Dylan Dog je jediný soukromý detektiv na světě, který se specializuje na nemrtvé. Jak stojí na jeho vizitce, pracuje jako „vyšetřovatel paranormálních jevů: žádný puls, žádný problém“. Dylan zná všechna jejich tajemství z podsvětí i bratrovražedné spory a jako každý normální člověk je i on stále více přesvědčený o tom, že čím méně se s nemrtvými a jejich nesčetnými problémy zaplete, tím lépe. Zmizelý artefakt, krásná dědička a brutální vražda jej však stáhnou zpět do temného světa nemrtvých. „Dead of Night“ je gotický thriller podle jedné z nejprodávanějších komiksových sérií na světě, „Dylan Dog“. Odehrává se v téměř evropské atmosféře zapadlých uliček města New Orleans, které se pyšní dlouhou a legendami opředenou historií spojenou s nadpřirozenem. (Filmbox)

Trailer

Ant

Přesně to, co jsem od toho čekala. Old school film o ochránci přišer, protože přece i ty mají svá práva. Efekty a masky připomínaly Buffy, což celkem bez problémů zapadalo do celkového looku filmu. Nejvíce mě bavila zápletka se zombie parťákem a jeho slovní přestřelky s Dylanem. Celkový děj je ale opravdu dobrý akorát tak do průměrného 40-minutového seriálu, tady žádné body film nesbírá. Stravitelná záležitost na víkendové odpoledne, nic víc, nic míň. ()

JASON_X

Tedy ne že by mi vadilo, že tenhle film je totální mozkovýplach a šílenost - prostě kdo nemá pochopení pro retro, nadsázku a absurditu, tak ten ať si ho nepouští. Spíš mi ale vadí, že upíři jsou v něm vykreslení jako ti zlí a špatní, no a vlkodlaci i zombíci málem jako správňáci. Já tedy nevím jak vy, ale já si mít vybrat mezi těmihle třemi rasami, chci být každopádně upír, to je jasná věc. Upíři jsou vznešení a sexy a cool, zatímco lykani jsou páchnoucí chlupatá zvířata, no a o nechutných zombiích už ani nemluvím. Jenže tohle holt ti pitomci v té plebejské Ámošce nevědí, a tak ti jejich upíři jsou z buď záludní negři, nebo vypadají jako smažky, zatímco vlkodlaci se tváří málem jako aristokrati. Na tohle jim ale my Evropani přece neskočíme, že jo, vždyť my ty "naše" upíry známe přece mnohem líp! ()

berusche

Tak koukám, že jsem zase jednou narazila na snímek, jehož hodnocení mě vskutku překvapuje. Ale pokud mi někdo chce říct, že se nebavil, když je to kurňa vtipná snaha, je to dle mého mdlého zvláštní. Tohle je totiž taková vtipná mysteriózní komedie, která mě teda rozhodně neurážela. Naopak, ona mě nejen pobavila, ale ještě mě dojal ten zvrat, páč to byla jedna z věcí, která nebyla až zas tak předvídatelná (no, to je proto, že je vidět, že tohle vás nenutí dávat pozor a chopit se indícií). Pokud mám ale porovnat snahu o devadesátky se snahou o osmdesátky, jasně vítězí tohle. Neříkám, že jsem bála, neříkám, že to má napětí, ale říkám, že je to vtipné. Aspoň to neaspirovala na něco jinýho, to pak bývá smutné, když se nezadaří. ()

Ketri

Docela mě překvapilo zdejší nenadšení filmem. Asi budu muset zajít na nějakou tu skupinovou terapii pro nováčky zombie komedií. Je pravda, že na tento žánr moc nekoukám, takže mě asi minula hodnotná díla mistrů v oboru, ale mě to pobavilo. Hodně. Spoiler! Obzvláště nadšená jsem byla z toho, kterak skončila Louise, která měla tu drzost ošmatlávat mi Supermana Brandona. Dobře jí tak! ()

Beckett51

Tak já už nevím. Všichni tady chtěj ňákej pořádnej film s upírama, vlkodlakama a zombíkama a když ho konečně někdo natočí, většina lidí,kromě výjimek (zdravím verbal :-)), nad ním ofrňuje nos. Nevím co víc byste chtěli. V tomdle filmu je skoro všechno co má daný žánr mít. Slušnou akci, parádní hudbu, vcelku dobré vizuální efekty, konečného bosse, vtipné hlášky a spoustu dalších věcí. Dylan Dog je podobný případ jako (v mém srdci velice dobrý) komixový Spirit. Prostě Dylana doporučuju těm, kterým nevadí lehce sterilní scénář a trocha toho černého humoru. Koneckonců správná komixárka by měla mít kousek od všeho. Ne? 80% ()

• Jeden z upírů se jmenuje Sclavi. Tiziano Sclavi je autorem komiksu Dylan Dog, podle kterého je film natočen. (Kroup4)

Související novinky

Superman jako epická trilogie?

Superman jako epická trilogie?

01.11.2008

Díky úspěchu komiksové adaptace Wanted je autor předlohy Mark Millar mimořádně při chuti. Už před několika měsíci prozradil, že ve spolupráci s nejmenovaným „áčkovým akčním režisérem“ připravuje… (více)

Superman versus zombíci

Superman versus zombíci

16.10.2007

Pokračování Singerova Superman se vrací se odkládá na neurčito. Bylo to víceméně zřejmé už ve chvíli, kdy Bryan odešel do Německa natáčet válečný thriller Valkyrie a Warneři se naplno vrhli do… (více)