Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

miiisha.k

Když sem viděla ta vysoká hodnocení a dobré recenze, řekla jsem si že tento film musím vidět. Ale ted si říkam že bych čas který sem trávila u toho naprosto nezáživného a nudného příběhu mohla strávit lépe. Děs a hrůza. Scény k uzoufání dlouhé a nudné. Příběh všelijaký nijaký. Pro mě velké zklamání. ()

Mazi23

Film o ničem a o všem. Herecký galakoncert Meryl a Philipa. A lepší zakončení než závěrečnou větu "I have doubts such doubts" si nedokáži představit. ()

Ros_tik

Moc pěkně natočený i zahraný film. Děj samotný nenudí, spíše naopak, závěr sice očekávatelný, ale s krásnou poentou. ()

Anju

Opravdu výborný film. Luxusní herecké výkony, vizuální forma, vyváženost... Pravda, je kapku chladnější, ale myslím, že to mnohem lépe navodí atmosféru katolické školy v 60. letech.... Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5 hvězdami, dám 5, abych trošku zvedl hodnocení.... ()

ghostwo

Nikdy bych nevěřil, že mě bude takový film bavit, ale bavil. Je to film výhradně z prostředí církevní školy a po většinu filmu vidíte, jak spolu nějakým způsobem tři hlavní hrdinové konverzují. Nejsem ten divák, který by se přehnaně rozplýval nad hereckými výkony,ale tady všichni tři zahrály skvěle. Trochu to stylem připomíná film Nouzový východ, akorát je to o několik tříd lepší, má to logiku a dobře se na to dívá. ()

Fujin

O tom jak se jeden milý farář a nekompromisní staromilná sestra neshodli, co je správné. Rozepře dvou hlavních tahounů mě provedly 100 minutami skutečně rychleji, než bych očekával. Příjemně potěšila M. Streep, dokonale sehranou pochybující Aloysius. Toť překvapení jediné. Do očí bijící je narážka na osazenstvo takovéto školy. Typy lidí, kde v podstatě nikdo není zcela "normální" (názorově přestárlá principálka, úlisný farář, slepá babička, monstrózně naivní James a další). Přesto jde o poutavé verbální a citové bitvy v hraničním morálním prostředí, kde není nouze o plno chytrých vět, které stojí k zamyšlení. Jedno shlédnutí bohatě stačí. ()

Majino

Film s pomerne aktuálnou tematikou – obvinenie kňaza zo sexuálneho zneužitia dieťaťa. Meryl Streep v role riaditeľky katolíckej školy je herecky vynikajúca (napr. scéna rozhovoru s matkou žiaka, ktorého údajne kňaz zneužíva alebo pasáž rozhovoru medzi riaditeľkou a kňazom, kde sa vzájomne konfrontujú...), no Hoffman tiež nezaostáva (scény konfrontácií so Streepovou podal excelentne). Streep je tá, ktorá priamo obviní kňaza zo spomínaného trestného činu a hoci jej kňaz objasní, že nič nespáchal, ona mu neverí a napriek tomu, že nemá priamy dôkaz o jeho vine, je o svojej pravde presvedčená na základe „vlastných skúseností“ s ľuďmi. Riaditeľka je rozhodnutá, že kňaza „odstráni“ – t. j. postará sa o jeho odchod zo školy (je na divákovi, aby odhalil či sa duchovného riaditeľka snaží „vystrnadiť“ zo školy z dôvodu spáchania smrteľného hriechu alebo i z dôvodu toho, že sa snažil zaviesť v škole liberálnejšie pomery a to sa konzervatívnej riaditeľke nepáčilo...). Názov filmu plne korešponduje s obsahom, pretože priamo sa tento motív objavuje tak na začiatku filmu, keď kňaz má o tejto problematike kázeň, potom počas hlavnej línie filmu, kde sa objavujú najprv. pochyby, pretože kňaz ako duchovná osoba by predsa nebola takého niečoho ako je zneužívanie dieťaťa schopná a dokonca sa pochyby objavujú i samotnom závere diela, keď samotná riaditeľka zapochybuje o správnosti svojej teórie a to dokonca potom, ako bol pastor preložený na iné miesto. Veľkým pozitívom filmu je, že necháva diváka utvoriť si vlastný názor na to, či kňaz spáchal alebo nespáchal trestný čin, pretože počas filmu sa neobjaví žiadny priamy dôkaz o jeho vine či nevine a vždy dochádza k oscilácii medzi vinou a nevinou. ()

