Lovec nestvůr

Dylan Dog: Dead of Night

Lovec príšer

Mysteriózní / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2010, 107 min

Tak koukám, že jsem zase jednou narazila na snímek, jehož hodnocení mě vskutku překvapuje. Ale pokud mi někdo chce říct, že se nebavil, když je to kurňa vtipná snaha, je to dle mého mdlého zvláštní. Tohle je totiž taková vtipná mysteriózní komedie, která mě teda rozhodně neurážela. Naopak, ona mě nejen pobavila, ale ještě mě dojal ten zvrat, páč to byla jedna z věcí, která nebyla až zas tak předvídatelná (no, to je proto, že je vidět, že tohle vás nenutí dávat pozor a chopit se indícií). Pokud mám ale porovnat snahu o devadesátky se snahou o osmdesátky, jasně vítězí tohle. Neříkám, že jsem bála, neříkám, že to má napětí, ale říkám, že je to vtipné. Aspoň to neaspirovala na něco jinýho, to pak bývá smutné, když se nezadaří.(15.10.2011)

• Psema

Další smutná oběť domněnky, že slušný režisér animáků zvládne hraný film. Aneb jak se může z potenciálního Constantina 2 stát podprůměrná rutina s tuctovým scénářem, vyvařenými hláškami, katastrofálně statickou akcí a postavami, které jste viděli několikrát jinde a ve výrazně lepším provedení. P.S.: Ani nepamatuju, kdy jsem se k finále filmu prokousával dva měsíce a na osm pokusů. 3/10(21.7.2012)

• SaNcHeZ_cz

Dylan Dog, soukromý detektiv zaseknutý v devadesátých letech zatímco doba okolo něj se už pohnula trochu jinam. Neplatí to však jen o hlavním hrdinovi ale o celém snímku. V celku nudný mix komedie a hororu v komiksovém balení totiž míchá koktejl s prošlou lhůtou trvanlivosti, který je nestravitelný snad i pro zapřísáhlé příznivce předlohy. Známé tváře se tak snaží jen odvrátit pozornost od toho, že tohle se zkrátka nepovedlo.(19.7.2011)

• bartias

Hrdina jako z Constantina, svět jako z Hellboye. Adaptace legendárního italského hororového komiksu se ohání nadpřirozenou zápletkou a bývalým Supermanem Brandonem Routhem, kterému postava detektiva Dylana Doga dobře sedne. Nudný scénář by ale zasloužil znovu projít a na mixu nadpřirozen i akce s humornou nadsázkou je vidět, že tolik peněz na něho zase nebylo.(5.9.2011)

Docela mě překvapilo zdejší nenadšení filmem. Asi budu muset zajít na nějakou tu skupinovou terapii pro nováčky zombie komedií. Je pravda, že na tento žánr moc nekoukám, takže mě asi minula hodnotná díla mistrů v oboru, ale mě to pobavilo. Hodně. Spoiler! Obzvláště nadšená jsem byla z toho, kterak skončila Louise, která měla tu drzost ošmatlávat mi Supermana Brandona. Dobře jí tak!(11.7.2011)

• - Jeden z upírů se jmenuje Sclavi. Tiziano Sclavi je autorem komiksu Dylan Dog, podle kterého je film natočen. (Kroup4)