Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

Holina

Tak tady stoji za povšimnutí jen skvělé herecké obsazení. Hoffman a Streepová prakticky neslezou z obrazovky a oba odvádějí nadstandardní výkon. Nasmál jsem se ale v závěru filmu. Přesně takové, až patetické, vyústění parodují komické seriály, nebo třeba trailery v Tropické bouři, či film o tereze v Jak se zbavit přátel. No prostě ta tečka, která je zároveň tak trochu pointou je humorná až běda. Ještě jednou HAHAHAHAHAHAH ()

panWolf

Byl jsem na vážkách zda 4 nebo 5 hvězdiček,ale vzhledem k tomu,že mě paní Streep přesvědčila o tom,že mám taky pochyby,tak musím dát 5. ()

MareT.

Už od prvních minut jsem nemohl oči odtrhnout od tak ÚŽASNÝCH hereckých výkonů, které navíc vypouštějí dokonalé dialogy. Příběh v tomto filmu tak nějak hraje až druhé housle, je to spíše konverzační drama, které musí mít hodně dobře napsaný scénář a mít hodně dobrou režii, aby nesklouzl k nudě. A pochopitelně dobré herce, kterých je tady požehnaně. Streep je perfektní. Patří jí celá jedna hvězdička. ()

Bohemák

Hodně silné drama o věcech, o kterých římská církev mlčí. Divák má naprostou svobodu udělat si svůj názor. ()

ti88na

Verím, že film spracúvajúcich túto problematiku bolo už dosť veľa. Ja som ich zas až tak moc nevidela, a tento bol výborný. Nie ani tak kvôli téme ktorej sa venuje, ale vďaka trom hlavným úlohám, ktoré boli stvárnené bez zaváhania a bravúrne. Mohla by som tu splietať ódy na Meryl Streep, Hoffmana a samozrejme aj na Amy Adams, ale treba si to radšej pozrieť :) ()

kolemjdouc

když se sejdou dva protipóly které hrají Streep a Hoffman je to záruka kvality.jen se mi nechce věřit že se tohle mohlo odehrát v roce 1964 v Bronxu ()

Ondis

Kdo by to čekal?... Pro mě ze začátku nenápadný film se postupně stává velkým mystery překvapením. A přesně jak balancuje sestra James mezi "pravdami" kněze a hlavní sestrou;dvou soků, tak se i přelévají sympatie diváka. Opravdu záleží na samotném divákovi, kterého z nich si nakonec vybere a jestli bude zklamán, či nikoli...koukněte, posuďte sami. Skoro 5* ()

koba odpad!

Čo sa mi nepáčilo? Alebo skôr vhodnejšia otázka: Čo sa mi páčilo? Nesmierne sa mi páčila scéna s pierkami, ktoré padali dole celou ulicou... Žiaľ na jednu hviezdičku to nestačí. (Herecké výkony? No áno, dobre; ale v takomto filme... zbytočné. Prirovnal by som to k niekomu, kto položí život pri stavbe búdy pre susedovho psa.) ()

dormouse

Já bych dala tak tři a půl hvězdy. Ve změti zfilmovaných comicsů hluboký lidský příběh vždy vítězí, i když mne osobně víc než "pochyb" oslovilo téma "pomluvy", které se dopouštíme každý den, zraňujíce lidi, které ani neznáme. Postavy filmu mi připadaly trochu moc černobílé, divák neměl šanci pochybovat, že je otec Flynn nevinný, sestra Aloysius byla na druhé straně příliš kladnou postavou a nezmátla diváka svou přísností. Nejživotnější a nejlépe zahraná postava byla mladá, nadšením překypující sestra James. ()

Ještěřák

Film mimořádně závislý na kvalitních hereckých výkonech, zejména pak Meryl Streep, jedné z nejlepších hereček své generace (ne-li vůbec nejlepší). Zbytek je "jen" chytře napsaný, ale průměrně natočený příběh z mě nesympatického, osobnost sterilizujícího prostředí. A s nulovým vývojem postav (mrcha zůstane mrchou, hysterická dobračka hysterickou dobračkou apod.). ()

