poster

Heavy Metal: Tvrdší než život

 • Velká Británie

  Heavy Metal: Louder Than Life

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2006, 116 min

Režie:

Dick Carruthers
 • uzzi
  ***

  Metal je Metal. Dokument mapující jeho narození a první krůčky a všechny aspekty kolem a dokola, je to složitá věc. Zde se poměrně zdařile povedlo nahustit základní atributy a myšlenky této pekelné mašiny. Bohužel nemám pocit, že dokument ukazuje nebo sděluje něco podstatného, nebo objevného. Což až tolik nevadí, ale ty proslovy a vše kolem začínají nudit (všichni jsou skvělý a vědí a hrají jak ďábel). Škoda, že do dokumentu neproniklo trochu více nadhledu, humoru a rebelství. Také zaráží úplné pominutí jiných scén nežli USA+UK. Kde je třeba pralesní Sepultura, Nordická scéna, německá industriálka, východní úlety atd? Sice zde se metal nerodil, ale zmínka tu vyloženě chybí (místo toho poslouchat příšery typu Twisted Sisters). Každopádně hudba jako taková vůbec takovýto dokument nepotřebuje, ale pokud máte alespoň minimální zájem zjistit, jak to bylo na začátku a jak to zhruba svištělo potom, je tohle dobrá volba. 66,6%(18.7.2008)

 • mm13
  ****

  Keď som to pred asi dvoma rokmi videl, nadobul som presvedčenie, že sa jedná o americký dokument, nakoľko bohatá európska scéna je tu spomenutá len okrajovo a len v prípade kapiel, ktoré už naozaj, ale naozaj nešlo obísť. Naopak tých amerických sa tu spomenie viac, než si zaslúžia... inak ale super výlet so super rozhovormi (Dee Snider je ťažký pohoďák), s kopou faktov aj zaujímavostí a či ste do metalu po uši ponorení alebo si to pozriete len tak, pre info, neoľutujete. V mladších zaručene prebudí (vybičuje) nadšenie pre tento žáner žánrov, v tých starších prebudí mierne nostalgické spomienky. Dokumentárny výkon ako sa patrí!(27.10.2009)

 • blitzer
  *****

  Povedený dokument o metalu udělaný formou krátkých záběrů z koncertů prokládaný rozhovory s metalovými ikonami (Ronnie James Dio, Geezer Butler, Scott Ian, Dave Mustaine, James Hetfield, Kirk Hammett, Rob Halford, Glenn Tipton, KK Downing, Dee Snider). Doporučuju zhlédnout taky neméně povedený dokument o tomto žánru Metal: A Headbanger's Journey.(7.4.2008)

 • messiah
  ****

  Hej, tak tohle mě překvapilo až jak je to dobrý. Myslim že zajímavej dokument i pro člověka kterej je v heavy metalu zběhlej, především díky množství rozhovorů s velkými osobnostmi, prostřihů z koncertů a shrnuté odsejpající historii žánru. Nejlepší záběry jsou při rozhovoru s Glennem Tiptonem na Roba Halforda, jak zaujatě Glenna pozoruje - u toho jsem se válel smíchy. Dále tu máme skvělého Dee Snidera z Twisted Sister - ne že by zrovna tenhle člověk musel něco dokazovat, ale přesto tady svím povídáním opět přesvědčuje o své inteligenci...myslím že metal nemohl mít lepšího obránce v době kauz vyvolaných šíleným psychopatem Alem Gorem. Prostor věnovaný zásadním kapelám je vyvážený a to považuju též za velké plus. Jasně, je to vpodstatě Britsko-Americká záležitost, takže na silnou německou scénu si můžete nechaat zajít chut. Accept, Scorpions, RunningWild nebo Kreator neuvidíte, přesto to scénu relativně pěkně vykresluje. Hláška filmu -Ronie James Dio: "Nebýt fanoušků, tak si tu s váma dneska nepovídám...cojávím, třeba bych stavěl domy, což by mě náhodou taky bavilo". Dokument je zajímavý (samzřejmě až příliš nového se fanoušek heavy metalu nedoví, ale co chcete vtěsnat do pouhých dvou hodin) a ještě k tomu zábavný!(17.7.2008)

 • Wall-E
  *****

  Dokument, který se zajímavou formou snaží i nefanouškům vysvětlit co je Heavy Metal. Není to jen hudba, ale životní styl... A já, jakožto věrný dlouholetý posluchač nesmrtelné kovovové muziky nemohu dát pod *****. Tvůrci toho chtěli za dvě hodiny stihnout až moc, ale i tak jde o výborný průřez historií extrémní hudby. Objektivní názory ze všech stran... A hlavně rozhovory s takovými velikány jako Dio, Dee Snider, Halford a další.(12.10.2011)

 • - Film je věnován kytaristovi skupiny Pantera, Dimebagu Darrellovi, který byl 8. prosince 2004 zastřelen na svém koncertě. (Stanley619)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace