Fantastický pan Lišák

• USA Fantastic Mr. Fox (více)

George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (Magic Box)

Mr.Roman

Clooneyho hlas je príliš výrazný, preto mi robilo problémy akceptovať ho ako hlas pána Lišáka. Inak sa jedná pravdepodobne najhviezdnejší dabing s akým som sa stretol a "tradične Andersonovskú podivnosť", tentokrát s trocha nevýrazným dejom, ktorý sa rozhýbe prakticky až ku koncu - celá pasáž okolo Mistrovského plánu B, hlavne jej fáza Odpútanie pozornosti, jednoznačne vedie celému filmu. ()

JohnnyBoy

Myslím si, že se konečně profláklo, že Wes Anderson je svým způsobem režisérem animovaných filmů. I když doteď dělal jen hrané filmy. Ale budu samozřejmě rád, když svou animovanou metodu použije opět s herci. ()

pekas

Bohužel jsem viděl s dabingem a dle komentářů zde jsem přišel o jednu z hlavních složek. Je to takový hodně jiný animák, zatím tak za 75%. Ale dám mu ještě někdy šanci, třeba to bude za víc. ()

Solverino

Hooodně dobrá animace, spousta super hlášek a pan Lišáj je hodně prima! Velmi doporučeníhodné! Viděl jsem 1080i a mohu jen doporučit! Super! ()

wlk1

Nepamatu si kdy mě něco tak příjemně překvapilo. Po trošku rozpačitějším začátku jsem se výborně bavil. Animace parádní, vtipu a akce tak akorát na rodinný film. Na rozdíl od pixarovek do člověka netlačí morálku vrchem spodem a tak trošku poukazuje právě na klady i chyby jedinců jako takových. Co mě absolutně uneslo byla hudba, přesně sedla do prostředí a i u titulek člověk vydrží. Pro mě zasloužených 90%. 4* ()

zla.ovce

Fantastický pan Lišák je podle mě animák, který si pořádně vychutnají pouze dospělí. Netradiční animace a urychlování děje pomocí vkusných titulků, dělá z tohoto filmu výjimečný zážitek! ()

MDesign

Zvláštny typ poňatia animácie ktorý určite zaujme, taktiež vynikajúci hudobný doprovod (i keď jedna pieseň je čistou kópiou Maple Loops z Two and a Half Men), dobrodružný príbeh a humor, ktorý pobaví každého. Bohužiaľ vo Foxovi ho nenájdeme veľa a práve to je najväčšie - tohto takmer 5* animáku. ()

AnnaMae

Originální a zábavný příběh, krásná a vtipná animace s perfektními detaily (mimika zvířat, srst), poetika postav a jejich skvělé hlasy, především Mr. Fox (George Clooney) a něžný hlas paní Foxové (Meryl Streep). Celý film má zvláštní kouzlo. Další, který na mě zapůsobil takovýmhle dojmem, byl Up, ačkoliv teď mi připadá, že tam kouzlo sestavil tým profesionálů, kdežto taky je takové upřímné. ()

Hulkee

Tenhle animák byl...jiný. A to ještě nevulgárně řečeno. Po dokoukání se dostail mohutný WTF efekt. Každopádně to stálo za to. Mr. Fox s halsem George Clooneyho velmi potěšil, dialogy měly svůj vtip a celkově to mělo i celkem drajv. zasloužemé 4 hvězdy. ()

Mykhaluu

Moc hezky natočený film, který jsem celou dobu lehce protrpěl. Povedené vtípky a pointy proložené pro mě podivným a nejasně fugujícím příběhem... tak nějak mi to přišlo trochu něco jako život pod norou... ;-) ()

nikidummie

Myslela sem si, že v animovaném filmu zanikne styl Wese Andersona. Ale byl na první pohled viditelný a spíš zanikl animovaný film v Andersonově snímku. Packu na to! ()

BardDeLune

Je to zvláštně až vlezle příjemná a zábavná podívaná a ačkoliv se k ní nejspíš nikdy nevrátím vůbec mne to shlédnutí netíží na srdci. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)