Reklama

Reklama

Film 11. hodina se dotýká onoho zlomového bodu, ve kterém ještě stále máme šanci změnit směrování naší planety. Film zkoumá, jak se lidstvo do tohoto bodu dostalo – jak svým životním stylem ovlivňujeme fungování planety Země a co můžeme dělat, abychom směr, jakým se ubírá, mohli zvrátit. Filmařům poskytli rozhovory uznávaní světoví odborníci i známé osobnosti. Uvidíme v něm i bývalého nejvyšší představitele SSSR Michaila Gorbačova, proslulého vědce Stephena Hawkinga, bývalého ředitele CIA R. Jamese Woolseyho, odborníky na trvale udržitelný rozvoj Williama McDonoucha a Bruce Mau a více než 50 dalších předních vědců, myslitelů a vůdčích osobností, kteří nám zprostředkují šokující fakta a budou diskutovat o nejpalčivějších otázkách naší planety... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Obehraná písnička, kterou všichni umíme zanotovat zpaměti. Aby se přestala hrát, muselo by řešení téhle situace být na někom jiném, než na lidech. Jestliže jsme v roce 2007 měli 11. hodinu, co se za těch pět let změnilo? Nalijme si čistého vína, naprosto drtivou většinu lidí nezajímá, jak to tady bude vypadat za 500 let. Těch nějakých sedmdesát, co nám současníkům zbývá, to jistě vydrží, a pak... Ať třeba tají ledy, že? Jestli je něco šílenějšího než alibismus, tak týmový alibismus. Nutno ale říct, že tento dokument není natočen takovým stylem, který by měl šanci někoho výrazněji oslovit nebo snad vystrašit... ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Strhující dokumentaristická práce pojednávající o zkáze modré planety našima vlastníma rukama? Ani ne. Jde spíš o selanku schématických záběrů, ve kterých se střídají nudné grafy, ještě nudnější vědci a NAPROSTO nevyužitý DiCapriův kukuč. Pusťte si radši skvělý trailer. Řekne všechno podstatné a nepřipraví vás o víc než dvě a půl minuty života. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

11. hodiny jako konkurent Inconvenient Truth opravdu příliš neuspěje. Některé okamžiky, některé myšlenky a názory jsou zajímavé a vynikající, ale většinu času dokument dojíždí na průměrnost a nezajímavost. Pár měsíců po shlédnutí si prakticky nepamatuji jediný argument nebo nápad, který autoři v dokumentu uvedly a to je oproti zmiňované Nepříjemné pravdě velká smůla. Chtělo to více inovace a nápadů, které by obyčejně pojatý dokument vylepšili na méně zapomenutelné dílo.... Ani DiCaprio tomu totiž nezabrání. ()

TheMaker 

všechny recenze uživatele

Skvělý dokomunent, který nutí k zamyšlení a vězte, že je pravdivý !! Opravdu bychom měli změnit myšlení a zacházet se vším trochu jinak !! Tenhle dokoment dupuručuji VŠEM ! Správně by se na něho měl podívat každý, ať ví, v jakém to světě opravdu žije ! A pokud Vás tahle tématika opravdu zajímá a chcete opravdu změnit svět, doporučuji taktéž knihy od Donalda Walshe, např,: trilogie Hovory s Bohem, Přátelství s Bohem nebo knihu Tak se změň !! Dopřejme si lepší život a neberme přírodě ten její !!! ()

Khalesi 

všechny recenze uživatele

Jasne, ako to tu tak vidím podľa komentárov, tak viac katastrof do dokumentu, viac a zaujímavejších hercov a vačšiu šou! Toto sú presne prednosti kvalitného dokumentu! Neviem či populácia tak strašne hlúpne, alebo som divná ja...Netvrdím, že dokument bol najlepší na dannú tému, aký som kedy videla, ale rozhodne obsahoval veľa informácií a faktov, ktoré určite stoja za šírenie. Som rada, že v súčasnej konzumnej spoločnosti stále sú takí, ktorí niečo podobného natočia. Je mi ukradnuté, či je to preto, lebo sa chcú cítiť či prezentovať lepšie. Podstatné je, že to aspoň pár jedincov snáď donúti k zamysleniu a zmene životného štýlu. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Film byl inspirován knihou „The Last Hour of Ancient Sunlight“ od Thoma Hartmanna. (kriplozoik)
  • V čase 17:41 a 23:37 se ve filmu objevují záběry Prahy při povodních v roce 2002. (vrrhaf)

Reklama

Reklama