Zrcadleni

Moc nerozumím tomu povyku nad tímto počinem. Vůbec se mi nepozdával děj, který pokulhával ve snáze vykoupení v hereckých výkonech. Nestačilo to. Bezduchých 100 minut s nenávistí a očekáváním širšího konfliktu. ()

Polda99

Asi jsem od tohodle filmu po přečtení některých recenzí čekal víc. Zajímavej námět, velmi silné obsazení, ale nějak ve mně ten film nevyvolal žádné emoce, což vzhledem k silnému tématu je rozhodně špatně. Myslím, že tohle téma mohlo být zpracováno mnohem lépe a ze strany Meryl Streep, ač se snažila, co mohla, z mého pohledu určité zklamání....jsem zvyklý z její strany na lepší výkony... ()

PreLa

Opět dokonalý herecký výkon Meryl Streep! Ale vůbec se nedá říci, že by v jejím stínu stály Philip Hoffman a Amy Adams. Naopak! Film se svou tématikou dotýká ožehávého tématu a nutí nás se zamyslet nad tím, jak někdy je lehké uvěřit tomu, čemu chceme a jak těžké je druhému dokázat svou pravdu. A co terpve, když se do toho vloží pochyby?... ()

Pecca007

Slušné herecké výkony. Streep a Hoffman jsou přece jen zárukou kvality. Nicméně příběh je nudný i když film má několik velmi silných dramatických momentů. Za těch 100 minut se toho ve filmu ale odehrálo tak málo, že režisér Shanley si zaslouží obdiv už jen za to, jak tuto látku uměl mistrně protáhnout. Kdyby byl závěr více vygradovanější a dynamičtější, tak bych ale asi dal tři hvězdy. By the way Adams byla rozkošná. ()

skockalanova

Tento film bol v dvd pozicovni zalozeny medzi trilermi cize som cakala nieco uplne ale UPLNE ine :-) ale vdaka za to coho som sa dockala. Meryl Streep velmi nemusim, no toto bolo pre nu ako usite a presvedcila ma, ze vie,ako sa ma hrat. Bol to posobivo vytvoreny pribeh, podla mna vyborny scenar a skveli herci. Supertrefny nazov. Supa!! ()

kriplozoik

Pravý opak typického pořadného dobrodružného, akčního nebo výpravného bijáku - komorní, ukecané a pro mnohé nudné. Někdo by řek' herecký koncert, jiný maštění ega dvou hlavního herců. Toto by klidně mohlo fungovat jako divadelní hra, a možná by to byl vhodnější formát. ()

Jondik

Velmi zajímavý film, který ukazuje, jak pouhé pochyby změní naše nazírání a i ty nejspravedlnější si jimi sami odsoudíme. To má následně nevratné důsledky. Navíc velmi dobré herecké výkony v podání Maryl Streepové, ale i Hoffmana či krásné Amy Adams. ()

Jan_Hybern

Jedná se o výbornou studii toho, co se může odehrávat za církevní zdí... místo zbožnosti politické zájmy, nenávist... Film se možná trochu veze na volně zájmu o aféry zneužívání dětí duchovními, ale i tak to nic nemění na tom, že je skvěle natočený, s výbornými hereckými výkony. ()

Rajca

Vynikajúca Meryl a Philip Seymour, ktorí vďaka svôjmu hereckému výkonu dokážu udržiavať napätie až do samého konca. Výborná konverzačná dráma, ktorá dáva mnohé iba tušiť a mnohé ostane zahalené rúškom tajomstva. A nutné je tiež pripomenúť skvelú hudbu Howarda Shora. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014