Reklama

Reklama

Film 11. hodina se dotýká onoho zlomového bodu, ve kterém ještě stále máme šanci změnit směrování naší planety. Film zkoumá, jak se lidstvo do tohoto bodu dostalo – jak svým životním stylem ovlivňujeme fungování planety Země a co můžeme dělat, abychom směr, jakým se ubírá, mohli zvrátit. Filmařům poskytli rozhovory uznávaní světoví odborníci i známé osobnosti. Uvidíme v něm i bývalého nejvyšší představitele SSSR Michaila Gorbačova, proslulého vědce Stephena Hawkinga, bývalého ředitele CIA R. Jamese Woolseyho, odborníky na trvale udržitelný rozvoj Williama McDonoucha a Bruce Mau a více než 50 dalších předních vědců, myslitelů a vůdčích osobností, kteří nám zprostředkují šokující fakta a budou diskutovat o nejpalčivějších otázkách naší planety... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

bruceman7 

všechny recenze uživatele

Souhrn těch nejušlechtilejších (bohužel nereálných/nerealizovatelných) myšlenek, pocházejících z hlav těch nejkompetentnějších lidí. Ve výsledku je to však jen jakási recyklace vykřičníků a pravd (ikdyž s určitýma řečenýma věcma lze polemizovat), které každý jen trochu více přemýšlející člověk zná. A agitka. Nemá smysl se šířeji rozepisovat, rozhodně to však stojí za to vidět. Jen tak bokem bych snad dodal, že vyznění celého dokumentu je spíš smutné, než pozitivní, když objektivně jediné řešení současný planetární šlamastyky má vzhledem k povaze člověka podobu jeho "fyzického omezení". Nakonec - dobře to řekl terminátor, že člověk má v povaze sebezničení. No, nějak to ve mě probouzí chuť zkouknout Dvanáct opic. ()

Khalesi 

všechny recenze uživatele

Jasne, ako to tu tak vidím podľa komentárov, tak viac katastrof do dokumentu, viac a zaujímavejších hercov a vačšiu šou! Toto sú presne prednosti kvalitného dokumentu! Neviem či populácia tak strašne hlúpne, alebo som divná ja...Netvrdím, že dokument bol najlepší na dannú tému, aký som kedy videla, ale rozhodne obsahoval veľa informácií a faktov, ktoré určite stoja za šírenie. Som rada, že v súčasnej konzumnej spoločnosti stále sú takí, ktorí niečo podobného natočia. Je mi ukradnuté, či je to preto, lebo sa chcú cítiť či prezentovať lepšie. Podstatné je, že to aspoň pár jedincov snáď donúti k zamysleniu a zmene životného štýlu. ()

Reklama

Matts odpad!

všechny recenze uživatele

Už ten palakát mluví za vše... Naprosto prvoplánově natočený dokument. Tento snímek postrádá jakoukoliv koncepci. Pod obrovskou hromadou krátkých rozhovorů (jejichž vyznění je vždy stejné...musíme začít něco dělat, nebo to nedopadne dobře) a nudným hudebním podkresem je velice těžké přemýšlet nad katastrofickým stavem této planety. Hlavní - a jedinou - zprávu, kterou film přinášel, jsem pochopil v prvních pěti minutách...těch dalších devadesát byl regulerní očistec. Chtěl jsem z kina odejít, nebylo kudy. Leonardo Di Caprio je sice skvělý herec, ale do žádných větších produkčních akcí by se pouštět neměl. Přemýšlel jsem, jestli dám * za dobrý úmysl...ale nedám. Je to příšerné!! ()

Skip 

všechny recenze uživatele

Dokument na velmi závažné téma vlivu člověka na planetu Zemi, trpí neskutečnou neschopností tvůrců natočit film který by v devadesátiminutové stopáži dokázal udržet divákovu pozornost, což je strašná škoda. Snaha nahustit do hlav lidí co nejvíc informací je zde zcela kontraproduktivní, když po půl hodině už ztrácíte zájem, protože se jaksi nedaří vizuálně zaujmout, a to je u filmu velké mínus. Fakt škoda, protože informace ve filmu obsažené jsou hodně alarmující. ()

Aiax 

všechny recenze uživatele

Přesně takhle by dokumentární film ve věku supermoderních špičkových snímků BBC, National Geographic ad. neměl vypadat. Neberu ani omluvu, že 11. hodina je primárně zaměřena na diváky environmentálními "moudry" dosud nepoznamenané, protože i informace, které každý minimálně poučený divák slyšel už stokrát, se dají podat záživněji, výživněji a živěji. Zkrátka tomu chybí scénář, dramaturgie, chytrost...stoprocentní pochvalu si zaslouží jedině překrásná vizuální stránka, jenže to nestačí. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Film byl inspirován knihou „The Last Hour of Ancient Sunlight“ od Thoma Hartmanna. (kriplozoik)
  • V čase 17:41 a 23:37 se ve filmu objevují záběry Prahy při povodních v roce 2002. (vrrhaf)

Reklama

Reklama