Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

Florentyna

Nejen člověku, který se pohybuje v katolickém prostředí brzy dojde, že ve svém žánru se jedná o výjimečný film. Snímek nedisponuje běžnými schematickými stereotypy, které jsou zažité - ať už v americké kinematografii nebo tématice věnující se církvi vůbec. Autor scénáře i stejnojmenné divadelní předlohy (za níž získal Pulitzerovu cenu) John Patrick Shanley, vycházel z reálií prostředí, které důvěrně poznal v katolických školách, kam jej rodiče posílali. Film na ČSFD zůstává značně podhodnocen, možná pro současný negativní postoj k náboženské tématice obecně. Pět hvězdiček za film, který s lehkostí překračuje stereotypy a klade více otázek než odpovědí. Za film, který je nejen poutavou sociální sondou do 60. let kdesi v okolí Bronxu, ale i kvalitním bilancováním lidských hranic. ()

JannieMc

Hola guys! =´) Hm, tak to mě překvapilo! Pomalý příběh o jeptišce, která se snaží dostát závazkům, které na sebe, jako ředitelka katolické školy, přijala. O knězi, který věří, že láska k člověku je prostě láska a není na ní nic špatného, ke komukoli tento cit chováme. - naprosto zasloužené nominace všech herců - klaním se, velice (Streep, Hoffman, Adams )!!! (nade vše: Viola Davis mě vždycky svojí bolestí v očích, přiznávám se, donutí k pláči) Na mě to tedy doopravdy zapůsobilo. Přítomnost příběhu pod příběhem, podprahové vyprávění a atmosféra katolické školy, kde praskají žárovky, aby se "nevidělo", co se "děje"... - a ještě jednu věc musím vypíchnout, ta je čistě osobní: příběhem se nese vítr! Vzhledem k mému osobnímu mottu (Ať vítr fouká!) mi ta symbolika brala dech! "There are people who go after your humanity, sister. They tell you that the light in your heart is a weakness. Don´t believe it!!!" ()

david666

Taky mám pochyby o tom, zda byl kněz vinen či ne - o čem však pochyby nemám je skutečnost, že jsme v Doubt svědky skvělého hereckého koncertu a emoci, které se dají krájet. Dialogy mezi Hoffmanem a Streep jsou geniální a velice výbušné. Do toho jako kontrast vstupuje nevinná Amy Adams. Takové kdyby byly všechny "ukecané" filmy. ()

pegg

Nemyslím si že jenom výborné divadlo, ale taky výborný film. Už jenom za herecký výkon tří hlavních postav musím dát pět hvězdiček a můžu pokračovat skvělým scénářem, povedenou hudbou a zajímavou kamerou. Určitě jde o velice povedený počin, který se sice nezapíše do historie, ale do mé paměti určitě, celou dobu jsem hltal každé slovo a každý pohyb ve tváři herců, kteří předvedli, musím se zopakovat, opravdu vynikajicí výkon. Jediné co my chybělo byla určitá vášnivost filmu, kterou dávám za vinu režii, film se tváří až příliš chladně, i když to možná mohl být účel - aby nám film ukázal atmosféru té doby a zvlášť atmosféru prostředí ve kterém se odehrával - ale to už je spíš jen takový dohad :) ... 90% ()

Lancer

Skutečně zůstávám na pochybách. Stačí k dobrému filmu herecké výkony nebo musí nabídnout víc? Ono to není špatné, ale čekal jsem přece jenom emoce, gradaci a nebo alespoň Konec. ()

pierre9

Film skončil a ja tomu nemôžem uveriť. Tomu, že skončil... Kde bola pointa? Natočiť film o veľmi vágnom podozrení, kde sa poriadne nič nedeje, dokážu natočiť asi naozaj iba v Hollywoode. Netvrdím, že je to natočené zle, takisto herecké výkony sú fajn, ale... načo to bolo vôbec točené? ()

veverysiak

Vynikajúca štúdia ľudskej náchylnosti podľahnúť prvým dojmom z druhej ruky, ako ľahko to dokáže každý z nás, už oveľa menej z nás je pri vytriezvujúcom poznaní zmietaných pochybami, ale len výnimoční jedinci sú schopní a ochotní prvokrivdu napraviť, keby to bol film o tých posledných, vyznel by pateticky a klesol by tým do lepšieho priemeru, chvalabohu sa tomu tvorcovia vyhli, veľmi zaujímavo vybalansovali príbeh a aktérov, v podstate je to dielo pre troch hercov, a všetci sa ho zhostili bravúrne a presvedčivo, prekvapujúco podfarbené takmer žiadnou hudbou, čo len zosilnilo už aj tak extrasilné dialógy, takže 85%. ()

