Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

Olafa

Konverzační drama, které vás samotné přivede k pochybám a vy zjistíte, že dělat soudy není tak jednoduché. Povedlo se, nicméně tohle příliš ukecané drama o pochybách (fakt ne o ničem jiném) mě nebavilo a konec mě neuspokojil. Jinak hlavní herecká trojka byla úžasná. ()

surprise

Nepříliš výpravný film zaměřuje pozornost na drama samotné. U původně divadelní hry to nemůže snad ani být jinak. A vy můžete pochybovat o pochybách hlavních autorů a podívat se do prostředí Milosrdných sester, katolické školy a na kněžský úděl. Nepochybuj a dívej se. ()

Sindymindy

Skvělá Meryl Streep, která dokonale záhrála každé gesto i slovo. Philip Seymour Hoffman se do role hodil, ale protože mi vůbec nesedí jeho vzhled, ani herecký styl, koukala jsem na něj s nelibostí. Příběh začal zajímavě, silně psychologicky, orientovaný na rozhovory, ale jako by byl v půli přeťat a ukončen, nedošlo v mém případě k žádnému diváckému naplnění. ()

kacudzde

Do shlédnutí tohoto filmu jsem měla pochyby o hereckých schopnostech Amy Adams. Už je nemám. Další skvělá role pro Meryl Streep a P.S. Hoffmana. ()

Johgas

Dobrý film, výtečné herecké trio. Meryl byla opravdu zlá. Scéna "večeře jeptišek" byla tak realisticky nechutná, že se mi dělalo nevolno. Ve filmu byl zpracován tradiční konflikt, který jsme již viděli 100x jinak - a to mocenský boj mezi dvěma vedoucími, kdy se jeden snaží vyštípat druhého, a používá k tomu naivní podřízené a dost drsné prostředky. Jen se to neodehrává ve velké firmě, na národním výboru či v okresní nemocnici (viz např Dietlovy seriály), ale v církevní škole. Moc se mi líbio, jak byla ve filmu vykreslená atmosféra 60.let a té církevní školy...no u nás na ZŠ za Husáka to taky nebyl žádný zázrak, ale tohle bylo ještě děsivější. Když se k tomu připletly ty intriky, tak z toho šla fakt hrůza. ()

lisbethsally

Tento film je pro mě trochu zklamáním, chtělo to zajímavější dějovou zápletku - pořád jsem čekala co se z toho vyloupne a ono nic. Přesto slabé 4* a to díky skvělé atmosféře a výborným hereckým výkonům - hlavně přísné Meryl Streep a Amy Adams, které bych kvůli jejímu naivnímu výrazu i věřila že je jeptiška. ()

k.s.A

I když je ten film někdy až zdlouhavý, podle mě rozhodně není nudný. Nejvíc se mi líbily ty dlouhý,skvělý dialogy, ale musím říct, že i tři herci(Streep,Hoffman, Adams) byli skvělí a svojí roli zahráli dokonale. No, rozhodně jsem se nenudila. ()

Xmarc

Filmů s podobným tématem jsem viděl několik, ale tenhle nebyl nejlepší. I přes nesporné kvality mu tak nějak chyběla šťáva. ()

karlvonarbei

Výborné herecké obsazení ( zejména Hoffman), ale špatně zpracované jako filmové řemeslo - s velmi sterilní kamerou.Nejsem odborník, ale právě způsob, jakým je příběh vypravován, to film sráží pouze k průměru! Velmi narativně jsou zde vykreslené charaktery hlavních protagonistů, film může spadat do kategorie sociální psychologie, ale záměr se příliš nezdařil.Nedávám 15%, ale pouze 3 hvězdičky ()

NikiVai

Pochyby, přesně to jsem cítila větší část filmu. Kdo má pravdu? Nevěděla jsem a nevím ani teď. Jisté ale je, že závažná životní rozhodnutí jsou plná pochyb. Skvělý film s excelentními hereckými výkony. ()

draxxi

Reziser udajne pred vsemi co nejdele to slo tajil, jestli je knez vinen nebo ne... No asi mi neco uniklo, ale ja se to nedozvedel az do titulku. V kazdem pripade, ale paradni herecky koncert tri hlavnich postav. 28/11/2023 70% ()

Pattrick

Meryl je jednička, skvěle si zahrála tvrdou a nekompromisní učitelku. Samotný název vypovídá za vše. Pochybnost kam se podíváš. Věřit jemu, věřit jí? Scéna s peřím mě mile překvapila, naprostá pravda. Trošku mě zaráží, že to tak rychle uteklo a přitom nic velkého to neprozradilo ani jsem si nestihl vybrat, kterému věřit a se kterým soucítit. Viola Davis za těch svých 10 minut co se tam objevila, předvedla mistrovský výkon, dokonce jí tekly nudle :-).. No nic, problém vidím pouze u toho, že na ten film brzo zapomenu, ale jako jednohubka na odpolední sledování to je příjemné. ()

anuki

Na tenhle duel Streep vs. Hoffman jsem se těšil a musim říct, že jsem byl mile překvapen. Meryl v roli ředitelky katolické školy, která nabyla dojmu, že místní kněz zneužívá jednoho z žáků. Celou dobu mi v hlavě poskakovala myšlenka, jestli ředitelka nesvádí osobní souboj s někým, kdo se jí prostě nelíbí. Název Pochyby je tu naprosto na místě. Velmi zdařilé drama o vlastním přesvědčení. ()

