poster

Heavy Metal: Tvrdší než život

 • Velká Británie

  Heavy Metal: Louder Than Life

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2006, 116 min

Režie:

Dick Carruthers
 • Fox85
  ****

  Čtyři * s odřenýma ušima. Docela slušný dokument, u kterého se ale najde pár věcí, které ho docela sráží. Často se babrá ve věcech, které stačilo odbýt pár větami. Na začátku představí kapely, které položily základ tvrdé muziky, ale dále už se s historií moc nepracuje. Chybělo alespoň jednoduché seznámení s vývojem různých subžánrů metalu(29.5.2018)

 • uzzi
  ***

  Metal je Metal. Dokument mapující jeho narození a první krůčky a všechny aspekty kolem a dokola, je to složitá věc. Zde se poměrně zdařile povedlo nahustit základní atributy a myšlenky této pekelné mašiny. Bohužel nemám pocit, že dokument ukazuje nebo sděluje něco podstatného, nebo objevného. Což až tolik nevadí, ale ty proslovy a vše kolem začínají nudit (všichni jsou skvělý a vědí a hrají jak ďábel). Škoda, že do dokumentu neproniklo trochu více nadhledu, humoru a rebelství. Také zaráží úplné pominutí jiných scén nežli USA+UK. Kde je třeba pralesní Sepultura, Nordická scéna, německá industriálka, východní úlety atd? Sice zde se metal nerodil, ale zmínka tu vyloženě chybí (místo toho poslouchat příšery typu Twisted Sisters). Každopádně hudba jako taková vůbec takovýto dokument nepotřebuje, ale pokud máte alespoň minimální zájem zjistit, jak to bylo na začátku a jak to zhruba svištělo potom, je tohle dobrá volba. 66,6%(18.7.2008)

 • katasta
  ****

  Je to moc dobře udělaný dokument, ze kterého se člověk doví mnohé o heavy metalu. Bohužel, na můj vkus, tam těch informací bylo víc, než by bylo potřeba a dokument je nepřiměřeně dlouhý a o některých věcech se tam mluví až moc dlouho, například o práci ve studiu nebo o dopadu heavy metalu na mládež a vůbec důvodech proč ho mladí poslouchají. Za to musím strhnout jednu hvězdu, jelikož sem tak od tří čtvrtin nebo od půlky pořád čekala, co nového se ještě dovím, ale povětšinou už to byly jen věci, co už tam byly řečené trochu jinak.(12.7.2008)

 • mm13
  ****

  Keď som to pred asi dvoma rokmi videl, nadobul som presvedčenie, že sa jedná o americký dokument, nakoľko bohatá európska scéna je tu spomenutá len okrajovo a len v prípade kapiel, ktoré už naozaj, ale naozaj nešlo obísť. Naopak tých amerických sa tu spomenie viac, než si zaslúžia... inak ale super výlet so super rozhovormi (Dee Snider je ťažký pohoďák), s kopou faktov aj zaujímavostí a či ste do metalu po uši ponorení alebo si to pozriete len tak, pre info, neoľutujete. V mladších zaručene prebudí (vybičuje) nadšenie pre tento žáner žánrov, v tých starších prebudí mierne nostalgické spomienky. Dokumentárny výkon ako sa patrí!(27.10.2009)

 • gogos
  *****

  Prave sem si to prines domu a nestiham zasnout... Dvouhodinovy film, ktery pojme vse od Jima Hendrixe, Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, pres Kiss, Judas Priest, Metallicu, Anthrax, Panteru, az po Korny, Slipknoty ci Shadow Fall.... a toj sem desitky kapel preskocil. Film mapuje historii metalu, rozebiraje jednotlive nastroje, zabira se prvky jako fanousci, image, nahravaci studia a ja newym co vsecko. Je to sestrih z vybornych vystoupeni, rozhovoru clenu nejlepsich kapel sveta, rozhovoru s vydavately, kritiky, prodavaci CD atd... Bonuseove materialy jsou take vyborne a parada je, ze je to cele nadabovane typicky dokumentarne... proste super dokument!!!!(4.9.2007)

 • - Film je věnován kytaristovi skupiny Pantera, Dimebagu Darrellovi, který byl 8. prosince 2004 zastřelen na svém koncertě. (Stanley619)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace