Hrabě Dracula

• Španělsko El conde Drácula (více)

Nejslavnější hororový román všech dob ožívá v děsuplné adaptaci, zářící hvězdnými hereckými jmény. Démonického hraběte Draculu ztělesnil Christopher Lee, proslavený mimo jiné rolí Sarumana z Pána prstenů, a vyšinutého Renfielda uhrančivý Klaus Kinski, sám slavný představitel titulní postavy. Jonathan Harker přijíždí na hrad starého hraběte Draculy, aby vyjednal prodej odlehlého sídla kdesi v blízkosti Budapešti. Na hradě se dostává do víru příšerných událostí, které navždy mění jeho život. S vypětím všech sil se mu podaří utéct a dostat se na kliniku doktora Van Helsinga. Zde se setkává nejen se svou snoubenkou Minou, její přítelkyní Lucy, nebo šíleným Renfieldem, ale i s hrabětem samotným. Věčný souboj mezi dobrem a zlem začíná... (oficiální text distributora)

cariada

Gotický horor na známé téma ,který byl již mnohokrát z filmován. Tentokrát se musím zmínit o několika zvlášnostech ,které mě zaujali. Třeba hned po příjezdu advokáta do Transilvánie a příchodu na sídlo Hraběte Dráculi. Ho sám hrabě zavede ke stolu kde všude vysí pavučiny (vůbec se tomu nediví jen má starost jestli bude hrabě taky jíst). Pak když ho vede do jeho pokoje je tam zrcadlo a jak jinak není tam vidět a advokát to vidí je mu to sice divné ,ale vůbec se na to neptá ( každý člověk by se ptal proč tomu tak je). Příběh se pak přesouvá na kliniku k doktoru Van Helsingovi a dál už to je asi stejné. Atmosféru to má ,ale nic extra to není. Průměrná verze o Dráculovi.¨ Za zmínku stojí snad jen herecký výkon samotného Dráculi v podání Christophera Lee. ()

liquido26

Hvězdně obsazený film, který však pro fanoušky Drákulovských příběhů nechystá žádné zásadní překvapení. Děj je oproti knize drobně pozměněn - neodehrává se v Anglii ale v Budapešti, je vynechán Arthur Holmwood a místo něj je snoubencem Lucy Quincy Morris, Van Helsing se konečného honu na Drákulu vůbec neúčastní. Na druhou stranu je to první drákulovský film, kde Drákula po požití krve omládne. Visáž Christophera Lee se výrazně liší od té z Hammerovských filmů. Film má příjemnou hororovou atmosféru a vynikající děsivou hudbu, ale na druhou stranu interiéry působí dost sterilně, lacině a hlavně hodně uměle. U pokojů v blázinci by se to dalo pochopit, ale např. krypta v Drákulově zámku, kde jsou uloženy rakve Drákuly a jeho tří nevěst vypadá spíš jako nějaká velká prázdná tělocvična. Taky mě trochu vadily některé dialogy, které působily trochu hloupě a zbytečně. Postava Van Helsinga byla celkově dost rozpačitá. ()

Koly

Milé překvapení. Díky skvělé hudbě a dobrému hereckému obsazení si Francovu adaptaci Draculy odteď řadím mezi ty nejzdařilejší. PS. Snad poprvé v životě jsem si dobrovolně nastavil na DVD český dabing, protože italsky dabovaného Christophera Lee bych určitě nedokázal strávit. Naštěstí je DVD, které vydala společnost Řitka a vyšlo jako příloha pátého čísla Filmagu extra vybaveno poměrně slušným českým dabingem. ()

Boss321

Byl jsem opravdu hodně zklamán! Zvláště, když jsem si na obalu DVD přečetl, že jde o nejslavnější verzi Drákuly! Po skončení to považuji za výsměch vydavatelů divákovi! Herecké výkony téměř o ničem (nebýt Leea, Kinskiho a Loma), atmosféra by mohla být mnohem hutnější, triky na bodu mrazu a režie Jesuse Franca také není žádný zázrak. Zatím se jedná o nejslabší verzi Drákuly, co jsem doposud viděl....... ()

MJMilan

Je fakt, že děj slavného románu B. Stokera tu hodně osekali, ale úplně bych tento snímek nezatracoval. Má totiž zcela geniální obsazení. Těžko byste hledali lepšího herce pro postavu Rainfielda, než je Klaus Kinski, stejně tak lepšího Van Helsinga, než byl Herbert Lom. Bohužel Christopher Lee jako Dracula mi nepřišlo jako ta nejlepší volba. ()

• Drákula (Christopher Lee) zde začíná jako starý muž a se zvyšujícím se počtem obětí vypadá stále mladší, stejně jako je to v knize, avšak ve filmových adaptacích byla tento prvek použitý poprvé zde. (Dreadd)
  • Režisér Jesús Franco chtěl původně do role Van Helsinga obsadit Vincenta Price, ten však měl v té době smlovu s American International Pictures. (Dreadd)