Hrabě Dracula

Count Dracula

Horor

Španělsko / Západní Německo / Itálie / Lichtenštejnsko, 1970, 98 min

• Stegr

35% - Zezačátku film vypadal opravdu dobře. První třetina, odehrávající se hlavně v Drákulově hradě, je pěkně udělaná a celkem i napínavá. Nechápu, kam se tato celkem dobře odvedená práce poděla ve zbytku filmu? Herci "hráli" naprosto bez emocí, s jedním, maximálně dvěma výrazy ve tváři, nudné dialogy se střídaly s ještě nudnějšími pokusy vylekat diváka a když se film blížil ke konci, doufal jsem, že alespoň závěrečné zúčtování s Drákulou bude stát za to. Zmýlil jsem se, protože konec mě pouze rozesmál. Bohužel svou trapností...(11.7.2008)

Je fakt, že děj slavného románu B. Stokera tu hodně osekali, ale úplně bych tento snímek nezatracoval. Má totiž zcela geniální obsazení. Těžko byste hledali lepšího herce pro postavu Rainfielda, než je Klaus Kinski, stejně tak lepšího Van Helsinga, než byl Herbert Lom. Bohužel Christopher Lee jako Dracula mi nepřišlo jako ta nejlepší volba.(24.3.2009)

• sedm.1

Jesus Franco je znám především výběrem špatných herců,které nažene do různých exteriérů a nechá je tam plácat jak rybu na suchu a vypouštět dementní věty.A svlékává většinu obsazených hereček.Zde nahnal o něco známější herce do dvou místností a jednoho nádvoří,i zde je nechává vypouštět dementní dialogy,ale naprostým kopancem je,že zde neodhalý ani jednu herečku.Tak tomu pane Franco říkám u ž drzost!!!Moc verzí Draculi jsem neviděl,ale horší už to snad být nemůže.(17.7.2008)

• bierce

Další adaptace klasického románu Brama Stokera a tentokrát i velice věrná své předloze. Navzdory poměrně slušnému obsazení je to ale příšerná nuda. Holt Franco se nezapře...Jediné co stojí trochu za pozornost je Klaus v roli šíleného Reinfelda a Draculovo knír. Zřejmě zde byla snaha odlišit se od Hammerovské série, ta ovšem vyšla úplně do prázdna. Christopher Lee s knírem opravdu nepůsobí děsivě, spíš naopak...Ačkoliv mám tenhle žánr a tuhle dobu moc rád, ukrutně jsem se nudil, bohužel. A mimochodem, jakýmsi podivným řízením osudu to u nás vyšlo na VHS.(4.11.2007)

• Morholt

Sice solidně obsazené, ale rozhodně ne děsuplné a hlavě mizerně zrežírované. Film se plus mínus drží Stokera a jeho předlohy a to je v tomhle případě nejspíš chyba. Na tak notoricky známé téma, kterým Dracula je, musíte být fakt formát a nebo musíte přijít s nějakým neotřelým zásahem do děje, který spousta diváku sice odsoudí, ale najde se řada takových, kteří to jistě ocení. Franco ale natočil jen naprosto sterilní nudu postrádající špetku napětí. Totálně odepsal i jednu z nejděsivějších scén s Lucy a samotné nahánění a likvidace Draculy stály taky za houby. Postava Renfielda, jakkoliv vhodně obsazená Klausem Kinskim, byla totálně mimo mísu a navíc blázinec 19.století, tedy místo křiku a utrpení, tu byl podán jako vypolstrovaná cela hodící se spíš do druhé poloviny století minulého. Jedna z nejhorších adaptací vůbec. 10%(15.5.2014)

• - Drákula (Christopher Lee) zde začíná jako starý muž a se zvyšujícím se počtem obětí vypadá stále mladší, stejně jako je to v knize, avšak ve filmových adaptacích byla tento prvek použitý poprvé zde. (Dreadd)

• - Christopher Lee, který hraje Draculu, a Herbert Lom, který ztvárnil Dr. Van Helsinga, se nikdy společně během natáčení nesetkali. Všechny jejich společné scény točili samostatně. (Karlos80)

• - Režisér Jesús Franco chtěl původně do role Van Helsinga obsadit Vincenta Price, ten však měl v té době smlovu s American International Pictures. (Dreadd)