Fantastický pan Lišák

• USA Fantastic Mr. Fox (více)

George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (Magic Box)

peetrejr

Tento názov absolútne sedí k tomuto snímku. Je to fakt FANTASTICKÝ film. Neskutočná animácia so zaujímavím príbehom. Príbeh prefíkaneho lišiaka, ktorý kradne kurčatá od istých farmárov, ktorým sa to nepáči a preto idú po ňom.  Wes Anderson mi tak vyčaroval obdiv že bez tohoto snímku by som si nepozrel jeho ďalšie skvosty. ()

rekkky

Oddechovka pro děti, dopělé i pro Ty dospělé, kteří si myslí, že jsou dospělí :D ???. George Clooneyho s jeho hlasem pokládám za velké plus filmu a jeho postava lišáka párkrát zaperlila :D Nejoblíbenější postava: meditující všeuměl :D ()

zeres

Výborná oddychovečka, ktorá nevtieravým a veľmi sympatickým spôsobom vytvára náhľad do fiktívneho života líščej rodinky. Skvelý scenár, ktorý ma mnoho krát dokázal rozosmiať a trefná hudba. Za efekty tak tiež jednotka, veľmi ma bavilo pozerať sa na hýbanie chĺpkami na tvárach, pri detailoch tvári. No super!!! ()

DHDV

Mám rád, když si ve filmu hrají se slovíčky a tvůrce má dobrý smysl pro humor. Je pravda, že film ke konci ztrácí dech ale v celku je to výborná humorná pohádka. „NEJSI LOAJÁLNÍ“ – docela povedený český dabing… ()

Radek.SCH

Vtipný americký animák, bez uječených, parodovaných zvířat a bez kýčovitých scén už tu dlouho nebyl. Anderson mi opět připomněl co znamená "americká nezávislá scéna". Prostředí má výbornou atmosféru, barvy v příjemné tónině, totálně tu chybí snaha zalíbit se. Postavy jsou dobře napsané. Něco tak vyspělého se u animovaných filmů zas až tak moc často nevidí. Animace rralizována prostřednictvím loutek a ne vygenerováním CGI, což tomu přidává na osobitosti. Humoru je tam sice poskrovnu, ale je příjemně melancholický. Děj možná až moc "obyčejný", ale ani to z celkového zážitku moc neubírá. - 90% ()

vojo

Takto má vyzerať animák pre celú rodinu. Výborne vykreslené postavy a dej, ktorý síce nie je zložitý, ale je zábavný aj pučný, proste bájka ako sa patrí. ()

Wolvie

Nápadité,okouzlující a správně trhlé.Netušil jsem,co od kombinace Anderson-animace můžu čekat,ale nakonec z toho vylezlo příjemné překvapení,které okouzluje nápady a osvěžuje originalitou. ()

BOURQUE

Vtipná a v celku dobre a ľahko znesiteľná oddychovka jak pre deti tak pre dospelých. Vďaka hlasom hereckých velikánov (Clooney, M. Streep, B. Murray) to budeme chcieť vidieť ešte raz! Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

owwidius

Urcite originalne a ine ako ostatne animaky. Pribeh je celkom fajn a zopar joke-ov bolo tiez fajn... ono je to cele take ze 'fajn', este postava potkana bola fajn osviezenie, ale inak ma to minulo. A napr. po zvukovej stranke sa mi to zdalo az moc 'originalne a ine'. Hudba hra malokedy, vacsinou je velke ticho a postavy svoje dialogy akoby neprezivali. [#62/2013] ()

merigieren

jak popsat něco, co je naprosto dokonalý? Lišák, který zestárl a hledá vzrušení při kradení slepic, když zrovna nefilozofuje, proč není medvěd :-) Manželka, která maluje blesky, dítě který soupeří s bratrancem a další potvůrky, jež se chovají až příliš lidsky a přitom si zachovávají něco ze sebe. Asi od poloviny je to pak o souboj lidí a zvířat, vítěz je myslím jasný. ()

Kirman

Mám radost, že si pan Lišák odnáší plný počet - jedním slovem "fantastické" (dále bych ještě charakterizoval jako humorné, roztomile liščí a celkově geniální). ()

Hapretor

Animace velmi dobrá, taková svérázná ... ale dějově je to úlet na entou ... ty dialogy snad vymýšlely pod vlivem extáze, ne ?! Fakt jsem to nestíhal ... a strašně se nudil. Totálně nudný Pan Lišák ! ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)