Reklama

Reklama

Dylan Dog je jediný soukromý detektiv na světě, který se specializuje na nemrtvé. Jak stojí na jeho vizitce, pracuje jako „vyšetřovatel paranormálních jevů: žádný puls, žádný problém“. Dylan zná všechna jejich tajemství z podsvětí i bratrovražedné spory a jako každý normální člověk je i on stále více přesvědčený o tom, že čím méně se s nemrtvými a jejich nesčetnými problémy zaplete, tím lépe. Zmizelý artefakt, krásná dědička a brutální vražda jej však stáhnou zpět do temného světa nemrtvých. „Dead of Night“ je gotický thriller podle jedné z nejprodávanějších komiksových sérií na světě, „Dylan Dog“. Odehrává se v téměř evropské atmosféře zapadlých uliček města New Orleans, které se pyšní dlouhou a legendami opředenou historií spojenou s nadpřirozenem. (Filmbox)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (89)

honajz 

všechny recenze uživatele

Nebýt to tak předvídatelné a nekopírovat to v lecčems Dresdena, šel bych i na ty čtyři hvězdičky. Humoru sice není až tak mnoho, ale je osvěžující a způsobí minimálně pousmání. Noirové postupy se trošičku podobají postupům u filmu Brick, ale přece jen je vidět, že se daly víc dotáhnout, více se na atmosféře a prostředí dalo zapracovat. Ale jinak docela slušná jízda s několika vtipnými momenty, dobře poskládaná, na niž se dobře kouká. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Tak si, J*A*K*U*B*E, představ, že ač jsem s příčetností mnohdy na štíru, docela mě to v tom ojedinělém momentu chvilkového prozření zaujalo a skvěle jsem se ve své slaboduchosti pobavil. V době, kdy se sotva zletilí pubescenti (těší mě, verbal) tak skvěle starají o blahobyt grafomanských padesátek, paní Majerové a paní Rohlíkové, a i když to stojí za starou Bellu, hýčkají si své Bradavice a z vyteplených MTV krvesajů, homodlaků a nedomrlých Čarodějových učňů dělají kult, my dříve narození nadšeně odvracíme zrak k příjemným, jednoduchým, devadesátkovým reminiscencím. Reminiscencím, kdy upíři ještě "sáli" krev, vlkodlaci nesoutěžili o nejvyrýsovanější pupík v Miss Kelvina Kleina, čarodějové čarovali, nemačkali si beďary a nehráli famfrbál. Jedinou výraznou vadou této hravé nadsázky je, že do hlavní role, kdo ví proč, obsadili figurínu, kterou vytáhli z výkladu obchodu s Gucciho spodním prádlem a namalovali ji ten nejdrsnější obličej, který je k vidění pouze, když na ultimativní travestishow "holky" zpívají Tinu Turner. Tu pak přemísťovali po place a předstírali, že je to Marlowe. Pro zbytek postav naštěstí najali herce, a tak si troufám predikovat, že tohle osolím o něco víc, než tolik "epické" finále Heryho Potrata. PS.: Doufám, že mu Voldemord urve hlavu a rozemele jej na masokostní moučku, aby už víckrát nemohl povstat!! ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Niekto vyhrabal zabudnutý scenár k epizóde seriálu MOONLIGHT alebo ANGEL a rozhodol sa z neho spraviť celovečerák. Je to trochu úsmevná snaha, ale napriek tomu ma to neznechutilo. Je to lacné, logika občas škrípe, miestami je to otravné (sidekick). Páčilo sa mi však, že sa film neberie vážne a celkom mi prišla fajn snaha o marlowovské rozprávanie príbehu... ()

fmash 

všechny recenze uživatele

New Orleans, město woodoo, přímo vybízí k temným myšlenkám, a umístit tam komunitu nemrtvých není nijak originální, zato celkem přirozený a dobrý nápad. Bohužel špatně zužitkovaný, protože silně poničený titulní postavou Dylana. Chápal bych, že se v nadsázce svou „drsnoškolností“ snaží přiblížit Francescovi Dellamorte, ale nemá na to ani v jednom ohledu. Ani náznakem se neblíží Francescově hloubce, jeho rádobyhumor nemá úroveň, postrádá vtip, a co je nejhorší, Brandon Routh ho hraje opravdu jako voskový panák. Jinak by to byla fajn oddychovka. Váhám mezi dvojkou a čtyřkou, tak to zatím musí spravit jedna rozpačitá trojka. ()

3n3my 

všechny recenze uživatele

Neviem, či sa podarilo naplno vyťažiť rozpočet 20 miliónov, no čo viem, že tento žánrový mix komiksu, hororu (zombíkov, upírov, vlkodlakov, ...), akcie, komédie, paródie - jednoducho takmer všetkého, mi ponúkol slušnú porciu zábavy. Večným frflošom odporúčam pozerať menej hororov, lebo pri radovom pozeraní už nevedia, čo by chceli. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (2)

  • Jeden z upírů se jmenuje Sclavi. Tiziano Sclavi je autorem komiksu Dylan Dog, podle kterého je film natočen. (Kroup4)

Související novinky

Superman jako epická trilogie?

Superman jako epická trilogie?

01.11.2008

Díky úspěchu komiksové adaptace Wanted je autor předlohy Mark Millar mimořádně při chuti. Už před několika měsíci prozradil, že ve spolupráci s nejmenovaným „áčkovým akčním režisérem“ připravuje… (více)

Superman versus zombíci

Superman versus zombíci

16.10.2007

Pokračování Singerova Superman se vrací se odkládá na neurčito. Bylo to víceméně zřejmé už ve chvíli, kdy Bryan odešel do Německa natáčet válečný thriller Valkyrie a Warneři se naplno vrhli do… (více)

Reklama

Reklama