30 a půl metru

Eric Red

Eric Red

Ken Kelsch

John Frizzell

Marnie je z väzenia eskortovaná do svojho veľkého domu v Brooklyne, aby si tam odpykala v domácej väzbe zbytok trestu. Na nohu jej pripevnia elektronický náramok, ktorý ju monitoruje a obmedzuje jej pohyb v okruhu sto stôp ("30 a pol metra"). Zdá sa, že je to pre ňu dobrá alternatíva. Lenže v byte nie je sama. Máta ju a terorizuje duch jej tyranského mŕtveho manžela, ktorého zavraždila. Tento americký film je priemerný, komorný, duchársky horror. ***(17.9.2016)

• amarth

Jeden z nejslabších duchařských "hororů", který snad byl natočen. Párkrát se člověk lekne, avšak povětšinou to připomíná parodii na scénáristu a nápady jak udělat film hloupější a jak z něj o to hloupěji vybruslit...(první půle 3, druhá půle odpad, vychází mi 2, dávám však 1 za překvapivě tupý konec).(12.1.2010)

• mala_kea

Hodně slabá duchařina, která nedokážu ani na chvíli upoutat pozornost svoji digitální pasáží, která se nám snaží rozpumpovat krev v žilách svým otřesným BUBUBUBU a jednou BAF. Mě nezbývalo jen z natěšeného obličeje přejít do stavu blaženosti a s úsměvem na rtech si vychutnávat tento blábol ala strašný horor.(4.9.2010)

• bourec

Cha,cha.53% za tuhle pípovinu.Celej film jsem přemejšlel,proč to vzniklo.Létající nadobí,nábytek,duch jak z pohádky o Jasněnce a jedna krvavá scéna.Jo,a jedna lekačka.A konec?Tak to už byla hodně silná káva.Chtěl prsten,proč to idiot neřekne hned,mohli jsme si ušetřit čas!Jestli tohle je napínavý,tak radši budu koukat na plynoměr a s napětím čekat,kolik budu platit!20%.(29.10.2009)

• Smok

Pôvodne som si myslel, že pôjde o nejaký horor z baníckeho prostredia a tých 30 a pol metra bude znamenať hĺbku, v ktorej uviazli nejakí nešťastní baníci. Ako som však neskôr zistil, názov má zrejme vystihnúť, aký veľký je akčný rádius hlavnej hrdinky postihnutej domácim väzením a zjavovaním sa usmrteného manžela, ktorý je na ňu naštvatý, akoby mu dala na stôl studenú večeru. Že tvorcovia trošku duchársku tému upgradovali a týpek tu veselo presúva a hádže vecami po izbe a fackuje svoju bývalú, to už ani nejdem rozoberať. Nakoniec ešte jedna ľudová múdrosť: Zlého ducha z domu nevyženieš ani dobrou súložou :)(4.11.2009)

• - Natáčelo se v New Yorku v USA a v Budapešti v Maďarsku. (Terva)