Heavy Metal: Tvrdší než život

Heavy Metal: Louder Than Life

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2006, 116 min

Dick Carruthers

Dokument, který se zajímavou formou snaží i nefanouškům vysvětlit co je Heavy Metal. Není to jen hudba, ale životní styl... A já, jakožto věrný dlouholetý posluchač nesmrtelné kovovové muziky nemohu dát pod *****. Tvůrci toho chtěli za dvě hodiny stihnout až moc, ale i tak jde o výborný průřez historií extrémní hudby. Objektivní názory ze všech stran... A hlavně rozhovory s takovými velikány jako Dio, Dee Snider, Halford a další.(12.10.2011)

Povedený dokument o metalu udělaný formou krátkých záběrů z koncertů prokládaný rozhovory s metalovými ikonami (Ronnie James Dio, Geezer Butler, Scott Ian, Dave Mustaine, James Hetfield, Kirk Hammett, Rob Halford, Glenn Tipton, KK Downing, Dee Snider). Doporučuju zhlédnout taky neméně povedený dokument o tomto žánru Metal: A Headbanger's Journey.(7.4.2008)

Velice povedený (možná jeden z vůbec nejlepších) hudebních dokumentů o "Těžkém kovu", který sice neobjevuje nic nového (a v podstatě jen omýlá již stokrát omleté), zato je však natočen velmi "střízlivě" a objektivně! Nezaměřuje se jen na samotnou hudbu / muzikanty / kapely - a dění bezprostředně kolem, ale snaží se vnímat daný fenomén i očima hudebních producentů, zvukařů, psychologů i fans. Stejně jako každý fanoušek žánru - bych zde sice i já našel to své Ale a Proč? nicméně v konečném výčtu jsou všechny zásadní kapely, které daný žánr definovaly a pomáhaly utvářet (Sabbathy počínaje přes Judas Priest, Maideny, Metallicu, Anthrax a Korny či Slipknot konče)...(25.2.2011)

Hej, tak tohle mě překvapilo až jak je to dobrý. Myslim že zajímavej dokument i pro člověka kterej je v heavy metalu zběhlej, především díky množství rozhovorů s velkými osobnostmi, prostřihů z koncertů a shrnuté odsejpající historii žánru. Nejlepší záběry jsou při rozhovoru s Glennem Tiptonem na Roba Halforda, jak zaujatě Glenna pozoruje - u toho jsem se válel smíchy. Dále tu máme skvělého Dee Snidera z Twisted Sister - ne že by zrovna tenhle člověk musel něco dokazovat, ale přesto tady svím povídáním opět přesvědčuje o své inteligenci...myslím že metal nemohl mít lepšího obránce v době kauz vyvolaných šíleným psychopatem Alem Gorem. Prostor věnovaný zásadním kapelám je vyvážený a to považuju též za velké plus. Jasně, je to vpodstatě Britsko-Americká záležitost, takže na silnou německou scénu si můžete nechaat zajít chut. Accept, Scorpions, RunningWild nebo Kreator neuvidíte, přesto to scénu relativně pěkně vykresluje. Hláška filmu -Ronie James Dio: "Nebýt fanoušků, tak si tu s váma dneska nepovídám...cojávím, třeba bych stavěl domy, což by mě náhodou taky bavilo". Dokument je zajímavý (samzřejmě až příliš nového se fanoušek heavy metalu nedoví, ale co chcete vtěsnat do pouhých dvou hodin) a ještě k tomu zábavný!(17.7.2008)

• CANNIBAL

Další mizerný dokument o metalu a ne-metalu. V zásadě je to dokument Metal & metalisté, úplně stejně hovadsky sestavený, jak přes kopírák. Trocha málo historie, sem tam nějaký ty žvásty o maximálním prdu, jak je to všechno úžasný a že metalisti nejsou vlastně zločinci, vysílající podprahový zprávy čí jiný bláboly a pak začnou představovat samí humusy typu Korn, Mortiis, Coal Chamber apod. Jsou to jenom novodobí sr*čky!!! Který zaberou víc jak polovinu dokumentu! Takže představení o nejrůznějších, rozmanitých , opravdových podžánrů, který metal doopravdy nabízí, zde vůbec nenajdete.(16.2.2016)

• - Film je věnován kytaristovi skupiny Pantera, Dimebagu Darrellovi, který byl 8. prosince 2004 zastřelen na svém koncertě. (Stanley619)