Heavy Metal: Tvrdší než život

Heavy Metal: Louder Than Life

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2006, 116 min

Dick Carruthers

Hej, tak tohle mě překvapilo až jak je to dobrý. Myslim že zajímavej dokument i pro člověka kterej je v heavy metalu zběhlej, především díky množství rozhovorů s velkými osobnostmi, prostřihů z koncertů a shrnuté odsejpající historii žánru. Nejlepší záběry jsou při rozhovoru s Glennem Tiptonem na Roba Halforda, jak zaujatě Glenna pozoruje - u toho jsem se válel smíchy. Dále tu máme skvělého Dee Snidera z Twisted Sister - ne že by zrovna tenhle člověk musel něco dokazovat, ale přesto tady svím povídáním opět přesvědčuje o své inteligenci...myslím že metal nemohl mít lepšího obránce v době kauz vyvolaných šíleným psychopatem Alem Gorem. Prostor věnovaný zásadním kapelám je vyvážený a to považuju též za velké plus. Jasně, je to vpodstatě Britsko-Americká záležitost, takže na silnou německou scénu si můžete nechaat zajít chut. Accept, Scorpions, RunningWild nebo Kreator neuvidíte, přesto to scénu relativně pěkně vykresluje. Hláška filmu -Ronie James Dio: "Nebýt fanoušků, tak si tu s váma dneska nepovídám...cojávím, třeba bych stavěl domy, což by mě náhodou taky bavilo". Dokument je zajímavý (samzřejmě až příliš nového se fanoušek heavy metalu nedoví, ale co chcete vtěsnat do pouhých dvou hodin) a ještě k tomu zábavný!(17.7.2008)

• CANNIBAL

Další mizerný dokument o metalu a ne-metalu. V zásadě je to dokument Metal & metalisté, úplně stejně hovadsky sestavený, jak přes kopírák. Trocha málo historie, sem tam nějaký ty žvásty o maximálním prdu, jak je to všechno úžasný a že metalisti nejsou vlastně zločinci, vysílající podprahový zprávy čí jiný bláboly a pak začnou představovat samí humusy typu Korn, Mortiis, Coal Chamber apod. Jsou to jenom novodobí sr*čky!!! Který zaberou víc jak polovinu dokumentu! Takže představení o nejrůznějších, rozmanitých , opravdových podžánrů, který metal doopravdy nabízí, zde vůbec nenajdete.(16.2.2016)

Prave sem si to prines domu a nestiham zasnout... Dvouhodinovy film, ktery pojme vse od Jima Hendrixe, Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, pres Kiss, Judas Priest, Metallicu, Anthrax, Panteru, az po Korny, Slipknoty ci Shadow Fall.... a toj sem desitky kapel preskocil. Film mapuje historii metalu, rozebiraje jednotlive nastroje, zabira se prvky jako fanousci, image, nahravaci studia a ja newym co vsecko. Je to sestrih z vybornych vystoupeni, rozhovoru clenu nejlepsich kapel sveta, rozhovoru s vydavately, kritiky, prodavaci CD atd... Bonuseove materialy jsou take vyborne a parada je, ze je to cele nadabovane typicky dokumentarne... proste super dokument!!!!(4.9.2007)

Povedený dokument o metalu udělaný formou krátkých záběrů z koncertů prokládaný rozhovory s metalovými ikonami (Ronnie James Dio, Geezer Butler, Scott Ian, Dave Mustaine, James Hetfield, Kirk Hammett, Rob Halford, Glenn Tipton, KK Downing, Dee Snider). Doporučuju zhlédnout taky neméně povedený dokument o tomto žánru Metal: A Headbanger's Journey.(7.4.2008)

Další ze skvělých dokumentů o metalu ,,prošpikovaný,, skvělými hudebníky i hudbou. Sice mi tam pár účinkujících moc nesedělo (třeba Marilyn Manson tam jako fakt nemá co dělat), ale budiž. Každopádně jsme byl spokojen ač heavy metal už tak často neposlouchám jako dříve (teď již mnoho let preferuji spíše ,,tvrdší,, metalové styly). Dávám silných 4z5.(17.4.2011)

• - Film je věnován kytaristovi skupiny Pantera, Dimebagu Darrellovi, který byl 8. prosince 2004 zastřelen na svém koncertě. (Stanley619)