poster

Heavy Metal: Tvrdší než život

 • Velká Británie

  Heavy Metal: Louder Than Life

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2006, 116 min

Režie:

Dick Carruthers
 • giovanni3
  ****

  Další ze skvělých dokumentů o metalu ,,prošpikovaný,, skvělými hudebníky i hudbou. Sice mi tam pár účinkujících moc nesedělo (třeba Marilyn Manson tam jako fakt nemá co dělat), ale budiž. Každopádně jsme byl spokojen ač heavy metal už tak často neposlouchám jako dříve (teď již mnoho let preferuji spíše ,,tvrdší,, metalové styly). Dávám silných 4z5.(17.4.2011)

 • messiah
  ****

  Hej, tak tohle mě překvapilo až jak je to dobrý. Myslim že zajímavej dokument i pro člověka kterej je v heavy metalu zběhlej, především díky množství rozhovorů s velkými osobnostmi, prostřihů z koncertů a shrnuté odsejpající historii žánru. Nejlepší záběry jsou při rozhovoru s Glennem Tiptonem na Roba Halforda, jak zaujatě Glenna pozoruje - u toho jsem se válel smíchy. Dále tu máme skvělého Dee Snidera z Twisted Sister - ne že by zrovna tenhle člověk musel něco dokazovat, ale přesto tady svím povídáním opět přesvědčuje o své inteligenci...myslím že metal nemohl mít lepšího obránce v době kauz vyvolaných šíleným psychopatem Alem Gorem. Prostor věnovaný zásadním kapelám je vyvážený a to považuju též za velké plus. Jasně, je to vpodstatě Britsko-Americká záležitost, takže na silnou německou scénu si můžete nechaat zajít chut. Accept, Scorpions, RunningWild nebo Kreator neuvidíte, přesto to scénu relativně pěkně vykresluje. Hláška filmu -Ronie James Dio: "Nebýt fanoušků, tak si tu s váma dneska nepovídám...cojávím, třeba bych stavěl domy, což by mě náhodou taky bavilo". Dokument je zajímavý (samzřejmě až příliš nového se fanoušek heavy metalu nedoví, ale co chcete vtěsnat do pouhých dvou hodin) a ještě k tomu zábavný!(17.7.2008)

 • katasta
  ****

  Je to moc dobře udělaný dokument, ze kterého se člověk doví mnohé o heavy metalu. Bohužel, na můj vkus, tam těch informací bylo víc, než by bylo potřeba a dokument je nepřiměřeně dlouhý a o některých věcech se tam mluví až moc dlouho, například o práci ve studiu nebo o dopadu heavy metalu na mládež a vůbec důvodech proč ho mladí poslouchají. Za to musím strhnout jednu hvězdu, jelikož sem tak od tří čtvrtin nebo od půlky pořád čekala, co nového se ještě dovím, ale povětšinou už to byly jen věci, co už tam byly řečené trochu jinak.(12.7.2008)

 • CANNIBAL
  **

  Další mizerný dokument o metalu a ne-metalu. V zásadě je to dokument Metal & metalisté, úplně stejně hovadsky sestavený, jak přes kopírák. Trocha málo historie, sem tam nějaký ty žvásty o maximálním prdu, jak je to všechno úžasný a že metalisti nejsou vlastně zločinci, vysílající podprahový zprávy čí jiný bláboly a pak začnou představovat samí humusy typu Korn, Mortiis, Coal Chamber apod. Jsou to jenom novodobí sr*čky!!! Který zaberou víc jak polovinu dokumentu! Takže představení o nejrůznějších, rozmanitých , opravdových podžánrů, který metal doopravdy nabízí, zde vůbec nenajdete.(16.2.2016)

 • blitzer
  *****

  Povedený dokument o metalu udělaný formou krátkých záběrů z koncertů prokládaný rozhovory s metalovými ikonami (Ronnie James Dio, Geezer Butler, Scott Ian, Dave Mustaine, James Hetfield, Kirk Hammett, Rob Halford, Glenn Tipton, KK Downing, Dee Snider). Doporučuju zhlédnout taky neméně povedený dokument o tomto žánru Metal: A Headbanger's Journey.(7.4.2008)

 • - Film je věnován kytaristovi skupiny Pantera, Dimebagu Darrellovi, který byl 8. prosince 2004 zastřelen na svém koncertě. (Stanley619)