Píše se rok 2019. Zemí se přehnala neznámá nákaza, která přeměnila naprostou většinu všech obyvatel v upíry. Lidé teď patří mezi ohrožený, podřadný druh. Jsou nuceni se ukrývat před upíry, kteří je usilovně udržují na pokraji vyhynutí, aby se měli čím živit. Edward Dalton (Ethan Hawke), vědec, který se odmítá živit lidskou krví, se snaží vytvořit umělou krevní náhradu, co by dokázala udržet upíry při životě. Času a naděje ale zbývá jen velice málo – než Ed potká Audrey (Claudia Karvan), lidskou ženu, která mu pomůže k překvapivému objevu. Vyzbrojen informací, za kterou by upíři i lidé byli ochotni zabíjet, je nucen pustit se do nebezpečného boje, který rozhodne o osudu lidstva. (oficiální text distributora)

JohnSmith

Upírskej film naopak. Lidí je velice málo a upírům dochází krev. Být upírem je jako být nakažený virem a na to se dá vždycky najít lék. Filmy o upírech mám rád a tenhle mě mile překvapil. Je to něco jiného, než doposud. Kdo čeká nějakou brutální upírskou vyvražďovačku, tak budu spokojen jen částečně. Brutální to opravdu je, ale než vyvražďovačkou bych film nazval požíračkou, což dokazuje hlavně posledních 15 minut. Film sice místy tápe a děj má soje mouchy, ale finální požíračka, přeměna upíra na člověka a hlavně do detailů vypracovaná výprava s chytlavou kamerou mi nedává důvod, dát nižší hodnocení. ()

sochy.zirafka

Co jsem komu udělal? Nalákal mě námět, upíři, temná atmosféra a netradiční prostředí. Ještě ten začátek je celkem slibný. Ke konci filmu jsem se už jen divil, že se nikde neobjevil česnek... ()

Trustme

Co fascinuje filmaře na tak absurdně otřepaném a do již poslední kapky vysátém tématu jako jsou upíři? Co ještě může být nově pojato a "objeveno" po všech těch Stmíváních, Soumracích a Úsvitech, Blade-ch a Buffy-nách? Kupodivu otočit to celé naruby a pojmout člověka jako menšinu a natočit řekněme první upírský rasistický film! Myšlenka to zvědavá, ale v tomhle filmu pohřbená a dotažená ke zbytečnosti. Film svou nudou a obrazovou tmou nutí diváka usnout i pokud jste vyspalý upír studující dějiny upírského filmu. ()

skretik

Hmhm... začalo to prudko zaujímavo (3-5*), v strede to bolo vcelku fajn (3-4*)... ale postupne to "zgýčovatelo" a niektoré veci sú fakt krásne zbáchané na kolene na poslednú chvíľu (obrátili dom hore nohami, ale auta sa ani nedotli a podobné hovadiny)... koniec fakt desný :D... a taký dobrý nápad tam bol... ()

Timak

a dobrý ... nic extra. Nepřemýšlet u toho a jenom zabíjet čas . Možná taková zajímavost - taky Vám přijde Sam Neill dost podobný upír jako Udo Kier v Bladovi? na chvíli jsem si myslel, že jde o stejného člověka - ehm, tedy upíra =) ()

yeniczek

V době přiteplených emo upírů a jejich vzdychajících partnerek je tento film, ač v podstatě příběhově neoriginální, jako zjevení. Za 20 mil. se jedná o zázrak a ne že ne. Efekty nikde nevybočují, akce je slušná, krev teče proudem a já se se slušně bavím. Škoda jen, že je film krátký a nestačí se trochu více ponořit do společnosti upírů, protože právě tyto drobnosti z jejich života mě bavily nejvíce. A díky za Sama Neila:) 7/10 ()

Aven

Strašně zajímavý námět, který dle mého názoru nebyl dostatečně využit. Atmosféra skoro žádná, hudba strašná, herci tragičtí, děj nezajímavý a od poloviny filmu i nesmírně nudný. ()

Danny F.

Vcelku vkusné. Tak nějak jiný film o upírech. Dobré a krvavé scény. Zvláštní pokus o upírský film. Bavilo, nenudilo. 70% ()

VanTom

Skvěle vyobrazený svět ovládaný upíry oslnil množstvím promyšlených detailů každodenního života a temnou noční atmosférou, v něm odehrávaný příběh o hledání léku už zaujal méně. Béčkové (a nic moc natočené) honičky a přestřelky stáhly vyprávění dolů, přestože v závěru zápletka i docela gradovala. ()

ghatos

Myšlenka většinové upírské společnosti v budoucnosti mě zaujala, takže jsem věřil v naplnění jejího potenciálu. Po slibném úvodu došlo k menšínu úpadku scénáře. Režiséři jako by se začali bát. Bylo cítit, že něměli dostatek odvahy, a proto natočily vše tak, jak se dalo předpokládat. Ještě horší je to, jakým způsobem se rozhodli řešit léčbu vampírské infekce. To bylo dost uhozené - navíc způsob léčení ještě rozvedli. To neměli dělat. Při této léčbě se projevila i velká nelogičnost chování postav. Tvůrci měli vsadit více na vykreslení "nesmrtelné společnosti". Taky si mohli odpustit jednoduché zůžení na zlé a hodné. 60%. ()