Ezekiel1

Jako zářící Mt. Everest nad malými pahorky vyčnívá Meryl Streep. Jestli tohle nebyl výkon na Oscara, tak jsem vážně moc zvědavý, co předvedla Kate Winslet. Pochyby je nudný film s malou dávkou silných momentů. Nečekejte nic, co by Vás zvedlo ze sedadel. Tady si vážně jen můžete vychutnávat herecké výkony hlavních protagonistů. Snad jediná scéna mi utkvěla v hlavě a to kázání o peří v souvislosti s pomluvami. Průměrná záležitost.... ()

Standito

Obkecávačka s mini pointou na konci, vybrúsenými charaktermi a ich špičkovými predstaviteľmi. Kvalitné a prirodzené dialógy, odpútané od triviálnych myšlienok, prezentujúcich sa za veľké pravdy (ako to v dnešnom Hollywoode býva). Takéto diela si vždy budú získavať moje sympatie. ()

DannyBoy80

Průměr. Film dvou lidí, ostatní jsou v podstatě do počtu. Zahráno vcelku dobře i přesto, že Streep nemám rád. Téma je zajímavé, ale zpracování dost nudné, místy jsem u toho usínal. Hlavně celá zápletka je špatně napsaná. Celé to je jakoby o blbém flusu. 55%. ()

Hydra Foy

Ďalší pokus priviesť do sveta filmu divadelnú hru a v tomto prípade nie veľmi úspešný. A pritom téma to nie je najhoršia, herecké obsadenie bez pochýb skvelé, dokonca zopár nominácii, ibaže vo výsledku... pochybnosti... Hlavná myšlienka filmu je zrejmá buď zo samotného popisu či názvu alebo v prvých minútach samotného filmu. A práve to je pri tomto filme zrejme jeho najväčšou slabosťou (a z toho "rozuzlenia" na záver som rovnako nadšená nebola). To, čo môže v komornom divadelnom predstavení vyznieť na výbornú akosi nestačilo na celovečernú stopáž, alebo presnejšie, stiahlo celý potenciál na úroveň priemeru. Kto ma zaujal, bola hlavne Amy Adams. ()

Matematicka

Máte pochybnosti? Pak je tento film právě pro vás, abyste se zamysleli nad pochybnostmi druhých a zpět i nad těmi svými. Pokud jste dosud žádné neměli, pak je po tomto filmu buď budete mít, nebo se budete 104 minut nudit. Já patřím k těm, kteří pochybnosti mají (a chtějí mít), proto mě film zaujal - v první řadě lidskými dramaty a myšlenkami. Kromě toho tu jsou úžasné dialogy, symboly (peří, vítr apod.) a výborné herecké výkony. Souhlasím s Aidanem, že film je vhodný k rozjímání i k rozhovorům o zhlédnutém. Zajímavé komentáře: Aidan, Aky, Renton, Matty, DaViD'82, Marigold, J*A*S*M, Flipper. ()

derryl

Každý v životě zažije chvíli, kdy ho stravují a mučí pochyby a v tom je tento film mimořádný. Snaží se pochyby popsat a vtělit do filmového díla nevídaným způsobem. ()

Mírouš

Asi dvakrát jsem zabystřil,nastražil uši,zaostřil zrak,v domnění,že už se něco bude dít,dojde ke zlomu...Jenže velebnej pán to vždycky nějak zakecal do outu,a moje vzrušení opadlo.A když se tak stalo potřetí,již jsem nadobro rezignoval.Nejsem zdaleka nějaký filmový znalec,snad ani výkony herců nebyly špatný,ale nemělo to pro mě žádnej děj,ani šťávuJen bezmála dvě hodiny sledování zamračených,nudných fráterníků a spousta keců o ničem...Bez "POCHYBY" volovina,velebnosti...amen. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014