Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nová verze příběhu o hrdinném válečníkovi Beowulfovi, který se se svými válečníky postavil stvůře jménem Grendel. Grendel je netvor, terorizující severské království - je strašlivý, silný a plný nenávisti. Pouze neohrožený Beowulf a jeho meč jej mohou zastavit jednou provždy. Bájný hrdina Beowulf z Geatsu cestuje se svou družinou světem a bojuje s démony a nestvůrami, které páchají na lidech zlo. Na pozvání krále přichází do dánského království Heorotu, které je sužováno netvorem Grendelem. Tato stvůra zabíjí celá léta strážce města a celé království je sužováno kletbou Grendelovy matky. Beowulf se utkává v rozhodujícím boji s Grendelem i jeho matkou a rozhoduje tak o dalším osudu království. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (40)

Deidy odpad!

všechny recenze uživatele

Viděla jsem plakát na Beowulfa v kině. Řekla jsem si, že to musím vidět. To, co jsem si však stáhla, je nehorázná blbina. Teprve po zadání názvu zde na ČSFD mi došlo, že není Beowulf jako Beowulf. Ač se snažím sebevíc, nedokážu na tomto filmu spatřit jediný okamžik, který by stál za to. Je to můj první odpad od chvíle, co zde působím. Vážně jsem se tak dlouho u žádného filmu nenudila(to i Vetřelec vs lovec je zábavnější než tohle) a když si vzpomenu na tu ztělesněnou hrůzu, kterou popisují v komentářích jiní, takže to nebudu rozvádět, tak se mi dělá zle. V tomto filmu je naprosto a bezesporu všechno špatně. Doufám, že předloha pro tento film je o mnoho lepší. ()

V.Silver odpad!

všechny recenze uživatele

Ze studijních účelů jsem nashromáždil poměrně slušnou řádku komiksů, filmů i knih o Beowulfovi a musím říct, že tohle bylo to největší WTF na který jsem mohl narazit. Tenhle snímek není jenom totální zhovadilost, tohle je taková zhovadilost, že stojí se na ni podívat už jenom proto, jak si tvůrci představují rozmezí 5. - 7. století na evropském severu: Dánský Heorot vypadá jako nějaká kolonie antického Říma (tolik mramoru snad v Dánsku nemaj ani dneska), stateční vikingové zřejmě unesli čínské mudrce a do Evropy dostali střelný prach o takových 8 století dříve, přičemž jej bravurně použili nejen v podobě zápalného sudu vymršťovaného z katapultu, nýbrž i k výrobě semtexu, protože jinak si obří exploze naváděných šípů ze zázračného samostřílu se zaměřovací optikou (!!!) prostě nedovedu představit. Oblečení poskládané ze všech možných proveniencí vem čert, stejně tak premisu "větší rohy na helmě, víc viking", podle níž (jak vidíte na plakátu) byl Beowulf prostě nejvíc. Jo a meče z rekvizitáře Barbara Conana taky stojí z azmínku. O "kvalitě" vizuálních efektů a hereckých výkonů snad nemusím mluvit, Grendel vypadá jako rozmázlá halda pixelů a jeho matka... škoda mluvit, to se prostě musí vidět! 5% :) ()

Reklama

pida123 odpad!

všechny recenze uživatele

To co jsem viděla, mě donutilo ten film smazat a už nikdy si na něj nevzpomenout. Byl by to film s dobrýma hercema, dobrou hudbou a scénářem, ale totálně to zkurvili příšerou kterou tam nasadili - efekty jako ze špatné počítačové hry. Ten film to totálně pohřbilo - takže už vím, proč jsem o týhle verzi ještě nikdy neslyšela. ()

Bluesun 

všechny recenze uživatele

Není to tak strašné, jak tu mnozí píší. Ano, dialogy jsou patetické, Cross dělá hrozné xichty a je to prostě TV film. Na druhou stranu potvory a Alexis Peters jsou roztomilé a taky se mi líbil i výběr lokací. Že spousta věcí neodpovídá realiím, to je druhá věc. Stejně o té době každý ví pendrek ví a není to poprvé, co se "historický" film provinil proti reáliím. ()

Godhaj 

všechny recenze uživatele

,,Avšak Grendel je démon! Bez naděje na spásu vydaný napospas svým lítým choutkám!“ Takové a mnohé další hlášky se skrývají v tomto béčkovém fantasy filmu. Asi půl stopáže jsem si užíval obrovský příval naprosto nesmyslných replik, tu druhou půlku jsem zase pro změnu proklínal scénáristu, který dokázal vytvořit asi desetiminutový rozhovor, ze kterého se divák nic nedozví. Kostýmy jsou strašlivé, lokace jakbysmet, herci hrají příšerně a příšery jsou nepovedené a vypadají divně. Ale pochválit musím alespoň akční scény, kterých bylo poměrně dost, a sympatickou Alexis Peters. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo v Bulharsku v okolí města Sofie. (Terva)
  • Film je volně založený na anglosaském eposu „Beowulf“, který byl napsán neznámým anglo-saským pisatelem v 8. - 11. století. (Terva)
  • Jezdci na koních v mají třmeny, které se však začali používat až o několik staletí později. (Terva)

Reklama

Reklama