Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

Fraktální odpad!

máte rádi teletubies??? chcete vidět vytuněný teletubies??? ujíždíte na němém filmu ??? znáte populární hudební duo Eva a Vali a jejich song "Jedu zelenou orchidej"??? nevite co je nuda??? pokud jste odpověděli alespon na tři otázky ANO. tak se podívejte na tenhle film!!! ()

xEvilDeadx

Perfektní zpracování, zajímavá hlavní myšlenka a skvělá první polovina filmu (v které se navíc nemluví) mě v podstatě uchvátily, bohužel konec tohoto animáče byl místy až skoro otravný. přesto 85%. Ubohost českých distributorů je opět potvrzena překladem názvu filmu a tady i jmény hlavní "postavy"- jak můžou pojmenovat Wall-eka jako Vali?! To ten film jako neviděli? Budou v budoucnu přejmenovávat film Rain Man na "pan Pršátko"?! ()

Boylina

Animákům vážně nerozumím. Tak musím pouze primitivně konstatovat, že to bylo vtipný a roztomilý. Mám raději, když se toho ve filmech příliš nenamluví a tohle bylo přesně pro mě. Navíc trocha ekoposelství mi tam vůbec nevadila. Technicky to asi neocením, na to nemám znalosti, každopádně mě to okouzlilo a byla to milá podívaná. ()

thymus

Když se Vall-E setkal s krásnou novou naleštěnou robotkou Eve, viditelně mu zjihl pohled - a tím si mě získal. Jak se jen Pixarům podařilo vdechnout tomu starému rezavému robůtku duši? ()

malahradna

Toto je najneobyčajnenší (v dobrom slova zmysle) animovaný sci-fi film. Úplne ma dostal. Pri pozeraní trailerov sa mi celkom pozdával a tak som sa pobral do kina. Sadol som si medzi malé deti a úplne som medzi ne zapadol. Je to proste skvelá zábava. Smial som sa a dostali ma aj romantické časti, aby som sa priznal, hlavne tá s hasiacim prístrojom bola fantastická. Ako celok je to vyvážený film, ktorý nezostarne a keď si ho pustím aj 70-tke, tak sa vrátim do detských čias. Milujem ho :) ()

XpointCZ

Udelat z toho kratas? Proboha proc? I 98 minut mi s VALLIm uteklo jako by to kratas byl. Tohle neni animovany film, tohle je UMĚNÍ! ***** ()

Abcbc

Podle mého názoru je to jeden z mála novějších filmů (zvláště pak animovaných), který na mě udělal opravdu velký dojem. Nechybělo nic - hudba, atmosféra, napětí, akce, humor, láska, podprahové sdělení o existencialismu - varování před civilizačními problémy (chorobami), před zničením planety, před apokalypsou apod. Nemá cenu se dále "vykecávat", Vall-I mě prostě dostal se vším všudy. A co na tom, že je to nesmyslný a nereálný blábol, pro mě se stal srdcovou záležitostí. ()

Lulusator

Tak dojemný, tak krásný... příběh lásky na první pohled a také potvrzení přísloví, že láska překoná všechno. Vall-i je neuveřitelně roztomilý v jakékoli scéně vám ho pomalu musí být líto... ještě, že to dobře dopadlo :) ()

CarlaBrunn

Toto dielo filmovym skvostom nenazvem ani zdaleka, aj napriek svojmu bohatemu deju – ustavicne emotivne prekrucanie oci plachej robotickej postavicky obohatene putavym monologom: „Wall-E, Wall-E......“ Cisty vzhlad ustrednej postavy mi dodaval neskutocnu chut do jedla. Dvoma hviezdami hodnotim aspon ekologicku tematiku, ktoru sucasny svet postrada. ()

Dadaa

Kreslené filmy miluji, ale nechápu, proč většina tenhle film hodnotí kladně. Není na něm nic co by si zasloužilo tři a více hvězd, je nudný a na to, že za celý film se tam mluví tak 15 minut je docela dlouhý, hvězdu snad jen za roztomilost Vall-I-ho a jeho lásky k Eve. ()

xvasek

První polovina (bez lidí) je naprosto geniální a jasných 5*, druhá je "mmm - ok" a čisté 3*. Aritmetickým průměrem dostaneme čisté 4*. ()

sestki

Film, ktorý dokazuje, že aj bez slov sa dá toho povedať veľa. Neskutočne milý, zábavný a dojemný, s ekologickým posolstvom. Nemyslím si, že by sa jednalo o agitku. Vtipne je tu znázornený aj konzum.. Každopádne najkrajšie na filme je posolstvo lásky a priateľstva. Úvodné spoznávanie sa Vall-E-ho a Eve je naozaj dojemné a vtipné. Film ma dokonalú animáciu, výborné zvuky a úžasnú atmosféru. U mňa najlepši film, od Pixaru! ()

Keledaia

Fakt nehorázně rozkošnej a inteligentní film v jednom. Výborný příklad toho, že není animák jako animák. Tohle je nad pomyslnou laťkou a určitě ještě mnoho let bude. ()

Trepak

"Pśśśt, počítači. Definuj tanec." Rozkošné! A ten blázninec robotov... ;) Pre mňa najčarovnejšia a najnápaditejšia rozprávka od Pixaru, ktorá deťom možno veľmi nesedne. Prvých 40 minút nie je počuť žiaden dialóg, a napriek tomu... je to skvelé :) Nerozumiem pohoršovaniu sa nad ekologickým posolstvom filmu. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky