Lovec nestvůr

Lovec príšer

Mysteriózní / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2010, 107 min

• Flipnic

Kdysi v dobách mého dospívání existovala počítačová hra Dylan Dog na počítač Commodore Amiga. A byla to dobrá, zajímavá hororová chodička, s dobrou temnou atmosférou ... No mluví ze mě vyloženě nostalgie, byla to krásná léta a začínaly se vyrábět první temné, hororové hry. A tak mám pocit, že tento film vychází z této předlohy. Je to v podstatě taky "chodička", nevýrazný hrdina chodí pořád sem a tam, vždycky někde něco vyřeší, dozví se nějaké informace, popere se s nějakými příšerami (jsou zde upíři, vlkodlaci, zombie, ghoulové atd. ...) a furt tak dokola. Byl by to docela ok film, nebýt ovšem zbytečně přemrštěné stopáže, kdy na konci jsou opravdu strašné trapné masky a efekty. Tam film již dosahuje trapnosti a z kvalitních 3* spadá ihned na 2*... Ale je to dobrý film,takový nenáročný... oddechovka...(28.2.2012)

Me to tak hrozny teda neprislo. Na hororovy becko docela obstojnej, i kdyz nikterak originalni pribeh, triky nekde na urovni hororovejch serialu jako Buffy nebo Lovci duchu, takze zadnej zazrak, ale nic hroznyho a nebejt zbytecne pomalyho tempa, mohlo to bejt hodne fajn. Routh je frajer, sice hraje dost toporne a kazdou chvily ho nekdo sereze, ale do ty role se docela hodi. Skoda, ze to je cely udelany s overvoicem hlavniho hrdiny, takze se film snazi o takovy pohodovy a stylovy tempo, bohuzel se to ale zaroven i dost tahne. Nastesti v druhy polovine pribude akce, Routhovo poskok zombie hazi solidni hlasky a ve vysledku slusna zabava na jedno skouknuti.(12.7.2011)

• Ant

Přesně to, co jsem od toho čekala. Old school film o ochránci přišer, protože přece i ty mají svá práva. Efekty a masky připomínaly Buffy, což celkem bez problémů zapadalo do celkového looku filmu. Nejvíce mě bavila zápletka se zombie parťákem a jeho slovní přestřelky s Dylanem. Celkový děj je ale opravdu dobrý akorát tak do průměrného 40-minutového seriálu, tady žádné body film nesbírá. Stravitelná záležitost na víkendové odpoledne, nic víc, nic míň.(18.6.2011)

Keď pominieme nevýraznú ženskú postavu, chabého záporáka a jedného z najhorších a naslizkejších hercov vôbec (hlavná postava), ide nakoniec o celkom milé, oldschoolové guilty pleasure. To keby ste si takto zobrali sub sub žáner, kde dno tvorí R.I.P.D. a vrchol Beetlejuice, Dylan Dog by bol asi niekde v strede. Jak po rokoch natočiť celovečerák k Vlkodlakovi Tommymu. "Zombie power, bitch!"(8.10.2016)

• milka

Zase jedno z těch zajímavě vyhlížejích béček, které se nepovedlo. Brandoun Routh je tady sice celkem fajn, ale jinak se to celý bere až moc vážně. Navíc je příšerně utahaný, akční scény jsou jedna velká nuda a ten rádoby vtipkující hrdinův sidekick mi lezl na nervy. Buffy by si s touhle verbeží poradila lépe.(8.9.2011)

• - Jeden z upírů se jmenuje Sclavi. Tiziano Sclavi je autorem komiksu Dylan Dog, podle kterého je film natočen. (Kroup4)