkého posledního podvodu. Vetře se do života Penelope (Rachel Weisz), znuděné a svobodné ženy z New Jersey, která zdědila velké bohatství. Když k sobě pocítí skutečné city, začne váhat, zda ji chce skutečně oklamat, ale Penelope už je v pasti: je přesvědčena, že se jí naskytla příležitost zažít nezapomenutelné dobrodružství, do kterého je ochotna investovat milion dolarů. Zatímco se ale během jejich cest po celém světě utahuje smyčka Stephenových plánů, začíná Bloom přemýšlet o tom, zda nejde o nejnebezpečnější dobrodružství jejich života. (oficiální text distributora)

KatRi

Jestliže jste u filmu Darjeeling s ručením omezeným, kde hrál můj oblíbenec Brody nedávno, lapali po dechu, v případě bratří Bloomových už budete potřebovat kyslíkovou masku, abyste to vůbec vydýchali. Ono je někdy spíš na škodu dělat za každou cenu film, který má prapodivný, řekla bych až místy postmoderní děj, v němž nechybějí motivy béčkových thrillerů nebo typicky brownovské inspirace... ()

dickadonna

hezkej nabeh na dobrou podvodnickou komedii, ale je to takovy rozvlekly, pruhledny, natahovanej zaver, vubec ten scenar je postavenej na hlavu, chovani postav sem fakt nechytal obcas, atp.... Bourani symbolu v praze zajimavy, ale jinak ve vsech ohledech prumer. ()

Gore

Tentokrát to Rian Johnson totálně posr*l, po brilantním Brick natočil tuto hvězdně obsazenou podivnost, kde nejslabším kouskem je scénář. Johnson měl zůstat v nezávislých vodách a ne se nechat zlákat mainstreamem. ()

Lou_DLy

Scéna se sbírkou koníčků pro mě jedna z nejoblíbenějších filmových scén vůbec :) a jinak film strašnej frčoun, nacpanej překvápkama. ()

edie sedgwic

Velmi ale velmi slabe tri hviezdicky. Jednak som uplne nepochopila, o com to vlastne bolo. Bolo tam vela rusivych prvkov a celkovo som cakala viac od hereckej formacie Adrien Brody, Rachel Weisz a Mark Ruffalo. Nasli sa aj nejake tie usmevne situacie, ale celkovo to bolo dost slabe. ()

BathoryMan

Pre komerčnejšieho diváka určite ťažšie strávitelná chuťovka.Ale pre ten zvyšok príjemné osvieženie originálnym humorom,skvelými hercami(stále smutný Brody,šibalský Ruffalo,krásne naivná Weisz a hlavne úžasne pantomimická Kikuchi),jazzovým hudobným doprovodom a nádhernými lokáciami(hlavne tá časť z Prahy nemala chybu).A aj keď zhruba od polky som sa kvôli zbytočnému natahovaniu deja začal trochu nudiť,nakoniec to ten dojímavý koniec zachránil!A čeština Rachel Weisz bola kúzelná.Takže za 4*. ()

kukys

Nijaký film. Pokaždé, když se nadechuje, aby něčím zaujmul, najednou se utápíte v nudě. Závěrečné titulky byly vysvobozením. ()

Axident

Po pravdě řečeno, byl jsem poněkud na rozpacích a to se mi nestává často, nemalou část filmu, ne-li jasnou většinu, jsem se nudil a nemohl překousnout extrémní rozvláčnost a až příliš pohodové tempo. Na stranu druhou, po skončení nebylo možno upřít tomuhle celkem zvláštnímu dílku jistou specifickou poetiku a sympatie, Weisz a Brody jsou ve svých rolích kouzelní (ostatní jen statují), ač zejména na Brodyho projev je třeba si zvykat, pro mlčící podivnou Japonku Kikuchi poměrně trapná role, Praha je snímána opravdu s úctou... Dávám kompromisní tři a pochopím obě krajní možnosti, jak vnímat Johnsonovo celkem odvážné či alespoň sveřepě své pojetí - jako velkou, prázdnou nudu i jako celkem kouzelný, ne úplně obyčejný příběh, záleží na nátuře... ()

Olík

Rafinovaný humor, české lokace, dobře kooperující ústřední trojice – z počátku svěží absurdní podívaná. Bohužel přibližně od půle každá další minuta přidává na nudnosti a zmatenosti filmu. ()

FilmWave

Má to krásnou poetiku á la Wes Anderson, ale strašně se to vleče a je to stejně nevyvážené jako hlavní herecká trojice. Melancholický Brody je fajn, Weisz to přehrává jako grotesku a Ruffalo je dost mimo. Ale už jen kvůli těm krásným obrazům to za vidění stojí. ()

BeranSon

Velký přešlap, který si ambiciózně hraje na něco co není. Spokojený rozhodně nejsem. Nádech snímku je dalo by se říci dětinský, jednoduchý, prostě nezajímavý. Jak jsem již řekl, film, který si chce hrát na něco co není, nemá smysl, je nudný. Bratři, a nebo spíš dvojice Brody - Ruffalo obsazeni strašně, vůbec se k sobě nehodí, tím nenarážím na jejich herecké kvality, ale mě do svých rolí prostě ani jeden nesedí. Herecky dobře ladí Rachel Weisz , ale její postava je otravná až až. Režijně je práce zpackaná, scénář nemá co nabídnout. Plusem je scéna s koníčky, která alespoň od zbytku filmu dokázala pobavit. - 3/10 - ()

Skleni

Absolutne ma prekvapil tento film, rovnako ako komentáre uživatelov. Totiž, film je svojím humorom, strašne podobný staref francúzskej kinematografii, a celý film budí dojem silnej klasiky v komediálnom fonde. Herecké výkony sú parádne a rovnako aj scenár. Miestami som sa nudil a to jediný deficit tohoto filmu. Ináč niet chyby!!!!!!! 85% ()

darkreider

Príjemný film, ktorý sa ťažko zaradí, pretože dramatické pasáže sú prekladané bizarnými a celé je to vlastne krimi. Pol hodinu pred koncom začal škrípať scenár. Mimo to, že už som čakal koniec a ono to malo pokračovať ešte celú polhodinu, tak sa mi hlavne strácali súvislosti a teda som nie úplne chápal, čo sa deje. Inak je to ale neortodoxný a prudko pozerateľný snímok s veľmi pekne vykreslenými postavami a Pražským hradom. ()

Desdemone

Ten sychravý večer jsem celý prospala, rušilo mě jen pár jakžtakž vtipů ze začátku a pak nějaký ten výbuch Pražského hradu. Překombinované cosi, jelikož žánrově to tedy vážně nezařadím, kde Mark Ruffalo byl ta jedna hvězdička mého hodnocení a to ještě jen proto, že "odpad!" je zase až příliš silné. ()

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014