poster

30 a půl metru

 • USA

  100 Feet

 • Slovensko

  Domáce väzenie

Horor / Thriller

USA, 2008, 93 min

Režie:

Eric Red

Scénář:

Eric Red

Kamera:

Ken Kelsch

Hudba:

John Frizzell
(další profese)
 • Phietros
  ***

  Ze začátku jsem si říkal, že je to na způsob Disturbie- náramek na nohu, ani na krok s domu.. Ale pak se to celé rozjíždí v duchařském sice průměrném, ale dobrém pozvolném tempu. Mrtvý manžel nechce odejít na onen svět a dělá své ženušce i po smrti pořádné peklo! Těsně před koncem, jsem si myslel že se Marnie, nechá zatknout za vraždu Joeyeo, kterého duch zabije po jejich milostném románku - mimochodem hodně brutální zabití. A ona bude za blázna, kterej se pominul a odvezou jí s domu a tím pro ní utrpení skončí. Ale to se nestalo... Škoda jen, že se to neodehrává někde na kraji vesničky v domě, atmosféra by byla určitě lepší.. ale i tak mohu doporučit zkouknout, rozhodně nepatří do kategorie béček!(18.3.2011)

 • kaylin
  ***

  „30 a půl metru“ je tak celkem obyčejným hororem, který vsadil na existenci zlého ducha a nic moc navíc tomu nedal, ale ani nebylo potřeba. Postavy jsou natolik zajímavé, aby se to dalo snést, stejně jako stopáž, která by sice mohla být klidně kratší, ale ani v tomhle provedení nevadí. Nic velkého nedostanete, ale takový fajn jednoduchý horor na jeden večer určitě. A Famke je prostě zajímavá.(13.4.2016)

 • Slarque
  ***

  Famke Janssen sama doma (tedy pokud nepočítám jí samotnou před lety zabitého manžela). Režisérovi se sice daří budovat hutnou hororovou atmosféru, ale tuhle snahu moc nepodporuje velmi řídký scénář a už vůbec ne hodně laciné efekty. Duch je zkrátka nejstrašidelnější v těch záběrech, kde není vidět vůbec, a pyrotechnické finále je také zbytečně přehnané. Famke to sice zuby nehty drží pohromadě, ale bylo to tak na plichtu.(7.9.2010)

 • mysiak
  **

  Nápad možno hej..ale prevedenie..no dosť biedne...100 Feet vyzerá ako x-tá prerábka nejakého ázijského hororu...aj tak stále tie prerábky sú lepšie ako 100 Feet...Famke Janssen nie je extra herečka, a film neutiahne svojim úsmevom (ktorým asi dosť šetrili)...jedine čo stálo za to bolo finále...nič iné...5 minút stálo za to(9.1.2010)

 • Dubro
  ***

  Táto "One man show" ( vlastne "One woman show " ) je rozťahaná a vyťahaná ako tepláky "kolenačky". Partička na čele s Ericom Redom dúfa, že ma udrží v napätí hodinu a štyridsiať minút bez toho, aby som si viečka prilepil o čelo izolepou. Proti strate pozornosti nepomáha ani Famke, ktorá hrá ako o život a doslova lieta po miestnostiach. Efekty na záver by zrejme lepšie spichla moja mama na šijacom stroji.(23.9.2008)

 • - Natáčelo se v New Yorku v USA a v Budapešti v Maďarsku. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace