Heavy Metal: Tvrdší než život

Heavy Metal: Louder Than Life

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2006, 116 min

Dick Carruthers

Velice povedený (možná jeden z vůbec nejlepších) hudebních dokumentů o "Těžkém kovu", který sice neobjevuje nic nového (a v podstatě jen omýlá již stokrát omleté), zato je však natočen velmi "střízlivě" a objektivně! Nezaměřuje se jen na samotnou hudbu / muzikanty / kapely - a dění bezprostředně kolem, ale snaží se vnímat daný fenomén i očima hudebních producentů, zvukařů, psychologů i fans. Stejně jako každý fanoušek žánru - bych zde sice i já našel to své Ale a Proč? nicméně v konečném výčtu jsou všechny zásadní kapely, které daný žánr definovaly a pomáhaly utvářet (Sabbathy počínaje přes Judas Priest, Maideny, Metallicu, Anthrax a Korny či Slipknot konče)...(25.2.2011)

Další ze skvělých dokumentů o metalu ,,prošpikovaný,, skvělými hudebníky i hudbou. Sice mi tam pár účinkujících moc nesedělo (třeba Marilyn Manson tam jako fakt nemá co dělat), ale budiž. Každopádně jsme byl spokojen ač heavy metal už tak často neposlouchám jako dříve (teď již mnoho let preferuji spíše ,,tvrdší,, metalové styly). Dávám silných 4z5.(17.4.2011)

Dokument, který se zajímavou formou snaží i nefanouškům vysvětlit co je Heavy Metal. Není to jen hudba, ale životní styl... A já, jakožto věrný dlouholetý posluchač nesmrtelné kovovové muziky nemohu dát pod *****. Tvůrci toho chtěli za dvě hodiny stihnout až moc, ale i tak jde o výborný průřez historií extrémní hudby. Objektivní názory ze všech stran... A hlavně rozhovory s takovými velikány jako Dio, Dee Snider, Halford a další.(12.10.2011)

Prave sem si to prines domu a nestiham zasnout... Dvouhodinovy film, ktery pojme vse od Jima Hendrixe, Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, pres Kiss, Judas Priest, Metallicu, Anthrax, Panteru, az po Korny, Slipknoty ci Shadow Fall.... a toj sem desitky kapel preskocil. Film mapuje historii metalu, rozebiraje jednotlive nastroje, zabira se prvky jako fanousci, image, nahravaci studia a ja newym co vsecko. Je to sestrih z vybornych vystoupeni, rozhovoru clenu nejlepsich kapel sveta, rozhovoru s vydavately, kritiky, prodavaci CD atd... Bonuseove materialy jsou take vyborne a parada je, ze je to cele nadabovane typicky dokumentarne... proste super dokument!!!!(4.9.2007)

Hej, tak tohle mě překvapilo až jak je to dobrý. Myslim že zajímavej dokument i pro člověka kterej je v heavy metalu zběhlej, především díky množství rozhovorů s velkými osobnostmi, prostřihů z koncertů a shrnuté odsejpající historii žánru. Nejlepší záběry jsou při rozhovoru s Glennem Tiptonem na Roba Halforda, jak zaujatě Glenna pozoruje - u toho jsem se válel smíchy. Dále tu máme skvělého Dee Snidera z Twisted Sister - ne že by zrovna tenhle člověk musel něco dokazovat, ale přesto tady svím povídáním opět přesvědčuje o své inteligenci...myslím že metal nemohl mít lepšího obránce v době kauz vyvolaných šíleným psychopatem Alem Gorem. Prostor věnovaný zásadním kapelám je vyvážený a to považuju též za velké plus. Jasně, je to vpodstatě Britsko-Americká záležitost, takže na silnou německou scénu si můžete nechaat zajít chut. Accept, Scorpions, RunningWild nebo Kreator neuvidíte, přesto to scénu relativně pěkně vykresluje. Hláška filmu -Ronie James Dio: "Nebýt fanoušků, tak si tu s váma dneska nepovídám...cojávím, třeba bych stavěl domy, což by mě náhodou taky bavilo". Dokument je zajímavý (samzřejmě až příliš nového se fanoušek heavy metalu nedoví, ale co chcete vtěsnat do pouhých dvou hodin) a ještě k tomu zábavný!(17.7.2008)

• - Film je věnován kytaristovi skupiny Pantera, Dimebagu Darrellovi, který byl 8. prosince 2004 zastřelen na svém koncertě. (Stanley619)