NoFiction

Netradiční nápad, který dodává filmu jakousi naději ke zvýšené sledovanosti. W. Dafoe zde ukazuje své herecké kvality, které film drží nad průměrným středem opovržení. ()

blackJag

Podle hesla vejdi a neuškoď, pozřel jsem tuto upíří krmi a s klidným svědomím mohu prohlásit, že nejde o nic závadného. Dílčí žánrové inovace a dobré obsazení rezonují v samotném prvním sledu, dále pak už záleží, jak chcete snímek vnímat. Jestli jako fantaskní alegorii, v tom případě vám nečetnost akce nebude vadit, pokud jako zábavu na odreagování, potom bude záležet jak moc dynamickou řežbu vyžadujete, aby jste se dostali do varu, protože akce tady přílišnou nápaditostí nehýří. 65% ()

Guzo

Asi jsem zase zklamaný tím, že jsem čekal mnohem víc, než nakonec přišlo, ale možná se mi to časem rozleží a uvidím Daybreakers z té lepší stránky.. Nicméně v tuhle chvíli není tolik věcí, které bych vyzdvihl. Možná netypičnost, rozhodně se nejedná o tuctový film. Ale scénář je takový plitký, od začátku předvídatelný (což je škoda), herci jsou takoví nedotažení, přijde mi, že hráli tak na 50 % a některé záběry - zejména uvnitř laboratoří - působí až moc dojmem sci-fi oproti zbytku, kdy se jedná v podstatě o náš normální svět. Nicméně za jedno zkouknutí to určitě stojí. 5/10 ()

klima777

Velice vydařený a neprávem opomíjený film. Jeho sociální, existenciální a etický rozměr je nesmírně interesantní, styl podání přitažlivý. Jen by mě zajímalo, co se stane, když se všichni "krvesajové" nebudou chtít léčit... Kruh se uzavře (a jde o kruh nebo spirálu?). Skutečný Elvis trpěl stihomamem a mesiášským komplexem. Jaká je tedy ta dočasně zastíněná pravda, o níž mluví Dafoe? Je stejně bezohledný jako Bromley? Vůdce zrozený k revoluci? Z popela povstane život... Hmm. Bratři Spierigové jsou velmi chytří a vnímaví. Multifokální záležitost vybízející k přemýšlení (aneb: musí být prosperita jedněch zaplacena zkázou druhých?). A kdo je v Daybreakers vlastně zlý? Tak či tak: Přichází svítání a nový den se každopádně zbarví krví. Boj o přežití... Jinak řečeno: Film určitě stojí za zvýšenou pozornost (a ne jen kvůli upírům, matrixovské atmosféře, občasným pseudo-dokumentárním vsuvkám a dobrým hercům). Nápadité, atraktivní, inteligentní, bezvýchodné. Tleskám. ()

zigíš

hlúpa žánrovka, ktorá si vystačí s ústrednou premisou ale ďalej ju nerozvíja ...po hodine už je to vyložene kŕč - (20%) ()

MiGi87

Kdyby na konci ti "vyléčení" vojáci vyběhli do ulic a nakrmily by se na nich další desítky a vyznělo to ve prospěch masového rozšíření "vyléčených" lidí, na kterých by si pochutnávali další a další, byl by ten závěr úplně o něčem jiném, ne jako odjezd do stylového východu slunce, který nedává příliš tušit další vývoj. ()

Kosmik 1

Velice milé překvapení. Zase tu máme solidní upírský film. Už jsem si myslel, že z tohoto tématu nepůjde získat nic pozitivního, ale zdá se, že ještě pořád se dá nějaký ten nový nápad využít a udělat pěkný upírský film. Bravo! Ono je totiž dost složité vymyslet něco nového, když už téměř vše bylo někde použito. Zde ale světu vládnou upíři, což je moc dobrá myšlenka a také byla plně využita. Existují tu pouze malé lidské skupinky - něco jako odboj, který se snaží o to, aby zase světu začli vládnout lidé. S pomocí Eda se jim to snad i podaří....Pro mě originální, akční, někdy i trochu hororové překvapení s výborným závěrem a také nápadem, jak se infekce, jakou jsou upíři, zbavit. 75% ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Kapitán Blood ve vesmíru

Kapitán Blood ve vesmíru

04.08.2009

Včera jsme tu měli piráty karibské, dnes se střežte pirátů vesmírných. Studio Warner Bros. se rozhodlo natočit novou verzi klasického dobrodružství z roku 1935. Captain Blood byl jedním z filmů,… (více)