Enid

Film, který aspoň pro mně dodal označení "otevřený konec" zcela nový rozměr :-) Ale je to jedině dobře, protože vzhledem k tématům filmu mu tato nedořčenost a prakticky nevyloučení žádného z možných výkladů, které se nabízejí, jen dodáva na působivosti. Akci nečekejte, jedná se o adaptaci divadelní hry a je to vidět z každého záběru filmu, 90% snímku tvoří dialogy 3 hlavních postav ve 3-4 základních prostředích a je příjemné zase po čase vidět film, který má natolik zajímavé téma a kvalitní scénář a herecké výkony, že dokáže stát pouze na těchto elementárních základech (což vysvětluje oscarové nominace). Jinak co se týče hereckých výkonů, tak Meryl Streepová je sice skvělá, ale pro mě je to jenom malinko jiná variace na její postavu v Ďábel nosí Pradu (kde byla taky skvělá, takže nic proti), Amy Adams jsem v ničem předchozím neviděla, ale v Kouzelné romanci asi musela být fakt příšerná, když to tu teď s Pochybami každý srovnává a je z toho tozdílu paf, mě přišla fajn, ale nic víc, P. S. Hoffman se drží přesně na hraně mohl/nemusel, což je pro film zásadní, ale pro mě osobně byla nejlepší Viola Davis, protože na to měla jenom 10 minut a já si ji přesto budu pamatovat nejvíc. ()

kika1650

Priznám sa, že film som si musela pozrieť dvakrát na to, aby som zistila, čo si mám vlastne myslieť o výkone Meryl Streep. Začnem zo široka. Áno, je to konverzačná dráma, a jej javiskový pôvod je statickou réžiou ešte účelovo podčiarknutý. A preto ako každé divadlo stojí tento vizuálne asketický film výlučne na hereckých výkonoch a vynikajúcom scenári. Amy Adams bola presvedčivá, Philip Seymour Hoffman bol absolútne uveriteľný a primerane mätúci, podľa všetkého som však imúnna voči slzám Violy Davis, ktorá to podla mňa prehnala a nemôžem sa u nej zbaviť istého dojmu prvoplánovosti a takého jednosmerného poňatia postavy. Kdesi som čítala, že Streep nekompromisnú mníšku zahrala miestami s dôrazom, razanciou a ,nebojím sa povedať, pátosom, čo je kombinácia skôr typická a tolerovaná u mužov. Pre niektorých zjavne pôsobí trochu rušivo teatrálny spôsob, akým završuje scény fatálnych konverzačných súbojov alebo celkovo intenzita a výlučnosť jej hrania, jej istota, ale podľa mňa jej majstrovstvo tkvie práve v hlboko premyslenom a dobre psychologicky vyargumentovanom uchopení postavy a jej interpretácie. Aké rozmanité odtienky a aké komplikované vnútorné pochody nám je schopná naznačiť ?! Virtuozita v ovládaní mimiky, v rýchlosti s akou dokáže meniť výrazy - jej tvár a spôsob, akým pracuje s intonáciou. Možno sa zdá, že idem príliš do detajlov, ale podľa mňa mala Streep za svoj výkon v tomto filme rozhodne dostať oscara, pretože toto je jej najprecíznejšia a najlepšia práca za roky. Podarilo sa jej tu vytvoriť veľmi subtilný portrét ťažko pochopiteľnej a práve preto zaujímavej ženy. Niečím mi v tomto smere pripomínala Daniela Day-Lewisa v There will be blood. ()

Fanuin

Ak mala Maryl Streep nejaké pochybnosti, tak jej radím aby sa ich čím skôr zbavila. To, že cirkev - zvlášť tá pápežská je prerastená pedofilmi a inými úchylmi je nad všetky pochybnosti. A to, že niektorí z tých pedofilov si nahovárajú, že ide o čistú lásku k deťom na tom nič nemení. Len blázon by zveril svoje dieťa týmto pedofilom, ktorí sú za svoje zvrhlosti pravidelne odmeňovaní preložením do iných farností, kde sa môžu ukájať znovu a znovu. Inak film lepší ako som čakal, len mi tam niečo chýbalo ... už viem - na záver strohé štatistické zverejnenie počtu prípadov zneužívania, ktoré prenikli na verejnosť, čo je len vrchol ľadovca. Takže už žiadne pochybnosti. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014