Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

RedRain

Herecký koncert, který bohužel není korunován výraznější gradací či pointou a tím pádem tak trochu vyšumí do prázdna. ()

vaclaw

Vynikající koncert titulních hvězd v tomto komorním a divadelně laděném dramatu narušují především scénáristické zkratky. Takhle děj působí jako pochybný slepenec dechberoucích scén, které ale pohromadě drží poněkud pochybným způsobem. Film na mě působí spíše jako adaptace knihy, kde byly vybrány nejlepší scény, které byly na plátno přeneseny doslova, ale v rámci stopáže byly vystřiženy momenty, které tyto scény spojují. Člověk potom nerozumí chování postav a jejich motivaci, i přesto se hlavě díky dvěma hlavním představitelům (P. S. Hoffman především) jedná o zajímavou podívanou s ne sice nejobjevnějším, ale přesto stále aktuálním a závažným tématem obzvláště pokud má někdo rád podobně nenápadné intimní filmy. ()

Verunka84

Normálně by to u mě byla čistá 3*, ale díky Amy Adams a hlavně Meryl to jde o jednu více. Akorát mi to místy přišlo fakt dlouhé, místy příliš předvídatelné, zase mi to osladil ten konec, který fakt není jednoznačný. A PS Hoffman se mi stejně nějvíc líbil v Pirátech na vlnách. ()

huzgi

Film Pochyby rozpustil pochyby nad tím, zda herecké výkony tří hlavních protagonistů jsou opravdu tak skvělé. Na druhé strany přinesl trochu jiné pochyby, i když pochyby v tom hlavním (vnitřním) nijak nezviklal, spíše posílil... ()

kurzweil

Velmi silné představení Hoffmana a Streep, ve kterém přes vynikající výkon pouze "sekunduje" Adams. Má to šťávu a atmosféru, ke které jistojistě přispěla dobrá kamera. ()

JK77

Jeden z tych filmov u ktorych mam pochyby ze ci som ho pochopil. A o to sa asi autor snazil. Za herecke vykony 4*, aj ked neda mi ze som cakal vacsiu pecku. Meryl Streep by som asi zabil :-) ()

bleskaMeryl

"Pochyby" jsou pro mě nepochybně vynikající film. Lákal mě přítomostí Meryl Streep v záporné roli, a teď skládám poklonu i režsérovi. Protože ve filmu "Pochyby" dokázal zobrazit skutečný život. Prostředí ve kterém se film odehrává nepochybně může svádět k použití mnohých klišé, skrze která je ve filmech většinou prezentováno. Umělé implantování nadpřirozených bytostí, démonických vymítačů, nebo vyumělkovaných líbivých postav, které se stávají pouze barvotiskovými karikaturami bez života. Charaktery postav tohoto filmu jsou ale živé. Mají v sobě trochu dobra i zla s kterým musí svádět každodenní boj, tak jako my všichni. Režisér jim nechává prostor pro svobodné rozhodnutí na kterou cestu se vydají. Nechává i divákům prostor pro přemýšlení nad vinou, či nevinou kněze. Neodvažuji se soudit ředitelku, která se nechává svým egem zavést na slepou cestu, kde už není třeba zodpovídat se za své činy před transcendentní silou. Kdo z věřících někdy nepodlehl pokušení vyrobit si místo této živé síly, která mě soudí pravdivě a tvrdě svoji umělou modlu před kterou s lehkostí obhájím každý svůj čin svojí neochvějnou vírou. Velmi se mi líbí scéna, v které dochází k přímému střetu kněze a ředitelky. Vidím v ní jakoby prozření kněze, který náhle vidí na jaké úzké a nebezpečné hraně se pohybuje život této ženy, která je ochotná se vzdát i své víry v zájmu zla. Nastává u něj obrat a cítí k ní milosrdenství. Dává ji prostor k tomu, aby svá rozhodnutí a činy ještě jednou přehodnotila, dává ji prostor pro pochyby..... ()

nmarca

Z fotografií jeptišek v podivných čepcích jsem očekávala angažované proticírkevní stanovisko vztahující se k médii zálibně probíraným kauzám sexuálního zneužívání dětí kněžími, a dočkala jsem se zcela něčeho jiného. Strhujícího dramatu o střetu konzervatismu a novátorství, disciplíny a uvolněnosti, pravdivosti a přetvářky, cti a pokrytectví. Kde byla pravda? Co převáží? Zůstávají pochyby… ()

nula87

Vemte dva vynikající herce a hoďte je do hereckého ringu - a dostanete Pochyby. Streep i Hoffman jsou skvělí (a Adams rozhodně nezaostává), a jejich souboj připomíná box (nebo spíš zápas ve volném stylu), ovšem pouze v rovině emocí a dialogů. Zajímavý pohled na téma uvolňování morálky, dodržování pravidel a hlavně - podezření, viny a pochyb. Co mi bohužel vadilo, byla jistá neosobnost, odtažitost, a přílišná ukecanost. 70% ()