Callie

Spíš divadlo převedené na velké plátno. Všechno založené na big výkonech všech tří hlavních představitelů. Super atmosfera ,. barvy, kamera. Jinak jako celek tak lepší 3*. ()

cypher

Film Pochyby je na první pohled filmem o církvi, církevní morálce a zvyklostech. Když se ale podíváme do hloubky samotného problému, vidíme něco trochu odlišného. Proto by hodnocení a komentáře měly být objektivní, nezaujaté. Většina z nás má ale pochyby. Většina Čechů jsou rádi ateisty, proto se jim "panbíčkářská" scenerie nelíbí a připadá jim nudná. Přiznávám! Církvi taktéž neholduji a samotný styl filmu, řekl bych rovnající se církvi jako takové mě nudil! Jenže jak jsem již řekl - film není o církvi. Téma je tedy vcelku jasné, morálně nechutné a díky tomu svoje poselství film Pochyby splnil. Úžasná Meryl Streep naprosto exceluje, obzvláště když se potkává s Philipem Seymourem Hoffmanem. A po výtečném závěrečném dialogu krásný chorál. Aspoň v něčem má církev svoje kouzlo, v hudbě. ()

bonovox

Herecký koncert hlavných predstaviteľov je zrejmý, ale film robí kvalitným aj hudobná zložka, scenár a hlavne výborne napísané dialógy. K plnému hodnoteniu chýba veľmi málo. ()

confuoco

Skvelá konverzačná dráma (pôvodne divadelná hra) s virtuóznymi dialógmi a zaujímavou témou, ktorá núti diváka sa zamyslieť. Záverečná veta sestry predstavenej sa podľa mňa nevzťahuje iba na samotný dej, ale vnímam ju ako súčasť jej životného povolania a poslania, a v širších súvislostiach sa týka každého človeka, ktorý v niečo verí, pretože viera a pochybnosti sú nerozlučne spojené. Výborné herecké výkony boli potvrdené 4 nomináciami na Oscara. ()

jopal

Pre mna taky udriemany film. A hlavne uplne "novodoba" pointa. Nieco na sposob das dietatu po zadku a zavru ta za tyranie.... Pre mna ten knaz absolutne cisty. ()

beruskaska

Zajímavý nikoli však překotný snímek z prostředí církevní školy svádí boj mezi ředitelkou a charismatickým knězem, který je obviněn ze zneužívání jednoho z žáků. Kázání kněze Flynna symbolicky zapadá do děje. Meryl Streep jako přísná zásadová ředitelka školy Aloysius Beauvierová je prostě skvělá, jediné zakolísání je záverečná emocemi napěchovaná scéna na lavičce v parku. To kazí celkový dojem jinak špičkového herectví. Bez pochyb však rozhodně herecky obstojí Philip Seymour Hoffman v roli kněze Flynna. Jeho herecký výkon je prostě strhující. Tuhý souboj mezi duelem Flynna a ředitelkou tlumí mladá hodná a trochu naivní sestra James (Amy Adams). Výborné drama, které baví - to jsou bezpochyby Pochyby... ()

matow

Herecké obsadenie a námet vyzerali lákavo ale v konečnom dôsledku to bola jedna velká nuda.Herci sa snažili to bez diskusie ale chýbala mi atmosféra,celé to bolo mdlé a bez nálady. ()

unclejack

To je zážitok. Pred chvíľou som dopísal komentár k 10 dôvodov , prečo ťa nenávidím a teraz skočím do opačného extrému. Veľmi ťažký film na ťažkú tématiku , nebude sa páčiť každému. Ale kto si nemu nájde cestu , ocení ho. Atmosféra cirkevnej školy , úplne úchvatná , divák sa postupne víri v pochynostiach o tom , či by bol Otec Flynn- Phillip Seymour Hoffman - schopný takého činu.Doporučujem vidieť , herci sú úplne úžasní. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014