30 a půl metru

Eric Red

Ken Kelsch

John Frizzell
  • POciSEM

Co tohle bylo za spatnej vtip? Famke chtela rozsekat ducha sekerou a projizdela ho jako kour z cigarety a hned vzapeti utikala pred duchem kterej ji chytil za nohu,tak mu rozkopala drzku az z toho zacal krvacet? Takovym paskvilem se nas rozhodli amici krmit? Moje vlastni hovna jsou pro me atraktivnejsi nez tenhle odpad(1.1.2012)

Famke Janssen sama doma (tedy pokud nepočítám jí samotnou před lety zabitého manžela). Režisérovi se sice daří budovat hutnou hororovou atmosféru, ale tuhle snahu moc nepodporuje velmi řídký scénář a už vůbec ne hodně laciné efekty. Duch je zkrátka nejstrašidelnější v těch záběrech, kde není vidět vůbec, a pyrotechnické finále je také zbytečně přehnané. Famke to sice zuby nehty drží pohromadě, ale bylo to tak na plichtu.(7.9.2010)

Nebylo to až tak špatné, jak by se podle hodnocení mohlo zdát. Asi mi to tak připadá proto, že mám pro tyhle lekačky ve strašidelném domě slabost. A i když duchařina tedy zrovna není moje úplně oblíbené téma, tenhle film byl docela příjemně strašidelný. Bylo tam pár momentů, kdy jsem se opravdu lekla, jeden, při kterém mi bylo na zvracení (zmlácení Eda Westwicka) a jeden další, kdy jsem napětím skoro nedýchala (scéna, kdy se nad policistou bortí strop). Nakonec 100 feet splnilo jako horor všechno, co jsem od hororu čekala. Jediná negativa jsou občas nedostatečně přesvědčiví herci, konec, který byl až přespříliš fantastický (spoiler: mužovo chycení prstenu a jeho proměna v skoro normálního člověka a výbuch konec spoileru) a až moc veliké nadpozemsko ve formě ducha, na které já prostě nevěřím a ani věřit nebudu. Dala bych 4*, ale protože čtyři jsem dala Insidious, který byl přece jen mnohem lepší, 100 feet má ode mne silné 3*.(3.9.2012)

´´Že vraj, kým nás smrť nerozdelí. Sú to len kecy´´. Takto hlavná predstaviteľka komentuje svoj osud. Film sa môže pochváliť neotrelým a značne originálnym motívom v oblasti hororov, kde duch otravuje živých. Rovnako dobre je napísaný aj scénar, ale chyba je v tom, že režisér si svoj vlastný materiál nevedel zrežírovať. Forma nestojí za reč. Akurát tak niekoľkominútový násilný koncert na ľudskom tele poteší svojou brutálnosťou. A ešte spomeniem záver, ktorý ide proti logike a ruší. Suma sumárum, jeden kuk a dosť.(9.3.2011)

• bourec

Cha,cha.53% za tuhle pípovinu.Celej film jsem přemejšlel,proč to vzniklo.Létající nadobí,nábytek,duch jak z pohádky o Jasněnce a jedna krvavá scéna.Jo,a jedna lekačka.A konec?Tak to už byla hodně silná káva.Chtěl prsten,proč to idiot neřekne hned,mohli jsme si ušetřit čas!Jestli tohle je napínavý,tak radši budu koukat na plynoměr a s napětím čekat,kolik budu platit!20%.(29.10.2009)

• - Natáčelo se v New Yorku v USA a v Budapešti v Maďarsku. (Terva)