Cikinko

Niekoľko dôvodov prečo by ste si mali pozrieť tento film : 1. Ste ateista , ale chcete vidieť omšu a kázeň naživo. 2. Ste kresťaň a chcete sa stať farárom alebo naopak duchovnou sestrou. 3. Máte slabosť na mladých chlapcov s čiernou pleťou. 4. Váš obľúbený predmet v cirkevnej škole bol americký dejepis. Napriek tomu , obdivujem herecké výkony a obsah kázni ktoré predvádzal duchovný Flynn. Absencia masívnej gradácie a napätia, ktorá by sa mi tu hodila, ovplyvnila moje rozhodnutie nad týmto pohodovým dielom bez špeciálneho konca na 3*. ()

J.Cobra

Film utekl jako voda. Herecké výkony hlavních představitelů byly perfektní. Někdy nebylo ani tak důležité o čem mluví, ale jak. Filmy z tohoto prostředí moc nemusím, ale tenhle se mi opravdu líbil. ()

gicous

Z filmu jde cítit, že byl natočen podle divadelní hry. V podstatě se jedná o jednoduchý příběh bez nějakých okazalých scenáristických kliček. Děj se točí okolo konfliktu mezi Hoffmanem a Streepovou a celkově působí příběh jako všední záležitost, která se mohla stát kdekoliv jinde a nikdo by si toho nevšiml. Samozřejmě Streepová a Hoffman jsou výborní a hlavně jejich vzájemná konfrontace je skvělá. Škoda, že tam nebylo víc takových momentů. To jak se vám film bude líbit je čistě subjektivní záležitostí. Já jsem očekával větší vyhrocenost a explicitnost v hereckých výkonech. Samozřejmě pro jiné bude toto pojetí OK a budou spokojení. ()

kubas369

Zavažné téma, zajimavé prostředí a herecký koncert tří charistmatyckých postav bohužel pojatý tak hrozně neosobně a nevýrazně až je to k pláči. Z pana Shanleyho by nebyl zrovna dobrý kněz protože nedokáže diváka chytit za srdce nebo pohladit po duši což je zrovna u tohohle příběhu docela problém. ()

kubilov

Rok '64 a konzervativní katolická škola v newyorském Bronxu, kde svádí lítý boj o pověst a vůdčí slovo superkonzervativní sestra Meryl Streep a o něco liberálnější kněz Philip Seymour Hoffman. Velice nadprůměrný film a to hlavně díky hereckým výkonům, příběh je totiž silně neoriginální. ()

MirkaP

Bylo to docela nudné, ale Meryl Streep svou pobožnou mrchu podává strhujícím způsobem. Přesto i proto bych do ní na konci nejradši bodla vidle. ()

adamix

Mníšska melodráma s témou potencionálneho zneužitia, u ktorej vo vyústení budete mať pochyby, i keď celý čas odhadujete jej pointu. Každý dialóg či Hoffmanova kázeň odkazujú na scenáristickú a obzvlášť hereckú zručnosť. A že je to dobré hlavne po tej hereckej stránke, to tu azda netreba ani písať. Streep a Hoffman hodní zlatej sošky, Adams zaslúženej nominácie. U mňa bez pochýb za 4*. ()

PlysovyMacko

Riaditeľka cirkevnej školy obviní kňaza z nevhodného chovania voči chlapcovi. Film je výborne vystavaný a funguje v náznakoch-ani samotný divák nevie ci je kňaz vinný. Herci sú vynikajúci, Meryl ako prísna mníška, odhodlaná zničiť kňazovi život len na základe domnienok. Skvelá dráma. ()

Deathproof

Mám vážne pochyby o tomto filme. Plusy filmu bolo stále zalaheni a váhanie, pochybnosti, ktoré dávajú divákovi vybrať, ktorú stranu si zvoliť, čo pri tomto filme nie je až také jednoznačné. Druhým plusom bolo herecké obsadenie a jednotlivé prevedenie postáva. Trio - Streep, Hoffman, Adams sa naučili svoje úlohy poctivo a vdýchli im dávku dôveryhodnosti. Náboženské prostredie a trochu otrepaná, ale hlavne nezáživná téma však film ničí. Na dá sa povedať neskúseneho režiserá je to však film dobrý. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014