poster

Heavy Metal: Tvrdší než život

 • Velká Británie

  Heavy Metal: Louder Than Life

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2006, 116 min

Režie:

Dick Carruthers
 • uzzi
  ***

  Metal je Metal. Dokument mapující jeho narození a první krůčky a všechny aspekty kolem a dokola, je to složitá věc. Zde se poměrně zdařile povedlo nahustit základní atributy a myšlenky této pekelné mašiny. Bohužel nemám pocit, že dokument ukazuje nebo sděluje něco podstatného, nebo objevného. Což až tolik nevadí, ale ty proslovy a vše kolem začínají nudit (všichni jsou skvělý a vědí a hrají jak ďábel). Škoda, že do dokumentu neproniklo trochu více nadhledu, humoru a rebelství. Také zaráží úplné pominutí jiných scén nežli USA+UK. Kde je třeba pralesní Sepultura, Nordická scéna, německá industriálka, východní úlety atd? Sice zde se metal nerodil, ale zmínka tu vyloženě chybí (místo toho poslouchat příšery typu Twisted Sisters). Každopádně hudba jako taková vůbec takovýto dokument nepotřebuje, ale pokud máte alespoň minimální zájem zjistit, jak to bylo na začátku a jak to zhruba svištělo potom, je tohle dobrá volba. 66,6%(18.7.2008)

 • giovanni3
  ****

  Další ze skvělých dokumentů o metalu ,,prošpikovaný,, skvělými hudebníky i hudbou. Sice mi tam pár účinkujících moc nesedělo (třeba Marilyn Manson tam jako fakt nemá co dělat), ale budiž. Každopádně jsme byl spokojen ač heavy metal už tak často neposlouchám jako dříve (teď již mnoho let preferuji spíše ,,tvrdší,, metalové styly). Dávám silných 4z5.(17.4.2011)

 • blitzer
  *****

  Povedený dokument o metalu udělaný formou krátkých záběrů z koncertů prokládaný rozhovory s metalovými ikonami (Ronnie James Dio, Geezer Butler, Scott Ian, Dave Mustaine, James Hetfield, Kirk Hammett, Rob Halford, Glenn Tipton, KK Downing, Dee Snider). Doporučuju zhlédnout taky neméně povedený dokument o tomto žánru Metal: A Headbanger's Journey.(7.4.2008)

 • CANNIBAL
  **

  Další mizerný dokument o metalu a ne-metalu. V zásadě je to dokument Metal & metalisté, úplně stejně hovadsky sestavený, jak přes kopírák. Trocha málo historie, sem tam nějaký ty žvásty o maximálním prdu, jak je to všechno úžasný a že metalisti nejsou vlastně zločinci, vysílající podprahový zprávy čí jiný bláboly a pak začnou představovat samí humusy typu Korn, Mortiis, Coal Chamber apod. Jsou to jenom novodobí sr*čky!!! Který zaberou víc jak polovinu dokumentu! Takže představení o nejrůznějších, rozmanitých , opravdových podžánrů, který metal doopravdy nabízí, zde vůbec nenajdete.(16.2.2016)

 • gogos
  *****

  Prave sem si to prines domu a nestiham zasnout... Dvouhodinovy film, ktery pojme vse od Jima Hendrixe, Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, pres Kiss, Judas Priest, Metallicu, Anthrax, Panteru, az po Korny, Slipknoty ci Shadow Fall.... a toj sem desitky kapel preskocil. Film mapuje historii metalu, rozebiraje jednotlive nastroje, zabira se prvky jako fanousci, image, nahravaci studia a ja newym co vsecko. Je to sestrih z vybornych vystoupeni, rozhovoru clenu nejlepsich kapel sveta, rozhovoru s vydavately, kritiky, prodavaci CD atd... Bonuseove materialy jsou take vyborne a parada je, ze je to cele nadabovane typicky dokumentarne... proste super dokument!!!!(4.9.2007)

 • - Film je věnován kytaristovi skupiny Pantera, Dimebagu Darrellovi, který byl 8. prosince 2004 zastřelen na svém koncertě. (Stanley619)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace