Películas para no dormir: Para entrar a vivir

(TV film)
  • USA Films to Keep You Awake: To Let
všechny plakáty

Manželský pár shání byt a jak to obvykle bývá, dostaví se na prohlídku bytu na inzerát. Už od počátku se jim dům nelíbí, ale nechtějí být k realitní agentce arogantní a tak souhlasí s prohlídkou bytu. Čím dál tím více ale zjišťují, že v domě není něco v pořádku a že jsou lapeni v pasti. Začíná boj o holý život..... (LIVINGDEAD)

Ronaldo79

Zas a znova excelentní práce Balaguerá. Akurátní stopáž, poctivá dávka napětí, slušné gore a občas iracionální vsuvka u které jsem mírně přivřel oči, abych si nepokazil jinak kulantní podívanou. PS: Jaume Balagueró je jeden z mála tvůrců, u kterého jsem zatím nemusel jít pod 4*a doufám že to ještě ňáký čas vydrží. 75% ()

KOZEL84

Tohle má být jako fakt horor jo?Tak to ani omylem.Záporačka byla tak parádně cáklá,že sem se celou dobu smál:-).Nadsázky je tu hromada a nevím jestli ji tam režisér chtěl nebo ne,ale nejvíc se divím,že ostatní co komentujou se u toho asi fakt báli.Nebyl sem napjatý a už vůbec sem se nebál.Pro mě to byla komedie a proto ani nemá cenu rozebírat,že logika tu na 60 minut dostává nakládačku jako málokde jinde.Každopádně mě to celkem bavilo,ale jinak než sem myslel že bude. ()

Dlaha

Hlavní hrdinka mi byla od první chvíle značně nesympatická, což se alespoň trochu změnilo, když se z otrávené fuchtle stal člověk bojující o vlastní život. Co se ale nezměnilo je ta spousta nelogiky, které je filmu požehnaně. Téměř všechny postavy se chovají nepředstavitelně hloupě, všechno jim hrozně dlouho trvá a většinou to právě díky těmhle jejich vlastnostem nedopadne pro ně moc dobře. Což není uplně dobré, zakládat dějovou osu na až nakažlivé hlouposti hlavních hrdinů. Postavy jednoduše umí diváka frustrovat. Co ale pro mě film zachraňuje je temná a depresivní atmosféra celého filmu. Navíc hlavní záporná postava je tak krásně šílená, že je opravdu radost dívat se. Když se člověk povznese nad celou tu ošemetnou záležitost s logikou, zažije jízdu plnou stupňujícího se napětí a pocitu sklíčení. ()

HonzyR

Se Španělskými horory mám poslední dobou skvělé zkušenosti. Tento příjemně překvapil. Na plný počet to ale určitě není. Nedokonalostmi to bohužel přímo svítí - chlap nepřepere starou babku? ono se nedá vyskočit oknem, když jsou dveře zamčeny?? Každopádně na mě tady ty horory, odehrávající se v zamčeném domě s psychoušema fakt působí. Škoda, že se většina neodehrává v noci, deštivé počasí to naštěstí vykompenzovalo... Stopáž tak akorát, takže ve výsledku spokojenost... __70%__ ()

Eluin

Hororový průměr, nicméně vzhledem ke stopáži se tam prakticky nevyskytují hluchá místa. Zejména úvod mě nadchnul, pak už to kvalitou mírně stagnovalo. ()

Rockerman

Já už delší dobu (vlastně to tak bylo vždycky) dávám přednost hororům duchařským před všemi těmi masakry, ale sem tam se i na to rád podívám. Tady tohle je fakt našlapané drama a protože je to dost krátké tak akce střídá akci a je to tedy jeden velký brutál. Ještě jednou se na to podívám a pak se uvidí, co s pátou hvězdou. ()

Deratizer

Hodně dobře natočený psycho masakr, který se rozjede krátce po začátku filmu a bez přestávky šlape naplno až do konce. Na televizní poměry je to až nadprůměrné dílo v tomto žánru, má to atmosféru, výborné záběry, svižnost a výbornou psychopatku. Proč tedy dávám jen tři hvězdičky? Protože se jedná o film, kde hloupost a neschopnost obětí nemá ve filmovém světě konkurenci. Když pomineme celkové až do nebe volající hloupé chování obětí, tak nejvíc bije do očí skutečnost, že si dospělý chlap není schopen poradit s jednou psychicky narušenou a poblázněnou ženskou vážící 60 kilo i s postelí, na kterou by chlapovi měla stačit jedna rána pěstí do hlavy. No chlap v tomto filmu před ní prchá jakoby ho honilo stádo Jasonů z Pátku třináctého. Ale nenechte se odradit, je se opravdu na co dívat, ten film šlape naplno! ()

