Dokument na velmi závažné téma vlivu člověka na planetu Zemi, trpí neskutečnou neschopností tvůrců natočit film který by v devadesátiminutové stopáži dokázal udržet divákovu pozornost, což je strašná škoda. Snaha nahustit do hlav lidí co nejvíc informací je zde zcela kontraproduktivní, když po půl hodině už ztrácíte zájem, protože se jaksi nedaří vizuálně zaujmout, a to je u filmu velké mínus. Fakt škoda, protože informace ve filmu obsažené jsou hodně alarmující.(29.11.2010)

Po vynikajúcom traileri a úžasnom plagáte, pri filme nastáva isté sklamanie...Možno je to za to, že ja na dokumenty až tak nie som, ale...rozprávanie vedcov, začne po chvíli nudiť, a keďže zaberá skoro celú minutáž je to škoda...Chcelo by to trošku ozvláštniť, prípadne prihodiť DiCapriove šteky a zábery z reality, lebo tieto dva "elementy" držia inak dosť suchý dokument nad vodou...Mohlo to byť oveľa lepšie...Škoda tvorcovia, škoda Leo, možno nabudúce, ale zámer bol dobrý a to sa musí ceniť tiež, hlavne u takého Lea DiCapria, ktorý ako hollywoodska star na niečo takéto nie je odkázaný, ale aspoň nám ukázal svoju lepšiu tvár:-))(28.4.2008)

Jasne, ako to tu tak vidím podľa komentárov, tak viac katastrof do dokumentu, viac a zaujímavejších hercov a vačšiu šou! Toto sú presne prednosti kvalitného dokumentu! Neviem či populácia tak strašne hlúpne, alebo som divná ja...Netvrdím, že dokument bol najlepší na dannú tému, aký som kedy videla, ale rozhodne obsahoval veľa informácií a faktov, ktoré určite stoja za šírenie. Som rada, že v súčasnej konzumnej spoločnosti stále sú takí, ktorí niečo podobného natočia. Je mi ukradnuté, či je to preto, lebo sa chcú cítiť či prezentovať lepšie. Podstatné je, že to aspoň pár jedincov snáď donúti k zamysleniu a zmene životného štýlu.(13.11.2016)

• Aiax

Přesně takhle by dokumentární film ve věku supermoderních špičkových snímků BBC, National Geographic ad. neměl vypadat. Neberu ani omluvu, že 11. hodina je primárně zaměřena na diváky environmentálními "moudry" dosud nepoznamenané, protože i informace, které každý minimálně poučený divák slyšel už stokrát, se dají podat záživněji, výživněji a živěji. Zkrátka tomu chybí scénář, dramaturgie, chytrost...stoprocentní pochvalu si zaslouží jedině překrásná vizuální stránka, jenže to nestačí.(7.4.2008)

Čakal som kompilát všemožných srdcervúcich záberov na ničenie prírody, zdravia aj civilizácie, ktoré budú moje ekologické cítenie valcovať ako hurikán. Dostal som výpovede vedcov a aktivistov, ktoré sa snažia predovšetkým informovať, donútiť k zamysleniu aj ľudí, ktorým je problematika životného prostredia ukradnutá, alebo si to aspoň myslia / alebo na to nemyslia vôbec / alebo vôbec nemyslia . . pokúšajú sa zapôsobiť nielen na emócie, ale v prvom rade na zdravý rozum. Nepopieram pritom ani trochu, že je to všetko tendenčné a zamerané jednostranne, ale . . ( a to je hodne veľké ALE ! ) - čo je na takejto jednostrannosti zlé ? Uškodiť nemá čomu a pomôcť môže - málo aj veľmi. Ak patríte k tým, čo si myslia, že kríza nášho životného prostredia je iba výmyslom ekológov alebo nafúknutou bublinou, či niečím, čo potrebujeme aby sme mohli živiť náš prirodzený pocit viny - a ja dúfam, že vás takých veľa nie je - aj tak by ste mohli uznať, že triedenie odpadu, čistá energia či humánny prístup k prírode aj sebe samému ničomu neublížia. Kašľať na tendenčnosť alebo filmárske kvality ! V tomto prípade ide čisto len a len o otázku postoja ! Buď ste za, alebo ste ignoranti, alebo ja neviem . . - a to sa vám pritom nemusia pri takýchto filmoch tlačiť slzy do očí ! Stačí trocha vnímavosti a súdnosti, aby ste si uvedomili základné skutočnosti. Leonardo DiCaprio ma už dávno presvedčil, že nie je len fešáčik na plátne, ale aj skvelý herec. Teraz však viem, že je aj vynikajúci človek . . http://www.nekultura.cz/film-recenze/11-hodina.html(25.10.2007)

• - V čase 17:41 a 23:37 se ve filmu objevují záběry Prahy při povodních v roce 2002. (vrrhaf)