Prokletí hrobky faraona Tutanchamona

(TV film)
  • Česko Tajemství hrobky faraóna (více)

Píše se rok 1922 a volnomyšlenkářský archeolog Danny Freemont je neblaze proslulý díky svým výstředním teoriím o pyramidách, Atlantidě, mimozemských civilizacích a Egyptské knize mrtvých. Může tím sice oživit přednášky na Káhirské univerzitě, ale rozhodně tím rozzuří seriózní egyptology, jako například půvabnou doktorku Azelii Barakatovou. Freemont je přesvědčen, že kdyby nalezl Smaragdovou desku, o které se říká, že byla pohřbena v Tutanchamově hrobce, tak by získal moc mít pod kontrolou celý svět. Bohužel jediný, kdo Freemontovi věří, je podlý archeolog Morgan Sinclair, člen tajné ďábelské kliky, který chce ale za pomoci desky povolat a ovládnout nepřemožitelné zlo… Dvoudílný dobrodružný film s Casperem Van Dienem (Sleepy Hollow), Leonorou Varelaovou (Kleopatra) a Jonathanem Hydem (Titanic) natočil zkušený režisér Russell Mulcahy (Highlander). (oficiální text distributora)

rakovnik

Něco mezi odpadem a jednou hvězdou za zajímavé, i když už tolikrát zfilmované téma. Dva zbytečné filmy. Na Nově vysílané hned po sobě, což byl dobrý tah, protože s odstupem bych se na ten druhý nikdy nepodíval. První část nudná, druhá část debilní, s efekty k smíchu. Výborná byla reakce objevitelů hrobky: "Kdo otevře hrobku Faraona, toho stihne smrt. Hurááá!" ()

xxxvodnikxxx

Samo o sobě by to nebylo špatný, taková kombinace Indyho Johnese s přídavkem kouzel a magie, a to je přesně to, co z toho dělá skoro nulu, příběh by byl vcelku ok, herci víceméně neznámí, ale i to by šlo, ale kombinace adventura & magie & kouzla? Ehm, nope, to fungovat nebude.. ()

Andy.222

Když jsme se na film koukali s kamarádem, dělali jsme si z toho celou dobu legraci: Rada Zla doplněná o Šíleného vědce později změněného v Šíleného čaroděje a samozřejmě nesmí chybět Muž-co-se-tváří-zle. Dodnes na to vzpomínám a tiše se pochechtávám. Při pohledu na "past na zloděje" si vzpomenu na hlášku: "To jsem nevěděl že staří řekové už měli fotobuňky." Film, který když chcete se zdravým rozumem shlédnout, nesmíte jej ani na okamžik vzít vážně jinak vám mozek vyteče ušima. ()

Phobia

Vážně existuje někdo, kdo se na to vydržel dívat až do konce? Jednu hvězdičku dávám kvůli nepatrné možnosti, že se ta zhovadilost třeba zlepšila poté, co jsem film znechuceně vypnula. EDIT: Po roce a půl jsem viděla další fragmenty a pořád nevím, zda to bylo míněno smrtelně vážně, nebo šlo o parodii na Indyho Jonese. Úžasně dementní film! 10%... třeba za výpravu. ()

lennyd

Danny Freemont (Casper Van Dien) je zkušený archeolog, bohužel však díky svým šíleným teoriím o Atlantidě, pyramidách či tajemné Smaragdové tabulce sklízí u svých kolegů archeologů spíše posměch. Jenže Danny je přesvědčený, že jeho teorie jsou pravdivé - a hlavně ta o Smaragdové tabulce. Pokud ji ale najde dřív Morgan Sinclair, člen tajného Řádu pekelného ohně, zneužije ji k otevření portálu do jiné dimenze a ovládnutí celého světa. A to nemůže Danny Freemont dopustit ... Musím říct, že mne tento filmeček docela mile překvapil - samozřejmě, je nutné vzít v potaz, že se jedná o televizní produkci (= nízký rozpočet = neznámí herci (resp. známí neherci), digitální triky na úrovni minulého tisíciletí, atd) - jenže příběh byl docela zajímavou kombinací Indiana Jonese, Mumie a Larry Croft a dokázal mne udržet u obrazovky až do konce. Je pravda, že jsem nad pár scénami musel vypnout oči (obkreslování mapy z hrudi šílence je jen jednou z nich) - ale celkově se film podařilo autorům udržet daleko od propasti Odpadu.. ()