Skvělý dokomunent, který nutí k zamyšlení a vězte, že je pravdivý !! Opravdu bychom měli změnit myšlení a zacházet se vším trochu jinak !! Tenhle dokoment dupuručuji VŠEM ! Správně by se na něho měl podívat každý, ať ví, v jakém to světě opravdu žije ! A pokud Vás tahle tématika opravdu zajímá a chcete opravdu změnit svět, doporučuji taktéž knihy od Donalda Walshe, např,: trilogie Hovory s Bohem, Přátelství s Bohem nebo knihu Tak se změň !! Dopřejme si lepší život a neberme přírodě ten její !!!(11.1.2009)

Jasne, ako to tu tak vidím podľa komentárov, tak viac katastrof do dokumentu, viac a zaujímavejších hercov a vačšiu šou! Toto sú presne prednosti kvalitného dokumentu! Neviem či populácia tak strašne hlúpne, alebo som divná ja...Netvrdím, že dokument bol najlepší na dannú tému, aký som kedy videla, ale rozhodne obsahoval veľa informácií a faktov, ktoré určite stoja za šírenie. Som rada, že v súčasnej konzumnej spoločnosti stále sú takí, ktorí niečo podobného natočia. Je mi ukradnuté, či je to preto, lebo sa chcú cítiť či prezentovať lepšie. Podstatné je, že to aspoň pár jedincov snáď donúti k zamysleniu a zmene životného štýlu.(13.11.2016)

Po vynikajúcom traileri a úžasnom plagáte, pri filme nastáva isté sklamanie...Možno je to za to, že ja na dokumenty až tak nie som, ale...rozprávanie vedcov, začne po chvíli nudiť, a keďže zaberá skoro celú minutáž je to škoda...Chcelo by to trošku ozvláštniť, prípadne prihodiť DiCapriove šteky a zábery z reality, lebo tieto dva "elementy" držia inak dosť suchý dokument nad vodou...Mohlo to byť oveľa lepšie...Škoda tvorcovia, škoda Leo, možno nabudúce, ale zámer bol dobrý a to sa musí ceniť tiež, hlavne u takého Lea DiCapria, ktorý ako hollywoodska star na niečo takéto nie je odkázaný, ale aspoň nám ukázal svoju lepšiu tvár:-))(28.4.2008)

Bohužel jsem viděla až druhou polovinu dokumentu, ale ta mě 'nadchla'... Teď si nejsem úplně jistá, jestli bych měla tento snímek hodnotit tak dobře, když jsem ho neshlédla celý, ale zkrátka mě dostal do kolen... To, že jsme zkázou planety Země a že příroda udělala největší chybu když dovolila vývoj tak nebezpečného druhu jako je člověk zní sice krutě, ale o to víc pravdivě... Na tom, že na každém z nás záleží něco bude a je čas s tím něco dělat - to je to, co si člověk má odnést....(17.4.2009)

• Matts

Už ten palakát mluví za vše... Naprosto prvoplánově natočený dokument. Tento snímek postrádá jakoukoliv koncepci. Pod obrovskou hromadou krátkých rozhovorů (jejichž vyznění je vždy stejné...musíme začít něco dělat, nebo to nedopadne dobře) a nudným hudebním podkresem je velice těžké přemýšlet nad katastrofickým stavem této planety. Hlavní - a jedinou - zprávu, kterou film přinášel, jsem pochopil v prvních pěti minutách...těch dalších devadesát byl regulerní očistec. Chtěl jsem z kina odejít, nebylo kudy. Leonardo Di Caprio je sice skvělý herec, ale do žádných větších produkčních akcí by se pouštět neměl. Přemýšlel jsem, jestli dám * za dobrý úmysl...ale nedám. Je to příšerné!!(24.9.2007)

• - V čase 17:41 a 23:37 se ve filmu objevují záběry Prahy při povodních v roce 2002. (vrrhaf)