Rathalos

Ajajaj,tak toto bola neskutocna,napinava,nervydrasajuca spanielska hororova jazda,ktora cloveku neda vydychnut,vsetky nechty padli za vlast,je pravdou,ze to ma nelogicke momenty,ale aj napriek tomu je to parada,tlieskam,bravooo...:-) ()

Leoric

Viděl jsem spousty vyvražďovaček, ale tohle dílo bych zařadil do pomyslné nejlepší desítky. Atmosféra hustá tak, že by se dala odsekávat, a těch pár nelogičností jsem spláchnul do odpadu. Děj jede jako vlak, stříká krev, lítají uši, prostě krása! :) ()

..Anya

Výborný snímek, který se vyvaroval snad většině hororových klišé. V případě, že si nepřečtete o čem film je, tak budete očekávat vždy něco jiného než se stane, a to se vám u většiny hororů nepodaří. Zhruba pouze ve dvou případech jsem nechápala proč se postavy chovají naprosto iracionálně, a to už je co říct. Ok, nač se zde zdržovat déle, jdu si najít další filmy od nadějného pana Balaquera - i kdyby se specializoval na dění v interiéru, v porovnání s REC nevidím žádné shody, tedy nápady ještě jistě má. ()

foundation

Perfektná ,,zaprášená,, a pochmúrna atmosféra plná neistoty a mysterióznych flashbackov v prvej polovici. Preto veľmi zamrzí že scenár a režisér sa krásne rozohranému kúsku asi po 40 tich minútach rozhodli doslova vyzvraciať na hlavu a ponížíť ho kdesi do debility podpriemerných hovadín. Z filmu sa stal jeden veľký na hlavu postavený vtip postrádajúci akúkoľvek logiku. Jaume Balagueró nakoniec znova ,,nesklamal,, a efektívne sám seba zlikvidoval aj keď po REC je to stále jeho najlepší film. 65 percent za tie dobré nápady. ()

vlado90

Podla tych hodnoteni som cakal ovela viac je to sice napinave ale to je asi tak vsetko krvi tu je malo a hlavne koniec ma len rozculil. ()

Miagy

Výborný, napínavý horor, ktorý sa odohráva prevažne v jednom dome, od dokonalsti ho delila len taká drobnosť - absolútne nelogické a hlúpe správanie postáv - hlavne mladého páru. ( neotočím sa vrahovi chrbtom a neostanem stáť, scéna vo výťahu, volanie na políciu...atď. Proste takto by sa asi nezachoval nikto). Odhliadnuc od týchto nelogičností je to vynikajúci horor. PLUS: atmosféra bytu/domu, psychopatická maklérka - výborne zahrané, zvrat so synom, dosť napätých scén, krvavé scény, "lakačky".... MINUS: kratšia minutáž, nelogické správanie postáv, neukončený záver. ()

Amynka

Tak tohle bylo hustýýý!!Napínavý,děsivý a docela i krvavý...fakt mazec!A fakt se mi líbilo, jak se v napínavých chvílích klepala kamera,to tu scénu ještě umocnilo!Teda předpokládám,že to bylo schválně a né že měl kameraman parkinsona:-)A do toho skvělá hudba..A ta baba byla děsivá!Akorát souhlasím teda s nelogickým chováním hl.hrdinů!SPOILERProboha, to je skoro v každým hororu,proč když měli možnost tu bábu zabít,proč to neudělali???Já bych jí mlátila do palice tak dlouho, dokud by se nerozprsknul její mozek po celý místnosti a pak bych jí stejně ještě pro jistotu rozsekala na malý kousíčky a pak teprve v klídku odkráčela...KONEC SPOILERUNo a ten závěr..krutý!!!Už se těším na další filmky z této TV série!! ()

intro

Hodně vydařený horor ze Španělska. Jak jinak. Jaume Balagueró to prostě umí a všechny filmy co sem zatím od něj viděl jsou naprosté klenoty. Jen houšť. ()